Smrtící bumerang

Svět byl pro něho příliš velký a spravedlnost měla úplně jiné rozměry. Bylo mu dvanáct, když zavraždil svou matku a jejího milence. Po sedmnácti letech má být propuštěn z psychiatrické léčebny. Protože je Karl retardovaný, léčení jeho chování nijak nemohlo změnit ani mu nemohlo pomoci. Při návratu do normálního života pomáhá Karlovi i ředitel sanatoria. Sežene mu práci u svého známého v dílně, kde si Karl najde kamaráda. Malý Frank žije sám s matkou a oba se stávají pro Karla jeho novou rodinou. Rodinou, které nikdo nesmí ubližovat. Ale surový milenec Frankovy matky je nesnesitelně agresivní. Bude se historie opakovat? (oficiální text distributora)

Master19

Vynikající film s jedinou vadou - Doyle je "magor na zabití" takovým způsobem, že od jeho prvního výstupu je jasné a nevyhnutelné, kam film míří... I tak jde o vyjímečnou podívanou s nezapomenutelným Billy Bobem. ()

zdenny

Billyho Boba Thorntona musí mít filmoví fanoušci rádi. On si totiž nevybírá jen lehké, široké veřejnosti populární filmy. V jeho repertoáru se objevují i náročná dramata (např. „Ples příšer“). Zde nám představuje mentálně pomalejšího Carla, který v dětství zabil svou matku (?). Nyní je propuštěn ze soudně nařízené léčby a vrací se do svého rodného městečka. Chce normálně žít, dostane práci a spřátelí se s malým chlapcem a jeho matkou. Je ale neustále konfrontován jejím přítelem, který je hrubiánský, manipulativní a často holdující alkoholu. SPOILER: - nyní víceméně jen pro ty, kteří film již viděli. V důsledku toho se Carl uchýlí ke své druhé vraždě. Nyní otázka: Carl představuje člověka, který velice ctí rodinu a je ochoten rodinu a rodinnou pohodu bránit. V tomto ohledu se jedná o příkladného muže a člověka – tedy vysoce kladnou postavu. Jak jsem již napsal, svou rodinu je ochoten bránit. Jenže i za cenu vraždy. A zde přichází otázka. Má takový člověk místo ve společnosti „normálních“ lidí? Chtěli byste mít takového člověka v rodině? Takového, u kterého si nemůžete být jistí jeho reakcí na určité sociání interakce? Přítel ženy chlastal, byl hrubý a zlý na jejího syna, k ní samotné se choval nepěkně a manipulativně. Ale ruku na srdce – zasloužil si proto zemřít? Vždyť každý z nás zná někoho z okruhu svých známých, kdo se takto chová. Mnoho manželství právě na těchto aspektech ztroskotalo. Na druhé straně – mnoho manželství takto pokračuje. I za cenu vysoké dysfunkčnosti. Stále se ale ptám, mají se takové problémy řešit vraždou? Můj názor je jasný: Carl byl v podstatě slušný člověk. Jenže na druhou stranu si myslím, že jeho vysoce ochranářský rodinný pud v něm byl zakořeněn tak hluboko, že byl pro něj až manicky a pro ostatní se tudíž stal nebezpečný. Proto měl zůstat navždy v léčebně. Nebo snad znáte další děti, které zabijí svou matku, když ji přistihnou, jak si to rozdává s někým jiným než s tatínkem? ()

Macbeth

Jednim slovem vyborne. O hereckem vykonu Thorntna tu vsichni basni a ja jen potvrzuji. To, co predvedl je doopravdy dechberouci. Vylozene mi sedi civilni styl, kterym je tento snimek natocen (dalsi takovy jest Boys don't cry), a jimz vynika "lidskost" celeho filmu. Jedinym negativem pro me bylo, ze clovek pomerne brzy rozsifruje do jakeho zaveru se to cele riti... ()

jitrnic

Tímto filmem mě Billy Bob Thornton dost nemile překvapil, natočil další podivnou hru na city, slzičky z nás opět ždíme pomocí křížence všech těch Rain Manů a Forrestů, ale soudě podle odezvy, lze tyto filmy točit do nekonečna a ještě dostanete minimálně oscarovou nominaci na cestu. ()

Ravi

Jeden z nejsmutnějších krásných filmů, které znám. Pokud máte chuť si zaplakat nad věcmi, které nikdo nemůže změnit, určitě nemiňte tuto herecky brilantní perlu. Film Vás pohladí na duši, i když není zrovna nejveselejší. 85% = 4/5 ()

manonfire

Excelentní počin. Téma retardovaného dobrosrdečníka, jenž se už nevydrží dívat na tyranii, které čelí jeho "kamarádi" a s osvobozující bezprostředností se nebojí tít do živého. Thornton zde předvádí neskutečnou studii mentálně postiženého člověka. Jeho neustále ehmm a zdánlivá nepřítomnost, která ovšem uvnitř pobírá každý detail zla či dobra v projevu okolí...to je maximalisticky důvěryhodné herectví. Přitom všem je to nehorázně dojemné, přestože Frank není žádný roztomilý Forrest Gump. 90% ()

sellsakul

Zaujímavý film s vynikajúco postrihaným Billym Bobom Thorntonon. K plnému hodnoteniu mi chýbalo akosi hlbšie rozvinutie, ktoré sa tu strácalo, ale inak v pohode psycho dráma. ...80%... ()

solskjaer

Opravdu nevím, za co jiného by měli akademici dávat Oskara než za výkon, který v tomto filmu předvedl Billy Bob Thornton. Jako herec byl vždy nepochybně jedinečný, ale že dokáže natočit takovouhle pecku a ještě v ní tak přesvědčivě zahrát tak to tedy klobouk dolu. Dokonalý scénář s velice silným příběhem k tomu již zmiňovaný Billy Bob, dechberoucí napětí, výborná atmosféra. No já to vidím za plný počet, neboť takovýto film, ale hlavně takovýto herecký počin se nevídá každý den. ()

NUbijec

Ani nechci počítat, kolik už sem viděl filmů s hodným retardovyným hrdinou. Sám sobě se divím, že mě to pořád baví, ale asi mám měkký srdíčko. Vždycky se mi to líbilo. Sice od začátku každý ví jak to v těchto snímcích dopadne (překvapil mě akorát konec O myších a lidech, ale to jsem dřív četl) a stejně to ve mě nakonec zůstane. Tvůrci točte v Bohnicích a já vám budu zobat z ruky. Jenom pozor aby sme se nepřejedli, protože zatím ty díla byli většinou velmi kvalitní. BTW B.B.Thornton slušně režíroval a výrazově mi pripomínal Malkovichova Lennieho. krásné pokoukání, tak to na těch pět hvězd nakonec je. ()

Mr.Jackass

Film je dost dlouhý a Thorntonovi jsem toho "mentála" zezačátku skutečně nebral...postupem času již však ano a film se začal líbit. Podmanivá hudba a silný příběh. Dodatek: Pokud to byla Thorntonova prvotina tak jen tak dál... ()

herr_carter

Oscarová nominace pro Billyho byla na místě jak prdel v hrnci, hodně solidní drama o retardovaném vrahovi, aklimatizujícího se na nové prostředí..............moje hodnocení = 8 z 10. ()

Kanibal

Hodně chytlavý příběh retardovaného lidumila s komplikovanou minulostí. Billy Bob Thornton se opravdu ukázal! ()

Raevan

Pěkné tři ***. Ač ne moc originální, film to byl moc pěkný a kdyby na mě nedýchala tak výrazně ta snaha o úžasný herecký výkon retardovaného Karla a celkově ta nevýslovná účelovost, určitě bych hodnotil mnohem výše.. ()

Wally

Jedním slovem báječný film, který vás chytne za srdce a následně vám ho rozdrtí... B.B. Thornton ukázal, že umí nejen jako herec, ale i jako režisér a Oskar je v tomto případě jednoznačně ve správných rukou. ()

BlackTom

Ak sa niekedy hodil do môjho komentáru titulok "herecký koncert jednej osoby" tak práve teraz. Ba čo viac, Billy Bob si to aj sám napísal a zrežíroval. Na tomto filme pekne vidieť, čo sa dá na minimálnom priestore a s minimom hercov dokázať. Veľmi silný filmový zážitok, z ktorého ma ešte dlho bude mraziť až do špiku kostí. A záver taký napínavý, že som sa neodvážil ani tipnúť si, ako to s Karlom dopadne. Každý detail ma priam vytrhával z obvyklej hollywoodskej omáčky. Bravo! ()

klukluka

Pro mě maximálně za 3. Od prvního momentu bylo jasné, k čemu film spěje. Přičemž Carl byl pro mě člověk, od kterého se ostatní lidé měli držet dál. B.B.Thornton ho možná chtěl prezentovat jako svědomí člověčenstva, ale podle mě to byl pomatenej, přecitlivělej a následně agresivní až brutální chlapík. Navíc bych trval na tom, že byl za svoji (druhou, resp. třetí) vraždu plně zodpovědný, protože to byl promyšlený čin. Místo blázince bych mu naordinoval elektrický křeslo. Takže sympatie k hlavnímu hrdinovi nula, to že se pověsil na malýho, důvěřivýho kluka, z něj ještě nedělá klaďase. Tolik k ústřední postavě, kterou jsem tedy od A do Z vnímal jinak, než by si autor námětu a scénáře přál. A pak jsou tu technické kvality filmu. Od jedné z prvních scén jsem k nim pojal nedůvěru, to když se Carl zpovídá novinářce ve svitu lampy, nad kterou se semo tamo vznáší oblak cigaretového kouře. Mohl kouřit ředitel blázince (později v jiné scéně báňal fajfku), ale konkrétně tady se záběr na jeho fajfku nekonal. Kouřilo se pak i na louce, zahulené byly snad všechny interiérové scény. Koukal jsem na komentáře, jestli si toho všimnul ještě někdo jiný než já. Zřejmě nikdo, mě to ale hrozně rušilo. O to víc, oč dokonalejší byl B.B.Thornton ve své roli. Tady si pohlídal každej detail, a pak si ten film nechá pokazit hulícím štábem. Nechápu... ()

BlueZero

Smutný príbeh retardovaného muža, ktorý zabil dvoch ľudí, po čom je po 20-tich rokoch prepustený. Hľadá si miesto vo svete a nájde si priateľa, malého chlapca... Výkon Billy-ho Bob-a by som označil dokonca oskarovým. Úlohy retardovaného muža sa zmocnil takmer dokonale. ()

cab

Neuveritelny vykon (B.B. Thornton) v kterem je k nepoznani. Tento zaroven herec, reziser a scenarista hraje retardovaneho vraha opoustejiciho psychiatrickou lecebnu a snazi se zapojit do normalniho zivota ve svem rodnem mestecku. Vsechny plany mohou jenom tezko vyjit a na nektere agresivni jedince plati jenom jedna forma ztotozneni se se svym pocinanim. 85% ()