Smrtící bumerang

Svět byl pro něho příliš velký a spravedlnost měla úplně jiné rozměry. Bylo mu dvanáct, když zavraždil svou matku a jejího milence. Po sedmnácti letech má být propuštěn z psychiatrické léčebny. Protože je Karl retardovaný, léčení jeho chování nijak nemohlo změnit ani mu nemohlo pomoci. Při návratu do normálního života pomáhá Karlovi i ředitel sanatoria. Sežene mu práci u svého známého v dílně, kde si Karl najde kamaráda. Malý Frank žije sám s matkou a oba se stávají pro Karla jeho novou rodinou. Rodinou, které nikdo nesmí ubližovat. Ale surový milenec Frankovy matky je nesnesitelně agresivní. Bude se historie opakovat? (oficiální text distributora)

BoPo

Ono je to asi najlepšia cesta. Napísať si, zrežírovať a zahrať hlavnú rolu. Billy Bob Thornton zahral mentála prvej triedy. No že by ma film ako celok nejakým spôsobom zasiahol, sa povedať nedá. ()

Mononoke.

Jak už název napovídá, bylo jasné jakým směrem se bude příběh ubírat, nicméně i tak je to výborné komorní drama (i když kratší stopáž by neuškodila). Skvělý výkon Billyho Boba. ()

F.man

Tři za snímek jako takový, který je přes dobrý scénář poměrně okatým útokem na divákovi city a čtvrtá za výkon B.B.Thorntona. Karl mu parádně sednul a jsem tedy ochoten překousnout i ten vydírající zbytek... Coffee makes me nervous when I drink it. Mmm. ()

sidzej

Billy Bob Thornton zmeneny takmer na nepoznanie. Vyborne odvedena praca po hereckej, reziserskej aj scenaristickej stranke. Jednoduchy pribeh vynika silnym emocionalnym vyznenim, posobivymi dialogmi a zaujimavym vykreslenim vztahu medzi retardovanym vrahom a dospievajucim chlapcom. 85% ()

schizmo

Citlivý a osobní příběh o několikanásobném vrahovi, který je po mnoha letech propuštěn z ústavu neschopen se adaptovat na normální život nejen kvůli svému mentálnímu postižení, ale také kvůli mimořádnému smyslu pro spravedlnost, kvůli kterému tenkrát vraždil. Snímek je jakousi mozaikou různých společenských problémů jako je alkoholismus, domácí násilí, nevzdělanost, týrání, buranství, ale také ohromné přátelství, soucit a porozumění. Velice specifickým způsobem a díky naprosto geniálně zahrané roli B.B.Thortona (který je rovněž autorem) podává svědectví o tom, jaký vztah může vzniknout mezi bývalým trestancem a malým chlapcem, kterého má potřebu chránit. Skvělá mimika a hlasový projev dodávají postavě Karla na věrohodnosti a během dlouhých tichých záběrů budete mít dostatek prostoru přehodnocovat žebříčky vlastních hodnot. Mimořádná věc! ()

baribal

Upřímný lidský film, který je "díky" své přirozenosti odsouzen k malé pozornosti. BB Thornton a jeho vynikající prvotina, kterou natočil, napsal a zahrál je jedním slovem lidsky přirozená. Mám skoro až obavu, jestli BB náhodou není ve svém životě doopravdy takto mentálně postižený a v ostatních filmech hraje zdravého člověka, tohle byl nezapomenutelný výkon. Hezké role pro Duvalla a Jasmusche. ()

LV.Helter

Dekantne a milo zrobená snímka, pre širšie mainstreamové publikom. Jasne nieje to žiaden popcorňak (to v žiadnom prípade), je to skor taká privetivo zrobená oscarovka. Emócie sa tu podávaju so strašne pomalým odstupom. Pomali, ale isto. Žiadná emociónalna vydieračka. Ten kto sa na toto rozpoloží tak ho Sling Blade pohltí a pekelne zničí. B. Bob Thornton predviedol taký výkon, že zastienil večšinu top holywoodských hercov. Naozaj niečo geniálne. Zaujimavé, ale nie tak zničujúce, ako to malo byť. Jim Jarmuschové cameo pobavilo.80% ()

agentmiky

Tak tohle si teda nechám líbit. Jen kdyby byl takový každý film. Před nějakým měsícem, jsem ani nevěděl, že něco jako Smrtící bumerang vůbec existuje, teď mohu konstatovat, že je to opravdu dechberoucí zážitek. Stejně jako u O myších a lidech to zde táhla hlavní postava v zásadě sama. Již v prvním záběru jsem věděl, že Billy Bob Thornton předvede famózní výkon, z kterého budu mít otevřenou pusou ještě dlouho po konci. Divím se, že nevyhrál Oskara, protože si to bezesporu zasloužil. Trvalo sice nějakou chvíli, než se film rozjel, ale vůbec mi to nevadilo. Atmosféra zde byla na úrovni, každým okamžikem gradovala výš a výš a já coby divák věděl, že to může skončit jenom jedním způsobem, a to katastrofou. Abych nechválil jen Thorntona, tak Dwight Yoakam zahrál roli slizkého agresora výtečně. Také minirole Roberta Duvalla měla něco do sebe. Konec byl skvělý. Já už ani nevím, co psát dál. Shrnu to asi takovým způsobem: Kdo film ještě neviděl, tak ať to ihned napraví. Nebudete litovat, že jste tomu věnovali svůj čas. Za mě dávám 91 % ()

zipper111

Po dlouhé úvaze a přemítaní nakonec 4*. Billy opravdu rozjel vynikajicí film, se sice pěkně čitelným dějem, ale vynikajícím zpracovaním, velmi dobrou atmosférou a prostě Oscarovým Billym. V Hollywoodu je celkem zaručeno, že když hrajete blázna, postiženého nebo šílence, máte Oscara skoro jistého. Ono je to asi pěkně těžké, já vím. Billymu to sice vyšlo jen se scénářem, ale i tak může být hrdý. Film zautočí na diváka ihned na záčátku a pere do něj přemoudřelá slova o morálce, bohu a já nevim čem. Jenže, já to beru, ve spoustě ohledech má pravdu a jen to, že lidé začínají být mnohem více asertivní, nedůtklivý a vulgární neznamená, že to není pravda... :) (btw nepřipomíná vám Karl Krytona? :) ()

Aiax

B. B. Thornton svým absolutně strhujícím výkonem pohodlně strká do kapsy Hoffmanova Dešťového mužíčka i Hanksova Forresta Gumpa, ačkoliv ve všech ostatních důležitých atributech (režie, scénář, kamera) tenhle sympatický nezávislý snímek za výše jmenovanými áčkovými velkoprodukcemi dost zaostává. (Mimochodem, o tomhle filmu jsem předem vůbec nic nevěděl, jen že je "prý fajn", a trvalo mi dobrých deset minut, než jsem si v šoku uvědomil, že Karla hraje Thornton; myslel jsem, že to je skutečný postižený člověk.) Za snahu si čtyři hvězdičky zaslouží. ()

Bones!

"Úžasný" zážitek, měl jsem sice co dělat, abych vydržel tak dlouho do noci, ale tenhle film budiž mi odměnou...;-)Thorntona jsem nikdy moc nemusel, nicméně" trojboj", který zde předvedl je obdivuhodný , nezapomenutelný, dechberoucí...Závěr byl sice snadno předvídatelný, ale zrovna zde si mi to zdá odpustitelné....:-) ()

Wiliem

Nic než jen průhledná vykalkulovaná hra na city která od začátku směřuje k předem jasně danému konci. Je mnohem lepších fimů s podobnou tématikou které dokázali skutečně dojmout, což se o tom filmu fakt nedalo říct ani náznakem. Jediné plus má u mě že jsem ho alespoň dokoukal, jinak naprosto nic co by stálo alespoň trochu za vyzdvihnutí od předpotopní hudby, přes toporné herecké výkony až k absurdním zcela jasnému rozuzlení. 15% ()

Skip

Vynikající výkon B. B. Thorntona v roli mentálně retardovaného Karla. Film ubýhá v pomalém tempu a dokáže diváka nenápadně vtáhnout do děje. Velice lidský film, ovšem bez jakýchkoliv slzopudných scén à la Hollywood. ()

willow666

Smutné, strašně smutné. Jiný pohled na spravedlnost a na svět vůbec je v tomto snímku prezentován s lehkostí a pravdivostí, výkon B. B. Thorntona mě zaujal opravdu hodně. Skvělý film. ()

Laurent

Velice pomalé tempo vyprávění krásně souzní s obsahem. Originální romantický námět je pěkně podbarvený jemnou hudbou, která divákovi zajišťuje, že se nenudí ani při těch nejdelších scénách. ()

Chrysopras

Ano, prostě one BILLY show. Mám pro něj slabost, ikdyž jsem ho do první herecké ligy neřadil. Ovšem po shlédnutí tohoto dílka ( a žel zatím pouze jednou ) jsem s potěšením musel změnit názor. Škoda slov, to se musí vidět. A když k tomu přičtu, že se takhle sám zrežíroval, musim smeknout klobouček. Specielně tahle hláška mě velmi zaujala: Someone calls it HELL, but I call it HADES. hmmm mmm hmm ()