Ve filmu Přání vysloví mladá a důvtipná dívka Asha tak mocné přání, že jej vyslyší samotný vesmír. Nebo spíše živoucí kouzelná koule s nezměrnou energií zvaná Hvězda. Společně s Hvězdou musí Asha čelit hrozivému nepříteli, králi Magnificovi, který je vládcem říše Rosas, a který ohrožuje Ashiny přátele a blízké. Asha a Hvězda dokážou, že když se vůle odvážného člověka spojí s magií hvězd, mohou se dít zázraky. (Falcon)

iXtr3m3

Bolo to milé, bolo to celkom originálne resp. "svojské", ale chápem, prečo sa to stalo kasovým prepadákom. Toto že stále cez 200 melónov? Ste sa zbláznili v Disney? Rozpočet veľkorozočtového blockbusteru pre niečo ako cellshadovanú rozprávku? Tu niekto poriadne vytuneloval náklady pre iné účely ako samotný film, inak si to neviem predstaviť. Dcérke sa to páčilo, nemôžem povedať, že nie, ale aj Vtáci sťahováci, ktorých sme pozreli včera v kine, boli ďaleko lepší či už príbehovo, tak aj technologicky a samozrejme aj vtipom a posolstvom pre deti aj dospelých. Disney jednoducho prešlapuje na mieste a dokonca robí kroky vzad či už na poli veľkých komixových "bijákov", tak aj na poli rozprávok. Hlavne že to bolo maximálne politicky korektné, že? ()

T2

║Rozpočet $200miliónov║ Tržby USA $63,557,825║ Tržby Celosvetovo $240,192,787▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Na 100. jubilejum Disney-ka to je zas len ďalšie nepekné pošmyknutie. Toto proste nezvládli k tým predstavám čo boli pôvodone želané. Áno chceli tam mixnúť všeličo z ich tvorby ale takto to proste nezafungovalo. Animácia si mi ale celkom páčila, tam som nevidel problém.  /55%/ ()

mrksik

Skúsme si to predstaviť: vyčerpaní, ba až vyhorení rodičia, si sadnú so svojím dietkom večer k telke, zapnú Disney+ a dúfajú, že zažijú podobne bezstarostne radostný zážitok, ako keď pozerali Snehulienku, keď mali sedem rokov. Namiesto toho im Disney otlčie o hlavu, že by mali snívať, a to snívať vo veľkom, pretože ich sny môžu zlepšiť, ba až úplne transformovať celý svet. Publikum, ktorého najväčším životným snom je momentálne stráviť jeden deň osamote (a letná all inclusive dovolenka v Egypte) tomu nerozumie a film odmieta. Od Disneyho je to pozoruhodne podvratný počin (alebo neporozumenie svojmu publiku). ()

Streeper

Myslím si, že co nejvíc uškodilo téhle pohádce je to stoleté výročí Disney, protože to z toho filmu srší z každého koutu, scéně, písni, ze všeho a je toho až přespříliš. Mohlo se jednat o krásné originální dílo, které dokáže jak skvělé a nápadité Disney umí ještě být. Přitom vykradli Sněhurku a předělali jí na jinačí verzi pohádky. Do toho vložili několik očividných easter eggs na jiné Disneyovky a právě to mi vadilo. Strašně se snažili tlačit na pilu a hrát to na jistotu a za mě jim to nevyšlo. Musím ale moc pochválit animaci, kombinace 3D a 2D animace byla skvělá. ()

vydumnica

Keď som bola malá, môj prvý film v kine bol Snehulienka a môžem povedať, že mám veľmi rada klasické animované disneyovky a videla som ich skoro všetky. Wish je síce plné kúziel, no paradoxne chýba mu kúzlo, pravé čaro, to niečo, čo robí z Disneyho filmov niečo special. Pôsobilo to na mňa chladne, alebo lepšie povedané, až tak to na mňa nezapôsobilo. V disneyovkách a muzikáloch je pre mňa dôležitá hudba a spev. Tu sa mi ani jedna pesnička a celkovo hudba nepáčila. Videla som verziu v originále. Miestami som sa aj trošilinku nudila, hoci príbeh ako taký ma zaujal a hlavná hrdinka Asha mi bola celkom sympatická. Pre malé deti je tam dosť zla a zlých kúziel, zlý čarodejník, keby to bol môj prvý kinofilm v detstve, asi by som sa aj trochu bála, je to ako tak vykonpenzované malými zvieratkami, ktoré rozprávajú. Čo mi tu ešte chýbalo, je humor. A romantika. Darmo, žijeme už v inej dobe a tá sa odzrkadľuje aj v Disney tvorbe. Dočkáme sa ešte niekedy rozprávky, ktorá sa skončí bozkom princa s princeznou alebo sa už budú točiť len feministické girl-power "I don't need a man"? Animácia je krásna, ale to je už samozrejmosť. 100 rokov Disney. Žiaľ, Wish sa nedá ani porovnať s Frozen alebo s Beauty and the Beast či Popoluškou, tie sa dajú pozerať opakovane, ale Wish mi asi stačilo vidieť raz. Moje prianie sa až tak úplne nenaplnilo. Priala som si, aby Wish bola disneyovka, ktorá by obohatila nielen Disney svet, ale aj mne darovala jedinečný zážitok v kine a svojich verných fanúšikov odmenila krásnym pocitom, aký človek má, keď sleduje tie staré "pravé" Disney filmy. [Cineplex Mannheim, BonusTicket, 2D, OV]. 65%. ()

• Jméno Asha znamená v hindštině „naděje“. (fiLLthe3DD)
  • Ve scéně seznámení se s Hvězdou se objeví i Bambi ze stejnojmenného filmu. (SpiderBoy)

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté