Alibi na klíč: Den D

• Francie Alibi.com 2 (více)

Hlavní hrdina Greg měl se svými kumpány agenturu na výrobu alibi. Záletníkům a každému, kdo zrovna nechtěl říct pravdu, připravili alibi ušité přesně na míru. Jenže se zamiloval a svojí přítelkyni slíbil, že nebude lhát ani ke lžím dopomáhat někomu jinému. Jeho život dostal řád a klid, dokonce až příliš. Ne však na dlouho! Greg se rozhodne požádat svou dívku snů o ruku, ovšem její láskyplné „ano“ má jednu podmínku. V jejich Den D chce konečně poznat Gregovy rodiče. Jenže jeho otec je podvodník a kriminálník, matka hvězdou erotických filmů, navíc jsou rozvedení a nesnáší se. Tahle smrtící kombinace má sílu zničit celou svatbu i přilehlé okolí. Greg proto musí s kamarády ještě naposledy oživit agenturu a pro poslední alibi najít falešné rodiče. Plán vychází přesně do té chvíle, než se objeví ti skuteční. Nastává panika, rychle je potřeba najmout falešnou nevěstu a souběžně s jednou svatbou je nutné uspořádat i druhou svatbu v sousedově domě. Následná lavina karambolů, malérů a zvratů nedá postavám ani divákům vydechnout. Skutečný Den D! (Bontonfilm)

koty2201

Nie som odborník na francúzske komédie a už vôbec nie na tie dnešné, moderné. Ale už som pár komédii s týmto dvojníkom Owena Wilsona, menom Philippe Lacheau, videl. A vždy ma vedel nadmieru pobaviť. Alibi na mieru 2 ma dokonca ešte viac schuti rozosmiali ako prvý diel. Nezvyknem sa až takto zabaviť na dnešných komédiách, ale tento francúzsky tím to vie. Greg (Philippe Lacheau) po ukončení činnosti jeho firmy na tvorbu alibi, prevažne pre mužov, ktorí podvádzajú svoje ženy, nemá do čoho pichnúť a nudí sa. Preto jeho žene Flo (Élodie Fontan) už tak trochu lezie na nervy (dodávam, že je to mimoriadne sympatická herečka). Mimochodom, na Francúzov majú nejak divne talianske a bláznivé partnerstvo. To ich vzájomne doťahovanie sa je na môj vkus príliš expresívne. Každopádne, Greg sa rozhodne s Flo zasnúbiť a chystať svadbu. Ale hanbí sa za otca Daniela (Gérard Jugnot), neúspešného zlodeja a matku Appoline (Arielle Dombasle), miestnu pornoherečku. Tak osloví svojich priateľov a bývalých kolegov Medhiho (Tarek Boudali) a Augustina (Julien Arruti), aby mu našli falošných rodičov. A ako už tušíte, všetko sa to skomplikuje a pokazí. To ako sa to zamotá, tak som sa naozaj dobre nasmial. Ale má to pre mňa celkom príjemné a nečakané rozuzlenie. Postavy a ich charaktery sú napísané veľmi dobre a každý herec mal do toho čo povedať. Každého prínos som si užil a dokázal ma pobaviť. Preto by som mohol len všetkých vymenovať a na to tu priestor nie je. Nechcel by som na nikoho zabudnúť. Banda okolo Philippeho je skvelá a ja sa len teším na ich ďalšie filmy. Určite si musím doplniť komédiu Superblb. Technicky je to vydarene natočená rodinná komédia. Práca s kamerou je primeraná, rovnako ako strih a práca so svetlami. Prevedenie niektorých akčných momentov a hlavne tých komediálnych bláznovstiev je doslova ako z učebnice a tak ako sa to má robiť. Humor je správne načasovaný. Hudba pamätná až tak nie je, ale prekvapili ma malé hudobné čísla. Zasadenie deja neprekvapí, ale masky a kostýmy sú dosť kreatívne vymyslené. Takže ak máte radi taký trochu bláznivejší francúzsky humor a tvorbu tohto herca, určite môžem aj tento film odporučiť. Opäť ma nesklamal a dobre som sa zabavil. ()

blondboss

Táto uletená partička komediantov je azda to najlepšie, čo momentálne produkujú Francúzi v rámci žánru. Pripomína to staré dobré francúzske komédie, pri ktorých ste sa kosili smiechom. Len tu je asi tak 5-6 zapamätateľných scénok, kde som si povedal what a fuck. A záverečná sekvencia simultánne prebiehajúcich svadieb topka. Jednoducho ak sa chcete skutočne pobaviť, pustite si to a neoľutujete. O level lepšie ako jednotka. 80 % ()

DonBraso

Už jednička měla něco do sebe a dvojka to díky námětu dvou svateb rozjela o mnoho lépe. Není zde všechno tak srandovní, ale mělo to drajf. Nápady tam jsou a dvakrát jsem se jó hodně zasmál. Herecké složení vesměs stejné, tak se nedalo moc co nového hledat, kromě toho, že možná s Lacheau hodím i nějaký další film. Překvapivě český dabing byl skvělý a pár hlášek vyniklo. ()

Nallymo

Po trápnej a nevtipnej jednotke som si podľa starej múdrosti "Dva krát nevstúpiš do tej istej rieky" pustil aj dvojku a čuduj sa svete, je to opäť debilné a nevtipné. Táto partička Francúzov, z ktorej je väčšina tak unesená ma vôbec nebaví. ()

rigby

Jestli jsem prvnímu filmu dal 3-, tady už to bylo o kus slabší. Ale jinak bych musel opakovat svůj popis. Trochu inspirováno Klamačem srdcí, ale to byla naprosto jiná liga. Tady je vidět, že se šetřilo, a to i na scénáři. Zápletka je sice typicky francouzsky chaotická, ale velmi prostoduchá. Inteligentní humor zcela chybí, tady se tlačí opravdu jen na první signální. Opět jsem čekal trochu víc. ()

hony23

Ještě o něco debilnější, než jednička, která měla alespoň svetlejší chvilky, kdy se člověk opravdu zasmál. ()

moriero

Není fakt lehké konstatovat, že humor dvojky je o 2 levely vejš než v jedničce, když té jsem dal taky plnou palbu hvězdiček (no, příběh měla jednička propracovanější). Prostě Lacheau neztrácí dech ani po dlouhých 6ti letech. Pořád ujíždíme na vlně svižných ztřeštěných komedií země galského kohouta. Tady navíc nádherně nekorektních (bože, jak mi dneska chybí nekorektní humor). Nikdo není ušetřen: černoši, tlustí, protivná děcka, nemohoucí stařeny, psi, holubi, Kardashianky (pardon, opice)....jedna absurdní situace střídá druhou ve zběsilém tempu. Bavil jsem se celou stopáž. P.S. Neviditelná alibistická matka a kostým s ocasem naruby byly nejvíc! ()

bigmatko

Francúzi to jednoducho vedia s komédiami. Jednoduché zápletky žiadne zbytočne trápne vzťahové a sociálne klišé. slovami klasika muselo to dať práce a pritom taková blbosť. AK ste zvyknutý na český štýl pseudokomédií tak Vám asi bude francúzska produkcia pripadať mierne pritiahnutá za vlasy. Ale taká má byť komédia. postaviť pointu na ľudských túžbach a situáčných gagoch a nie na hlbokých témach a myšlienkach. ()

vaclav.g.kar

Loni jsem náhodou viděl v kině film Super-blb, od té doby jsem se zamiloval do snímků od téhle party. Alibi 2 jsem tedy vyhlížel s velkou důvěrou a s ohromným natěšením. Naštěstí jsem dostal přesně to co jsem čekal. Opravdu roky jsem smíchy u filmu neplakal až do dneška. Naprostá pecka. 9/10 ()

Dusty56

Jen o trochu horší než moje oblíbená jednička. Znovu ale Lacheau a spol. baví, ve filmu bylo několik scén, kdy jsem se nemohl přestat smát. ()

feds1

Uroven Alibi 1 to nedobehlo. Miestami trocha silene, svadobnou scenou sa asi inspirovali Slunce seno a par facek. ()

vinducha

Zajímalo by mě , jestli to byl nápad tvůrců , nebo D Bourdonovi už tak jeblo , že si začal ke stáru odbarvovat makovici... Jinak co se týče nápadů , je zatím tahle trojice opravdu nevyčerpatelná studnice. Takhle vysoko se jim už daří držet laťku nějaký ten rok . Takže opět velká spokojenost a párkrát poprskaný stůl před obrazovkou. Jen tak dál přátelé. ()

CheeseFigure

Prestávam mať rád, keď sa vo filme vyskytujú situácie, ktoré by šli vyriešiť jednoduchým vysvetlením a zbytočne sa komplikujú. Zase ale, asi by som sa tak nenasmial. Alibi na mieru 1 bol fajn film, pri ktorom ma oznámenie pokračovania mierne prekvapilo. Ale zopakovala sa situácia, ako pri jednotke. A teda, že som od filmu nič nečakal a ostal som milo prekvapený. Zabavil som sa. ()

Jurcekk odpad!

Toto sa dá dopozerať len totálne dohulený. Najviac ma vyrušovala technická nedokonalosť...to maturanti na stužkovú by to zvládli lepšie... Ako túto vyššie blakkocour povedal babovřesky\kameňák... ()