V Egyptě vládne tvrdě, ale i moudře faraon Seti. Rostoucí počet židovských otroků v jeho zemi začíná být nežádoucí. Proto Seti nařídí, aby každý nově narozený syn otrokyně byl vhozen do Nilu. Jen jedna matka svého syna ukryje, dá ho do košíku a pošle po proudu řeky. Košík se zastaví u faraonova paláce. Objeví ho Setiho manželka, které si tam hrála se svým jediným synem Ramsesem. Žena se ho ujme, dá mu jméno Mojžíš a ukáže ho Setimu. Chlapci pak spolu vyrůstají jako nejlepší kamarádi a prožívají dětská dobrodružství i mladická soupeření. Nakonec je tvrdá realita života postaví proti sobě. Ramses se stane vládcem nejmocnějšího impéria a Mojžíš svůj židovský lid zbaví otroctví a bezpečně ho převede do země zaslíbené... (TV Nova)

TeeAge

|| Scenár: Philip LaZebnik, Nicholas Meyer | Hudba: Hans Zimmer | Produkcia: Penney Finkelman Cox, Sandra Rabins, Jeffrey Katzenberg | Distribúcia: Dreamworks Pictures | Štúdio: DreamWorks Animation | Rozpočet: 70 miliónov $ | Tržby: 218,613,188 $ || Velmi pekná, vizuálne strhujúca rozprávka s námetom zo Starého zákona - mierne poupravená samozrejme americkým potrebám, ale ku prekvapeniu, menej než obvykle. Obrazy sú drsné, ako samotné rany Božie. Dej však nie je dosť podrobný k tomu, aby mohol diváka zahltiť nejakou hlbšiou emóciou. Chcelo by to dlhšiu metráž, ale tá je u rozprávky nevhodná. Chyba je tentokrát v kompromise - film je pre všetky vekové kategórie. ()

TheDarKnig

EPIC!!! Totálně Epic... Co jiného napsat, rozhodně jedna z nejlepších, ne-li nejlepší pohádka (resp. animák), jakou jsem kdy viděl. A těžko ji už při dnešním přístupu něco překoná. Bezesporu dokonalý soundtrack Zimmera, skvělá animace a úžasný biblický příběh, to dělá tohle dílo mnohem více dospělým, něž by se zdálo. A samozřejmě i velké množství nijak moc dětských scén. Dramatické, děsivé a velkolepé, s hlubokým poselstvím. Není to přesné převyprávění Bible, ale jako seznámení s ní to musí fungovat více než dobře. A abych nezapomněl, tak silné mrazení během drtivé většiny snímku jsem ještě u žádného jiného filmu neměl. DELIVER US! Nej. songy: Deliver Us, The Plagues, All I ever Wanted ()

Vojcl

Jeden z nejlepších animovaných filmů jaký kdy byl natočen!!! Výborné zpracování legendárního biblického příběhu, na svou dobu nadprůměrná animace a výtečná hudba!!!! Škoda, že jsem opět kvůli dabingu přišel o originální znění a nemohu tak posoudit výkony Vala Kilmera či Michelle Pfeifferové, ale i tak jsem byl nadmíru spokojen... Jedinečné dílko pro celou rodinu!!! ()

kinderman

Skvělý „klasický“ animák studia DreamWorks o Mojžíšovi a vyvedení Izraelců z Egypta co do působivosti hravě strčí do kapsy DeMillův na hranici kýče balancující opus Desatero přikázání. Žádná zpívající veselá zvířátka ala Disney, nýbrž opření se o biblický text (samosebou s příslušnou autorskou licencí), monumentální Zimmerova hudba a silné písně (především úvodní Deliver Us) v podání špičkových interpretů. ()

C0r0ner

Jo, technicky tomu není co vytknout, ale ten obsah mě tak sral a nebavil, že víc jak bídné tři dát nemůžu. Když se nad tím člověk zamyslí, tak je to pěkná pohádka. Horší je, že spousta (kurva hodně) lidí věří, že se něco podobného stalo. Ne, že by za to film mohl, ale tohohle pocitu jsem se po celou dobu nemohl zbavit. 55% ()

• Film je mimo jiné zakázán v Malajsii a Indonésii. (Karlos80)
  • Trojminútová scéna prechodu cez Červené more si vyžiadala viacej práce, ako všetky špeciálne efekty na Jurskom parku spolu. (curunir)
  • Na filmu pracovalo mimo jiné 600 odborníků na náboženství. (Karlos80)

Pixar si se ženami nerozumí

Pixar si se ženami nerozumí