Show se uskutečnila 5. listopadu 2022 v Mrsool Park (Rijád, Saudská Arábie). Na kartě se sešlo osm zápasů.
1) Bobby Lashley vs. Brock Lesnar
2) Alexa Bliss & Asuka vs. Damage CTRL (Women's Tag Team Championship)
3) Drew McIntyre vs. Karrion Kross (Steel Cage Match)
4) The Judgment Day vs. The O.C.
5) Braun Strowman vs. Omos
6) The Usos vs. The Brawling Brutes (Undisputed WWE Tag Team Championship)
7) Bianca Belair vs. Bayley (Raw Women's Championship Last Woman Standing Match)
8) Roman Reigns vs. Logan Paul (Undisputed WWE Universal Championship) (TheSpearCZ)

Nix

Jasně, zápas Paul vs Reings byl předvídatelný co se týče konce, ale sakra dobře se na to dívalo. Logan je prostě opravdu talent a neskutečný atlet, každopádně v roce 23 to potvrdil a tady už ukazoval, že na to má. Byl důstojným soupeřem. Jinak za zmínku ještě stojí tag team, jasně, Usos prostě válí a taky Judgment day mne hodně baví. Celkově je Crown Jewel povedené PPV a už podruhý mne bavilo. I Bobby vs Brock byla dobrá podívaná a jejich feud byl celkem drsný, což se mi líbilo. Nemám proti téhle PPV nic, jen jsem rád, že se WWE poučila a ještě o level to posunuli v roce 23. Zase jsem se bavil. ()

papadoce

Prachy, prachy, prachy, preto sa vraciame do Saudi Arabi. A Šejk si hneď na začiatok zaplatil Lessies. Bobby Lashley vs Brock Lesnar, klasická Lesnarovská strieľačka, len veľké ťahy, žiadne naťahovačky, za veľa dolárov trocha dobrej muziky a s tým najtrápnejším koncom aký si viete predstaviť, 3*. Damage CTRL vs Asuka & Alexa Bliss, ach bože takto poobliekať baby kvôli jebnutým Arabom, to radšej ani nemali robiť žiadny ženský wrestling, na tie obleky kozmonautov sa ozaj nedalo pozerať, no že mám slabosť pre Alexu, ktorá ešte aj v tom skafandri vie byť sexi, dávam 2*. Karrion Kross vs Drew McIntyre, Kross je asi najtrápnejší pakôň z prichádzajúcej generácie, ale spravili mu ozaj pôsobivý entrance, Drew patrí do ďaleko vyššej zápasovej ligy než bola táto spartakiáda s kkt-kom, 3* a dajte mi už pokoj s trapkom, nudný Roman sa blíži, heh. Ešte jedna poznámka ku tým saudským pipíkom. Skoro som zomrel, keď začali počas tejto nudy skandovať this is awesome. Asi by im mal niekto vysvetliť čo to znamená. To je ako keď poznáte veľa cudzích slov, ale používate ich nesprávne lebo nepoznáte ich význam a všetci vedia, že ste sedlák so základkou. Už chýbalo iba Holly shit a poseriem sa. The Judgment Day vs The O.C., tomu neuveríte, ale do tejto chvíle to bol najlepší zápas a vôbec jediný čo za niečo stál, už len preto by som mal dať 4* aby som oddelil zrno od pliev, a keďže AJ je ťažký profík tak dám prižmúrených 4,51 zaokrúhlene 5*. Omos vs Braun Strowman, až prekvapujúco dynamické predstavenie obrov, preto to ocením 4*. The Usos vs The Brawling Brutes, toto spĺňalo vysoké kvality zo strany všetkých fighterov, 4* ale také preplnené, asi 4,49. Bianca Belair vs Bayley, a nastupujú znova skafandre, to nevymyslíš, to je proste hnusné, zápas vcelku surový a dal sa pozerať za slabšie 4*. Logan Paul vs Roman Reigns, už zosnovanie tohto zápasu som považoval za veľmi aleže veľmi nevydarený vtip, jedného neznášam lebo je to klaun a ten druhý zvaný Ass of The table je s tou svojou rodinkou čo sa bije za neho trápnejší než Matovič ministrom financií. No teraz všetky hejty bokom. Toto bol ozaj zápas na ktorý sa dalo pozerať. Škoda len, že s vopred známym výsledkom. Avšak vzhľadom na kvalitu saudskej PPV šlo o naozaj dobrý main event a že sa viem povzniesť nad nenávisť, ktorej je už tak vo svete až príliš, dávam 5* a vravím že zaslúžene. Toto bola PPV roka čo sa trápnych koncov týka. Taká úbohosť, že zvažujem po viac ako tridsiatich rokoch a posledných dvoch PPV, že je čas zavesiť fanúšikovský hábit na klinec. Toto nemôže stačiť ako zábava ani indiánom z Letanoviec, no za celkovú show odhliadnuc od zlých koncov niektorých zápasov dávam 3,75 hviezdiny. ()

• Oficiální skladbou show je píseň „Shining Bright“ od Def Rebel. (TheSpearCZ)