Jak je důležité míti Filipa

• Velká Británie The Importance of Being Earnest (více)

Dva mladí gentlemani, žijící v Anglii roku 1890, si pohrávají s pravdou, jen aby do svého poklidného venkovského života vnesli trochu vzrušení. Worthing (Colin Firth) si vymyslel bratra Filipa, kterého používá jako výmluvu, aby mohl navštěvovat okouzlující Gwendolen (Frances O´Connor). Moncrieff (Rupert Everett) si začne říkat Filip poté, co navštíví Worthingovu mladou a krásnou chráněnku Cecily (Reese Witherspoon) na venkovském sídle. Všechno se začne hatit, když se oba společně ocitnou pod jednou střechou. A to je ten správný čas odhalit, jak je důležité míti Filipa! (oficiální text distributora)

01Zuzana10

Skvelé, skvelé, skvelé! Po tomto filme budete mať dobrú náladu celý deň. Krásne, veľmi zábavné, hravé! A tí herci! A tá hudba! Po skončení som sa ešte 5 minút smiala :) Hl. ich výroky si treba zapisovať. Výborné od začiatku do konca. Nie je tam pasáž, kedy sa nič nedeje, kedy nemáte úsmev na tvári. :) ___ /tento film som si neskor pustila i ked ma silene bolel zubcek a nemohla som nic robit. T IoBE ma dokonale rozptylilo a rozveselilo. Lepsie ako ine lieky./ ()

Madison

Rýdzo britská, sarkasticky brilantná, obsahovo vtipná dobová uletenosť, ktorá doslova pohladí priaznivcov vzťahových prepletencov allenovského štýlu, ale v doprovode čisto anglického panovačného humoru. Prenádherná filmová záležitosť divadelného charakteru, ktorá sa otvorene vysmieva konvenciám, podobám lásky či hlúpym charakterom postáv. A ten herecký kasting! Colin Firth čoby po uši zamilovaný džentlmen, Rupert Everett ako ľahostajný mestský aristokrat, Frances O´Connor ako kultivovaná dáma a voľnomyšlienkárka Reese s pohŕdavou náturou bola krásnym Wildeovým bonbónikom. O bezcitnej Judi Dench ani nehovoriac. Jeden z filmov, ktorý ma pohltí za každých okolností. ()

Bezmenny

Po hodine som to musel vypnúť, lebo som sa nudil. A zpnúť som sa to prinútil až po niekoľkých dňoch. To už o niečom hovorí. Záver ma však príjemne prekvapil, aj keď rozuzlenie bolo jasné takmer od začiatku. Čo sa mi však nepodarilo pochopiť, bola ta hra na Earnesta, respektíve, prečo mal Colin potrebu vydávať sa zaň. ()

ProNotor

Bohužel mě snímek ani trochu nenadchl, čekal jsem více humorných scén, namísto toho na můj vkus až moc dlouhé dialogy, ve kterých jsem neshledal skoro nic zábavného, mírně absurdno až trapno, ale každý má jiný vkus. Tento film mě bohužel neoslovil a to mám Oscara Wilda celkem v oblibě, divadelní hru jsem neviděl, předlohu nečetl, ale myslím, že by mě asi zaujala více než film. ()

ABLABLABLA

Já tu hru zbožňuju a mít možnost ji slyšet v originále aka britská angličtina byl dokonalý zážitek. Britský přízvuk mě zcela jasně dostává do kolen. A hlavně každá verze je sice blízká originální hře, ale pokaždě vyzní úplně jinak, pokaždé je tu něco nového, avšak vždy mě rozesměje. Hodlám si dát za úkol, vidět všechny zfilmované verze Earnesta... zatím mám na kontě jen dvě včetně této:D 1. Při pohovoru na vhodného kandidáta pro dceru ho i vyfotili, vedli ho několika dveřmi a schody.. prostě tak jak to má být, aby jej dostatečně znervóznili. 2. Tetování. To mluví za vše! :) 3. "I do not approve of anything attempts with natural ignorance. Ignorance is like delicate exotic fruit. Touch it and the bloom is gone. The whole theory of modern education is radically unsound." 4. Scéna s chlebíčky, zde teda muffiny byla povedenější než zde, tuhle scénu miluju. 5. Herecké obsazení luxusní. 6. Tak kdy si dám dalšího Filipa? ()

• Finty Williams, která hraje lady Bracknellovou jako mladou tanečnici, je dcera Judi Dench, která hraje starší lady Bracknellovou. (HappySmile)
  • Scéna, kde Rupert Everett plácne Colina Firtha po zadku a dá mu pusu na tvář, byla improvizovaná. Režisérovi Ovilerovi Parkerovi se zdála zaražená reakce Firtha tak vtipná, že se rozhodl scénu ve filmu ponechat. (HappySmile)
  • Přestože byla postava zahradníka Moltona nakonec z filmu vystřižena, můžete jej vidět v pozadí v mnoha scénách. (HappySmile)