Ztraceni ve vesmíru

Píše se rok 2058, kosmické lodě vzbouřenců napadnou stavbu hyperbrány, která má umožnit cestu hyperprostorem na vzdálenou planetu Alfa Prime. Lidstvo by zde mohlo najít nový domov poté, co neodvratně vyplýtvalo energetické zásoby Země. Jako první se má na cestu vydat autor projektu, profesor Robinson, se svou rodinou, manželkou Maureen a třemi dětmi. Pilotem lodi je Don West a nedobrovolným černým pasažérem doktor Zachary Smith. Doktor pronikl na palubu, aby provedl příkaz svého „zaměstnavatele“, obchodníka vydělávajícího na ekologické krizi, a přeprogramoval robota Robinsonových tak, aby všechny zabil. Sám se však stane obětí atentátu. Obchodník se ho dokončení úkolu rozhodl zbavit. Po urputné bitvě se rodině podaří robota zneškodnit. Jejich loď se ale ocitla v gravitačním poli Slunce a jedinou nadějí na záchranu je únik do hyperprostoru. Protože k tomu dojde mimo hyperbránu, není možno cestu kontrolovat. Loď se vynoří ve zcela neznámé části vesmíru, a ještě navíc v budoucnosti. Tady objeví zničenou pozemskou loď Proteus, která se je snažila najít, musí se utkat s pavoučími monstry požírajícími kov a na blízké planetě pohlédnout do vlastního osudu a pokusit se změnit tragickou budoucnost. (TV Nova)

Hidoshito

Bohužel jsem jako první viděl seriál od Netflixu a tohle oproti tomu vypadá jako nejstupidnější sci-fi na planetě Zemi.:) ()

Jirkacek

Dobrodružný sci-fi film americké produkce s názvem Ztraceni ve vesmíru z roku 1998 jsem si jako milovník tohoto žánru pořídil na DVD nosiči a na rozhraní milénia jsem se na něj podíval poprvé. Mé tehdejší dojmy byly velmi rozporuplné, jednak mi vadila délka 130 minut a otevřený závěr, které bytostně nesnáším. Až později jsem se dozvěděl, že herci měli podepsané kontrakty minimálně na dvě další pokračování, která se však nenatočila, protože film měl v USA katastrofálně nízké tržby, které nepokryly ani celkové náklady. Přesto jsem se o pár let později na film podíval znovu, jednak abych napsal zasvěcený komentář a také aby ode mne získal spravedlivý počet cípatých. Vše začalo v roce 2050, kdy bylo na Zemi zničené životní prostředí a téměř vytěžené všechny přírodní zdroje, přestože byly zavedeny mnohé recyklační technologie, tak nedokázaly situaci obrátit k lepšímu. Jako naděje celého lidstva byla na vzdálenou planetu vyslána expedice, jejímiž členy byli rodinní příslušníci Robinsonových, ale do lodi se na poslední chvíli dostal také sabotér, který jejich letový plán narušil. Expedice tak musela experimentovat a změnit plán trasy, čímž ztratila velkou část paliva. Nakonec se přece jen dostala na cílovou planetu, jenže tam havarovala a již nebyla schopna loď opravit. Posádka po přistání zjistila, že se vedle nich nachází vrak téže lodi, jen o padesát let starší. Tento vrak byla následkem toho, že vyslaná expedice nebyla schopna loď opravit a byla přinucena zde zůstat. S pomocí součástek ze staré lodi se posádka pokusila svoji loď opravit a odletět. To se však podařilo bez jednoho člena, ovšem plavidlo havarovalo při srážce s asteroidem. Planeta, prolínaná dvěma časoprostorovými realitami, se začala rozpadat a Will Robinson, který jako jediný z původní posádky na planetě zůstal, pomocí stroje času na staré lodi odcestoval do okamžiku před srážkou a posádku zachránil. Ta následně pokračovala v misi, kterou započala odletem ze Země. Tohle je ve zkratce děj dlouhého filmu, který mne hodně zklamal. Byla v něm spousta nudných pasáží, hodně dialogů o minulosti a morálních zásadách a vcelku málo akcí. Nejzajímavějšími byly asi akce s inteligentním robotem a jeho bojovými či přátelskými režimy, které však nemohly vyvážit natahovaný děj. Nejhorší aneb nejnudnější část filmu probíhala po přistání na planetě, to jsem se fakt zapotil, abych neusnul. A pak ten neuzavřený závěr, na který už žádné další pokračování nenavázalo a vše tak vyšumělo do černé prázdnoty, dokonce by se dalo říci, že je pohltila černá díra. A stejná vesmírná síla pak pohltila několik hvězdiček, ale ještě než půjdu hodnotit, tak bych se chtěl vyjádřit k hercům a postavám, kteří se zde objevili. Hlavou rodiny byl profesor John Robinson (Wiliam Hurt), který byl sice inteligentní, ale mně rozhodně do oka nepadl. O něco lepší to bylo s jeho manželkou profesorkou Maureen Robinsonovou (Mimi Rogers) a jejich třemi dětmi. Rozhodně nejvýraznější postavou byl zákeřný dr. Smith (Gary Oldman), který dostal od vesmírných povstalců dobře zaplaceno za sabotáž a jak už bylo napsáno, tak naprogramoval zničení lodě, ale naneštěstí ji nestihl před startem opustit a byl bezmocným svědkem toho, jak Jupiter 2 s ním i s Robinsonovými padá do rozpálené výhně Slunce. Promptně rozmrazil Robinsonovy, kteří zvolili jediné možné východisko - těsně před pádem do Slunce aktivovali hyperpohon "naslepo", díky čemuž se přesunuli do náhodné části vesmíru a náhodného času. Robinsonovi, dr. Smith plus jejich pilot Don West (Matt LeBlanc) se po hyperskoku ocitli o 20 let v budoucnosti…..Ještě bych neměl zapomenout na roztomilou animovanou opičku a tím bych povídání uzavřel a šel na hodnocení. Suma sumárum, dobrodružný sci-fi film Ztraceni ve vesmíru ode mne získal dvě vesmírné hvězdy **. () (méně) (více)

Mac._

Dílko zdaleka se nerovnající (stylem podobnému) Galaxy Questu, který je nápaditější, vtipnější a zdaleka se nebere tak vážně jako tahle blbůstka, která si hraje na něco, co není. ()

ondrapec

Film si nedělá ambice být veliký, což se mi líbí. Stylově bych ho možná trochu přirovnal k Evoluci, která na jednu stranu působí také vážně, ale efekty nejsou zdaleka tak dotažené, jak by se na nějaký "velkofilm" slušelo. Příšerky i pavouci jsou komičtí (samozřejmě nutno brát zřetel na dobu), interiéry relativně nezáživné a ne moc zajímavé. Na druhou stranu cením, že to nebyla okopírovaná loď z Vetřelce, jak bylo v těchto dobách zvykem. Při sledování jsem si navíc uvědomil, že to je po Přátelích první snímek s Mattem LeBlancem, který jsem kdy viděl. A líbil se! Moc se mi líbil konec s propletením časoprostorů, který by mohl být pomyslnou inspirací pro Interstellar. Jinak taková pohodová oddychovka. *50%* ()

Hansolo35 odpad!

Kdyby to nebyl film pro děti, tak by to snad bylo lepší. Posádka, kde už dopředu víte co kod bude dělat a říkat. Ke konci se to krapet vylepšilo a mega padouch se stal pavoukovcem. Bohužel zřejmě autoři počítali s dalším filmem a tak to končí bez konce. Výdělek se nedostavil a zůstalo u jediného filmu. ()

Horší než náckové...

Horší než náckové...

02.01.2009

...jsou pekelné mocnosti. Přesvědčí se o tom spojenecké komando, které se během 2. světové války vydá na záchrannou misi (možná najít nějakého Ryana), avšak nechtěně otevře bránu do Pekla a místo… (více)