Ztraceni ve vesmíru

Píše se rok 2058, kosmické lodě vzbouřenců napadnou stavbu hyperbrány, která má umožnit cestu hyperprostorem na vzdálenou planetu Alfa Prime. Lidstvo by zde mohlo najít nový domov poté, co neodvratně vyplýtvalo energetické zásoby Země. Jako první se má na cestu vydat autor projektu, profesor Robinson, se svou rodinou, manželkou Maureen a třemi dětmi. Pilotem lodi je Don West a nedobrovolným černým pasažérem doktor Zachary Smith. Doktor pronikl na palubu, aby provedl příkaz svého „zaměstnavatele“, obchodníka vydělávajícího na ekologické krizi, a přeprogramoval robota Robinsonových tak, aby všechny zabil. Sám se však stane obětí atentátu. Obchodník se ho dokončení úkolu rozhodl zbavit. Po urputné bitvě se rodině podaří robota zneškodnit. Jejich loď se ale ocitla v gravitačním poli Slunce a jedinou nadějí na záchranu je únik do hyperprostoru. Protože k tomu dojde mimo hyperbránu, není možno cestu kontrolovat. Loď se vynoří ve zcela neznámé části vesmíru, a ještě navíc v budoucnosti. Tady objeví zničenou pozemskou loď Proteus, která se je snažila najít, musí se utkat s pavoučími monstry požírajícími kov a na blízké planetě pohlédnout do vlastního osudu a pokusit se změnit tragickou budoucnost. (TV Nova)

Lada

Tento film se svým tvůrcům moc nepovedl, no aspoň na triky se trochu dalo divat.Pěkná blbost se kterou nemá cenu ztrácet čas, což jistě uzná i DOLBY. ()

LooX

Na myšlení nenáročná,vizuálně moc pěkná rodinná sci-fi.Veškeré herecké osazení s přehledem strčí do kapsy Gary Oldman v roli ústředního sviňáka,který v jeho podání opět nemá chybu (jako vždy). Já už ZVV viděl několikrát a pořád mě baví. ()

parabella

tak toto sa mi pacilo ved preco nie. bolo to celkom zaujimave ak hodnotim dej a prekvapujuce momenty. inak to bolo dost netradicne sci - fi mam ten pocit. ()

chaosteory

Určitě ne tak špatné na to, že se jedná o sci-fi pojaté pro rodinu. Nápad i zápletka neurazí, obsazení herců je příjemné, tedy až na LeBlanca, kterého nemusím (můj boj). Největší tahoun filmu je vizuální část, efekty i dnes mají grády, stejně jako ztvárnění samotných vesmírných lodí. Naopak nejvíc děj slábne ztroskotáním na planětě, od té doby se film pomalu utápí v beznaději, alespoň než se objeví Spidey-Oldman, ale ani pak to není o moc lepší, snad až na úplný závěr. Jako víkendové odreagování nadprůměr s výbornými Apollo 440 nakonec ()

brezi

Tento sci-fi snímek není žádná bomba, ale ani neurazí. Jedná se spíše o docela slušnou rodinnou sci-fi oddychovku na víkendové odpoledne, kterou ale nelze brát zase tak vážně. Dobré vizuální triky, zajímavý nápad, solidní zpracování, slušné herecké obsazení - nejlépe hodnotím Garyho Oldmana, mile mě překvapil i Matt LeBlanc. Ačkoliv by se našla místa, ke kterým bych měl menší výhrady, hodnotím tento film vcelku kladně. ()

Hall900

Dustokny remake kultovniho serialu. Skvely Garry Oldman a zajimavy scenar. Na podruhe bohuzel ucesane, akckoli vubec ne spatne. ()

mine.slayer

Film ve kterém Matt LeBlanc dokazuje, že umí hrát i něco jiného než stupidního člena party z Přátel, ne vážně mě překvapil. A naprosto zklamal Gary Oldman, že roli po přečtení scénáře přijal!!! ()

Ajfist

Sice dost jednoduché téma,ale vizuálně docela povedené.Ta tvář byla vlastně takovou vizí budoucnosti,že se něco takového na Marsu objevilo a že by to mohlo být realné.No docela pěkně vymyšlené.Dá se to,pro fanoušky scifi je to docela fajn podívaná,ale nelze od toho čekat nějakou hlubší myšlenku.Ta se tam snaží být,ale není. ()

Primus tesla

Ta opice byla příšerná a zbytečná, pavoučí část jako parodie na Vetřelce, sedělo to asi na třech židlích a nebylo to moc dotažené a promyšlené. Tři s odřenýmy hypermotory. ()

semo99

Film, ktory so mnou rezonoval vtedy a rezonuje aj teraz... preco neviem, proste si myslim, ze na tu dobu to tak nejako stalo za to... ()

Yamatosan

Není to vyloženě hrůza, ale kvůli scénáři to ani sebelepší herci nezachrání. Ne že by se nesnažili, i triky na svou dobu ujdou (až na tu trapnou opici), ale ten děj... ()

Dandirion

Když jsem na tom byl ve 13 letech v kině, byl jsem nadšenej a bez váhání bych dal pět hvězd. Dospělá optika to dost kazí. Takže plus jedna hvězda za nostalgii, a tady je jasně vidět jak dospělost stojí za hovno! ()

kvocoDH

ano.. toto je presne ten typ filmu ktory som miloval ked som mal 13. doveryhodne natocenie pre bezneho divaka, milovnika sci-fi. a kludne by som si ho mozno pozrel aj druhykrat keby nemam co robit a bezi to v telke... ()

Horší než náckové...

Horší než náckové...

02.01.2009

...jsou pekelné mocnosti. Přesvědčí se o tom spojenecké komando, které se během 2. světové války vydá na záchrannou misi (možná najít nějakého Ryana), avšak nechtěně otevře bránu do Pekla a místo… (více)