Atlantida: Tajemná říše

Atlantis: The Lost Empire

Atlantída: Stratená ríša

Animovaný / Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný

USA, 2001, 95 min

Velice pěkný příběh a uchazející pokoukáníčko!(1.3.2007)

Udělané je to samozřejmě skvěle, ale chybí tomu srdce - láska, se kterou dřív u Disneyho takovéto filmy vyráběly.(18.9.2005)

1008. hodnocený film: Ačkoli už dávno nepatřím na základní školu (aspoň věkem teda ne), tak jsem se skutečně na tenhle snímek těšil. Téma Atlantida mě zajímalo vždycky a byl jsem zvědav, jak se s tím poperou animované postavičky v celovečerním filmu. Určitě musím ocenit netradiční grafické ztvárnění postav i celého filmu, které se mi líbilo. Příběh byl fajn, ale tak tím to asi končí. Určitě mě naštvala snaha o humor ve filmu, který zcela vyšuměl a vůbec se tvůrcům nepovedl. Taky to zbytečné protahování konce bylo k ničemu a dovedl bych si s klidem představit film o cca 10-15 minut zkrátit. 3* jsou tedy vším, co mohu filmu nabídnout a nakonec i s konstatováním, že mě dost zklamal. 3*(7.4.2011)

Sice film obdržel čtyř bodové hodnocení, ale jde o slabší animák. Děj, jehož vzorec je dopředu čitelný místy mile překvapil. Hlavně co se týká fantastkních vozidel. Decentní steampunk. I díky Krtkovi.(27.2.2014)

Pozoruhodný námět, který by se dal v klidu (ovšem po úpravách) zpracovat i jako celovečerní dobrodružný trhák pro dospělé, je v téhle dětské animované verzi trochu nedotažený. Animace je velmi působivá jen při záběrech větších celků, detaily jsou (opět) nakresleny snad až příliš "dětsky", ačkoliv bych neřekl, že je film určen právě těm nejmenším. Celkové vyznění snímku je ale poměrně kladné, i když se tvůrci zase nevyhnuli některým dětsky infantilním hláškám, nebo občasnému přihlouplému chování postav.(22.4.2003)

• - Snímka bola natočená na 70 mm film, ktorý bol rozšírený v 50-tych rokoch a ktorý sa naposledy použil v roku 1985. (Greenpeacak)

• - Ve scéně v úvodu filmu, kdy představuje Milo svoji teorii "divákům", zazvoní telefon a on se opře o tabuli, přičemž se mu část mapy "obtiskne" na břicho. On potom pokračuje ve vysvětlování, postaví se do chybějící části mapy na tabuli a popisuje ji na svém oblečení. To je ale nemožné, protože obtisknutá část musí být zrcadlově obrácená. (Pepy)

• - Vo filme je použitá animácia charakteristická pre japonskú mangu. (Greenpeacak)