Atlantida: Tajemná říše

Atlantis: The Lost Empire

Atlantída: Stratená ríša

Animovaný / Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný

USA, 2001, 95 min

Dobrodružný film pro nenáročné děti i dospělé. Začátek veselý, pokračování nudné, po příjezdu do Atlantidy se tempo naštěstí zvýší. Pár hezkých vtípků, pár vtipných situací. Předpokládám, že film je více pro děti, jinak bych musel dát o hvězdičku méně.(20.5.2009)

Na tomhle jsem kdysi byla v kině, ale teda vím, že se mi to nelíbilo. Nemastné neslané.(20.11.2009)

Nádherný animák o objevení Atlantidy. Steampunk z toho přímo číší. Sympatické postavy i prostředí. :)(17.2.2013)

Pro příběhy jako je tento budu mít slabost snad vždycky. Jenže... zabít takovéhle téma takhle prachobyčejným způsobem! Příběh letí jak splašený kůň, polovina postav je zcela zbytečná a s tou zbylou půlkou se sotva ztotožníte. Pro děti je příliš dospělý, pro dospělé příliš dětský. A je to hrozná škoda, protože animace je vážně povedená a fantazie tvůrcům určitě nechybí. Myslím, že by udělali vážně líp, kdyby se "vykašlali" na dětskou část publika. Pixaři to riskli a vyplatilo se. Když bych přimhouřil obě oči, mohlo by být hodnocení i vyšší, protože nakonec, tak špatný animák to zas není, ale to bych nesměl znát "Laputu".(5.10.2005)

Sice film obdržel čtyř bodové hodnocení, ale jde o slabší animák. Děj, jehož vzorec je dopředu čitelný místy mile překvapil. Hlavně co se týká fantastkních vozidel. Decentní steampunk. I díky Krtkovi.(27.2.2014)