Atlantida: Tajemná říše

Atlantis: The Lost Empire

Atlantída: Stratená ríša

Animovaný / Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný

USA, 2001, 95 min

Naozaj pozoruhodný príbeh, u ktorého zamrzí, že je robený pre deti. Atmosféra dobrodružstva sa občas vyskytla a bolo to hlavne pekné na oko a pri dnešnej záľahe animákmi ozaj originálny príbeh...(10.3.2006)

Rozpočet $120miliónovTržby USA $84,056,472Tržby Celosvetovo $186,053,725/65%/(18.9.2007)

Pekný tak trocha idealistický dobrodružný fantastický animovaný film s peknými motívmi, podľa mňa pre staršie deti aj hej, aj keď ani toto sa nejakým násilnostiam nevyhlo, ale kritika kapitalizmu môže byť. Tieto staršie Disneyovské diela sa mi páčia. Bolo to síce jednoduchšie, no zvládnuté.(14.3.2014)

Dobrodružný film pro nenáročné děti i dospělé. Začátek veselý, pokračování nudné, po příjezdu do Atlantidy se tempo naštěstí zvýší. Pár hezkých vtípků, pár vtipných situací. Předpokládám, že film je více pro děti, jinak bych musel dát o hvězdičku méně.(20.5.2009)

Nie moc vydarená disneyovka ale páči sa mi spojenie niečoho čo poznáme zo skutočného sveta s rozprávkou.(14.1.2013)

• - Pre zachovanie dobových nástrojov tvorcovia navštívili múzeá, v ktorých boli vojenské zariadenia a technika z 20. storočia. (Greenpeacak)

• - Celý princíp a popis Atlantídy vo filme je akousi paradigmou k starovekej egyptskej civilizácii. (Greenpeacak)

• - Na vývoji filmu pracovalo 350 animátorov vo všetkých troch štúdiách Disney Animation. (Greenpeacak)