Atlantida: Tajemná říše

Atlantis: The Lost Empire

Atlantída: Stratená ríša

Animovaný / Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný

USA, 2001, 95 min

zaujímavé ale nevyrovnané.jedna zo slabších disneyoviek.Ale aj tak je to celkom fajn(9.5.2003)

Není to špatné, ale ani mne to ničím nepřekvapilo. Vyznění je jasné a nijak neobvyklé, i děj je takový očekávaný, možná mi chybělo i víc humoru. Akce je tak akorát, ztracená říše a animace včetně efektů na slušné úrovni.(14.3.2012)

Pamatujete se nebo jste alespoň slyšeli o animované pc gamese, Broken Sword? Dá se říct, že jde o kultovní adventuru, s parádním příběhem a skvělími hádankami. Co se mi ale na ní líbilo nejvíce, byla její animace. Ručně kreslená grafika byla v té době tahákem a tak patřila tato počítačová hra k jedněm z nejlepších. A přesně takové je i putování za ztracenou Atlantidou...dobrodružné, vtipné a s pěknou grafikou ze staré školy. 70%(28.9.2010)

Pekný tak trocha idealistický dobrodružný fantastický animovaný film s peknými motívmi, podľa mňa pre staršie deti aj hej, aj keď ani toto sa nejakým násilnostiam nevyhlo, ale kritika kapitalizmu môže byť. Tieto staršie Disneyovské diela sa mi páčia. Bolo to síce jednoduchšie, no zvládnuté.(14.3.2014)

Je sice pořád na co se dívat, ale všechno to je bráno jak z hyperloopu (chtěl jsem napsat z rychlíku, ale holt musím jít z dobou).Máme tu sice celou skvadru rozličných dobrodruhů, kteří si musí vybrat dobrou či špatnou stranu, ale nikdo z nich nedostane šanci něco víc ukázat. Drsná sexy blondýna je prostě drsná sexy blondýna, a nic víc, krtek je krtek, a nic víc. Všichni si řeknou svých pár replik, a občas poodhalí svoji minulost, aby bylo na nějakou tu chatrnou motivaci, A do toho takový podivný pubertální humor.(10.3.2017)

• - Marc Okrand, človek zodpovedný za vývoj klingolštiny pre Star Trek (od r. 1966), bol pozvaný k tvorbe tejto snímky, aby vymyslel jazyk pre filmovú Atlantídu. (Greenpeacak)

• - Pre zachovanie dobových nástrojov tvorcovia navštívili múzeá, v ktorých boli vojenské zariadenia a technika z 20. storočia. (Greenpeacak)

• - Celkový dizajn a pôdorys Atlantídy je v skutočnosti založený na starých spisoch Platóna. (Greenpeacak)