Atlantida: Tajemná říše

Atlantis: The Lost Empire

Atlantída: Stratená ríša

Animovaný / Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný

USA, 2001, 95 min

1008. hodnocený film: Ačkoli už dávno nepatřím na základní školu (aspoň věkem teda ne), tak jsem se skutečně na tenhle snímek těšil. Téma Atlantida mě zajímalo vždycky a byl jsem zvědav, jak se s tím poperou animované postavičky v celovečerním filmu. Určitě musím ocenit netradiční grafické ztvárnění postav i celého filmu, které se mi líbilo. Příběh byl fajn, ale tak tím to asi končí. Určitě mě naštvala snaha o humor ve filmu, který zcela vyšuměl a vůbec se tvůrcům nepovedl. Taky to zbytečné protahování konce bylo k ničemu a dovedl bych si s klidem představit film o cca 10-15 minut zkrátit. 3* jsou tedy vším, co mohu filmu nabídnout a nakonec i s konstatováním, že mě dost zklamal. 3*(7.4.2011)

Další z těch hodně dobrých a zajímavých animovaných filmů, mám vůbec pocit, že poslední dobou narážím na samé dobré - Lilo & Stitch, Planeta pokladů, Cesta na Camelot a jinak jsem opravdu hodně času teď strávila s animáky, to jsou totiž většinou filmy, u kterých nemusím moc přemýšlet a na zkouškové ideální. A tento byl skvělý. Nejlepší postava? Packardová, jednoznačně. A ta Atlantida byla kouzelná.(7.2.2013)

Pro příběhy jako je tento budu mít slabost snad vždycky. Jenže... zabít takovéhle téma takhle prachobyčejným způsobem! Příběh letí jak splašený kůň, polovina postav je zcela zbytečná a s tou zbylou půlkou se sotva ztotožníte. Pro děti je příliš dospělý, pro dospělé příliš dětský. A je to hrozná škoda, protože animace je vážně povedená a fantazie tvůrcům určitě nechybí. Myslím, že by udělali vážně líp, kdyby se "vykašlali" na dětskou část publika. Pixaři to riskli a vyplatilo se. Když bych přimhouřil obě oči, mohlo by být hodnocení i vyšší, protože nakonec, tak špatný animák to zas není, ale to bych nesměl znát "Laputu".(5.10.2005)

Pozoruhodný námět, který by se dal v klidu (ovšem po úpravách) zpracovat i jako celovečerní dobrodružný trhák pro dospělé, je v téhle dětské animované verzi trochu nedotažený. Animace je velmi působivá jen při záběrech větších celků, detaily jsou (opět) nakresleny snad až příliš "dětsky", ačkoliv bych neřekl, že je film určen právě těm nejmenším. Celkové vyznění snímku je ale poměrně kladné, i když se tvůrci zase nevyhnuli některým dětsky infantilním hláškám, nebo občasnému přihlouplému chování postav.(22.4.2003)

Není to špatné, ale ani mne to ničím nepřekvapilo. Vyznění je jasné a nijak neobvyklé, i děj je takový očekávaný, možná mi chybělo i víc humoru. Akce je tak akorát, ztracená říše a animace včetně efektů na slušné úrovni.(14.3.2012)