Atlantida: Tajemná říše

Atlantis: The Lost Empire

Atlantída: Stratená ríša

Animovaný / Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný

USA, 2001, 95 min

1008. hodnocený film: Ačkoli už dávno nepatřím na základní školu (aspoň věkem teda ne), tak jsem se skutečně na tenhle snímek těšil. Téma Atlantida mě zajímalo vždycky a byl jsem zvědav, jak se s tím poperou animované postavičky v celovečerním filmu. Určitě musím ocenit netradiční grafické ztvárnění postav i celého filmu, které se mi líbilo. Příběh byl fajn, ale tak tím to asi končí. Určitě mě naštvala snaha o humor ve filmu, který zcela vyšuměl a vůbec se tvůrcům nepovedl. Taky to zbytečné protahování konce bylo k ničemu a dovedl bych si s klidem představit film o cca 10-15 minut zkrátit. 3* jsou tedy vším, co mohu filmu nabídnout a nakonec i s konstatováním, že mě dost zklamal. 3*(7.4.2011)

Obrazově přebohatá fantazie. Některé záběry jsou tak úchvatné, že vidět je na širokém plátně v kině musí být zážitek. S příběhem je to slabší, letecký souboj ve stylu Pearl Harbouru mixnutý Star Wars se moc nepovedl. Ale kdo má rád animované filmy, ten si určitě užije, protože tvůrci fantaziíí nešetřili. Celkově silnější tři*.(18.5.2003)

letech jsem v nějakých 9 letech jsem tuhle fantasy pohádku milovala, ale čím jsem starší tím víc o ní začínám pochybovat. Velmi dobrý nápad i animace, ale prostě se to po několika shlédnutích okouká...:((25.1.2012)

zaujímavé ale nevyrovnané.jedna zo slabších disneyoviek.Ale aj tak je to celkom fajn(9.5.2003)

Vizuálně zajímavé zpracování legendy, škoda jen, že nemá dospělejší příběh.(22.11.2007)