Atlantida: Tajemná říše

Atlantis: The Lost Empire

Atlantída: Stratená ríša

Animovaný / Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný

USA, 2001, 95 min

Rozprávka ktorá ak by bola filmom bola by možno trošku lepšia. Deti ktoré to pozerali v domnení že sa budú baviť, to asi nepochopili, teenagery po tom nesiahnu pretože je to "blbosť" (iba ak to náhodou niekde uvidia) a dospeláci to nemajú prečo pozerať pretože to je "pre deti" < . Presne pre toto má táto rozprávka také malé "meno". No ale za nápad: 3 * .(1.6.2011)

Rozpočet $120miliónovTržby USA $84,056,472Tržby Celosvetovo $186,053,725/65%/(18.9.2007)

Mrkev, kde se tam vzala mrkev!!! Žádnou jsem nejedl!!! Dobrý prsa, teda dobře prsa....plavu.(25.3.2009)

Pestrá paleta podivuhodných indivíduí v šate klalsických dobrodrúžnych filmov o hľadaní bájnej Atlantídy. V podstate sa kopíruje koncept, ktorý sme v obdobných filmov videli veľakrát, no disneyovská animácia na mňa isté nostalgické čaro, ktorému vždy prepadnem.(20.1.2011)

Dobrodružný film pro nenáročné děti i dospělé. Začátek veselý, pokračování nudné, po příjezdu do Atlantidy se tempo naštěstí zvýší. Pár hezkých vtípků, pár vtipných situací. Předpokládám, že film je více pro děti, jinak bych musel dát o hvězdičku méně.(20.5.2009)

• - Prvý scenár mal 155 strán, čo je o 60 viac ako priemerný film od spoločnosti Disney. (Greenpeacak)

• - Pre zachovanie dobových nástrojov tvorcovia navštívili múzeá, v ktorých boli vojenské zariadenia a technika z 20. storočia. (Greenpeacak)

• - Kida je (co se věku týče) nejstarší disneyovskou princeznou, je jí 8 000 let. (fiLLthe3DD)