Atlantida: Tajemná říše

Atlantis: The Lost Empire

Atlantída: Stratená ríša

Animovaný / Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný

USA, 2001, 95 min

Tak tohle je perfektni animovany filmek do nepohody. Krasne vizualni zpracovani s presnou spetkou napeti a s pridanym humorem mi dalo vynikajici podivanou ktera me hned zvedla naladu(6.10.2007)

letech jsem v nějakých 9 letech jsem tuhle fantasy pohádku milovala, ale čím jsem starší tím víc o ní začínám pochybovat. Velmi dobrý nápad i animace, ale prostě se to po několika shlédnutích okouká...:((25.1.2012)

Bol som prekvapený slabou úrovňou grafiky, ktorá sa v roku 2001 na tento film použila. Po pol hodinke som si ale zvykol a odpozeral som opäť krásny film od Disneyho. Aspoň to nebola lacná blbosť za účelom zarobiť nejaké peniaze. Milý, podarený príbeh, prekvapil ma aj dej a záver bol tiež síce v štýle Disneyoviek, no ako vždy pre srdce diváka. 65%.(29.3.2006)

Párádní vtipná pohádka s libovým dějem(8.2.2012)

Pozoruhodný námět, který by se dal v klidu (ovšem po úpravách) zpracovat i jako celovečerní dobrodružný trhák pro dospělé, je v téhle dětské animované verzi trochu nedotažený. Animace je velmi působivá jen při záběrech větších celků, detaily jsou (opět) nakresleny snad až příliš "dětsky", ačkoliv bych neřekl, že je film určen právě těm nejmenším. Celkové vyznění snímku je ale poměrně kladné, i když se tvůrci zase nevyhnuli některým dětsky infantilním hláškám, nebo občasnému přihlouplému chování postav.(22.4.2003)