Helena Vondráčková a Lubomír Lipský v baladě téměř kriminální... Ředitel podniku v okresním městečku odjíždí na služební cestu do Prahy. Zastaví půvabné mladé stopařce a ta jej vyláká k vodě u lesa. V nečekaném okamžiku zmizí i s jeho peněženkou, šaty a autem. Ředitel a jeho řidič musí dál pokračovat pěšky. Mezitím chytrá slečna už opět stojí na silnici a vyhlíží další oběť… Půvabnou „hudební baladu“ založenou na veršovaných dialozích parodujících balady K. J. Erbena i známých písničkách z let minulých natočil v roce 1975 režisér L. Rychman. (Česká televize)

waits

Poskladane dobove pisne (ty oficialni, samozrejme) spolu s parafrazemi na Erbenovu Kytici. Kde jsi vcera byl, se ptam, bruci Nedela, Ja jsem ten zajicek nestastny usmiva se Vondrackova. Podobna myslenka jako Podskalskeho Alfons Karasek, a to jsem se u toho pritom tolik nenudil (u jeho slabsiho pokracovani, u puvodniho jem se nenudil vubec) ()

zdeny99

Ta Helena měla být pornoherečkou a ne zpěvačkou! Bohužel je to fakt jen o ní, o jejím těle, útlém pasu a plavkách, které tam nosila. Jinak je to strašná konina. Lipský tam hraje perverzního dědu s pivním mozolem a myslí si, že sbalí Helenu. Celý je to zpívané nebo rýmovaný. Většina těch rýmů je poupravená Kytice od J. K. Erbena. [290. hodnocení, 24. komentář, 56%] ()

Pitryx

Pro mne hodně zvláštní, protože když jsem to viděl poprvé, tak jsem nevěřícně kroutil hlavou a nedal bych ani bod. Nyní to poslouchám vcelku rád a někdy si to pustím jen jako kulisu. ()

ostravak30

Více než deset let o mega úspěšných Starců na chmelu a o něco mladší Dámy na kolejích už nedosáhla žádná další Rychmanova hudební komedie takového věhlasu. Jen ho nechte, ať se bojí nebo Letní romance jsou jen slabé odvary. Některé verše jsou vynikající: "Co káže nám tu ministerstvo, to přece učiněné zvěrstvo." To se divím, že bylo skutečně puštěno do éteru. První polovina mi přišla zábavnější a hudebně povedenější. ()

rigby

Příjemná odpočinkovka a vzpomínka na spoustu známých písní, které mám někde pod kůží. K tomu ještě navíc veršované průpovídky, některé opravdu výborné. Celý filmeček jsem odkoukal s potutelným úsměvem na tváři a úžasně se bavil. Ani jsem nevěděl, že taková legrácka vůbec někdy vznikla. ()

Pafouk

Jak říkává Prácheňský: "Já mám rád verše. Ona je to většinou pitomost, ale jak se to dá do veršů, tak to úplně jinak vyzní." Tohle je pitomost i ve verších, ale má to pravda i pár vtipných momentů. A hlavně Helenku v plavkách, což je asi hlavní důvod proč si Letní romanci pustit! ()

PORTER44

Docela koukatelný krimi komediální muzikál se starými Českými songy v hlavní roli s L.Lipským a H.Vondráčkovou.V muzikálu se ani moc nepromluví,beží jedna píseň za druhou. ()