paranoid82

Tak já nevím, tématicky jsem si od tohoto filmu hodně sliboval, ale žádná bomba se nekonala.Talentované Sofii Coppole se nedá upřít snaha, velmi věrohodně zachytila život dospívajících dívek a též výborně vykreslila atmosféru 70. let. Velkým mínusem bylo, že jsem se nedokázal s žádnou z postav sžít a ani herecké výkony mě dvakrát nepřesvědčily. Co se povedlo, byla příjemná hudba francouzských Air. Celkově pro mě zklamání, potenciál tu rozhodně byl. Lepší 3 hvězdičky ()

Untouchabl

(SPOILER) Jak může na konci někoho překvapit sebevražda dívek ve filmu, který se jmenuje Virgin Suicides nepochopím. (/SPOILER) I když ta scéna a několik dalších byly opravdu výborně natočené, pro mě to bylo spousta nudy s očekávatelným koncem. ()

Cyly84

Absolútne nezáživné. A ten koniec - to ako seriously ??? Jedna hviezda za Kristen a aj to je asi na tento film veľa. ()

Trepak

Čím môže prekvapiť film, keď už v úvode divák vie ako to celé skončí? Keby Sofiine filmy boli také dobré ako dobre vyzerá... ()

the.Garion

Sofia je nadějí, že i když se už bude taťka Francis věnovat pouze vínu, jméno Coppola bude stále zvučně znít. Tak trochu jiný snímek o výchově a především dospívání, kdy se všechna zažitá dogmata zřítí a potom je vidět, kdo je schopen (a jak) se vypořádat s realitou. ()

marco.uk

Neviem, co na tom bolo mysteriozneho...zato na tony pesimizmu... Prepacte ale pre mna to bola totalna hlupost a to uz ani nevravim o tom, ze otec sa po smrti piatich dcer usmieva...Film bez ladu a skladu, jedna hviezdicka je pre Kirsten, nic viac... ()

behunka

Trochu jsem se bála dát jen jednu hvězdu. Myslela jsem si, že mé IQ ( jako jedno z mála) na tak hluboce intelektuální film prostě nestačí. Ale jak jsem se prokousávala k novějším komentářům, tak jsem pochopila že je nás víc. Nejsem tak stupidně přízemní sama. Hurá. Film byl děsnej. Dokoukala jsem to jen proto, že jsem čekala až na konci rozlousknu to velké tajemství. Vzhledem k tomu, že film měl být mysteriózní- čekala jsem bůh ví co. A nic. Asi jsem to prostě nepochopila. Domácí vězení bylo to tajemství?? A co to bylo za domácí vězení ?? Teda co na tom bylo tak hrozný že spáchaly všechny sebevraždu?? Když Kirsten vojela kdekoho na střeše a nikdo z rodičů si toho nevšiml?? Neustále v nočních košilích( velmi podobné jejich plesovým šatm) vybíhaly na silnici před dům a té "děsně" přísné matce to zas tak nevadilo?? Pokud by Kirsten byla taková rebelka co doma hulí, souloží na střeše a tak, tak si myslím, že by prostě zdrhla a bylo by. Lituju ztráty 97 minut . Jo a ta jedna hvězda je za Joshe- moc mu to slušelo s tou dekou na hlavě. ()

verfrt26

Čítala som knihu, potom videla film. Sofia je určite zvláštnou režisérkou a Smrť panien pojala v jemnom opare mladosti, tepla mladých dievčenských tiel, túžbe - až posadnutosti chlapcov. Kniha od Eugenida je určite výnimočná a potrebovala aj výnimočné spracovanie, ktorého sa dočkala. Mnohí (tak nás vychovala televízia) čakali asi odhalenie, veľké vysvetlenie, prečo. Ale ani v živote to tak nechodí a to zatiaľ svet filmu veľmi neakceptuje. Aj my pri životoch plných stále neukončených, nevysvetlených vecí, otáznikov asi túžime po dramatických odhaleniach, tento film vám ich ale nedá. Sú to len bledé spomienky, z ktorých sa časom vytráca všetka vôňa, farba i cit, na 5 (4, ak nerátame Cecíliu) krásnych a obdivovaných dievčat Lisbonovcov. Čo je zaujímavé, tento film vo mne nezanechal žiadnu silnú emóciu, ako u mňa filmy zvyknú, iba som mala pocit, akoby som sa sama prehrabávala v kartotéke mojich takmer zabudnutých spomienok. ()

Martazoe

Druhý film, který jsem od Sofie Coppoly viděla. Pro mě je to sice takový dost neuvěřitelný příběh o zvláštní tyranii rodičů avšak o to víc oceňuji pojetí, které rozhodně pohne duší. Snová atmosféra, líbezná hudba, krásná tvář Kirsten Dunst a jejích filmových sester a nad tím vším se snáší pomalu a jistě stín. Opravdu silný film trochu jinak než jsem zvyklá. ()

klejtopajda

Hodně divný film. Vůbec jsem se neorientovala natož abych na 100% pochopila, co tím chtěla autorka říct. Celých cca 90 minut jsem čekala, co se z toho vyklube a ono nic. ()

drovi

Sofia Coppola poeticky a jasne ukázala, čo spraví bigotná katolícka viera v živote ľudí a ako vie cirkev vymyť ľuďom mozgy. Rodičia dievčat v tomto filme sú jasnou ukážkou toho ako sa nesprávať k deťom. Herecky a režisérsky to bolo zvládnuté na jedničku. Tento film mi v minulosti ušiel a som rád že som ho videl, hoci sa nakrútil už pred sedemnástimi rokmi. Tématika je stále aktuálna. Je smutné, že aj teraz v 21. storočí má stále cirkev takú moc, ktorú zneužíva a ničí ľuďom život. S niečim podobným som sa stretol aj u nás, ale chvalabohu neskončilo sa to samovraždou a nebolo tam toľko sestier. Odporúčam každému nech si to pozrie. Snáď pochopíte hodnoty života a skutočnú lásku. ()

jaden

Vizuálně nádherný film, který výborně pracuje s tématy touhy, dospívání a zejména tajemství, které se vine celým snímkem a zůstává jako hlavní pocit i po jeho konci. Smrt panen je rozhodně jeden z filmů, které vám na jazyku zanechají nepříjemnou pachut a nutkání ptát se "proč"? Na tom ale samozřejmě nezáleží. Jako knižní adaptace podle mě film příliš neobstojí (to je ale právě u Eugenidesových románů nejspíš nemožné), režisérka Sofia Coppola ale vytvořila samostatný film se strhující atmosférou, který se vyznačuje také skvělými hereckými výkony - vyzdvihnout bych chtěla zejm. Kathleen Turner v roli přísné matky, kterou zajímá striktní náboženský život víc než její dcery a Kirsten Dunst v roli Lux, která dokázala, že hrát nepochybně umí. ()

Postradateln

Těšil jsem se na zajímavou detektivku když jsem vyděl to hodnocení. Celý fim jsem byl zvědav co bylo důvodem k smrti panen. Když film skončil zjistil jsem že strávený čas jsem mohl věnovat naprosto něčemu jinému. Kluci získaly deník dívky která zemřela jako první. Z onoho deníku vůbec nevyplinulo nic proč by měla udělat sebevraždu nebo ji někdo mohl mít důvod zabít. To už jsem měl tušit že to bude spíše tahání divákova nosu. Film končí sebevraždou všech zbívajících dívek z nevysvělitelného důvodu. Jsou uvězněni v domě protože matka je nechce posílat do školy aby se nestýkali s klukama. S klukama dokáží komunikovat jak morzeovkou tak dopisi které umístí za stěrač auta atd... to potvrzuje že se z domu dokážou dostat. Kupodivu nejsou ale schopné dům opustit, přesto prosí kluky aby jim pomohly z domu zmizet. V domluvený den jim jdou kluci pomoct s útěkem. Jedna je pustí dovnitř a řekne jim at nedělají hluk že čeká až rodiče usnou. Pak si vezme kličky od auta a odejde do garáže kde spáchá sebevraždu jako poslední a to díky nastartovanému autu v zavřené garáži. Kupodivu jejich rodiče vše prospí a kluci také nezabrání poslední dívce v sebevraždě. Rodiče něštasných dívek se odstěhují a tím vlastně končí film. Nevím proč tento film vznikl, jeho děj nedává smysl přesto že na něj celý fim čekám, po jednom schlénutí ho výckrát vydět nemusím. Scénáristovi by měl někdo vysvětlit že filmy jsou od toho aby se divák na ně díval víckrát. Připadámi že jde pouze o příběch jedné rodiny který by zřejmě nebyl nijak prodejný tak tam scénárista dá nazačátek upozornění že jde o smrt několika dívek a tím se pouze snaží diváka udržet v křesle až dokonce filmu díky jeho zvědavosti. ()

lineker

To co divákovi musí nejvíce vadit a zároveň ho provokovat je, že ani jedna myšlenka nešla za hlavními postavami filmu, vše sledujete z odstupu očima chlapců ze sousedství. Netušíte co se dívkám honí hlavou a jakým způsobem došli k osudnému rozhodnutí. Tahle forma vyprávění, kterou Coppola zvolila mne (plus samozřejmě mlaďoučká Kirsten Dunst ) poměrně rychle sedla. Dokázala tím film obtáhnout slušnou sítí mysteriózna, který jinak standardnímu love story dodává osobitý punc. ()

Sejkorka

3,5 * je 70% , zaokrouhleno dolů, protože jsem koukal před spaním. Což nedoporučuju. Musí se přemýšlet. Mohlo se toto stát skutečně ? Asi jo, ale tím pádem to musí být patřičně zdůvodněno. Spíš nějaká sekta, nebo úchylka. Přece by se ty holky pokusily o jiné řešení, než rovnou masovou sebevraždu. Nebyly za mřížema, mohly utéct, najednou, nebo jedna po druhé. A proč pozvaly ty kluky ? Přesně na půlnoc ? Aby je našli mrtvé ? No nic, jinak je to poměrně zdařilý snímek, ale moc moc smutný. ()

Scott67

Film s výbornou atmosférou. Epizodní postava matky (K.Turner) je zde ztělesněním nenápadného zla. Pámbíčkářské zabedněnosti. Maloměstského šosáctví. A taky toho, že po příčině tragédií se mnohdy ani nepátrá. ()