Sedmnáctiletý mladík s nezvyklou přezdívkou Igby sice pochází ze zámožné rodiny, ale kromě peněz má problémy se vším, na co se podívá. Zatímco jeho o tři roky starší bratr Oliver exceluje na univerzitě a míří k politickým výšinám, Igbyho vyhodili prakticky ze všech středních škol na východním pobřeží Spojených států. Matka o něm nepronese jediné vlídné slovo. Otec je schizofrenik a jakýsi mužský vzor má Igby jen v zazobaném a slizkém kmotrovi D.H. Banesovi. A tak se mladík nakonec rozhodne před vším utéct do bohémského prostředí New Yorku. Jenže uniknout před sebou samotným není tak jednoduché... Cynická americká komedie debutujícího scenáristy a režiséra Burra Steerse (jako herec se objevil mj. ve filmech Quentina Tarantina Gauneři a Pulp Fiction - historky z podsvětí) si vysloužila sympatie diváků i kritiků. S černým humorem líčí potíže dospívání, se kterými se potýká navenek obyčejný mladý muž. Ve filmu, srovnávaném s klasickým dílem Mikea Nicholse Absolvent, uvidíte řadu vynikajících herců: Kierana Culkina, Claire Danesovou, Jeffa Goldbluma, Ryana Phillippeho, Billa Pullmana a také Susan Sarandonovou, oceněnou Oscarem za film Mrtvý muž přichází. (oficiální text distributora)

Hunt

HUDBA: Uwe Fahrenkrog Petersen; Vcelku obyčejný film o mladém outsiderovi s neobyčejnými hereckými výkony Susan Sarandon, Claire Danes, Billa Pullmana a v neposlední řadě i Kieran Culkina, který je snad jediný slušný herec ze tří bratrů Culkinů (Macaulay,Kieran a zde též hrající dvanáctiletý Rory, který ve stejném roce zahrál syna Mela Gibsona ve Znamení). ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 4/10 Efekty 5/10/// +herecký výkon Kierana Culkina, potěší Clare Danes a další herci (Peet, Phillippe, Nixon) -náročný snímek pro nenáročného diváka/// Spíš smutný a depresivní příběh o jednom mladíkovi, který to nemá zrovna moc lehké. Film jsem si sice užil po herecké stránce, ovšem svým vyzněním mě spíše otrávil. Ke všemu nabídne dost nesympatické postavy (kmotr, matka) a téměř žádný hudební doprovod. Stačí opravdu vidět jednou./// Celkem 59%/// ()

Anderton

Veľmi divná záležitosť, od ktorej som čakal niečo úplne iné, čo som dostal. Ako fanúšik americkej nezávislej tvorby, keď prižmúrim oko aj nad nejakým tým nedostatkom a často sa nechám uniesť aj tam, kde ostatní ostávajú chladní, som to zrejme s tými očakávaniami prehnal. Ani more hviezd ma nepresvedčilo o tom, že toto je môj šálok kávy. Na druhý deň som si už film ani nepamätal. Vlastne dopozeral som ho vôbec? ()

Vodnářka

Uf... Podmanivě emocionální psíčko o jednom exhibicionistickém introvertovi - rozmazlenému frackovi, který vám leze na nervy, ale přitom zároveň s ním nesnášíte jeho hysterickou ambiciózní matku, namyšleného intelektuálního bratra a tajně mu závidíte ten jeho svéhlavě proflákaný život. Jenže Berr Steers nezůstává jen u toho, proplétá vztahy mezi všemi účastníky a jde tvrdě, syrově až na dřeň nových skutečností, situací a emocí hrdinů i diváků... ()

Slarque

Hodně cynická komedie, která je zajímavě napsaná a má velice povedené dialogy. Vzhledem k solidnímu obsazení mě poněkud překvapilo, že prakticky celý film táhne Kieran Culkin, který obrazovku prakticky neopouští. Ne že by ostatní nebyli zajímaví, ale Kieran vypadá, že v pohodě drží krok i se Susan Sarandon. ()

Happens

Dynamický, bystrý, satirický snímek o muži, který se zvláštním způsobem staví vůči rodinným problémům neuznávajíce autority. Film by možná zasloužil hvězdu navíc, nicméně mi chyběla hloubka, v některých segmentech se film dostal do jistých detailů, ale zase z nich uplaval. Pohodový snímek na večer, ale víc v něm nevidím, ač mám rád celkově rodinu Culkinů. ()

klerik

Takto si predstavujem správny film o správnom asociálovi :-) Nie tak divné ako NAPOLEON DYNAMIT ani tak kontroverzné ako KEN PARK. Skvelý soundtrack i herecké výkony. Trochu artovejší prístup než pri PRECITNUTÍ V GARDEN STATE ale vo výsledku podobne dobrá výpoveď o nepochopených mladých ľuďoch... ()

Chrustyn

Kieran se celkem brzy vymanil z Fullerova stínu a udělal si velice slušnou kariéru v nezávislácích jako je Igby, což ho dostalo až k jedné z hlavních rolí v oceňovaném Boji o moc. Igby je hořkosladká nezávislárna amerického střihu, která ničím nepřekvapí ale vlastně ji ani není moc co vytknout. Jen záleží jaký máte k podobně laděným filmům vztah. Zde navíc překvapí hvězdné obsazení. ()

Othello

Je prostě strašně vděčný dívat se na asociální zmrdy a jejich jebání okolí, proto mě Igby baví, i když stejnou měrou sere. Ono je totiž dost kontraproduktivní se snažit přesvědčit diváka, že jako scénárista sázim chudákovi Igbymu pod nohy jednu kládu za druhou, když ho každou chvíli vytáhnu z jámy lvové nějakou příšernou deus ex machinou. Dobrodružství našeho hrdiny tak dost ztrácí na své působivosti, protože si uvědomujeme, že sledujeme dalšího z x sociopatických puberťáků, který nevědí, co chtěj. S čímž bych ještě pořád neměl problém, kdyby se film nesnažil o promítnutí a parodii určitých společenských poměrů. Štve mě, jak je ten film bez přesahu a sral by mě i, kdyby ho měl. ()

Janek

No tak napsaný je to dobře, uměl bych si dokonce představit, že by se mi to i líbilo já mám takovéhle atmosférické snímky velice rád, ale to by tam nesměl hrát ten Culkin, který mi je opravdu hodně nesympatický. 40% ()

Thomick

Igby goes down, is down and stays down --- Igby se protlouká životem tak zmateně, až mi připomněl Sala z On the Road (už jen tou snahou neustále někam utíkat). A vzhledem k tomu, že - distributorskýmu textu navzdory - nakonec vlastně ani těma prachama nevládne, Igby doopravdy představuje takovou komornější obdobu Kerouacovy klasiky o hledání smyslu života. Přitom samozřejmě neni divu, že jde o extrémně negativní snímek (přestože se napůl snaží tvářit jako komedie); zároveň ale taky bohužel jen nesměle/nedokonale depresivní snímek (na muj vkus moc tlačí na pilu) bez sebemenšího dějovýho twistu, a tudíž se zcela očekávatelnou pointou. Každopádně Culkin moderního rozervance ztvárnil skvostně, o tom žádná; a "ovečka" Claire měla taky dost do sebe. ()

murakamigirl

Nedá sa často vidieť v najlepšej akcii štvorku talentovaných hercov- Sarandon, Pullman, Culkin, Phillippe- už len preto sa vyplatí zoznámiť s Igbym. Už ako sa pomedzi úvodné titulky oboznamujeme s poriadne ironickou polohou snímky, odtušuje režisér, že pôjde o nadpriemernú čiernu komédiu. A navyše inteligentnú. (To sa jej až do konca darí napĺňať.) Na Igbym sa skvele pobavíte, ale nie je odveci dodať, že za tým čiernohumorným rúškom permanentne cítiť slušnú drámu. (Je to vlastne najskôr DRÁMA, a tak KOMÉDIA.) Dosť už rečí, prestaňte váhať a choďte do toho !!! ()

JohnCZ

Silné herecké obsazení, zajímavě vybraná hudba, občas nějaký ten cynický vtípek, ale jinak mi to přišlo strašně rozvláčné. Claire Danes bych nepoznal nebýt hlasu a té její typické mimiky, za těch 9 let (Homeland) se naprosto změnila. 2* ()

kikuka

..narazila som nan nahodou vo videopozicovni a uz si ani nespominam, co ma to napadlo..v kazdom pripade, nelutujem.. ()

aluna

Nějak nevím, co si o tomhle myslet. Takovou sebranku divnejch, šílenejch a neskutečně iritujících lidí, abyste pohledali. Všichni mě tam neskutečně vytáčeli, fakt. Byli tak...nuceně hustý, neživoucí a umělý, nepravděpodobně seskupený v hroudu debilních, prázdně moralizujících lidí. Jenže stejně mi něco nedovolí dát míň jak tři *, ať už je to Kieran, díky němuž mi byla postava filosoficky žvanícího buřiče a cynika překvapivě sympatická a jako jedinou jsem jí snesla, nebo závěrečná pusinka na čelíčko, která ze mě vyloudila jemnej, tesknej úsměv... ()

Alementina

Velke prekvapeni. Proc, protoze proste necekate, ze ten film bude takovej, proste vas prekvapi a prijemne. Davam tomu sice 85 %, ale ctyri hvezdicky by byly malo :) ()