Sedmnáctiletý mladík s nezvyklou přezdívkou Igby sice pochází ze zámožné rodiny, ale kromě peněz má problémy se vším, na co se podívá. Zatímco jeho o tři roky starší bratr Oliver exceluje na univerzitě a míří k politickým výšinám, Igbyho vyhodili prakticky ze všech středních škol na východním pobřeží Spojených států. Matka o něm nepronese jediné vlídné slovo. Otec je schizofrenik a jakýsi mužský vzor má Igby jen v zazobaném a slizkém kmotrovi D.H. Banesovi. A tak se mladík nakonec rozhodne před vším utéct do bohémského prostředí New Yorku. Jenže uniknout před sebou samotným není tak jednoduché... Cynická americká komedie debutujícího scenáristy a režiséra Burra Steerse (jako herec se objevil mj. ve filmech Quentina Tarantina Gauneři a Pulp Fiction - historky z podsvětí) si vysloužila sympatie diváků i kritiků. S černým humorem líčí potíže dospívání, se kterými se potýká navenek obyčejný mladý muž. Ve filmu, srovnávaném s klasickým dílem Mikea Nicholse Absolvent, uvidíte řadu vynikajících herců: Kierana Culkina, Claire Danesovou, Jeffa Goldbluma, Ryana Phillippeho, Billa Pullmana a také Susan Sarandonovou, oceněnou Oscarem za film Mrtvý muž přichází. (oficiální text distributora)

venison

Teenagerovský film trochu jinak :-) Kieran Culkin se snaží vymanit ze všech konvencí a snaží se protlouci jako soběstačný skorodospělý kde se dá, do toho všeho s musí potýkat s despotickou matkou Susan Sarandon, schizofrenním otcem, arogantním kmotrem Jeffem Goldblumem, nadutým bratrem Ryanem Phillippe, nymfomankou Amandou Peet a první láskou Claire Danes.. Hrálo jim to spolu moc pěkně, navíc cynický humor mi není cizí :-) Nadprůměrný film o dospívání :-) ()

dANo

Príbeh je síce pekne uletený, ale dostatočne zaujímavý na to, aby som sa ako divák dobre bavil. A ten výpočet známych hercov v tomto filme je priam neuveriteľný! A dokonca to malo aj prekvapivý záver, takže nevidím problém s nadpriemerným hodnotením. ()

Guzo

Nuda, nuda, nuda.. Asi jsem na tenhle typ filmů byl zrovna unavený, ale opravdu mě zaujala tak nanejvýš hudba a Kieran v hlavní roli, jinak to bylo o ničem.. ()

Mr.KarlAdler

Hořká komedie. Vlastně je to jenom další příběh lidí, co svůj život neumí brát normálně, protože přišli na to, že to prostě nejde. A o tom to celý je, takhle to je funkční a černohumorným podáním se krásně umocní. No a Igby? Kdo by neznal pocit rebela, který ani neví, proti čemu se tak zoufale staví (nebo možná ví?). Když se u toho ještě úžasně strefuje do lidí kolem a ve výsledku se ukáže jako zdravě sebekritický, je těžké si ho neoblíbit. "Řítil se na svým desetirychlostním kole Central Parkem, závodil s ostatními mladými fašouny, když zřejmě spatřil svůj odraz v zrcátku, a tak se mu z toho postavil, že se mu trenky chytly do řetězu, no a rozmáznul si držku ... Starej dobrej Darwinismus." ()

Pecival

Přes to ultimátní herecké obsazení a dobrou úvodní půlhodinku nemůžu víc než tři ikdyž je to nahraně. Postupem času se vytratil humor a zbylo jenom sledování podivných osudů hlavních protagonistů. Kieran mě nijak zvlášť nezaujal, ale možná je to tím, že mě postoje jeho postavy byly dosti cizí. ()

Madluska

Zmínka o Absolventovi v popisu filmu mě měla varovat, jenže komu není rady... On totiž ani Absolvent nebrnknul v mém případě na správnou strunu, stejně jako teď Igbyho cesta dolů. Navzdory hudební složce, která se vyvedla mimořádně (vtípek s písničkou Narcotic v bytě feťaček neměl chybu), a podobně příjemně zvoleným hercům hodnotím 3*, protože vcelku jednoduchý příběh mladého rebela byl vyprávěn pro mě docela nestravitelným způsobem. ()

cab

Igby (Kieran Culkin dorusta do dobreho herce) ma bohate rodice a tudiz se nemusi nejak zvlast starat o penize, coz ho netlaci do pozice se o ne starat, ale neznamena to, ze by jeho existence nestradala. Naopak. Je opakem sveho vzorneho, studijne vyborneho a ambiciozniho bratricka, coz ho stavi do jeho stinu v ocich jejich matky. Tezce se vyrovnavajici sam se sebou nachazi unik pred vsemi a vsim u sveho kmotra zijiciho v nikdy nespicim New Yorku. 60% ()

Cassandra

Ze začátku mě film moc nechytl, ale potom velmi. Takzvané "Příběhy obyčejných lidí" mohou být někdy nudné, ale tady byla spousta zajímavých postav, kterým uvěříte. Herci jsou všichni skvělí, hlavně Susan Sarandon a Jeff Goldblum. ()

Bouřňák

Mám podobný názor jako duffi. Herci byli výborní a zaslouží si pořádnou pochvalu,ale ten film mě nějak většinu času neoslovoval - to se občas stává. Nechci vás ale odradit od shlédnutí tohoto filmu. ()

jasiska

Veľmi zaujímavé. Prekvapivo veľa známych mien a parádny soundtrack charakterziujú tento film o chalanovi, ktorý mne pripomína novodobého Holdena Caulfielda. Parádny slovný humor, aj keď som si občas pripadala čudne neprístojne, keď som sa pri filme rozosmiala. ()

Piškotka

Divné a zvláštní zároveň. Líbila se mi na tom ta jednoduchost, uvnitř plná složitostí. Nepochopitelnost života zde byla v kontrastu s konvencemi. K. Culkin zahrál dobře zranitelného rebela. ()

lukasd

V první polovině velice slušná černá komedie, postupně však děj trochu ztrácí gradaci a i vtipnost se kamsi vytrácí. ()

dehlie

igby je típek. neznáša svoju rodinu- prepráškovanú matku, schyzofrenického otca a úspešnejšieho brata, ktorých správanie mi neprišlo až tak príčinné k jemu správaniu. ale chlapec má 17, takže sa búri. a stále a proti všetkému. alebo možno som len človek pokojnejšieho razenia. takže žeby rebel without a cause? nie, myslím že sa chce hlavne odrezať od svojho doterajšieho života, hlavne od svojho okolia, a to čo najrýchlejšie. a výbornému kieranovi culkinovi čoby igbymu sa zadarí. ()

chim.chim

Film skončil a já se ptám: Kdo je vůbec Igby? Nepochopila jsem, co je na něm tak zajímavého, že se právě o něm udělal film. Tak nějak mi připadalo, že tomu příběhu někdo usekl začátek a začal se vyprávět někde od půlky, a tak šel trochu mimo mě. ()

sona123

Kolik dětí ti Culkinovi mají? To je neskutečná továrna na malé herce, nebo spíš herce všeho věku (takže tady jeden Culkin hraje asi 6tiletého Igbyho a další teenagera). A kolik herců sem nacpali... ale fůra herců ještě dobrý film nedělá a tady se to potvrdilo. Je to zmatené, ploché a nic moc neříkající. Tudy cesta opravdu nevede. ()

Eva_D666

Herecké výkony byly opravdu dobré, ale toť vše. Až na pár úsměvných scén jsem prožila hodinu a půl nudy...Tak ztracený čas. ()