DogMan

Vizionář Luc Besson přichází s fascinujícím antihrdinou na jeho cestě za odplatou a vykoupením. Jako chlapce ho zavírali do kotců se psy. Teď je dospělý a má zvláštní dar. Žene ho touha po pomstě i trestání bezpráví. Nemá žádné zábrany. Jeho zbraní je oddanost jeho psů… (Bioscop)

Polux

6/10 | Besson svůj stín z 90s už nikdy poté nepřekročil, ale jednou za čas se pokusí znovu přijít s něčím zajímavým, což je sympatické. Aktuální Pejskař je zajímavý svým rozkročením do několika žánrů současně, které už na papíře působí poněkud nesourodě, čímž ovšem veškerá zajímavost Bessonova posledního počinu bohužel končí, protože neobvyklý žánrový mix se tady nepovedlo přetavit do komplexně fungujícího celku. | Psychologické drama, tragická romance, krimi thriller, akční béčko, absurdní komedie, nakročení ještě do pár dalších podžánrů (ve kterých figurují mafiáni, drag queens, redneckové a v neposlední řadě domácí mazlíčci:-)) a do toho retrospektivní vyprávění, divadelní vsuvky, regulérní hudební čísla a společenská kritika kdečeho (od nefunkčního sociálního systému, přes uplatnění handicapovaných, až po problémy neziskového sektoru). Besson rozehrává jeden motiv, který by sám o sobě vystačil na celovečerní stopáž, za druhým, aniž by ovšem s kterýmkoliv z nich strávil dostatek času na to, aby jej pořádně rozvedl a současně se celý film snaží balancovat na pomezí brakové žánrovky a artu, což místy funguje a místy moc ne. Jones podává obětavý výkon, jistým scénám nelze upřít stylový audiovizuál a finální vybíjená nepříliš bystrých gaunerů smečkou hafanů se povedla, ale ambice tentokrát předčily výsledek. | PeZet ()

Miroslav.Zac

Vypadá to, že to nejlepší od Bessona jsme už viděli - hodně dávno. Dogman má snahy vypadat jako něco víc, než je, ale postavit příběh na politováníhodné existenci ochrnutého milovníka psů, kterému na konci filmu chce zavařit gang Hispánců a jen díky psům se mu to nepovede, je sakra málo. ()

futislav

Působivý film s Bessonovým akčním a vypravěčským rukopisem. Pár scén je silně nerealistických, ale celkový dojem velmi dobrý. Nechává diváky, ať si nakousnutá témata srovnají v hlavě a nepodsouvá jim řešení. Což ovšem řada z nich chápe jako slabinu, ale opak je pravdou. ()

lokso2

Caleb Landry Jones má našľapnuté za túto úlohu na Oskara a nebude to jediná nominácia, čo sa týka tohoto super filmu. ()

Fahrenheit

Nepohádková pohádka  nebo pohádková nepohádka?  Film pro všechny, kteří si i v cynickém světě uchovávají srdce a špetku citu. Besson ve vrcholné formě nabízí událost roku. Vedle scénáře, hereckých výkonů, práce s kamerou i hudbou bych.vypíchl i neuvěřitelné psí herce ve velkých i epizodních rolích. ()

Johnny.Wolf

Luc Besson opět naservíroval velmi kvalitní filmařinu. Snímek má nejen jeho jasný rukopis, ale hlavně duši a srdce. Film o bolesti, přetvářce a lásce, která ovšem zcela oprávněně není nasměrována k lidem. Eric Serra opět geniální soundtrack, i když hodně temný. Caneb Landry Jones fenomenální herecký výkon hodný ocenění. Scénář, dialogy, zvuk, cast, kamera. Všechno do sebe perfektně zapadá a šlape jako hodinky. Velmi se těším až si tuhle věc pustím znovu. ()

michalix

Jako tohle se Bessonovi povedlo. Už dlouho ve mě nenechal film takový dojem jako DogMan. Silný příběh, úžasná hudba a ten tajuplný poklid v tom všem, co se tam odehrálo. Za mě pecka a i hlavní role dokonalá... Vlastně tam hodně hrála nad to zlo ,,slušnost a upřímnost". Nebudu rozebírat co a jak se tam stalo, ale způsob jak to všechno bylo podané stojí za to ... ()

dominic_joel

…môj zápis č.34: Veľmi príjemný počin od veľmi rozporuhodného režiséra. Dogman by mohol mnohých odradiť dnešnou presuperhrdinskovanou atmosférou, naviac skrz isté propagačné materiály by mohol dokonca vyznieť, ako neskutočná B-čková jazda, na ktorú sa treba predom pripraviť a nepustiť sa do nej nalačno. Opak je však pravdou. Dogman je veľmi príjemný, originálny, jednoduchý film s príbehom v ktorom Caleb Landry Jones exceluje až “ledgerovským” spôsobom hrania. Film zvláda pracovať s atmosférou a docieliť ambície svojich scén aj bez zbytočnej akčnosti a príliš neuveriteľného bordelu, ktorý sa posledné roky stáva väčším nešvarom. Možno aj práve vďaka tomu fungujú bočné linku, ktoré tento film vlastne ani nemá - sú len načrtnuté a o to viac sa vieme sústrediť na herectvo, vzťah, pochopenie a emócie. Za mňa jediná vec, ktorú by som vytkol - niektoré scény so psami sú príliš režijne nekreatívne a osobne som postrádal akúsi mystérioznejšiu či pokojne hoc hororovú vsuvku, ktorá by komunikáciu hlavného hrdinu s “jeho deťmi” posunula do akejsi artovejšie nálady… keďže pri týchto pár scénach som mal trochu trápny pocit riadneho bollywoodu, v ktorom vlastne ona chémia a porozumenie so štvornohými priateľmi počas mladosti Dogmana ani neprebehla, ale skôr to až pôsobilo, že psy vedia čítať, písať a počítať, ale práve len tohto jedného človeka na celom svete sa rozhodli počúvať. Čo je škoda, lebo inak by film dokázal očariť na ďalšej úrovni. ()

0liverT3kel

Podmanivé, dojímavé a tak trochu ohromujúce. Je to umelecký dom. Preto je to zvláštne. Preto je tento film tak (ne)originálny. Žijeme v ére nevýraznosti, priemernosti, remakov a úplného nedostatku inovácií a originality...Prichádza film, ktorý je protikladom všetkého súčasného. Prichádza film, ktorý dáva nádej tým, ktorí si myslia, že filmový priemysel je mŕtvy. Len neberte tento film vážne, ale venujte pozornosť tomu, čo symbolizuje, film poukazuje na to, že zvieratá, ktoré sú často považované za menejcenné, nás môžu prekonať v láskavosti. Zvuková stopa bola tiež skvelá, naozaj pridala k filmu. Tento počin na mňa jednoducho urobil istým spôsobom dojem. Upozorňujem, že nie každému sa to bude páčiť. No jednoznačne tomu odporúčam dať šancu. ()

Zaks

Veľmi netypický film, ktorý od začiatku balansoval na hrane medzi dielom génia a odpadom nafúkaného transvestitu. Postupne ale zaujal stále viac a za záverečný part v štýle Sám doma s hviezdičkou je hodnotenie mierne vyššie, ako som pôvodne uvažoval. ()

lubosco

Parádny výkon Caleb Landry Jonesa, ktorý to dal na pána. Neviem prečo, ale pripomenulo mi to Joaquin Phoenixa v podaní Jokera, ktorého som viedel len nedávno. Možno rovnako excentrický, rovnaký vyvrhel, rovnako nepochopený. Vo filme možno sledovať útržky života jedného nešťastníka,  v podobe interview s vyšetrovateľkou, keď sa mu to, čo robil, už celé vymklo z rúk. Muž, ktorého celý život bol spojený so psami a u ktorých hľadal a našiel to, čo nedostal od ľudí. Scénáristicky trochu kolísavé, ale skvelé ako celok a kraľuje tomu jednoznačne Celeb. ()

Luc Besson chystá vlastního Draculu

Luc Besson chystá vlastního Draculu

18.02.2024

Je tomu už pár měsíců, co do našich kin dorazil zatím poslední snímek režiséra Luca Bessona (Leon, Pátý element) pod názvem DogMan, v němž si hlavní roli zahrál americký herec Caleb Landry Jones.… (více)