Oggy a škodíci

• Česko Oggy a švábi (více)

Série(8) / Epizody(579)

Oggy, dobrosrdečný, tlustý kocour nemá rád nic jiného než poklidné podřimování u televize. Tři zlomyslní švábi Joey, Marky a Deedee se však svým neustálým obtěžováním a trápením postarají o to, aby poklidný život, po kterém tučný kocour tak touží, skončil. A co víc, švábi jsou jen částí jeho problému... Oggyho spokojený život také narušuje jeho bratranec Jack, který je posedlý ďábelským úmyslem zničit nezvané vetřelce jednou provždy. (oficiální text distributora)

honajz

Jde o jakousi francouzskou verzí Garfielda - líného kocoura, který nejraději jí a kouká na telku. Tím však rozdíly mezi oběma kocoury končí. Tam, kde u Garfielda můžeme ocenit dovednou kresbu, potažmo animaci, ironii a sarkasmus, u francouzské verze si spíše vzpomeneme na eskapády Toma a Jerryho, kteří se mlátí po hlavě a tu jim vypadne oko, tamhle zuby, ale za chvíli je zase mají a jede se dál. Pokud jde o animaci, je na čistě naivistické úrovni a mně osobně hodně lezla na nervy, přišla mi taková rozbitá, těžko se na ni dalo soustředit. Stejně tak Oggy, kterého trápí tři zlomyslní švábi Joey, Marky a Deedee - všechno mu sežerou, ruší ho u sledování televize, a nakonec se zde ještě objeví bratranec Jack, který je posedlý ďábelským úmyslem zničit nezvané vetřelce jednou provždy. A s tímhle nápadem si tvůrci vystačili minimálně na zatím u nás vydaných 48 dílů na DVD... ()

ARI50

Zabijáci tohle se celkem povedlo, díky krátkým minutám se dá dívat a přežít tuhle bláznivou věcičku. ()

veru_needy

Tak tohle je skvostný. Už jako malá holka jsem u tohoto seriálu dokázala sedět jako zařezaná a hrozně mě to bavilo. To se samozřejmě do teď nijak nezměnilo, dokázala bych se na to dívat uplně stejně. Protože tento seriál, kde již od stvoření světa jsou kocour Oggy a švábi Joey, Marky a Deedee zamotaní do věčné bitvy, je něco, o co prostě nechcete přijít. Navíc vás tento škodolibý animák dokáže i pobavit. Takže i přesto, že by někdo mohl mít námitky ohledně násilí a jak je to nevhodné pro děti, vše je šikovně zaobaleno humorem tak, aby to nikoho neurazilo - teda doufám. Jo a málem bych zapomněla, fandím Oggymu, samozřejmě. ()

6thSun

Koupil sem si placku s dvanácti epizodkama týhle šílenosti. U prvních šesti jsem chroustal blahem a vyhazoval všechny mý insekticidy proti švábům, páč sem se do nich zamiloval (ne, že bych doma tuhle havěť měl, to já jen aby byla prdel). Jenže dalších šest fláků bylo o mnoho slabších, unylých a z nápadů sršících v první půli naprosto vyždímaných. Takže dávám 60% s kyvadlovým výkyvem. ()

BigDeal

Všetci to porovnávajú s Tomom a Jerrym, ja bohužiaľ nemôžem, lebo na rozdiel od Jerryho sú mi tieto šváby ukradnuté a maximálne mi tak pijú krv. Navyše nechápem vysoké hodnotenie, pretože väčšina gagov je obyčajná, vtipy neobsahujú nič nové, len kopírujú zo starých animovaných grotesiek a ani len to im nejde bohvieako. ()

Ouwen

Je to nářez. Oggy si skutečně zaslouží robustnější komentář, protože je to promakaná záležitost. Absurdní hudba, veškeré ty pazvuky co postavy vydávají, fenomenální trojice švábů, veškeré akční scény jsou kreativní a líbí se mi, jak absolutně nic nedává logiku v téhlé bizardní adventuře. Architektura všech interiérů a exteriérů se mění ze vteřiny na vteřinu, takže každej díl má opravdu fenomenální dynamiku. A dovolim si říct, že celkovej svět ve kterým se dění odehrává, je též plný detailů. Hafo odkazů a easter eggů v podobě vyvěšených obrázků, novinových článků anebo když Oggy sleduje televizi, odkazuje na postavy, události, epizody co jsme mohli vidět předtím. Už úvodní intro je šílenost!! Navíc zde jsou skvělé a kreativní momenty se střihem a kamerou. Jediné co vytknu, je že novější verze původních dílů a celkově od čtvrté série, tam jsou zvuky navíc, bez kterých bych se obešel a chybí mi ta syrovost prvních třech sérií. Ale jinak to neztrácí na tempu a je to furt nehoráznost. Úžasnej trip. A kritizovat příšernou animaci, mi přijde lehce zcestné, protože o tom Oggy je. Kompletně kašle na zavedená pravidla a je to prostě nekompromisní, syrová vybíjená. Právě ta lesklá animace z nových sérií tohle prostě odebrala a mě chybí to barbarství. ()

villon17

Tak tohle mě nikdy nebavilo. Možná to bylo tou stále se opakující linií, možná nepříjemně působící animací, každopádně dětem je to jedno, tak ať se dívají na kdejaké terorizování nedefinovatelného tvora (nejspíše kočky). ()

Marek1991

Tak toto som sledoval často, ale nikdy som nevedel prečo to robím, azda preto, že v televízii nič iné zaujímavé pre mňa nebolo. Celkom som sa na tom niekedy pobavil, ale v podstate mi to liezlo krkom. Zlá animácia, blbý dej a podobné veci ma znechucovali. ()

Ajinka126

Teď Vám řeknu trapnou vzpomínku na tuhle zlomyslnou pohádku.. Ráno jsem vždy vyrazila do školy (základní školy) po zhlédnutí Oggyho a škodíků.. do teď na ten seriál nedám dopustit :) Vždycky mě tak mile připravil na ten dětský teror. Je mi jasné, že je Vám to ukradené, ale opravdu tomuhle věnujte Vaši pozornost. ()

curunir

Aj keď sa to možno nezdá, ale tento seriál dosť vykúka z priemeru krátkych gagových animákov. Iste, niekedy je to hrozne streštené a nemá to logiku, avšak o ňu tvorcom vlastne ani nešlo. Dalo by sa povedať, že seriál funguje v štýle Tom a Jerry, lenže tu sú tí zlí malí a dvoch kocúrov vám mnohokrát v ich bezradnosti príde ľúto. Francúzom to naozaj vyšlo. ()

spaceboyCZ

Brutalne ujeta a bombasticka verze Toma a Jerryho...proste je to skvele...honicky, napady, vzajemne niceni, svabi vs. Kocour...vyslo 156dilu, me se podarilo zatim sehnat 98...kdykoliv ma clovek pitomou naladu, tohle ho rozesmeje a vytahne z te ponure nalady! ()

fcreading

Ako malý som to pozeral, a dnes po takmer 10 rokou, som sa do toho pustil znova a musím zdôrazniť, že ma to baví aj dnes. Niektoré časti sú takmer otom istom, nevtipné a zároveň nudné ale musím zdôrazniť kvalitné naháňačky, hlavne keď Oggy naháňa švábou a zase naopak 100 percent. PS: A nesmiem zabudnúť na úvodnú zvučku. ()