Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kdo vám je oporou v těžkých časech? Filipovi začíná chemoterapie, kvůli které musí být hospitalizován. Pokoj sdílí se svérázným Antonínem, jehož navštěvuje vnučka Hana. Tu Filip shledává nesnesitelnou, stejně jako ona jeho. Jarka umožňuje Mirkovi, aby se vrátil domů. Ale ne, aby ho vzala zpět. Uvědomila si, že tím, kdo musí odejít, je ona. (Česká televize)

(více)

Recenze (21)

benden 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ještě bych pochopil, že někdo dá 1. dílu odpad, protože ho to zcela znechutilo. Už ale nechápu, když stejný divák dá odpad i 2 i 3. Tak nelíbí se mu to a dívá se stále. Nechápu. Dovede někdo odpovědět? Nebo to opravdu nechápu jen já? Když se mi nějaký seriál přece nezdál hned na začátku, tak pak už jsem další díly nesledoval. ()

jungewolf 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

J.Bartoška je vynikající. Smekám před faktem, že si v roli Antonína zahrál vlastně sám sebe, protože v době natáčení se skutečně léčil jako onkologický pacient .... . Velice krásná Alžběta Malá (mimochodem pro mě osobně herecký objev) coby Antonínova vnučka Hana je čím dál lepší. Roli galeristky Ester, kamarádky Filipovy maminky Jarky (T.Brodská) si zahrála slovenská herečka Diana Mórová. A Tereza Volánková (mj. komediální seriál Dobré ráno Brno) zase Terezu, zaměstnankyni Filipova otce Mirka . ***Autorem obrazů v seriálu je Tomáš Fišera . *** 3.díl je na webu Č.televize : ČT 1, neděle 21.1.2024, 20.10 . ()

Reklama

Anianna 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Další výborný díl. Charakteristiky postav jsou dobře vystavěné. Jen u Kalinové jsem na rozpacích. Typická slepice se nechová tak, že barvami znehodnotí celý pokoj jen proto, aby se zbavila frustrace. A že ho znehodnotí, je nabíledni, protože výtvarníci barvy, které se dají umýt, nepoužívají. Jo, kdyby tam byla dlažba, tak to možná seškrábe... Za tu nejednoznačnost Tereza Brodská nemůže. Prostě vyfasovala postavu, která není hratelná. Alžbětu Malou už jsem chválila, po tomto dílu přidávám Bartošku a Terezu Volánkovou v roli Kalinovy prodavačky. Je v mimice a gestech velmi úsporná, ale o to víc civilní. Skvělá kamera, střih, hudba, triky, animace. A reaguji na uživatele Benden: OPRAVDU JSEM DOHLEDALA 4 UŽIVATELE, KTEŘÍ DÁVAJÍ OD 1. DÍLU ODPAD. Nevěřím, že 3 z nich všechny díly skutečně viděli, a u jednoho nevěřím, i z důvodu jeho přezdívky, že existuje v reálném časoprostoru. Během dne je totiž schopen zhlédnout a ohodnotit několik desítek filmů. Jasný rekordman ČSFD. ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Sebestředný děvkař a floutek. Úspěšný na praxích i na ragbyovém hřišti. A pak večer s opačným pohlavím, když zapíjí s kamarády výhru. Teď je ale všechno jinak. Ozařování byl jen předkrm. Filipa čeká chemoterapie. A na tu první si nemohl vybrat lepší doprovod než nesnesitelnou matku. Nekonzistentní chování postav holt pokračuje. Znovu se omlouvám, ale postava Terezy Brodské je prostě zatraceně hloupě napsaná. A je jedno, zda se zrovna po letech setkává se světáckou bývalou spolužačkou nebo řeší synovo pyžamo na spaní. Fajn „přístup“ a odvaha pacienta Jiřího Bartošky ztvárnit někoho, když sám v reálném životě s nemocí bojuje (dinosaura ale nechť pro příště přenechá někomu jinému). Pořád je cítit, že něco lepíme na zahraniční originál se snahou být cool a fresh za každou cenu, ale zvyknul jsem si. První vrkání s vnučkou Bartošky moc fajn – protože Alžběta Malá. ()

Stružák 

všechny recenze uživatele

Poměrně zajímavý téma seriál nabízí, ale pomalu ale jistě se z toho stává taková telenovela, řeší se tam miliarda věcí okolo a to hlavní téma je v podstatě hodně upozaděný. A Tereza Brodská mě taky začíná štvát. Její postava je možná fajn (protivná, ale tak nějak správně protivná), ale Brodský herecký výkony úplně na úrovni nejsou. Asi seriál tak nějak ze setrvačnosti dokoukám, ale upřímně od něj už moc neočekávám. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (2)

  • Antonínem (Jiří Bartoška) zmiňovaný základ pro chemoterapii je Adriamycin, což je cytostatické antibiotikum produkované bakterií Streptomyces a bylo objeveno v polovině 50. let 20. století jako sloučenina ve vzorcích půdy blízko Castel del Monte, italského hradu v Apulii. (Faustka)

Reklama

Reklama