Stopy ve sněhu

• Česko Cit slečny Smilly pro sníh (více)

Hrdinkou trhilleru je krásná, inteligentní, ale citově odměřená mladá vědkyně Smilla. Pátrání po záhadných příčinách smrti malého chlapce ji zavede až na drsné zasněžené pláně Grónska. Postupně zjišťuje, že za vším stojí jakási společnost, která chlapce už roky pozorovala a pro níž pracoval i jeho otec. S pomocí svého přítele se Smilla dostane až nebezpečně blízko k přísně střeženému tajemství. (oficiální text distributora)

corpsy

Bol som z tohoto diela mimoriadne prekvapený. Naozaj som nečakal takú kvalitnú mysterióznu podívanú, kde to všetko so všetkým ladí. ()

Hoyt

Zklamání. Má to velmi slibný začátek, zajímavou mysteriozní zápletku ale celé je to utahané, hodně scén působí zbytečně a příběh je hodně nereálný. Nemyslím tím tu lehce Sci-Fi zápletku ale události co se ve filmu dějí a navíc jsou okořeněné extra nevěrohodným chováním postav. Herecky je to prvotřídní práce jak Byrne, Wilkinson tak Ormond, která má ale smůlu v tom, že její postav působí dost otravně. Podle mě promarněný zajímavý příběh nevýraznou režií a scénářem. Dal bych hvězdy tři nebýt předvídatelného a celkově nevýrazného konce. Takle to jsou jen silnější 2*. ()

DDT

Mně se zdá, že se právě tu "nezfilmovatelnou" předlohu opravdu zfilmovat nepovedlo :-) Jako u většiny "přepisů" románů, i tady se nutně krátilo, vynechávalo a zpolopatičťovalo, takže z toho nakonec nemohlo vyjít nic jiného než tuctový thriller. Škoda. Ale pokud to aspoň pár lidí přiměje přečíst si tu knihu... ()

Damiel

Film, který tak trochu zavání seriálem Akta X, má dobrý scénář a dokáže divákovu pozornost udržet po celé bezmála dvě hodiny své stopáže. Skvělá je hudba Harryho Gregsona-Williamse (mj. Shrek 1 a 2), kladné hodnocení náleží také hereckým výkonům. Julii Ormond se tvrdou a nesmlouvavou Smillu podařilo zahrát velmi dobře, v jejím stínu se pak ocitla další známá jména - Tom Wilkinson, Richard Harris nebo Gabriel Byrne -, byť i oni se svých partů zhostili znamenitě. ()

type_B

Tento film mě dost překvapil. Kombinuje prvky sci-fi thrilleru a vážnějšího tématu; oceňuju, že smrt chlapečka Izajáše byla opodstatněna dostatečně silnou pointou a nesklouzla do akčňáckého "oko za oko, Seagal zabije šecky". Severské scenerie, ať již v městské krajině nebo arktické jsou pěkně pochmurné, což jen podtrhuje prima amtosféru. Nutno taky říct, že se mi moc líbila hlavní hrdinka, nejen kvůli svému vzhledu, ale i kvůli charakteru postavy a cynickým dialogům. ()

Sheldra

Fantastická předloha a kvalitní obsazení slibuje nadprůměrný film, který se bohužel nekoná. Přitom zpočátku se příběh odvíjí vyloženě dobře, Smilla je správně držkatá a rozervaná, soused v podání Gabriela Byrnea zajímavě tajuplný, Loyen a Tork působí jako dokonalí záporáci. I detektivní linie funguje na jedničku a jemný hudební doprovod dvojky Zimmer - Gregron-Williams se nese krásně jako zvonění křišťálu. To všechno ale splaskne jako mýdlová bublina ve chvíli, kdy Smillu začne pronásledovat policie a ona prchá na lodi a blabla - celý ten křehký příběh se zvrtne do kreace a lá Dan Brown. Takhle zprasit chudáka Hoega teda nemuseli... ()

honajz2

Celkem napínavý film, s ucházející atmosférou, která ale mohla být i silnější. On je ten hlavní problém v tom, že je ten film tak dlouhý. Příběh by bohatě vystačil nanejvýš tak na hodinu a půl a to možná i přeháním. Jenže ne, režisér to prostě potřeboval natáhnout na dvě hodiny. Díky tomu je to takové roztahané. Jinak se mi to ale líbilo, příběh to mělo zajímavý a jsem moc rád, že z toho nakonec nevypadla obyčejná detektivka. 4* ()

1frida2

Jediné, co se mi líbilo na filmu, který si hrál na mysteriozní, byla kamerou dobře snímaná zimní krajina, město, místo, stopy. ()

lennyd

Mladá Smilla, původem z Grónska, se vrací jednoho dne domů, a před domem najde ležet mrtvého chlapce. Tím je její kamarád, také z Grónska. Ačkoli úřady potvrzují, že si chlapec hrál na střeše a spadl, Smilla je přesvědčena o tom, že chlapec byl zavražděn, a dává se do pátrání. Se svým přítelem odhalují obrovské spiknutí, kolem jednoho spadlého meteoritu ... No nevím, jako hodinový díl seriálu Akt X, někdy večer v televizi by to bylo dobré, jako celevočerák ovšem nikoli. Celé je to dost roztahané, role přítele (Gabriel Byrne) je zde jen do počtu (a možná pro jeho jméno na obalu), ale jinak zbytečná. Navíc jsem musel film zkousnou s českým dabingem, protože Intersonic zapomněl k dvd přibalit české titulky (ač na obalu tvrdí něco jiného). Jak už říkali jiní, epizoda z Akt X, bez Duchovnyho a Scullyové, která se ihned po zkouknutí vypaří z hlavy... ()

dANo

Zvláštny film s mysterióznym nádychom, kde sa dajú hodnotiť dve polovice... prvá časť v Dánsku je skôr psychologickou štúdiou hlavných postáv (podľa mňa lepšia časť filmu) a druhá časť v Grónsku je akčne-mysteriózna (podľa mňa slabšia ako tá prvá). ()

fefee

Veľmi biedny TV thriller ktorý je záživný a predvídateľný asi ako žltý sneh na okraji veľkomesta... ()

cross

Tak jestli tohle měl být thriller obzvláštněný evropským stylem vyprávění, tak se něco nepovedlo...Zápletka je vysloveně debilní, jednání a dialogy postav jakbysmet a jednoduše řečeno, tak nějak tenhle film celkově vůbec neladí. Chyba byla pravděpodobně v režisérovi a nepříliš dokonalém scénáři. Suma sumáru, nemá cenu s touhle podívanou vůbec ztrácet čas, ale pokud nebude mít ke kouknutí něco lepšího, rozhodně se to jednou přežít dá... ()

ganz

No bylo to zajímavé, ale 4* dát nemohu jelikož ve mě film nezanechal žádné trvalejší vzpomínky... jinak poměrně zdařilé dílo, možná kdyby bvyla jeho délka o 20 minut menší hodnotil bych jinak. ()

3 AM Code

Je to slusne, zejmena herci v hlavnich rolich. Nicmene je to porad snaha (marna) dostat obsahove bohatou knihu do jedineho celovecernaku. Kdybych predlohu neznal asi bych se citil osizene a sel s hodnocenim niz. ()

blueskin

Cit slečny Smilly pro sníh je jednou z mých nejoblíbenějších knížek. Tenhle film mě nijak nezklamal, ale je fakt, že kvalit románu nedosahuje. Místy jsem se nudil, chyběla tomu Høegova schopnost připoutat čtenáře v každém okamžiku. Viděl bych to na tři a půl hvězdičky. ()

Luciášek

Vynikající film, přesně vystihuje to, co chtěl autor předlohy říct, atmosféra správně temná a mrazivá, úžasná Julia Ormond (překvapivě)...takhle přesně jsem si Smillu představovala při čtení knihy.Výborné!!! ()