Jediná věc nebezpečnější než mise je útěk... Tajný zpravodajský agent Tom Harris (Gerard Butler) pracuje pro CIA a operuje na Blízkém Východě. Uvízne na nepřátelském území v Afghánistánu poté, co selhal  a jeho krytí bylo odhaleno. Nyní musí i se svým tlumočníkem Moem (Navid Negahban) uprchnout. Pronásledují ho nejlepší žoldáci světa a elitní speciální jednotky nepřítele. Dostat se do Kandaháru je jediná šance na záchranu. Zde na hrdinu budou čekat buď spojenecké vrtulníky, nebo kulka s jeho jménem. (JOJ Cinema)

John80

Tajný agent , ktorý chce ukončiť svoju prácu ,aby sa mohol dostať za svojou dcérou , príjme ešte poslednú zákazku na zničenie neštastia a následne bude prenasledovaný so svojim prekladateľom, menšie sklamanie 2* ()

RAFT

Čekal jsem od filmu víc .Režisér má na víc ,kde jsou ty časy jak kdysi natočil kvalitní film s Butlerem.Film mohl být lepší ,navíc působí dost unaveně ,sem tam unudí ,ztráta času a to doslova .Ritchieho Covenant mi přišel daleko lepší .Za mě 50% ()

alldo.raine

Za mě spokojenost. Trochu mě mrzí zdejší hodnocení, jelikož jsou všici zmlsaní z Covenanta, ale za mě to tolik neztrácelo. Naopak. Akce dobrá, hudba taky, Butler jako vždy v těchto rolích slušnej. Dvě hoďky mi utekly jak nic a v dnešní době streamovacích rychlokvašek opět zase příjemné zpestření. ()

BFG2000

Od Gerarda jsem tedy čekal víc. Když už nic, tak alespoň akční zábavu. Tohle ale bylo po všech stránkách jen průměrné. ()

faraoon

Tady už režisér Ric Roman pochopil, že sádelnatého Butlera nedotlačí do posilovny a nenechá jej tudíž nechat se ztrapňovat neohrabaným poskakováním mezi hořícími barely jak tomu bylo u totálních a ještě dalece příšernějších braků bývalého Sparťana ve filmech "Plane, Greenland, Pád anděla a Dokonalá loupež . Pro jistotu jej tedy vnořil na téměř celý film do kokpitů drancovaných vozů čímž pouze naznačil, fikaně, jeho možnou svižnost. Svist filmu odpadními trubkami tím však nepřibrzdil.  Stokrát omletý a již úmorný námět spletitého průniku slizkých, amerických, teroristických zlořádců důmyslnými pastmi statečných čestných a chrabrých ochránců islámské demokracie O5 ničím nešokoval. A stejně tak stupidně to ve finále špatně dopadlo s nesmrtelnými hrdiny protože ta námaha celičká dobře dopadla. ()

Mamlas

Prvních 45 minut můžete sledovat několik zádumčivých lidí, jak se vážně baví o vážných věcech, které jsou mi naprosto putna. Jinak se neděje nic, nuda na vypnutí. Pak je 30 minut potmě. To jsem popřeskakoval, bo odmítám sledovat tmavé stíny kolem tmavých stínů. Pak je 15 minut dalších závažně vážných keců o ničem. A pak už tu máme finále - akce typu vystřel si z čeho chceš, kolikrát chceš a je fuk, jakou máš přesilu, ale hlavního Rumcajse stejně netrefíš. Nemohu opomenout posledních asi 10 minut vyplněných klasickými americkými stmívačkami, poplácáváním po ramenou a ze shledání nadšenými rodinnými příslušníky, zejména slzytěžkodržícími dětmi. (32%) ()

johnsnow

Ja som spokojný. Gerard chráni istého hošana (u ktorého som si prvých 5 minút myslel, že je to tutovo Joaquin Phoenix) a musia utekať pred bandami do Kandaháru. Film je fajn, akcia nie je nejak veľkolepá ale je dobrá, poteší aj úloha Ragnara, len také menej šťastné ukončenie by som bral viac. ()

DJ Kritik

Všade, kde sa objaví MI6, alebo CIA to nekončí dobre. Po celom svete všetko ničia. Tu si ešte ukazali ako sú na tom dobre. Len už by mali z tých akcií trochu ubrať. Afganistan opúšťali ako Kazisvet kráľovstvo princa Radovana. ()

wauhells

Jedna hvězdička za Gerarda Butlera. Jinak to je neuvěřitelná, zkvašená limonáda. Ještě si do teď nadávám, že jsem se na to vůbec díval. ()

xxmurphyxx

My name is Mohamed, but everyone calls me MO. Ok seems legit....asi toľko k tomuto vyluhovanému Covenantovi z Wishu. Presne, ako táto veta z jedného z mnohých lacných dialógov. Celý film je priblblý, otrepaný, nudný a bez nápadu. Sto krát videné a v sto krát lepšej forme. Butler je sympaťák, ale zas tu hrá....sám seba. Ok tak pardón, tajného pajtáša zo CIA. Wow, aké originálne, kto by to bol povedal. Akcie málo, logiky ešte menej, nemá to potrebnú šťavu, ani napätie a keďže ide o Butlerovku, tým pádom náš hrdina prežije aj nemožné. Napríklad férovku s helikoptérou. No worries. Na znudený večer do telky ok, ale na veľké plátno ani náhodou. Ups skoro som zabudol spomenúť hudbu. Takáto teplé pop pičoviny patria na zraz ANÁLfabetov z LGBTIFCK+-%  a nie do wannabe akčného filmu. ()

DonBraso

Bohužel čistý průměr. Waugh má určitě lepší filmy, zde se to snažil zalepit vším různým, ale ono moc nebylo co. Politicky jako vždycky je to americký škvár, který kupodivu nechá hrát i druhou stranu,kde se v tom spíš člověk ztratí.Je už úplně jedno jestli je to Talibánec nebo Afghánec.Proste ten dálný východ v čele s Butlerem a Mo co mu tam dejchá na záda.První hodina bez akce,pak se zapojí i vcelku zajímavá s nočním viděním.Pak hodně jede kamera a hudba. Normálně by to stačilo, ještě na pomoc zde máme, že nás stále někdo pronásleduje.Inu,pak nesmí chybět klišé, kecání o rodině, nelogická místy akční sekvence,plno střílení z řady jsem debil.Kupodivu tam kde se snažila být díky kameře akční pasáž,tak to spíše vypadalo žalostně, kromě výbuchů,na kterých si možná někdo dal záležet.Tezko říct možná pomohl Pentium 😀 Konečná sekvence už zbytečná.Trochu se to rozehrávalo,pak to vypadalo navíc a nakonec film se dost utopil,i když měl docela dobrého režiséra, který jakoby nevěděl jak všechny tyhle strany dát do filmu.50% ()

zuzza11

Mohl by to být docela fajn film, ale celkově to bylo strašně utahaný. Možná by i pomohlo, kdyby si prohodil roli s Ragnarem, protože na strejdu Gerarda se už nedá koukat :) ()

Kushina

Za mě to bylo dost dobrý, až na linerání příběh bez někýhkoliv zápletek a zvratů. Když je to 40 min, tak to člověk přežije, ale když je to 2h, tak i relativně dobrou akcí narvaný film přestane bavit. Butlera mám jako herce hodně rád a tahle role mu docela sedí, i když žel bohu už se na něm podepisuje jeho věk. Každopádně moderní military filmy nejsou nikdy na škodu a tohle neurazilo. 65% ()

DJMaroko

Tak tohle miluji škoda, že je konec. Není to na plný počet, ale i tak 95%. Nemá  zatím s čím podobným srovnávat a to je dobře. Papaláši v pozadí bohužel stále řídí poslušné ovečky na šachovnici. ()

redsparrow

Ještě jedno béčko s G. Butlerem a přestanu si myslet, že je to dobrý herec, který má na víc. Možná prostě nemá. Nablblá, stereotypní blbost, kde už jsem jen čekal, za kterým velbloudem vykoukne John Rambo a sestřelí ten otravný vrtulník lukem. Někdy mám pocit, že se vkus diváků i tvůrců a obecně hranice snesitelné náročnosti vrací zpátky do doby, kdy nám klukům bylo 12. ()