Cirque du Soleil : Alegria

(divadelní záznam)
  • Slovensko Slnečný cirkus - Alegria
Dokumentární / Hudební / Rodinný
Kanada, 2001, 93 min

Pred 20 rokmi v kanadskom Montreale vznikol nevšedný cirkus. Pomenovali ho Slnečný cirkus. Jeho predstavenia sú známe po celom svete. Spájajú rôzne národnosti, kultúry a návštevníkom ponúkajú zmes temperamentu, umenia a náročnej akrobacie. Medzi najúspešnejšie predstavenia Slnečného cirkusu patrí Alegría. Názov vychádza zo španielskeho slova radosť, veselosť, jasanie. Predstavenie zobrazuje premeny spoločnosti počas celých stáročí. Počas vystúpenia v Sydney dostalo predstavenie Alegriá televíznu podobu. (oficiální text distributora)

Noomi

Óda na silu mladosti, čírej energie a moci v barokovom prevedení. Až sa hanbím priznať, kedy som to videla prvý raz. Neuveriteľne známy cirkus, ktorý poznajú snáď všade stvoril pred dvanástimi rokmi dielo Alegría a ja som to prvý raz videla... no včera aj to len čírou náhodou. A som z toho (ako to slušne povedať?) mimo... Pre mňa vrchol krásy a náročnosti skĺbený v 90 minútach absolútneho úžasu. Práve teraz si neviem spomenúť, aký film či vystúpenie malo pre mňa vyššiu umeleckú hodnotu ako Alegria. Totálne som sa do toho zamilovala a nevychádzam z údivu, kedže mňa dokáže na týždeň vyradiť aj obyčajná hodina ľahkej gymnastiky. V septembri sú v Bratislave...to aby som začala zháňať lístky...=) ()

IZFNP

Ohňostroj fantázie, oslava života, dychberúca vizuálna stránka (kostýmy do detailu dotiahnuté make-upom, vlastne taký ďalší druh umenia). ústredná pieseň Alegria patrí k tomu najlepšiemu, čo Cirque kedy ponúkol. Videla som i lepšie show tejto značky, ale minimálne druhá polovica bola krásnou cestou. ()

Otan

Alegria mi ve filmové podobě zatím příjde nejsilnější,ale přiznám se ,že jsem viděl jen 3 jiná představení.Když mi známí řekli,ať se na to kouknu,protože je to super cirkus ,tak jsem se docela lekl.Nemám rád cirkus,pro nesmyslné scénky se zvířaty.Jó,ale Sluneční cirkus,to je jiné kafe.Opravdu neskutečné výkony snad všech a ke všemu naprosto skvělá muzika,ta je opravdu fantastická.Na Sl.C.jsem byl na živo.Je to neskutečný zážitek.Je třeba říct,že jsem měl co dělat,abych všechno dění stíhal.Každý na pódiu má nějakou roli,skvělé masky,prostě artistický a vizuální zážitek. ()

kishi_SO

Alegria znamena radost, veselost. A radost vyzaruje zo vsadial. Radost publika nad dych vyrazajucimi akrobaciami, radost artistov s potlesku a radost z vystupenia. K tomu nadherna choreografia a kostymi. A uzasny hlas Francesci Gagnon s nadhernou hudbou. Ja som letmo dychal iba pri DVD, co museli robit ti, ktori to videli nazivo. ()

Lasombra

Zosobnění mé představy cirkusu. Francouzký styl, harlequíni, éterické melodie, živost, hravost ale i melancholie. To vše v podání brilantních artistů, kteří všechny pohyby dělají tak přirozeně a s nadšením, až člověk ztrácí slova a jen zírá. Skvělá choreografie, kostýmy, sladěnost, hudba.. není co dodat, nenašla jsem chybu a celé představení jsem prodýchala jedním dechem. ()