Co kdyby vám někdo dal krabičku s tlačítkem, po jehož stisknutí byste získali milion dolarů, ale současně by připravila o život někoho, koho neznáte? Udělali byste to? A jaké by byly následky? Píše se rok 1976. Norma Lewis (Cameron Diaz) je učitelkou na soukromé střední škole a její manžel Arthur (James Marsden) je technikem v NASA. Jde o naprosto průměrný manželský pár, který žije běžným životem na předměstí se svým malým synem... dokud se u jejich dveří neobjeví tajemný muž se silně znetvořeným obličejem (Frank Langella) a nabídne jim něco, co jim může navždy změnit život: krabičku. Během 24 hodin, které na rozhodnutí mají, jsou Norma a Arthur nuceni čelit zásadním morálním dilematům. Brzy zjistí, že následky jejich rozhodnutí jsou zcela mimo jejich kontrolu a týkají se mnohem zásadnějších věcí než jen jejich vlastního štěstí a osudu. (oficiální text distributora)

Marrty3

Po shlédnutí tohoto díla mám obrovsky smíšené pocity. Asi nejrozporuplnější film co jsem kdy viděl. Trochu pro mě od tvůrce Donnie Darko zklamání. Čekal jsem i přes nízké hodnocení výborný film. I když to The Box rozhodně je, bohužel je i natolik překombinovaný, že jsem z toho byl místy otrávený. Kdyby se Kelly držel stejného umu jako dříve, nechal film je v mysteriozních stopách, byla by to opět bomba. Takhle je to šílená spleť. Místy je člověk napnutý k prasknutí a za pár minut je znuděný. To by se u filmu stát nemělo. Je to tak 50/50, zachraňuje to 16ti prstá Cameron, James a v neposlední řadě "znetvořenej ksicht" Frank Langella. 3*** a myslím, že není o čem dále debatovat, snad se příště R. Kelly polepší a vrátí se do starých kolejí. ()

lucijelucije

Tak začátek je hodně luxusní záležitost. Zabít člověka? Ano, či ne? Pokud ano, máte milion v kapse..Tak a teď se rozhodujete..Otázka je, může být člověk tak hloupý, aby si myslel, že taková věc nemůže mít fatální následky?..nebo je to jen touha něco změnit? Tak či tak..každý čin je po zásluze potrestán, a to závěrečné rozhodnutí..které bude mít následky na celý život, bych nikomu nepřála. 7/10.. ()

kwoky

Pozor, spoiler! Námět i technická stránka tohoto filmu jsou skvělé. Dá se říct, že jsem byl při sledování hodně dlouho přikovaný k židli a hltal každý detail. Jenže v druhé polovině se to celé tak nějak zvláštně zamotá a závěr je už jen hořkou tečkou, kdy jsem přestával postupně vnímat a bylo mi víc a víc jedno, jak to dopadne. Divák si musí hodně věcí domyslet, hodně toho zůstane nevysvětleno. A asi proto, že jsem to nečekal, hodnotím níž. Být to trochu jednodušší materiál, asi bych byl spokojenější. ()

El_Rabbit

Atmosféra první poloviny by se dala srovnávat s Donnie Darkem a základní myšlenka krabice byla skvělá, horší už to bylo se zpracováním. Kelly bohužel tenhle film nevypiplat tak jako Darka a to je velká škoda. Na konci zbyla jen hromada nevysvětlených otázek, jejichž odpovědi nebyli ani naznačeny, takže si divák nemůže ani domýšlet, co jak asi bylo myšleno. Další neodpustitelnou věcí byly i střihy, kdy jsem měl pocit, že ve filmu několikrát chybí jedna nebo více scén. Děj byl někde a najednou střih a postavy najednou přeblikly někam jinam a jak se tam dostali nebo proč se tam vůbec dostaly člověk vůbec netuší. Ale jak už jsem řekl, atmosféra byla alespoň ze začátku skvělá a myšlenka krabice, jejíž smysl (aspoň něco) byl objasněn, také... alespoň za tohle 3* ()

Tomin88

Tohle je hodně divnej film, jako vlastně celá Kellyho tvorba. Přesvětlená retroatmosféra, výjevy jak ze surrealistickýho snu a znetvořený Frank Langella, to jsou rysy The BOX , filmu který je velmi zajímavý, ale není ho příjemné sledovat. Přesto se mi to nějakým perverzním způsobem líbilo, ale víckrát to vidět nechci. ()

fastum

Rádobymysteriózní splácanina bez logiky, která sice ze začátku vypadá zajímavě, ale ke konci se vyvine v to, co jsem napsal na začátku. ()

Dallas

Veľmi nejasné pocity mám s tohto filmu. Námet je síce jednoduchý, ale o to silnejší. Však jeho prevedenie do príbehu už taká sláva nie je. Kelly režíruje dobre a vykreslenie 70. rokov je výborné (a to si ich len ťažko pamätá). Z hercou Langella a Marsden presvedčivý, Cameron (nikdy som nebol jej fanúšik) dosť nevýrazná. Problém mám z Kellyho scenárom. Mám rád mysteriózne filmy a otvoreným koncom sa nebránim avšak v tomto prípade by sa mi nejaké vysvetlenie hodilo. Ako hovorím pocity sú zvláštne ani dobré ani zlé. Na druhý krát sa to snáď niekam nakloní. Ale v najbližšej dobe na repete nemám vôbec chuť. 60% ()

Yoss

Cameron opäť raz dokázala, že zveriť jej hlavnú rolu je chybou. Najmä v prípade, že scenár a príbeh je na hovno. ()

Marys

Taký dobrý, morálne-psychologický námet mať a takto ho zbytočne prekomplikovať, domrviť, že sa v tom ani boh nevyzná. Sklamanie, čakal som o dosť viac po traileri. ()

sona123

Hodnotit The Box je trochu zapeklité, protože film jako by byl složen z dvou částí: ta první je zajímavá a napínavá a dokonce i místy vtipná, a pak přijde zlom (v knihovně) a začne to být slátanina typu - zbývá nám ještě čas, tak co tam plácneme, ať to natáhneme? Změní se i dokonce žánr - z thrilleru na sci-fi. Všechno ztrátí logiku a mám pocit, že se v tom snad ztratili i herci. Cameron je ztrhaná a Marsden vypadá spíš jako její dítě, než manžel. Postavy se zjevují a odcházejí, aniž by pro to bylo opodstatnění, možná jsou tu do počtu? Ale přes všechny ty výhrady musím říct, že mne to bavilo, tedy zejména ta první část, byla nervózní a nemohla se dočkat dalšího záběru, který snad něco poodhalí. A interiéry, kostýmy, to bylo úžasné. Sice tedy nechápu, proč se to muselo odehrávat - a teď nevím, v 80. letech??? - ale vizuálně to stálo za to. A tak, aniž bych tomu sama rozuměla, vidím The Box s hodnocením docela vysoko a sice to není na čisté 4*, ale je jim blíž, než ony průměrné tři. ()

mosnak odpad!

Co konkrétně mělo být na tomto filmu strašidelného nebo snad hororového?Otřesný paskvil,který nedávál hlavu ani patu. Těšil jsem se,že mi půjde příjemný mráz po zádech,ale dočkal jsem se jen toho,že jsem si během filmu několikrát řekl; "...a tohle má být jako co... no to snad ne!" 5% za Cameron Diaz! ()

Zyne

má to atmosféru, umí to (v některých momentech) chytit a zaujmout, má to i zajímavý námět, ale stejně tak (ne-li více) to umí nudit a znechutit (nemám moc rád filmy, které i při usilovném přemýšlení nedávají smysl) svou rádoby vrstevnatostí a mystičnem natolik "zamotaným", že ani mr. Kelly už se z toho nevymotal. hvězdy tedy dávám jen za zpracování a stylistiku 70. let, to ostatní je něco, co si na podruhé umím odpustit (: ()

LBsmoke

základní myšlenka docela ok.. ale způsob jakým se film dál ubírá je děs.. a vadilo mi že neprozkoumává víc (klidně i komorně) možnosti toho základního dilema ..nakonec tedy jen překombinovaná nuda ()

aLPaC

Ztotožňuji se s mnoha zdejšími komentáři. A sice konkrétně s tím, že prvních zhruba 30 minut je parádní atmosferické dusno, do toho kombinované se 70s lookem, což dokáže diváka jako mě pořádně nažhavit. Bohužel se Kellymu takto nastavená laťka po zbytek filmu nepodaří držet a s každou další minutou jde níž a níž až na konci spadne skoro k zemi. Z herců bych chtěl nejvíce pochválit uhrančivýho Franka Langellu, který je až na to, že v mnoho úhlech kamery vypadá jeho znetvořený obličej směšně (což ale samozřejmě není chyba jeho, ale režiséra potažmo kameramana) opravdu ďábelský. ()

Oralfabet

Není to rozhodně taková katastrofa jako Southland Tales, ale ke genialitě Donnieho Darka to má taky hodně daleko. Vlastně se mi to i docela dost líbilo, ale nemůžu ignorovat fakt, že to nejlepší na celém filmu (premisa) si Kelly vzal z předlohy, a pak přidal víceméně jen spoustu nesmyslného podivna. Nic proti nesmyslnému podivnu, ale ne každej ho umí podat tak, aby mě to přikovalo k sedačce, a tady mě to v druhé půlce celkem ztrácelo. Každopádně o Kellym ale nikdo nemůže říct, že točí nudný filmy. A taky o něm už dneska nemůže nikdo říct, že točí filmy. A já nemůžu říct, že nechápu, proč už netočí filmy. 6/10 ()

Deywid

Na film od Kellyho pomerne jednoducho pochopiteľné :)....Výborná kamera, hudba, atmosféra a Frank Langella....70 % ()

krusty2

Vynikajuce!!! Taketo snimky tu chybaju.Sci-fi a nie len sam Komiks. Dokonca mi ani nevadila Cameron Diaz,ktora je uz tradicne nic moc. ()

Phillo

Je to tu znova. Tento krát ešte prekvapivejšie a ucelenejšie. Kelly je génius, ktorý dokáže z hocičoho svojím chorým mozgom vygenerovať niečo špeciálne, čo nemá šancu nudiť a ponúka niečo nadzemské. Nikto nevie z kvázi normálnej zápletky vytvoriť tak epický a osudový príbeh, nikto nevie využiť dobovú hudbu tak, ako on, nikto nepoužíva brakové prvky tak dokonale ako on, nikto si vo filme lepšie neobháji "Deus Ex Machina" tak ako on (Santa žije!) a nikto nedokáže v zhrnúť toľko nahromadených motívov do jedného celku. Box príbehovo funguje ešte lepšie ako jeho predchádzajúce diela. Prichádza síce o isté čaro, pretože v prvej polovici je obyčajným dobovým thrillerom (na rozdiel od psycho Darka a uletného ST) s hereckým obsadením na istotu. Frank Langella však dominuje a necháva zabudnúť na všetkých tohtoročných "záporákov". Jeden z ďalších tohtoročných očakávaných stopercentných zážitkov. ()

panmroz

Dobré - první polovina lepší než druhá polovina. Kdyby to mělo ještě třetí polovinu, tak by to asi bylo za míň, v tomto případě silný čtyři nebo slabých pět. Skvělá stylizace, včetně herectví ústředního páru, takový skoro až prvorepublikový herectví, prostě dvě figurky, plnící režisérovi instrukce. Žádná důvěryhodnost, žádná životnost. Podobná práce kameramana či hudební napodobení Bernarda Herrmanna. Každopádně, jako u předchozích Kellyho filmů by možná stálo za to počkat, zda nevyjde nějaký režisérský sestřih, protože si nemůžeme být jisti, zda nebyl film "opraven" studiem. ()

Sundance23

Ve filmu je pár dobrých nápadu ale ještě víc debilnějších scén u kterých musí být člověk totálně zhulenej aby pochopil proč je tam Richard Kelly vůbec dával.Už slavnej Doonie D. mě moc nezaujal ale tohle už je moc překombinovaný,jako by chtěl splácat tři filmy dohromady. ()

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi