John Q. Archibald (Denzel Washington) je obyčejný starostlivý otec rodiny, jakých jsou na celém světě miliony. Pracuje v továrně a se svými blízkými se snaží trávit co nejvíce času. Jednoho dne se mu však zhroutí celý svět. Jeho syn onemocní a má-li přežít, je nutná okamžitá transplantace srdce. Na ní se však nevztahuje pojištění a tak je nové srdce malému Michaelovi odepřeno. Čas běží a situace začíná být zoufalá. John se proto rozhodne pro krajní řešení. Vezme zaměstnance operačního sálu jako rukojmí, zabarikáduje se s nimi v nemocnici a trvá na operaci svého syna. V té chvíli vstupují do hry další dva muži. Zkušený vyjednanač s únosci Grimes (Robert Duvall) a horkokrevný šéf policie Monroe (Ray Liotta). John se tak ocitá v situaci, kdy nechce ublížit ostatním, ale pokud má zachránit život vlastního syna musí vše vsadit na jednu kartu... (oficiální text distributora)

Master19

Těšil jsem se na pořádnou psychárnu, těšil jsem se na Anne Heche a těšil jsem se i na nějakou tu myšlenku. Bohužel jsem byl zklamán po všech stránkách. Hloupější scénář už jsem dlouho neviděl a herci byli jacísi nevýrazní. O tomto filmu si budu pamatovat pouze to, že už ho nikdy více vidět nechci... ()

Slartibarkfast

Za Denzela dávám hvězdičku navrch. Jinak je to něco tak neskutečně ubohého. To snad zvládnou natočit jen v Hollywoodu. Snůžka keců a sbírka tak přihlouplých scén, že by to vydalo na tři parodie. Že mají američani stupidní systém pojištění ví každej a natočit o tom film se mi zdá jako sebepoškozování. Navíc hrdinný otec co zachraňuje svého syna. Citová vykrádačka až běda. Doslova přinutí k slzám! Prostě a jednoduše je to cirkus na kolečkách. 55% (z dobré vůle) ()

Musak

Vcelku mě překvapilo nízké hodnocení. Ano, film sice je předvídatelný už od začátku, ano klišé zde taky jsou, ale že by byl film nudný, tak to opravdu ne! Škoda jenom, že se John ke konci opravdu nezastřelil, tím by si u mě film hodně polepšil. Co mě však opravdu rozsekalo v záporným slova smyslu je bouračka na začátku, kdy ženská v bavoráku předjíždí náklaďák a sama jede asi o 2 km/h rychlej, protože ho předjíždí neskutečně dlouho. To by ještě bylo v pohodě,ale to že ten protijedoucí náklaďák jede tak 30km/h, vidět je víc než dostatečně dlouho, má kupu místa na to, aby se vyhnul a stejně si jede pořád rovně jako by nic. To měli tu scénu radši úplně vypustit než natočit takovouhle ptákovinu. ()

claudel

Nebudu polemizovat o reálnosti a přílišné "američnosti" tohoto díla. Já jej vnímám především jako obžalobu amerického systému zdravotnictví. Když obyčejný člověk nemá peníze, tak ho klidně nechají zdechnout na schodech před nemocnicí. A tento systém si náš ctěný ministr zdravotnictví vzal za vzor. Na mě tento film zapůsobil, Denzel Washington je pan herec, ještě jsem ho neviděl hrát špatně, ostatní jsou také přesvědčiví - Anne Heche, James Woods, Robert Duvall i Ray Liotta. Výborná volba pro páteční deštivý večer. ()

POMO

John Q. je naivný hollywoodský kalkul o otcovi, ktorý je ochotný urobiť všetko pre to, aby dostal svojho syna na listinu príjemcov darovaných orgánov. Prehnane sentimentálna báchorka, ktorá sa vás snaží roznežniť oceánom moralistických, dobrosrdečných myšlienok tam, kde načisto zlyháva intelektom. A k jej nechutnému vykradnutiu Gavrasovho Mad City sa ani nevyjadrujem. ()

• Film bol natočený vo vládnych budovách v Toronte. (rador)
  • Odkaz "Pre Sashu" pred koncom a začiatkom titulkov je pre režisérovu dcéru Sashu Cassavetes. (Crybaby)

Denzel a Nick opět spolu

Denzel a Nick opět spolu

23.11.2005

Herec Denzel Washington a režisér Nick Cassavetes se už jednou sešli při natáčení filmu John Q. Ten měl sice rozporuplné kvality, ale vzájemná spolupráce těmto pánům zřejmě svědčila, takže další… (více)