Lev v zimě

TV spot

Anglie, období Vánoc roku 1183. Stárnoucí král Jindřich II. (Peter O´Toole) vybírá svého následovníka. Každý z jeho synů, Richard, John a Geoffrey, chce trůn získat. Jindřichova žena, Eleanor, je ochotna království rozdělit, král je ovšem proti a usiluje, aby království zůstalo jednotné. V průběhu několika málo dnů je rozehrána komplikovaná hra a v sázce je budoucnost celé říše. (oficiální text distributora)

Phes

Už dlouho jsem neviděla film, který by byl vystavěn na tak brilantních dialozích + skvělé herecké výkony krále a královny = dokonalý koktejl pro filmového labužníka!!!! ()

zemelu

Postavy jsou reálné do všech detailů a proto máte při sledování pocit, že jste toho všeho součástí. Film Vás vtáhne do děje, že i po dvou hodinách sledování jsem měl pocit, že ještě nechci, aby byl konec. ()

grandir

Potlesk ve stoje! Za herecké výkony, brilantní košaté, přitom srozumitelné dialogy, svěží pojetí, úžasnou atmosféru zimního hradu - ranní led v umyvadle nemá chybu, za hudbu, i za skvělý český dabing, který tu nevadil. Jedinou malou výtku mám k poněkud odlehčenému usměvavému závěru, který mi k předchozím intrikám a nožům moc neseděl, ale pokud to měl být závěr jako na divadle, pak proč ne. Tomuto zase jednou nádhernému filmovému zážitku jsem ochotná to odpustit. ()

gizi

Skvělá ukázka falše, přetvářky, intrik a lží. K tomu výborné herecké výkony a povedená hudba. 85%. ()

Kamil111

Čím vícekrát na to koukám, tím lepší se mi to zdá. Samozřejmě v originále, ale výjimečně ani dabing není špatný. ()

Antek05

Výborné herecké obsazení, skvělé dialogy, skvělá hudba a intrikářský děj, plný zvratů, ani minutu jsem se nenudil. Výborný historický film. ()

quokam

Vezmete sedm skvelych hercu,zavrete je v zime na hrad, dejte jim do ruky kvalitni scenar a dostanete herecky koncert. Dokonaly konverzacni historicky film s uchvatnou atmosferou, vypravou, kamerou, s lisackym usmevem OToola, s drsnou primocarosti Antony Hopkinse, se zradnosti Nigela Terryho, intrikujiciho Johna Castleho, dobre se baviciho Timothy Daltona,marne bojujici Katherin Hepburn,a krasne a bezbranne Jane Merrow hozene do jamy mocnych chlapu. 100 skvelych pro. ()

m62

Skvelá konzervačná historická dráma. Dokáže strhnúť a zaujať bez výpravných masových scén a krvavej akcie. Človek vôbec necíti jeho dĺžku. ()

honza.g

Především je to divadelní hra, pouze převedená na "plátno", filmové záběry celek a polocelek jsou vzácné a herecký projev je až Vančurovsky košatý, tedy v britském kontextu jde o vliv Shakespeara. Jde o zdařilou fabulaci, která však nejde proti historickým faktům, dokonce je jemně naznačen i fakt, že skutečný Jindřích II. netrval na udržení jednoty celé říše (vzdor textu distributora). Ale o historii nejde, celý děj se odehrává snad ve 24 hodinách. Ovšem jaký děj? V podstatě jde o sled výstupů postav, které vyjadřují své záměry a postoje, ovšem pokaždé jiné, v závislosti na tom, jaká kombinace dalších osob je nablízku. Především Jindřich, ale i ostatní tak často mění své údajné plány a sliby, že se v tom sami těžko vyznají a divák je dost zmaten. Celé to má jakousi logiku, jde o intriky minimálně třípatrové, ale suma sumárum to neuchvátí. Skvělé herecké výkony i velm kvalitní český dabing mne na další shlédnutí nenalákají. ()

phoenix9

Pardon , ale inak to nešlo. Historický film ma vie zaujať, len ak má silný a dobrý príbeh. Tento má síce dobré dialógy ale k vyššiemu hodnoteniu je treba viac. 40 % ()

Eterna

Konverzace která graduje a jejíž úroveň neklesá, drama, drama, drama, Hepburn & Hopkins & O'Toole. Heslovitě a jednoduše, je krásný se dívat na něco, kde výkony mnohonásobně převyšují rozpočet. ()

HeroOfTheDay

Americká divadelní klasika na stříbrném plátně. Výborné herecké výkony, skvělé konverzační zápletky, zejména Petera O'Toola a Katharine Hepburnové, a do toho intriky, sváry, boj o moc, trůn, budoucnost říše a samozřejmě láska, která je zde jakoby mimochodem, avšak zcela zásadní. Nevadí ani zřejmý divadelní rukopis, a to i při vědomí, že něco podobného dnes už asi nikdo nenatočí. ()

Elanornegra

Peter O Toole, Hepburn, hviezda v historickej drame, ktorá síce nemá nejaky dej, zato ma skvele dialógy, plno gradácie. Skvelý Supp od Hopkinsa či Daltona či Terrry. Prostedie, či hudba bezvýznamné, jedine nacom záležalo boli intrigy a súboj o moc…..80% ()

Zemřel „modrooký ďábel“ Peter O'Toole

Zemřel „modrooký ďábel“ Peter O'Toole