poster

Hon za svobodou

 • USA

  Chasing Liberty

 • SK název

  Honba za slobodou

Komedie / Romantický

USA / Velká Británie, 2004, 111 min

Komentáře uživatelů k filmu (135)

 • Malarkey
  ***

  Tahle romantická komedie nemá v sobě vůbec nic zajímavého. Vlastně je to úplně normální film, ale tvůrcům musím složit poklonu za to, jak nádherně Prahu ve filmu prvních skoro 40 minut představovali.(25.6.2012)

 • T2
  *

  Rozpočet $23miliónovTržby USA $12,195,626Tržby Celosvetovo $12,313,323║ Ďalšia pásová presladčená tuctovka. /25%/(25.11.2007)

 • AngelAngie
  **

  Mandy je kočka, to jo, to nepopírám, že se mi líbí, ale film je opravdu hrozný a i když mnohdy na tenhle druh naladěna jsem, nemění to nic na tom, že tohle se opravdu nepovedlo a jedinné, co se mi krom herečky líbilo, byly záběry z Prahy a hezký úvod do ČR. Matthew Goode je sympaťák od nepaměti, ale tomuhle se měl raději vyhnout. Na kvalitě filmu mi ani nepřidalo to, že jsem jej viděla ve španělštině, takže jsem si pomáhala jen CZ titulky a zážitek je téměř nulový. // Mimojiné divák koukne krom Prahy do Benátek, Rakouska a poté Berlína na LoveParade. Závěrečná scéna se pak odehrává v Londýně.(12.10.2008)

 • Nathalie
  *

  Nápad opičí, mozek slepičí, legrace jepičí.(30.7.2007)

 • Dever
  ****

  Soundtrack Christian Henson: 1. American Girl ,2. Life Will Go On ,3. If I'm Not in Love ,4. Stop the Rock ,5. To Be With You ,6. Vivi Davvero ,7. Stay Away(10.5.2011)

 • Viktooorka
  ***

  Slyším šeptat hlasy v mé hlavě: "Dej tomu filmu tři hvězdičky. Hraje tam přeci Matthew Goode a v těch converskách mu to přeci tááák sluší!" Dá se to léčit??(4.4.2009)

 • Hal_Moore
  ***

  Ale no tak. Zase taková hrůza to nebyla. Konečně reálně zobrazená Praha (ti, stěžující si na hlášku s Dunajem, nechť si scénu pustí znovu a tentokráte pozorně), přidány nádherné lokace a obrázky z evropských kulturních metropolí, na nic si nehrající osazenstvo a jeden z nejklíšovitějších romantických příběhů. Žádné veledílo to opravdu není, ale na ty necelé dvě hodinky mě to zabavilo.(18.10.2008)

 • flanker.27
  *

  Hůů, zrovna na to kouká ženská část domácnosti, to je prča, ty český reálie. Kdyby aspoň jednou řekli něco míň klišovitýho než "tys mi lhal". A že by Manda byla ňáká kočka se taky říct nedá. Update: Po zralé úvaze to vytahuju z hlubin odpadu a jednu přece jen dám, zas taková katastrofa to nebyla.(13.1.2007)

 • Hunt
  **

  HUDBA: Christian Henson; Vzhledem k tomu, že nejsem -náctiletá, nezadaná, chlapachtivá, po romantice toužící dívka, tak jediné, co se mi na tomto snímku líbilo byla okouzlující, neokoukatelná a stále přitažlivá Praha. Ale věřím, že si tato červená knihovna své příznivce (ehm, spíše příznivkyně najde). Je to vlastně úplně stejné jako stovky jiných romantických filmů, akorát se podívate na chvíli do Prahy (sál Lucerna, Karlův most, Staré město, Letenská pláň, Hradčany...), do Benátek, do Berlína a Londýna.(15.1.2007)

 • freddy
  **

  Mírně podprůměrná komedie, která místy dokáže zaujmout, stejně jako dokáže být místy hluchá, nudná a bez šťávy. Střídají se zde dobré momenty s těmi nevydařenými. Děj je vpravdě tak trochu originální, ale jen v tom, že hlavní hrdinka je dcerou prezidenta USA a její přítel ji vlastně má jen hlídat. Ale jinak je to zcela normální romantická komedie, jakých je mnoho. Napřed se dají dohromady, pak se rozejdou, pak se zase dají dohromady, on jí řekne krutou pravdu že ji tahal za nos, ona už ho nechce vidět, pak se jí po něm stýská, tak ho vyhledá a zase si padnou do náruče. Klasika, kterou jsme měli možnost vidět už mnohokrát. Zajímavé je však, že se v tomto filmu objevuje i město Praha, hlavní nádraží a dokonce vlak Českých drah. Ale to je opravdu jen nepodstatná zvláštnost. Celkem to vidím na dvě hvězdičky, jednu jsem udělil alespoň za snahu o originální děj a druhou za to, že se film částečně odehrává v Česku a za to ostatní, co zde bylo ke koukání. A chlapi, přiznejme si to, Mandy Moore není ošklivá děva a dalo se na ní koukat. Takže dvě hvězdičky a sbohem a šáteček...(5.8.2007)

 • Stegr
  **

  40%(21.8.2007)

 • Indiana
  **

  Není to úplný shit, ale prkennost hlavních představitelů a stupidní scénář ho srážejí ke dnu s velkým úspěchem. Nicméně Praha je tady znázorněna docela pěkně.(13.2.2006)

 • sarkas21
  ***

  Nic moc.Diwal sem se z donuceni pritelkyne(22.8.2011)

 • gilmore_girl
  ***

  Dost ubohy pokus, ale hvezda navic za Prahu a Benatky a dalsi za Matthew Goodea.(10.7.2010)

 • Rosaviva
  ***

  No jo, aby to tady zase nemělo tak malý hodnocení, protože to má předvídatelnou zápletku a je to normální romantická komedie. Není to převratné, ale je to prostě určeno k odpočinku a nevidím důvod proč tomu nedat míň než 3*(10.7.2010)

 • Deimos
  ****

  TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// Konečně film, který mě pohladil po duši. Určitě tedy budu patřit mezi tu menší část, kterým se tenhle film líbil. Je pravdou, že ústřední dvojice není to pravé ořechové, ale jsou zabaleni do krásného příběhu odehrávajícího se v krásném prostředí. Když z počátku zavítali do Prahy, která je dle mého celkem věrná, tak mě hned potěšili. Navíc skvělý byl Mark Hormon v roli prezidenta a především otce. Jediné co mě začíná už docela štvát na takových filmech je to, jak každý Čech (Němec, Francouz) rozumí bezvadně anglicky. Docela by mě i zajímalo jak film vyzní v původním znění. Jinak film je spíše romantický než komedie a otázkou je nakolik je věrný skutečnosti, zda-li by tihle dva skutečně na svých cestách dostali tolik porozumění od lidí jako tady. Třebas jo a nebo je to možná jen film. Někdy si určitě udělám výlet po Evropě :-)/// Celkem 77%///(18.2.2007)

 • Snorlax
  odpad!

  No tak tohle už opravdu ne! Nejzajímavější na celém tomhle imbecilním filmu by mohlo asi tak být písmo v titulcích. Zřejmě byl použit nějaký tuctový font, ale titulky byly to jediné, co mě na téhle super slátanině neuráželo. Už jsem zepár retardovaných filmů viděla, ale tenhle hraje prim.(22.4.2011)

 • Ilicka
  *

  Nudná klišovitá projíďka Evropou s hodně blbou romantickou(?) zápletkou a Prahou v úsměvných situacích.(4.8.2007)

 • heyda
  ***

  Mandy je skutečně krásná děvčica. Příběh je typický, ale potěší vidět Prahu, takže když dám 3 hvězdičky, tak se na sebe zlobit nebudu.(19.9.2009)

 • nash.
  ***

  Jednohubka, která sice není ani třeskutě vtipná, ani třeskutě originální, ale ani to nepředstírá. Prostě pohodová zábava pro večer ve dvou, která jako bonus přidává Prahu a fandům Čechomoru Františka Černého, hrajícího v baru své Deja vu, za což má film malé plus, takže se nakonec na ty tři hvězdičky dostane.(18.9.2010)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace