Osmnáctiletá Anna je dcerou amerického prezidenta Jamese Fostera a všechna privilegia by vyměnila za trochu soukromí, za jediný večer bez ochranky za zády. Když zásah tajných agentů překazí její první rande, dojde jí trpělivost a vynutí si na otci určitou míru svobody. Prezident jí slíbí, že na koncert, na který se chystá během návštěvy Prahy, s ní pošle jen dva nenápadné agenty. Během akce však dívka zjistí, že je sál agentů plný, unikne a venku narazí na sympatického Bena Caldera, kterého přesvědčí, aby ji odvezl na své motorce. Stráví s ním příjemný večer, aniž tuší, že i on patří k ochrance. Ben samozřejmě informuje Bílý dům a prezident mu nařídí, aby s jeho dcerou zůstal a neříkal jí, kdo je. Jeho úkolem bude dopřát jí iluzi svobody. Dívka se po Benově boku pustí do nejztřeštěnějšího dobrodružství svého života. Druhý den sice zavolá otci, smířená s návratem, naštve ji však jeho rozzlobený tón a z trucu se rozhodne ve svém dobrodružství pokračovat. Vypraví se do Berlína na velký festival. Nasedne však do špatného vlaku a v doprovodu Bena a svérázného Scottyho McGruffa, který se k nim cestou přidá, dorazí do Benátek. Situace se zkomplikuje, když je Scotty okrade o všechny peníze. Díky Benovi a laskavému gondoliérovi Eugeniovi mohou strávit noc v domě jeho matky. Zamilovaná Anna se pokusí Bena svést, ten ji však odmítne a naštvaná dívka uteče. Mladík spěchá za ní a rozhodně nejen proto, aby splnil své povinnosti. (TV Nova)

Shalimar2

Příjemná romantickáo cestě dcery prezidenta USA za svobodou. Doprovází jí na cestě tajný agent jehož identita jí zůstává utajena. Ten má za úkol ji ochraňovat a dovést v pořádku za rodiči. Postupem času se ale do sebe zamilují. Příjemně strávané chvíle při tomto filmu. ()

goauld

Neskutečně najivní - hraničící s debilitou... Hlavní aktérka neskutečně blbá (že by nechtěná reálná ukázka běžné "n-teen amíčky"???) která bohužel ani moc nezaujme ani po visuální stránce....(to ty lokace Prahy/Benátek byly působivější...proto alespon jedna hvězda). Celkově se jedná o jednoduchou romantickou komedii, která přesně zapadane do stylu dnešní ameické mládeže, chroustající popkorn a občas šukaj.ící na sedladle v kině (případně v autě zaparkované v jedné z tamních autokin). Přecejen - na tyto jednoduché romantické komedie se v drtivé většině chodí ve dvou ;-) Původně jsem chtěl dát 5*, ale: -1* za jedoduchý scénář, který ukazuje naprosto zcestně realitu lásky a romantiky . -1* za jednoduchou Mandy. -1* za vždy dokonale anglicky rozumící/mluvící Pražany,Němce,Italy (musim se na to podívat v originále...to musí být zážitek :-))), -1* za neskutečně debilní hlášky "Evropské vlaky jsou nesmírně nebezpečné!! vozí se v nich vrahové, úchylové...atd" -1* za nelogické a nepravděpodobné jednání amerického prezidenta a jeho ochranky. Obligátní perlička na konec: Dokonale anglicky mluvící němečtí "bunglíci" na českém mostě přes Orlík :-) ()

BenNat

Po zralé úvaze musím, i když poněkud nezrale usoudit, že opravdu ve snímku neexistuje nic, co bychom už neviděli někde jinde a někdy dřív. Ale hlavně... neexistuje v něm ani nic, co už jsme neviděli někde lépe, bohužel. ()

Kikaa_B

No...herci mi dost nesedli (Mandy Moore a Matthew Goode), ale jinak tento film o cestě jedné poměrně dost trapné dcery prezidenta po Evropě nebyl zas tak uplně špatný. Plus má u mě sympatický prezident. :) ()

KristKrist

Nedá se říct,že by mě film nudil. Místy jsem se bavila,místy zas nudila. Bylo jasné jak to všechno skončí,stejně jako u většiny filmů s tímto námětem. Znám lepší romantické komedie,ale také mnohem horší. Tahle aspoň měla zajímavý námět. ()

Minoka

he, taková tradiční nedělně odpolední komedie, která vás v jistých chvílích rozněžní a pak se vám rozvine takový ten sladký úsměv na tváři...(platí zejména pro děvčata)...JENŽE pak, když to dílko vidíte po několikáté, vás to začne iritovat, protože si všimnete, že to je strašná blbost :-D takže...stačí jednou vidět a pak už opakovat jen na vlastní nebezpečí, nebo až zapomenete, o čem to bylo :-D ()

HelenaHanke

Romantická komedie, která neurazí, nenadchne, z dob, kdy filmová kariéra Mandy Moore dosahovala vrcholu, zatímco Matthew Goode byl v Hollywoodu ještě neznámým jménem. Pro mě osobně představují typově i herecky dosti nesourodou dvojici, které toho na věrohodnosti ani vlastní dějová linka mnoho nepřidala (mnohem přirozenější tandem vytvořil Matthew Goode například s Amy Adams v "Leap Year", Mandy Moore pak se Shanem Westem v "A Walk to Remember"). Hvězda navíc za výborné exteriéry, včetně Prahy. (40 %) ()