Když se setmí

Po západe slnka

Akční / Komedie / Krimi / Drama

USA, 2004, 97 min

• Tsunami_X

Jakoby se scénárista a režisér pokusili převést ty nejkýčovitější a nejschématičtější charaktery z brakové dobrodružné literatury s lupičskou tematikou. Zloděj gentleman, přismahlá kráska s touhou po konci nebezpečně vzrušujícího řemesla a policista (agent) idiot, který je našemu páru jen pro smích, aby se v samém závěru ukázal v lepším světle. Silnému hereckému obsazení se nelze divit, kdo by také odmítl několik týdnů povalování se po písečných plážích v tropech. Scénář je ještě schématičtější a tupější než samotné postavy a vizuální stránka celého díla podtrhuje dojem videa cestovní agentury, která se pokusila své propagační obrázky přibarvit něčím specifickým, nešokujícím a příjemným. Nemám nic proti dovoleným, ale řekl bych, že je lepší si na nějakou zajet, než se nechat za peníze obelhávat televizní inscenací, za kterou se nějaký vypočítavý drzoun rozhodl vybírat vstupné.(5.6.2005)

Soundtrack Lalo Schifrin: 1. I Got It - Kevin Lyttle ,2. Drive My Crazy - Kevin Lyttle (Featuring Mr. Easy) ,3. Tempted to Touch ,4. You Never Know ,5. Punkie ,6. Night and Day - Dawn Penn ,7. Boombastic ,8. Who Say Me Done - Cutty Ranks ,9. Cobra Style ,10. Police and Theives - Junior Murvin ,11. Agora So Falta Voce - Maria Rita ,12. Weh Di Time ,13. Gal You a Lead ,(22.5.2011)

Scénář : Paul Zbyszewski a Craig Rosenberg. .....Kameramani : Dante Spinotti a Peter Zuccarini. .....Hudba : Lalo Schifrin - Počet skladeb : 12 ...v čase : 46:53. Pierce Brosnan a Brett Ratner spolu původně plánovali natočit Bondovku, ale nakonec se projekt vyvynul do této podoby.(26.4.2011)

Boduju skoro plným počtem. Nakonec proč ne, že jo? Perfektně jsem se u toho bavil. Dokonalý lupič s luxusní kočkou tráví finanční důchod v Karibiku a do cesty se jim připlete otravný agent FBI. Vše skvěle a humorně odsýpá a komické zápletky na sebe nedají dlouho čekat. Nemá smysl od toho čekat něco víc, než prázdninový film s takřka hvězdným obsazením a tak se jen unášet příjemnou karibskou atmosférou a hereckým koncertem zúčastněných hráčů. Pravdou zůstává, že Harrelson mohl ze sebe vymačkat trochu víc, ale protože to nebylo o něm, tak se asi šetřil. Tedy závěrem: "Jo, v Karibiku je krásně, to si zapamatujme."(23.3.2012)

Naprosto perfektní snímek, s velice chytlavou atmosférou, prostředím a úžasnou hudbou. Do toho máme nádhernou Salmu Hayek, a úžasného Pierce s Woodym a komediální vsuvku. Výsledek? Naprosto úžasná odreágovačka, která díky své atmosféře dokáže vždy rozveselit. Bez přemýšlení plný počet.(12.12.2009)