Když se setmí

After the Sunset

Po západe slnka

Akční / Komedie / Krimi / Drama

USA, 2004, 97 min

2* za krasnu salmu a * za krasne prostredie, inac celkom zbytocny film(3.9.2005)

Dílko má okouzlujícího Pierce Brosnana (bohužel pro mě, je na něm věčně nalepená Salma Hayek a musím uznat, že i jí to velice sluší). Slunce, moře, pláže, drinky s paraplíčkem... A málem bych zapomněla ..... hotelové večeře vypadají taky lákavě. Tak snad to na 3* stačí.(2.7.2005)

Když Se Setmí je jakousi odlehčenou variantou dřívějšího "Brosnanova" kousku Aféra Thomase Crowna. Je však poněkud více komediálně laděn (což není díky Woody Harrelsonovi a občasným filozofickým promluvám Dona Cheadlea v jednotlivých scénách vůbec na škodu) a tak jako byla Aféra ódou na Rene Russo, je After The Sunset bezuzdnou adorací hispánské bohyně nesoucí na tomto světě jméno Salma Hayek. Dámy a obzvláště pánové - tohleto jste ještě nikdy a nikde neviděli. Takřka každý záběr ve kterém se nestárnoucí Salmita objevuje, je jako hymnus na její půvab a koncert pro vaše slinné žlázy...nebo jsem úchyl:) A to je bohužel taky jediné, v čem tento film překonává tolikrát zmiňovanou Aféru. Je to právě těmi komediálními a romantickými prvky, které v celkovém pohledu narušují onu "harmonii", a kouzlo, které by se jinak mohlo rozvinout tak zůstává nevyřčeno. Přesto se (a nejen pro pochybné smyslové potěšení) na tenhle film rád podívám znovu, a nejen jednou, a dám si k tomu Jacka na led;) 70%(8.12.2006)

Vcelku príjemná oddychovka, len na takéto herecké a režisérske obsadenie by som čakal viac prekvapenia a využitého potenciálu. Niektoré nápady zo zlodejského prostredia potešia, takisto aj idea zlodej, priateľ agenta FBI, no prevláda ohranosť a predvídateľnosť. Škoda, jeho lepšieho nevyužitia. Je to tak na 70%. Možno pri lepšej nálade aj na viac. 70%.(13.9.2006)

Nepřekonatelný zloděj a jeho krásná společnice právě provedli svoji poslední loupež a je na čase se stáhnout do ústraní. Karibik je rájem na zemi a ideálním místem pro zasloužený odpočinek. Po krádeži vzácného diamantu mají o budoucnost z finančního hlediska postaráno. Jenže je tu jeden nezastavitelný a slídivý agent FBI, co se táhne za zloději už sedmý rok a rozhodně nehodlá uvěřit báchorkám o pověšení "řemesla" téhle povedené dvojice na hřebík. Je přesvědčený, že zloději májí v úmyslu ukrást další vzácný diamant a tentokrát už sklapne klec. Zajímavě obsazený film trpí svojí dramaturgickou nevyvážeností a obsahuje od každého žánru něco. Jen není napínavý a nedokáže se vymanit z přijatelného průměru, ačkoliv k dispozici byla nejen známá herecká jména, tak i režisér Brett Ratner, který ovšem často inklinuje k určité devalvaci původního záměru. Kdo zná jeho některé filmy, tak si jistě dokáže udělat obrázek o jeho režijním stylu. Je to škoda, protože tahle zlodějská romance měla zřejmě navíc. 60%(6.3.2013)

• - Ve scéně basketbalového zápasu můžeme v publiku uvidět slavného herce Edwarda Nortona. (POMO)

• - Ve scéně po rybolovu, na které chytili žraloka, si hlavní představitelé Pierce Brosnan a Woody Harrelson zpívají písničku, kterou si zpívali tři opilí hlavní hrdinové Čelistí. (POMO)

• - New Line Cinema propagovali film na pytlících s popcornech, které sa prodávají v amerických kinech, ovšem s chybným jménem Salmy Hayek, která se zde jmenovala Hayak. (imro)