Když se setmí

After the Sunset

Po západe slnka

Akční / Komedie / Krimi / Drama

USA, 2004, 97 min

Taťkovi se film taky moc líbil,má rád Pierce Brosnana(11.8.2009)

Zábavný dobrodružný akční thriller, u kterého jsem se vůbec nenudil, ba naopak skvěle bavil... Chtěl jsem dát 3*, ale za skvělý konec dávám 4*(2.1.2011)

Písečné pláže karibského "ráje" na Bahamách, šaramantní zloděj Pierce se svoji milovanou a okouzlující Salmou, Woody Harrelson coby trochu smolařský agent FBI srkající míchané nápoje nejen v luxusním apartmá luxusního hotelu, mimoděk loupež nějakého toho drahokamu - finančně nenáročná, leč příjemná a zábavná, exotická náhrada usrkávání pivka u bazénku z PVC na pískovišti za barákem.(14.10.2005)

Super oddechová podívaná, na jakou bych se mohl dívat pořád dokola. Já prostě nemám problém s filmy, u nichž se absolutně nemusí přemýšlet a které praktikují až šíleně jednoduchou a ohranou zápletku s klasickým sentimentálním vyvrcholením. Tady je navíc v té správné míře a stopáži obsaženo úplně všechno, co bych od takového snímku očekával. Sympatický zloděj a jeho krásná kolegině, opálená sexy policistka a natvrdlý polda, který by pro dopadení starých známých udělal cokoli- to všechno zabaleno do pohodové atmosféry prosluněných bahamských ostrovů a příběhu s dostatkem příjemného a nevtíravého humoru. Sice moc nechápu účast Dona Cheadlea, na takovou roli by totiž klidně stačil i nějaký místní frajer a ne herec jeho formátu, ale ostatní do svých rolí skvěle zapadli a předveli přesně svou dlouhodobě nastavenou tvář. Brosnan jako švihácký gentleman na hraně zákona, Hayek coby kráska plně si vědoma svých předností a Harrelson odhodlaný muž, kterému nikdy nic nevyjde. Klidně bych dal i plný počet, ale to by bylo vůči jiným flmům asi nefér.(26.7.2012)

• SexyAjinka

Kdyby se tam Salma Hayek neustále neproducírovala spoře oděná, tak si to ani tu jednu hvězdu nezaslouží.(6.1.2014)

• - Natáčelo se 60 dní. (Karlos80)

• - Max (Pierce Brosnan) v jedné ze scén prozradí, že pochází z Irska. Stejný původ má i jeho představitel Pierce Brosnan. (x_silver)

• - Režisér Brett Ratner dostal na film 58 milionů. Během prvního víkendu (12. -14. 11. 2004) zanechali diváci v amerických kinech 11 mil. dolarů, celkově pak jen něco přes 30 milionů. Pro režiséra to byl nejhorší úvodní výdělek za posledních 7 let, předtím měl na kontě hity jako Červený drak a obě Křižovatky smrti. (imro)