Oblíbení hrdinové animovaného příběhu Atlantida: Tajemná říše se vrací. Při první společné výpravě objevil Milo Thatch a jeho společníci legendární podmořské město, zachránil jeho obyvatele a celé království před nenasytnými dobyvateli. Teď se Milo, Kida a jejich přátelé připravují na další a ještě bláznivější výpravu, při které budou čelit tajemným a neznámým silám. Cesta je povede od prašných pouštích na jihozápadě až po ledovce v severních horách. Budou čelit gigantické mořské příšeře, tajemným duchům a mocným legendám. Kida navíc pozná skutečnou sílu mystického krystalu a bude se muset rozhodnout, zda srdce Atlantidy bude lépe navěky uchovat v temnotách nebo ho ukázat celému světu. Zadržte dech, vlak do Atlantidy právě vyjíždí a před sebou má zcela nová dobrodružství! (oficiální text distributora)

Wally

První díl přinesl svěží vítr do stagnujících vod animovaných filmů pro děti...tohle druhé pokračování je však jen smradlavý závan od kanálu... ()

Ydrosten

Toto pokračování se už moc nepovedlo. Příběh je moc chaotický a zkáče z místa na místo po celé planetě. Už to není dobrodružná fantasy, ale detektivní příběh, rozkouskovaný do několika episod. ()

Likan7

Zajímalo by mě proč Disneymu tak moc nejdou pokračování svých originů. Nevzpomínám si na žádný sequel, který by nebyl minimálně o 2 levely pod prvním dílem. A Milovo dobrodružství je jen dalším takovým. Pryč je dospělejší přístup a fantasy svět, který poprvé fungoval. Akce je mizerná, je jí méně a půl hodiny po skončení si nepamatuju téměř nic. Jen tu zoufalou animaci, která ani zdaleka nedosahuje kvalit první Atlantidy. ()

liberita

Musím povedať, že pred videním tohto filmu som sa návrat do Atlantídy tešila, pretože sa mi veľmi páčil prvý diel a obľúbila som si jeho hrdinov. To som však ešte netušila, že tento film spolu s Malou morskou vílou 2 či Zvonárom od Matky Božej 2 patrí do skupiny pokračovaní úplne zbytočných, nudných a ani po päty nesiahajúcich ich predchodcom. Dej nie je jednotný, v podstate sa jedná nie o jednoliaty film, ale trio nenadväzujúcich príhod. Snaha o tajomnosť je v nich síce viditeľná, ale s priemernou animáciou a mizerným scenárom neúčinná. Podľa mňa spočíva hlavný problém celého filmu v tom, že na ňom nespolupracovali osvedčení a skúsení autori prvého dielu, ale aj ďalších disneyoviek, ale úplne iní a pre mňa neznámi ľudia. Možno keby sa ho chopili pôvodní tvorcovia, dopadlo by to lepšie. A taktiež mi v pokračovaní chýba hudba Jamesa Newtona Howarda. ()

Quendi

To jako splácali tři epizody nikdy nerealizovaného seriálu, vydali to na dvd a kasují za to peníze? Celé to opět vypadá jak jeden z těch ubohých animovaných seriálů, které dávají v osm ráno na Nově, aby děti nezlobily. ()

Guran

Film je rozdělen do tří částí, první část je o krakenovi, druhá o jednom indiánovi a třetí o bláznovi co chce dobýt svět. Snímek se mi líbyl, ale vytýkám délku filmu, teda délka to vlastně není, protože je to opravdu krátký a to je škoda. ()

kishi_SO

No ako zacat?! Po prvej 20 minutovke som sa tesil ze si to zachovalo akutaku uroven z jednicky! Potom prislo rozkuskovanie na jednotlive "casti". Viem ze je to urcene hlavne detom ale ja ked som mal 7 rokov a kukol by som na tu svorku kojotov s tymi peknymi ocami urcite by som mal v noci fontanku zlatisteho moku od strachu.-DD Esteze od vtedy ubehlo uz paru deliriovych oslav mojich narodiek:_DD ()

swenyx

3 příběhy v jednom filmu, nevím co tvůrci čekali, ale takhle ne. S prvním dílem Atlantidy to kromě postav nemá žádnou spojitost a ještě je vidět velký úpadek v animaci, rozpočet na tenhle garbage asi moc velkej nebyl. Nejhorší je asi jak je to všechno strašně rychlý, nestihnu ani pořádně pochopit danou situaci a už se najednou díváme na další. ()

Teachman

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 2/10. Slabší než první díl. ()

Sashmen13

No už jen ten název slibuje velkou dávku fantasie, a no, nic moc. Skoro spíše jako kdyby chtěli udělat seriál, ale pak si to rozmysleli, moc se to jako follow up jedničky nehodí. ()

Catch1707

Tak na tenhle snimek jsem v pujcovne cekal dlouhe mesice... a za velice kratkou dobu me zklamal. Animace je strasna (no,jo,jde o sequel,ale urcita uroven by mela byt zachovana),hrdinove se sice vraceji,ale jiz nemaji charizma jako v prvnim dile, a tak je i jejich chovani nevyrazne. Navyse,snimek nema poradny dej,ale je zlozeny ze tri (pru)povidek - o Krakenovi,poustnim tornadu a severskom bohovi + Ragnaroku a... No nic, nuda, nuda, sed, sed... Po 15minutach jsem zacal litovat. A kdyz uvazim,ze snimek ma az 77, jo, byl to pekne zkazenej sobotni vecer... ()

CrashHP

Oproti skvelej jednotke je to veľký úpadok. Animácia sa mi zdá horšia, príbehy nudné. So zavretými očami *** ()

Rathe

Tenhle díl je rozhodně slabší než první. Tam byla jedna dějová linie, která měla jasný začátek, konec a zápletku. Tady to bylo tak, že každých 20 minut tam šlo úplně o něco jiného a přišlo mě to něco jako díly Scoobyho-Doobyho. ()

Farnstorm

První co mě zklamalo byla animace, poté co zaznělo v několika předchozích komentářů že by to bylo lepší jak tří dílný seriál. Bohužel toto pro mě bylo velkým zklamaním. ()