V kouzelném světě může síla lásky svět zachránit... nebo jej úplně zničit! Jack Woods je obchodníkem, který si pronajal chatu v Irsku, aby si konečně odpočinul od práce. Netušil však, že jeho dočasný domov je také domovem malých skřítků. Sen o odpočinku se rázem vypaří jako pára nad hrncem a Jack se snaží urovnat hádku mezi skřítky a čarovnými postavami v jejich kouzelné zemi. Jak to všechno skončí? Samozřejmě svatbou... nebo raději dvěma... (oficiální text distributora)

MJMilan

V dnešní době najít hezký fantasy film je celkem složité. Složité na tom je především sladit dohromady hezký příběh s efekty. I když v tomto snímku byli některé věci přitažené lehce za nepohádkové vlasy (Whoopi bydlí vlastně v hotelu, dává si pleťové masky atd.) musím uznat, že sílu příběhu samotného to nemohlo nějak víc ohrozit. Doporučuji! ()

Tomik.

Úchvatná pohádka, čerpající, jak už tady v komentářích bylo několikrát správně uvedeno, z takového velikána, jakým byl samotný Shakespeare a jeho dílo Romeo a Julie. Pro mnohé z nás se jistě jedná o snímek našeho dětství a já jsem hrdý, že tomu tak v mém případě je. Velice oceňuji to nádherné prostředí Irska (všude krásné zelené louky, lesy a ta chaloupka, no úžasné…) a celkově náladu celého filmu. Není snad moment, kde by nebyl slyšet zpěv, smích, hudba či tanec, což silně působilo na mé city a i když se jedná o poměrně rozsáhlou záležitost, nenudil jsem se ani na minutku. Velmi zajímavé bylo pozorovat postavy: kontrast intelektuálních, elegantních, ale namyšlených elfů a celkově zkažených, bohémským životem žijících skřítků (nicméně měli na rozdíl od elfů jednu podstatnou vlastnost – srdce na pravém místě). Mezi ústřední dvojicí fungovala až skoro neuvěřitelná chemie, každý moment, kdy jsem je v jejich vyvíjejícím se vztahu pozoroval, mě srážel do kolen. Asi to bude i tou princeznou, která byla jako postava výborně propracována (jak herecky, tak kostýmově). Obvykle postavy moc nerozepisuji, ale zde udělám výjimku a řeknu, že její pohled, v kombinaci s těma nádhernýma modrýma očima, mě doslova „odzbrojil“ pokaždé, když jsem se na ní podíval (což je taky obecně asi jeden z předpokladů pro ten „správně fungující“ vztah dvou lidí, alespoň pro mě). O vtipných dialozích se netřeba zmiňovat, hned na začátku dotaz Jaka při příjezdu do oné chaloupky „Elektřina zde není?“ byl k popukání. Tomu říkám inteligentní humor. Sečteno podtrženo, nemám co vytknout. Kdybych mohl, dal bych těch hvězdiček i šest. Vždyť jen ten samotný příběh o opravdové, čisté lásce, která překoná nenávist mezi odvěkými nepřáteli (skřítky a elfy) je určitě v dnešní době hodný Vaší pozornosti. Kdo může, maximálně doporučuji, nebudete litovat. ()

Ivuse

Měla jsem to štěstí, že jsem tuto velmi pěkně zpracovanou pohádku viděla v televizi a to rozdělenou na dva díly, takže to pro mě nebylo vůbec dlouhé, naopak jsem s napětím očekávala pokračování. Miluji Irskou hudbu i krajinu, takže i tohle pozvedlo můj celkový dojem :-) ()

skretik

jedna z mojich obľúbených rozprávok, keď som bola ešte malá(aj keď ja som malá ešte aj dnes :D)... ktovie, ako by sa mi to teraz páčilo :) ()

fabecc1222

Pro tyhle milé věci mám v poslední době docela slabost. Už dávno jsou pryč časy těchto rodinných fantasy, obohacené pro dospělého diváka v rámci produkce Hallmarku vždy nějakým tím známým obličejem. Tady se dostáváme do znázornění všemožných Irských tradic a folklóru, takže máme všude spousty zrzavých zelených škřítků, a na druhé straně pak víly. Pochopitelně, rozpočet neumožňuje nějaké velké efekty či výpravu, ale všechno to klasicky vynahrazuje zápal zúčastněných. ()

Katy86

Na to se můžu dívat pořád! Je to tak romantický a já nevím... jednoduše jsem snad neviděla lepší pohádku. Moc mě to potěšilo, na to, že má jen 74% :) ()

psychoJoa

Tenhle film je moje dětství! Byla to tehdy velká láska, která doteď nerezaví. Děj se opírá o děj klasiky Romea a Julie (skřítkové a elfové), ale funguje to parádně. Milý, zajímavý, kouzelný a vtipný rodinný film, který nemůže být špatnou volbou! Ukázka irských tanců je pak velmi příjemným bonusem ve sledování! ()

Kuny27

tenhle film jsem si ve svém mládí tedy spíše dětství pouštěl pořád dokola, jako není to špatné ale spíše pro malé děti ()

Theraphosa

Na to,že se jedná o televizní film jsem se i docela bavil.Je zde několik...suchých?...míst,kde vázne jak komunikace mezi postavami tak dějová stránka,ale pár věcí stojí za podívání.Nehoráznost z kopírování Romea a Julie si u mě tvůrci vylepšili dějem,jenž se neodehrával v...kouzelné zemi skřítků:o) ()

Merkin

Milá pohádka z irského prostředí. Kouzelní skřítci a víly a vůbec vše je jako jedna velká zdrobnělina slova pohádka. Pohádečka. Doprovodné prvky jako irská hudba a tance a vtipné výroky typu: ,,Když mluvíte sami se sebou, vždycky máte poslední slovo," mě vždycky potěší. ()

Wishkah

Zajímavě pojatá a jinak celkem nudná variace na Romea a Julii. Pár vtípků se sice objeví, ale jinak se jedná o tříhodinovou a celkem nudnou reklamu na Irskou přírodu, kudy nás bude doprovázet hlasitý Colm Meaney, kouzelná tetička Whoopie Goldberg a rocková legenda Roger Daltrey ()

Darik

Jako malej sem to viděl v telce a pak na VHSce a i po těch letech to je příjemná odpočinková pohádka. Navíc je tam ten folklor a stepování, což k Irským filmům prostě patří. Takže za mě 60%. 5.2.2011 - Po dalším shlédnutí musím uznat, že je to opravdu moc pěkný film a byla by škoda nezvednout mu hodnocení. Takže zvedam na 80%. ()

Zombi

Hodně příjemná fantasy pohádka, kterou jsem viděl v televizi rozdělenou na dva díly, což jí myslím jen prospívá, v celku to asi bude působit trochu utahaně. Scénář si trošku půjčuje od Romea a Julie, triky jsou na televizní produkci v pohodě, stejně tak herecké obsazení. Potěší komediální nádech, hudba a hezká krajina. ()

H4ku11

Jedna krásna rozprávka, ktorú som mal rád ako malý a trvá to dodnes. Škriatkovia a Írsko, to sa ani nedá nemať rád. ()

Marius_ss

Jedna z najlepších "Hallmaroviek", a pre mňa osobne aj veľká nostalgia z čias, keď to prvýkrát vysielala STV, so skvelým slovenským dabingom (myslím že to bolo počas Vianočných sviatkov 2000, alebo 2001). Pekný príbeh, fungujúci humor aj romantika, obstojný scenár, sympatické postavy, skvelá hudba a hlavne... neskutočne vydarený kasting a nádherné prostredie írskeho vidieka. No čo viac sme si mohli priať na nedeľné popoludnie ? ()