Fricasse

Krátkometrážní / Komedie

Česko, 2003, 14 min

Něco tak vulgárního, jako nezhlédnout tento brilantní filmeček, může udělat jen idiot (zasvěcení vědí, že neurážím uživatele CSFD, ale cituji Martiha Hubu). Památný a přitom nenápadný český kousek s Klárkou Nemravovou z Tata bojs ve vedlejší roli:-)(14.12.2003)

Ideální krátkometřížní záležitost, mající všechny ctnosti, které jsou žádány, zábavnou technickou stránku se zábavnou kamerou (obé díky délce nemůže stačit nudit, ani se stát otravným), navíc všemu vládne mocným knírem Martin Huba z pozice herecké, kterému se dostalo scénáře zábavného s výtečným koncem. Jen kdyby tu nebyli samí dementi, kteří si zřejmě holí palce u chodidel, vypisující zde hlavní pointu. Jak rád bych jim pouštěl nekonečnou smyčku nahrávky rozhovoru Michala Davida pro Blesk. Takové praktiky by nemohl vydržet ani elitní člen Hisballahu. A to i s vědomím, že neumí česky. Sledovati možno zde.(2.11.2013)

Velmi atmosférický kraťas, který je o několik řádů nad něčím tak vulgárním, jako je režisérům o rovnou dekádu mladší Strach.(14.10.2013)

Viděl jsem na IFFKV a strašně jsem se bavil. Výborný nápad, skvělé natočení. Co si víc přát? Snad jen nedávat do zaječího fricasse něco tak vůlgárního, jako je bazalka :-)))(14.1.2006)

Je zajímavé, že výborný krátký snímek, který má všechny propriety kvalitního světového filmu, občas v našich končinách umíme natočit. Do celovečerního formátu to však až na několik výjimek převést neumíme...(24.5.2011)

Originální nápad, brilantní zpracování a přesný Martin Huba Krejčí je velký příslib do budoucna, pokud však u nás vůbec někdy dostane příležitost...(19.2.2008)

Delikátní jednoHubka :-) Přeeesycenost!(2.3.2013)

Panebože, bazalka do zaječího fricasse....vždyť to je stejně vulgární a nemyslitelné, jako dát do guláše kuřecí...nebo dát méně než 4*!!(25.9.2012)

Skvělá ukázka dokonalého krátkometrážního filmu. Vytvořit něco tak čistého a precizního na tak malém prostoru (14 minut!) není vůbec lehká záležitost. Martin Huba a jeho hláška o vulgární bazalce je kultovní.(19.8.2013)

Hm.(20.5.2013)

Gurmán vs. Gurmet. Filmová krátkometrážní lahůdka. Škoda, že pan Krejčí od tohoto zdařilého počinu už nic dalšího nenatočil, na jeho další tvorbu bych byl opravdu zvědavý.(27.1.2012)