V každé generaci se objeví nějaká osobnost, která má natolik příznivý vztah k vyvolávání skandálů, rebelii a porušování tabu, že se jí dříve či později podaří překonat obecný světový názor na to, co to doopravdy znamená být svobodným člověkem. V 17. století byl touto osobností jednoznačně John Wilmot, známý také jako Hrabě z Rochesteru - prohnaný a talentovaný rošťák, který prožil svůj krátký a divoký život jako středověká rocková hvězda a stal se známým potížistou, géniem i jedním z nejnezkrotnějších prostopášníků v historii.

Příběh, který se odehrává v době osvícení, kdy rychlý vývoj v oblastech vědy, náboženství a umění a rostoucí pocit sexuální svobody přispěl ke vzniku moderního světa, dokumentuje rychlý vzestup hlavního hrdiny a jeho ještě rychlejší pád. Na začátku příběhu přitahuje zájem okolí svým odvážným psaním a získává pověst talentovaného dareby s lascívním životním stylem. Hrabě, který je důvěrným přítelem krále Karla II. (na dva Oscary nominovaný John Malkovich), se vyžívá v zesměšňování anglické šlechty a neustále šokuje londýnskou společnost svými sexuálními eskapádami - a všechno mu neustále prochází. Když se však zamiluje do divadelní herečky Elizabeth Barry (taktéž na dva Oscary nominovaná Samantha Morton), z níž chce udělat největší hvězdu celé Anglie, jejich vztah a následná zrada zvěstují začátek Earlova sestupu z výšin společenské prestiže a jeho proměnu v lidskou trosku, hledající své poslední vykoupení. (oficiální text distributora)

Chlo0opek

Nebýt té úvodní chvástavé řeči, asi by to byly aspoň ty 2*. Ale když už někdo chce natočit film s takovým úvodem, musí divákovi přece nabídnout něco, kvůli čemu by mohl závidět a ne pouze a jen prázdné řeči, ne? Ale zde nic takového zkrátka nebylo. Pouze nějaká víceméně troska, ke které jsou cítil v podstatě lhostejnost a bylo mi jedno, jak dopadne a film mě víceméně nudil. Nic, co bych potřeboval vidět znovu a jeden z mnoha, na který asi tak za týden upadne v mé mysli v zapomnění.. ()

stepma

Strašná sexuální nuda, která není ani vzrušující, ale prostě jen hloupě sexistická. Jaký úvodní Rochesterův prolog, taký celý film. ()

nikhaj

Hodne naturalny pribeh. 4/100rocia dozadu bol zivot iny, vsade syfilis, nabozenstvo, cudnost resp. necudnost , alkohol štetky aj divadlo. Nebudu chybat sarlatani ani kadenie macky v interieroch v 1hodine 17 minute. Ci filmova chyba alebo pokus o zachytenie realistickej atmosfery doby. Cez toto blato musi prejst sami ()

Painer

Drobné chyby filmu zastíní vynikající výkon Johnnyho Deppa, který ve filmu zobrazil postavu Hraběte z Rochesteru a jeho smilný život. ()

adooo

Depp je herec, ktorý nemám zlý film...má len slabší výborný alebo geniálne výborný...V tejto roli som ho úplne žral ako dekadentného milovníka, ktorý si robil prču aj zo samotného kráľa. Skvelé dialógy, to bolo niečo neuveriteľné...skvelé kostímy, malkovich ako kráľ bol toršku poslabší...a záverečný konieec...ufff dosť dobré ()

lulundia

Tak tady především nelze nezmínit bravurní výkon Johnnyho Deppa, který hraběte snad ani nehraje, on jím prostě je. Směle krauje celému filmu, ještě doplněn ženou hraběte, králem a kamarádíčky. Byl to buřič, sukničkář a protivný manžel, přesto jak film běží, vidím i obyčejného člověka toužícího po uznání a snad i lásce,ale hlavně chce provokovat, rozbouřit poklidnou hladinu nalinkovaného života. Scéna kde má hrabě proslov za záchranu monarchie, kde učí svou budoucí lásku hrát či úvodní a závěrečný monolog k divákovi, bere dech.Tmavězelený nádech a světlo svíček vytváří zajímavý neokoukaný obraz, který dobře sedí. Kdo má rád Deppa, neměl by propásnout ()

jobina

Tak to jsem napoprvé nedala. Vybočující až do zvrhlosti X útočící na cit. Avšak neukazuje v čem byl Wilmot tak geniální, proč promíjené skandály. Johnn si opět úžasně hraje sám se sebou. ()

mysz

Velmi zvláštní film. Po první polovině jsem ho vypla, protože jsem už tu místy hodně samoúčelnou vulgaritu nechtěla dál sledovat. John Wilmot je určitě vděčnou postavu, chápu, proč o tuto roli Johnny Depp tak stál. Ale do poloviny filmu jsem opravdu měla pocit, že poněkud násilné vršení obscénností nikam nevede. Musím ale upřímně přiznat, že druhá polovina filmu (kterou jsem si ze zvědavosti pustila o pár dní později) mě dostala. Pád velkohubého rebela anglického dvora je neskutečnou podívanou, za kterou před Deppem (ale i Rosamund Pike, hrající jeho trochu otloukanou ženu) smekám. Ke škodě snímku je určitě nedotažená režie. Obě poloviny filmu jsou k sobě přilepeny lehce neorganicky, občas jsou příběh a drama hl. postavy trochu "okrouhány" na úkor vizuální nabubřelosti a dost povrchní, ale bohužel nikoli kontroverzní oscénnosti. Dávám však nakonec čtyři hvězdičky - ani ne tak (nebo pouze) za skvělého Deppa, ale především za autentickou drásavost závěrečných scén. Ty už režisér dokázal zbavit lacinosti a sledovat zoufalství, bolest, ale i usilovnou touhu hl. hrdiny nenechat se zcela pokořit je jednoduše fascinující. ()

fw.nina

Ako človek až príliš háklivý na vulgarizmy sa čudujem sama sebe a postoju, ktorý som pri sledovaní tohto filmu zaujala. Len som si dookola opakovala: "Bez nich by to nebolo ono!" Johnny Depp bol pre tento snímok vynikajúcou voľbou. Role grófa z Rochestru sa zhostil s náležitou dávkou oplzlosti, no tiež i s akousi ľahkosťou a šarmom jemu vlastným. To, že sa v úplnom závere objavil znovu s vlasmi a nosom som vnímala ako značné plus, inak by som si ho zrejme v tejto úlohe natoľko nezamilovala. ()

1p1100

Film mě dokázal několikrát rozesmát. Ne vtipem, nebo humornou scénkou, ale prostě tím, že je. Po úvodních slovech jsem čekala trošku víc, i tak nelituju, že jsem vydržela celou dobu. Škoda jen, že mě napadlo čárkovat slovo "kunda" a "mrdat" až v půlce filmu.. Tak zvláštní film a zvláštní hlavní hrdina, že ty čtyři hvězdy musím dát. ()

andy60

Ačkoli sám hrdina hned v úvodu tvrdí, že si ho nezamilujeme, mně se tahle postava docela dostala pod kůži. John Wilmot je vším, jen ne příkladem pro naše syny a dcery. Užívá si života plnými doušky a za tou maskou cynického bohéma se skrývá citlivá duše, toužící po lásce a pochopení. Johnny Depp naprosto přesvědčivý. ()

Martazoe

Johny Depp mi přišel na podobnou roli nějaký moc jemný, což je jen můj osobní názor. Libertina si představuju dost jinak, spíše jako z filmu Perem markýze de Sade. Celý film je vizuálně zajímavý, děj je ale nudný, i když se tu sprostými slovy rozhodně nešetří a je to chvílemi i docela legrace. Bohužel jsem se však nemohla naladit na hlavní postavu a ani tomu, jak se na konci obrátil, jsem nemohla moc uvěřit. Avšak některé momenty mi v duši asi zůstanou už navždy. ()

Lonnan

Cynická a dekadentní doba, její král i šlechta. Takže Wilmot je oběť ducha té doby, ale ne že bych jej litovala. K celkovému zpestření a oživení už jen chyběla Ambra St. Clare. ()

Oxytocin odpad!

Ubohost a nuda. V tomto případě celosvětové tržby odpovídají přízemnosti, kterou film nabízí. Očekával jsem ztvárnění anglického Casanovy či Doriana Graye, který bude sázet jednu narážku za druhou, filosofické pojednání o požitcích a předností světa před tím božským ... Bohužel. Místo toho bych film rozdělil na tři dějové části - I. zalíbení v divadelní herečce a její trénování, II. vyhnanství před králem, III. období nemoci. Kostýmy, herecké obsazení atd. to nezachrání. Raději si vypíchnu oči, než abych si to někdy pustil sám od sebe. LIDI NA ČSFD... PROBERTE SE... A PŘESTAŇTE BÝT PODĚLANÝ DÁT HORŠÍ HODNOCENÍ (např. asi jenom proto, že je tam Depp)... DÁTE 2 A VÍCE HVĚZD A ŘÍKÁTE PŘITOM JAKÁ TO BYLA NESKUTEČNÁ BLBOST!!! ()

scarlet

Zajímavě dekadentně laděné, pěkná hudba i solidní herecké výkony. Mohlo to být opravdu seriózní životopisné drama, kdyby se autoři tolik nesoustředili jenom na ty sprosťárny, ve kterých se vyžívali ještě víc než ten lord, o kterém se točilo. ()

peproch

Sexuální nevázanost je znakem libertinství, zároveň osvobození ženy z předdefinovaných rolí k seberealizaci. Hrabě z Rochesteru (Johnny D.)  je tu veselým romantickým hrdinou, herečka Elizabeth (Samantha M.) smutnou romantickou hrdinkou. ()

Hříšní lidé města temného

Hříšní lidé města temného

09.04.2007

Hororové kombo Grindhouse je připravené na start a Robert Rodriguez se může konečně pustit do dlouho slibovaného Sin City 2. Premiéra byla původně plánovaná už na léto 2006, ale z rychlovky, kterou… (více)