V každé generaci se objeví nějaká osobnost, která má natolik příznivý vztah k vyvolávání skandálů, rebelii a porušování tabu, že se jí dříve či později podaří překonat obecný světový názor na to, co to doopravdy znamená být svobodným člověkem. V 17. století byl touto osobností jednoznačně John Wilmot, známý také jako Hrabě z Rochesteru - prohnaný a talentovaný rošťák, který prožil svůj krátký a divoký život jako středověká rocková hvězda a stal se známým potížistou, géniem i jedním z nejnezkrotnějších prostopášníků v historii.

Příběh, který se odehrává v době osvícení, kdy rychlý vývoj v oblastech vědy, náboženství a umění a rostoucí pocit sexuální svobody přispěl ke vzniku moderního světa, dokumentuje rychlý vzestup hlavního hrdiny a jeho ještě rychlejší pád. Na začátku příběhu přitahuje zájem okolí svým odvážným psaním a získává pověst talentovaného dareby s lascívním životním stylem. Hrabě, který je důvěrným přítelem krále Karla II. (na dva Oscary nominovaný John Malkovich), se vyžívá v zesměšňování anglické šlechty a neustále šokuje londýnskou společnost svými sexuálními eskapádami - a všechno mu neustále prochází. Když se však zamiluje do divadelní herečky Elizabeth Barry (taktéž na dva Oscary nominovaná Samantha Morton), z níž chce udělat největší hvězdu celé Anglie, jejich vztah a následná zrada zvěstují začátek Earlova sestupu z výšin společenské prestiže a jeho proměnu v lidskou trosku, hledající své poslední vykoupení. (oficiální text distributora)

Trisstes

tento film mi akosi nič nedal...Johnny bol sice skvelý aj atmosféra bola fajn...ale to ostatné bolo akési o ničom... ()

haWranka

Mno, Johnny Depp odvedl naprosto excelentní výkon. Za ten má určitě jednu hvězdičku. Ta druhá by mohla bejt za kameru a i za to, že ponurost se mi kupodivu líbila, vůbec mě to neodradilo. A ta poslední hvězdička, to bude asi za to, že jsem byla schopná film dokoukat, něco v něm bylo. Něco jo...Ale asi jsem moc slabá nátura... ()

druhaveta

Osvěžující záchvěv upřímnosti mezi umělohmotnou kašírkou historických filmů, který v druhé polovině rozbředne do sebelítostivého žabince. ()

E lan

Průměrné originální zobrazení zvláštního života jednoho podivína ve vynikajícím podání Johnyho Deppa. Nic víc, nic míň. Mohlo to být lépe dotažené... ()

Zet

Katastrofálně nudný film. Nebýt Rosamund Pike a trochu i "depardieuovskeho" Johna Malkoviche, dal bych odpad. Ne, že by byl Johnny Depp a ostatní špatní, ale ten film mě přišel prostě absolutně o ničem. A jak tak čtu komentáře, zřejmě nejsem sám. ()

Henry Morgan

Šokující, kontroverzní, umíněný, zajímavý, chvílemi chladný, jindy žhavý nebo romantický, hlubokomyslný, jindy povrchní. Takhle by se dala shrnout osobnost Johna Wilmont ve velmi dobrém podání Johnyho Deppa, ale bohužel i celý film. Se sázkou na šokující téma tvoří monotématicky dojem, že budete a musíte mrdat, jak sám v prologu i epilogu nastiňuje Hrabě z Rochesteru! Tento film ve mně zanechal jistý dojem, ale skutečně neumím říct, jestli kladný nebo záporný. Beru ho jaký je. S nelibostí musím uznat, že jsem viděl i lepší filmy s Deppem, ale **** si to zaslouží, především za relativně kreativní ztvárnění celkového dojmu, který film má vyvolávat. ()

Oonika

Tak tenhle film zachránil jedině exelentní výkon Johnnyho Deppa! Protože ten obří penis na divadle, to už byla poslední kapka.... ()

bono22vox

Elegantně anarchistickou vulgaritu tématu zbavila ostří nemotorně rozmělněná stavba portrétu. Na konci tedy zjistíte, že vám Rocherster nelhal. Ne, nezapamatujete si ho (jak hned na úvod pronáší). A film o něm, navzdory četným kladům, nejspíš také ne. ()

fojtas

7/10...chtel jsem dat 4*, ale nemuzu si pomoci, ale stale se mi namysl kradlo srovnani s quills perem markize de sade a nemuzu si pomoci, geoffreys rush se me dotkl vice nez depp...zahrane skvele, audio i vizualno bezchyby, ale proste si nemuzu pomoci.... ()

e(l)a

Trošku se rozmýšlím, zda nedat 5 hvězd... Zatím ale volím 4. Dokonalý Depp ve velmi dobrém a ne klasickém filmu. Je to opravdu trochu výjimečný film a pro Deppa velmi neobvyklá postava. Nicméně se jí zhostil výborně:-) Ale i film se mi moc líbil - ukazuje, že ne vždycky je člověk takový, jaký se zdá. Každý má v sobě nějaké hlubiny, které druzí málokdy odhalí. Je škoda u tohoto filmu zůstat jen na povrchu, stojí zato se nad ním zamyslet - co je za tím? Jaký hlavní hrdina opravdu je? ()

Tiiso

Film určen pro náročnějšího diváka. Dokáže nadchnout a nebo zklamat. Buď člověk bude prožívat dobré i zlé s hlavní postavou a nebo naopak se bude cítit zhnusen a v polovině odejde od plátna nebo obrazovky. Já jsem prožíval obě strany mince naráz. Velmi zvláštní zážitek. ()

Alojs

Hlavní postava pronese na začátku filmu větu: "Budete mě nenávidět..." Základním problémem celého počinu je, že se tak nestane. Libertine slibuje dvouhodinovou soulož s každým a se vším, ale ve výsledku zůstává pouze u hezky pojených slov a nevyužitého potenciálu. Čekal jsem dalšího Markýze a ono nic - čaj. První hodina by se dala v poklidu vystřihnout, neb s tou druhou souvisí jen minimálně. Tvůrci jako by nevěděli, co chtěji točit, resp. co chce scénárista psát. Pobuřující autobiografii bisexuálního zvířete? Příběh o nápravě, slitování a zamilování? Dojemnou a zároveň šokující story o dlouhém umírání a pozvolném fyzickém chátrání. Přechody jsou kruté, kolikrát bez vazby na předchozí etapu. Ne že bych byl vyloženě zklamán, ale s takovým zbožím (hereckým, tvůrčím) jsem zřejmě čekal i lepší pečivo. ()

polonius

Johnny Depp je dokonalý , ale film se postupně rozmělňuje v něco, co už zcela ztrácí tah na bránu a závěr je vyloženě rozpačitý. Těko říct, zda je scénář psán záměrně v jedné rovině bez výraznějších dramatických zvratů. ()

Rodin

Ani vynikající výkon Johnyho Deppa v hlavní roli nepřebil v mých očích chabost scénáře a režijního zpracování. Rovněž jsem nepochopil, proč musel mít John Malkovich umělohmotný nos, to je ovšem jen malý detail. Celkově u mě jen málo přes 50%, a to prakticky výhradně díky Deppovi. V podstatě jde o velikášsky inzerovanou blbinu. ()

rottik-cb

Johnny Depp ve filmu tvrdí, že jeho hrdinu si nezamilujete. A má pravdu. Zatímco on ovšem myslel, že to bude tím, že bude lidi odpuzovat, mě jeho postava nechala naprosto chladnou. Byla totálně nezajímavá, pořád vedla jen silné řeči, ale jak se říká „skutek utek.“ Nedržela jsem mu palce při jeho společenském „vzestupu“ a tím méně mi ho bylo líto, když přišel očekávaný pád. Jen díky Johnnymu sotva průměrný film, ke kterému nebudu mít důvod se vrátit. ()

Izz

Snaha natočit kontroverzní a dráždivý kult nevyšla ani s Deppem v hlavní roli.Libertin se utápí v pokusech o šokantnost,aniž by zvládal divákovi nějak přiblížit dobu nebo nedejbože odůvodnit motivace hlavní postavy.Výsledek je tak chladný jako psí čumák. ()

Fowl

Líbí se mi rádoby divadelní mluva a poezie, když pominu používaný slovník a hrubou výrazovost jakou se snaží film dobu v níž se děj odehrává popsat. A Johnny Depp velice dobře svou roli zahrál, ale za celý film se vlastně nic nedělo a užil jsem si 114 minut nudy. ()

Rex_Crinitus

Je zvláštní, že spousta jiných hodnotitelů dává Libertinovi špatné skóre za historickou "nekorektnost", že by "ve středověku nic takového neprošlo, že by ho upálili". Za A: je to film, ne dokument. Za B: opravdu se v době restaurace monarchie mravy uvolnily mnohem více jako reakce na puritánský "útlak" Crommwellův. Film se mi velice líbil i když není inovativní co se obsahu týče. Ta kamera je suprová, Depp i Malkovich na obrazovce válí. Prostě 4 hvězdy jak vyšitý. PS: Postava "Libertina" opravdu existovala. John Wilmot byl básník jeho veličenstva a mnohé básně, které zazněly i ve filmu jsou opravdu z jeho vlastního pera. Toliko k "historičnosti" filmu. ()

LukeSharp

Tam kde některé filmy bývají ze začátku nudné a na konci dobré nebo naopak tento je zcela vyjímečný.Dobrý start,nudný mezičas,skvělý střed až po nudnější konec.Tento styl nahoru,dolů jsem už dlouho neviděl.Takže zatím máme průměr.Tam kde někteří herci bývají dobří a někteří ne tady máme Johnnyho Deppa.A to je jednoznačné plus filmu.Zase se do toho opřel a vytvořil další skvělou postavu,kterou ale asi moc diváků neocení.Takže lepší průměr.Co mě ale dostalo byla hra nebo spíše písen ''Signore Dildo'',který mi ukázal jaká kultura jsou(nebo spíše byli) Francouzi.A to mi dává dobrý film.Do lepšího průměru se ale dostávám jednoduše proto,že tenhle žánr prostě není můj šálek kávy,ale na druhou stranu jsem rád,že jsem to viděl.Ale nejsem si jist,že se na to podívám někdy ještě jednou.60% ()

Hříšní lidé města temného

Hříšní lidé města temného

09.04.2007

Hororové kombo Grindhouse je připravené na start a Robert Rodriguez se může konečně pustit do dlouho slibovaného Sin City 2. Premiéra byla původně plánovaná už na léto 2006, ale z rychlovky, kterou… (více)