V každé generaci se objeví nějaká osobnost, která má natolik příznivý vztah k vyvolávání skandálů, rebelii a porušování tabu, že se jí dříve či později podaří překonat obecný světový názor na to, co to doopravdy znamená být svobodným člověkem. V 17. století byl touto osobností jednoznačně John Wilmot, známý také jako Hrabě z Rochesteru - prohnaný a talentovaný rošťák, který prožil svůj krátký a divoký život jako středověká rocková hvězda a stal se známým potížistou, géniem i jedním z nejnezkrotnějších prostopášníků v historii.

Příběh, který se odehrává v době osvícení, kdy rychlý vývoj v oblastech vědy, náboženství a umění a rostoucí pocit sexuální svobody přispěl ke vzniku moderního světa, dokumentuje rychlý vzestup hlavního hrdiny a jeho ještě rychlejší pád. Na začátku příběhu přitahuje zájem okolí svým odvážným psaním a získává pověst talentovaného dareby s lascívním životním stylem. Hrabě, který je důvěrným přítelem krále Karla II. (na dva Oscary nominovaný John Malkovich), se vyžívá v zesměšňování anglické šlechty a neustále šokuje londýnskou společnost svými sexuálními eskapádami - a všechno mu neustále prochází. Když se však zamiluje do divadelní herečky Elizabeth Barry (taktéž na dva Oscary nominovaná Samantha Morton), z níž chce udělat největší hvězdu celé Anglie, jejich vztah a následná zrada zvěstují začátek Earlova sestupu z výšin společenské prestiže a jeho proměnu v lidskou trosku, hledající své poslední vykoupení. (oficiální text distributora)

ledzepfan

Prvních 15 minut se nás filmaři snaží upoutat lacinou přehlídkou "sprostých vět"....zběsilá kanonáda sprosťáren sice brzo ustane ale zároveň se ztrácí i tempo a zajímavost příběhu.....Zápletka je taková nějáká všelijaká a mě osobně nebavilo dvě hodiny koukat na věčně ožralého provokatéra,jehož provokace neměla žáden hlubší smysl..Navíc je všechno pořád ponořené do tmy a snímáno hodně hrubozrně-trochu mi to připadalo,jako,že se tvůrci snaží schovat ve tmě a mlze všechny nedostatky........Popravdě,kdyby si hlavní postavu střihnul někdo méně kvalitní než depp -byl by film totální a nudná katastrofa. ()

LINKIN

Mě to přišlo přišlo skoro jako Scorcesův Letec. V tomto případě zachraňuje od odpadu, jako vždy, výborný Johny Depp. ()

Květula

Tolik sprostých slov se sejde snad jen v South Parku a přiznávám, že jsem se chvílemi skoro červenala a šíleně litovala, že jsem ke sledování Libertina přizvala rodiče. Na nějaké romantické říkanky o hrdličkách a rozvíjejících se poupátcích si tenhle básník rozhodně nepotrpí a ačkoli jsem do poslední chvíle nepochopila, kde v něm ostatní vidí ten úžasný talent, když se na konci zeptal: "Zamilovali jste si mě?", odpověď byla jednoznačná. ()

verbst

„Nezamilujete si mě. Pánové mi budou závidět a dámy budu odpuzovat. Nebudete mě mít rádi nyní a postupně mě budete milovat čím dál tím míň.. Jsem John Wilmot. Druhý hrabě z Rochestru. A nechci, abyste mě měli rádi.“ A to je ten problém, dámy a pánové... Někteří si tenhle film zamilují, a někteří ho budou proklínat. V žádném případě to není nuda, to ne. Johhny Depp je zde fenomenální. Můžu s klidem prohlásit, že nic lepšího už asi nikdy na zahrání nedostane. Paradoxně už od úvodu: "Nezamilujete si mě" jsem si Libertina zamiloval... 85% ()

Asgy

Johny Depp nezklamal, ale Libertin jako celek mě zrovna nenadchnul. To už je možná lepší se kouknout na 120 dnů Sodomy, i když to už je o něco těžší kalibr. ()

katasta

Po přečtení hodnocení na Libertin, jsem od něj nečekala nic extra, ale pořád jsem si říkala: hraje tam přece Johnny Depp, nemůže to být zase až tak hrozný...bohužel, ani výkon Johnnyho tento film nemohl ani trochu zachránit. Scénář je pitomej a některé herecké výkony taky za nic moc nestojí a to nejhezčí na filmu je možná až tak konečná píseň. Byla bych ráda alespoň za to, kdybych mohla říct, že sem byla, třeba jen trošičku, zhnusená, ale tomu filmu se nepovedlo ani toto. ()

Ender66

Nezemřu já od práce, nezahynu bídou, nezalknu se v oprátce, skončim syfilidou. Nezemřu já u holky ani na silnici. Zemřu volky nevolky klidně v nemocnici. Nezískal jsem za živa lásky skustky svými. Jeptiška jen šedivá oči zatlačí mi. Nad mou mrchou stáhne klaun tvář svou v smutnou masku. “Zemřel tady vilný faun na nešťastnou lásku.” František Gellner- Píseň zhýralého jinocha ()

Orlau32

Šokující film, ikdyž na základě skutečné historické postavy. Prvních 20 min.jsem byla v šoku, cože to za vulgarity, oplzlosti a impertinence se na mě valí z obrazovky. Myslela jsem, že jsem si koupila historický pornofilm. Jak se valily další minuty, začala jsem děj chápat a soustředila se na výkony Johnnyho DEPPA, Samanthy MORTON a samozřejmě Johna MALKOVICHE. Všichni tři jmenovaní byli za své role nominováni na Oscary. Taková byla doba v 17. století, kdy se za uvolněný a prostopašný sexuální život platilo sifilisem neboli přijíci a dnes je to opět HIV. Dějiny se opakují a stejně tak na obě nemoci ve svém století není lék. Nakonec bych chtěla říci, že bude dlouho trvat, než se znovu na tento film podívám... ()

kaylin

Johnny Depp si zahrál jednu z dalších figurek. Není jí nikdo menší než John Wilmot. Že vám to nic neřekne? A co třeba Hrabě z Rochesteru? Ani to nic? Tak potom vězte, že John Wilmot byl zhýralec, nechápu, proč musí být český název filmu "Libertin", který si užíval života, jak jen mohl. John byl na dvoře Karla II., krále Anglie, Skotska a Irska, ale dvůr ho zajímal minimálně. O co se staral, to byla jeho literární tvorba, nemluvě pak o zahálce a užívání si. Alkohol a ženy, to byla naprosto přirozená součást jeho života. Karel II. z toho neměl velkou radost, ale co mohl dělat? Na každém kroku ho určitě hlídat nemohl. A tak si John užíval. Ženy pochybné pověsti, alkohol ve větším než malém množství. Muselo se to na něm projevit. Byl nemocný. Velmi nemocný. Ke konci má pak člověk, čím více Johnova nemoc graduje, že Johnny trochu přestal hrát. Johnny má na sobě masku nemocného, ale pod ní je pořád zdravý člověk. Nemoc jsem mu prostě nevěřil. Jeho výkon je ale jinak dobrý, hraje celkem zajímavý charakter, ale podle scénáristů stačí, když se vezme zajímavá a kontroverzní postava, příběh pak není ani tak důležitý. Ta postava na sebe strhne pozornost a ono to postačí. Film bude dobrý. Zas tak dobrý není. Jsou zde zajímavé scény, ale sami tvůrci se moc do kontroverze nehrnuli a zůstávali na hranici vkusu. Nikdy ji nepřekročí natolik, aby kontroverzní osobnost vykreslili skutečně kontroverzně. Film je stejně hodnocen jako "R" tedy druhý nejpřísnější stupeň přístupnosti. V zásadě však ničím nešokuje. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/11/prada-tlumocnice-sveraci-kazajka.html ()

jajinka

Naprosto mě tenhle film dostal.. Ať už skvělým Johnnym Deppem, nebo svým obsahem... Prožila jsem neuvěřitelných sto něco minut napětí, zábavy a očekávání.. Přímosti obratů a tváří postav nebylo co vytknout.. Buď ztratíte dech znechucením, nebo úžasem.. Každopádně doporučuji! ()

slunicko2

Ocas nebo hlava? 1) Jako lekce bad language dobré, 41letému Johny Deppovi (bisexuální básník a zhýralec John Wilmot) to slušelo, ale jinak jsem očekával mnohem víc. 2) Ovšem ty Wilmotovy verše, se kterými se ve filmu prakticky nesetkáme, nejsou marné: We have a pretty witty king / And whose word no man relies on / He never said a foolish thing / And never did a wise one. ()

Damiel

72 % - Libertin je určen hlavně pro náročnějšího diváka, fanoušci Johnnyho Deppa by ho ale určitě neměli minout. Depp rozehrává parádní hereckou etudu, je očividné, jak mu znázorňování podobných týpků činí herecké potěšení. Jeho výkon nemá chybu, herec jde až na úplné dno svého talentu – a že je hodně hluboké. Ve světle toho pak další postavy působí trochu méně výrazně, dokonce až nudně: Deppovi pouze sekundují a v jeho světle se ztrácejí. Jinak Libertin nabízí opravdu působivou atmosféru neutěšených středověkých let (práce kamery, světlo, výprava). Tahle „deka“ je hodně povedená a vyvolá ve vás pocit opravdové tísně. A ještě jeden postřeh, Samantha Morton se mi mnohem víc líbila dohola jako Tušitelka z Minority Report než jako rebelující herečka ze 17. století. Tady mi trochu vadila... ()

Mairiel

Pro mě rozhodně nezapomenutelný divácký zážitek. V patnácti jsem se rozhodla, že vezmu svou maminku do kina. Na co půjdeme? Historické drama s Johny Deppem o nějakém anglickém spisovateli? Jasně! Na konci jsem se celá červená na maminku nemohla ani podívat, ale naštěstí se jí to líbilo. Od té doby už ji radši beru jenom na české filmy... ()

AlistairMir

Když máte IQ větší než většina jedinců kolem vás měří na výšku cenťáků, tak se dá čekat, že se v jejich společnosti budete nudit a budete se cítit osamocení. Pak nezbývá než si dát drogu, zapít to alkoholem, vyspat se s co největším počtem žen, šokovat zaprděnou většinu tím, že hranice se dají posouvat stále dál a to i ty necudné a celou dobu musíte směle doufat, že Vás už konečně klepne a dostanete se na lepší místo. Pak se to stane...ne neklepne Vás, ale potkáte dívku vedle které Vaše IQ vyšumí, genialita je fuč a vy se chováte jako každý poblázněný zamilovaný pošuk. To je bezva, ale ne, když jste dosud pil krev všem kolem a všichni čekali, až uděláte chybu. A tu zamilovaný člověk udělá snadno. Pak už je na vše pozdě a nic Vás nezachrání před pohlcením a rozcupováním většinou, která Vás nesnášela jelikož Vám záviděla. A když zjistíte, že ona za to třeba ani nestála, tak se tomu rozcupování ani nebráníte, už je Vám vše fuk. Film to ukázal pěkně, ale já osobně tohle z určitých důvodů nedovedu tolik ocenit. Avšak ostatním doporučuji. ()

willow666

Lidé, kteří tě nemají rádi, se dělí na dvě skupiny. Ti hloupí změní názor do pěti let. Ti ostatní nikdy, protože ti závidí. ()

hygienik

"Otázka... zda já jsem vskutku dobrý protestant. Nikdo zde, doufám, nebude pochybovat o tom, že jsem dobrý. V každé ze tří hlavníh činností naší doby, ve veršování, vyprázdňování lahví a prcání děvek, jsou někteří stejně dobří jako já. Avšak, konáme-li všechy tyto tři činnosti dohromady, tak jako jsem je konal vždy já a mohu doložit, že to vyžaduje značnou manuální zručnost, není mi zde rovno, natož, aby byl někdo lepší. A proto jsem nadevší pochybnost dobrý." Je to kritická sonda zhnitej morálky? Sotva. Je to príbeh o zhýralcovi, ktorý sa na smrteľnej posteli polepšil alebo to aspoň predstieral? Možno. Je to nechutné, škoda to pozerať a nemá to žiadnu vnútornú kvalitu? Takmer určite. ()

Hříšní lidé města temného

Hříšní lidé města temného

09.04.2007

Hororové kombo Grindhouse je připravené na start a Robert Rodriguez se může konečně pustit do dlouho slibovaného Sin City 2. Premiéra byla původně plánovaná už na léto 2006, ale z rychlovky, kterou… (více)