poster

Riddick: Kronika temna

 • USA

  Chronicles of Riddick, The

 • SK název

  Riddick: Kronika temna

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2004, 119 min (Director's cut: 134 min)

 • viperblade
  ***

  Takže copak to tu máme? 5 krát větší rozpočet než u mladšího bratříčka, víc akce, ale kdepak se nám poděla atmosféra??! Jak praví golfista: Ty scény jsou opravdu chladné, jako psí čumák. Pokud již zmíněný bratříček měl něco, co ho řadilo do té lepší kategorie, byla to právě ona vcelku hororová atmosféra. Ano, a jak už jsem zmiňoval, ta tu schází! A i když je film doslova prošpikován akcí, málem jsem párkrát usnul. Škoda, mohlo to dopadnout o něco lépe..(25.6.2008)

 • mandes
  ***

  rozpočet : $105 million tržby celosvetovo : $115,366,752(28.1.2007)

 • Niktorius
  ***

  Co se to proboha stalo s naším milovaným Riddickem? Z Pitch Black se stal malý sci-fistický kult a hollywoodská pravdila velela vytvořit ještě nadupanější pokračování, tentokrát s výrazně navýšeným rozpočtem, které by z malého kultu udělalo kult velký. I proto se tvůrci pokusili na Riddicka křečovitě navěsit vlastní mytologii a stvořit pro něj autonomní svět - tím pádem Riddick vyskakuje z hororového žánru a dopadá do jakési vesmírné ságy na způsob Duny, kde je na původního nevypočitatelného vraha už zpočátku nahlíženo jako na mýtického spasitele. Twohy si dokázal s rozpočtem poradit a servíruje nám podařenou vizuální stránku (zejména kamera se povedla, výprava má již nějaké chybky a triky jsou spíš slabší), bohužel jeho invenční režie, tolik příjemná v Černočerné tmě, je pryč. Jakoby režisér s vidinou možností jež mu poskytuje vypasené porcelánové prásatko neměl zapotřebí příliš namáhat vlastní hlavu. Kdo se při tvorbě Kroniky temna ale opravdu nesnažil, to je prosím scénarista. Film je v jádru stejně jednoduchý jako jednička, zato je velmi zmateně podaný, mnoho dějových zvratů šustí papírem na sto honů a dialogy svou tupostí mnohdy definují nové dno. Ačkoliv výtek není málo, Kroniku temna nelze vyloženě zadupat do země. Naopak, v nevalné konkurenci ostatních sci-fi titulů poslední doby se nejedná o špatnou volbu.(6.11.2007)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Podobně jako u Matrixu, i k tomuto snímku vznikl animovaný film, který nám přináší události mezi původním filmem Černočerná tma a Kronikou temna. Dílko 30 minut dlouhé se jmenuje Temná hrozba a jeho režisér Peter Chung se podílel také právě na Animatrixu. (imro)

 • - 105milionový sequel překvapivého hitu Černočerná tma (2000) během premiérového víkendu (11. – 13. 6. 2004) vytáhl z peněženek diváků 24,3 mil. dolarů. Celkově si ze severoamerických kin odnesl 57 milionů. (imro)

 • - Autorem scénáře je nakonec sám režisér, i když mezi původně zamýšlenými byl David Hayter a oscarový Akiva Goldsman. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace