Riddick: Kronika temna

Chronicles of Riddick, The

Riddick: Kronika temna

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2004, 119 min (Director's cut: 134 min)

Vzhledem k tomu, že od sci-fi nečekám nic jiného, než charismatického hrdinu, atmosféru a dobré triky a na nějaké nelogičnosti moc nekoukám, se mi Riddick dost líbil. Černočerná tma je sice lepší, ale tohle bylo pořád dost dobré. Líbí se mi, že to není vůbec průhledné, umřít může kdokoliv a vyhrát také a hlavně motiv vyvoleného, ten mě dostane vždycky spolehlivě.(19.2.2006)

• Lima

Místo lehkosti Černočerné tmy nastoupila těžkopádná pompézní podívaná bez špetky nadhledu. Inspirace Star Wars či Dunou by nevadila, kdyby se aspoň trochu více zapracovalo na scenáři. Některé ty repliky, co herci vypouštěli z úst, až tahaly za uši. Proti mytologii nic nemám, ale ta Twohyho je celkem nezáživná, kdyby jí vyházel (subverzum a podobný kidy) a nechal jenom hláškujícího Riddicka a jeho eskapády na Crematorii a jinde v galaxii, udělal by lépe. Škoda, přeškoda, že to Twohy neudržel v té rovině, v jaké byl Pitch Black. V jednoduchosti je totiž síla. Jsem na pochybách, jestli dojde i na třetí díl, celosvětové tržby byly velmi špatné a film se nezaplatil ani z poloviny.(19.1.2005)

Uznávám, že nebýt toho černého tílka, vyrysovaných trapéz a namakaných rukou, tak si to ani nepustím, ale žádná žena neodolá, když má k tomu ještě tak krásný pohled, že? :D O čem že byl ten film?(22.11.2013)

• - Do kin byl film, z obavy před nepovoleným kopírováním, přepravovaný pod jménem „D Shoes“. (imro)

• - Podle filmu byla vytvořena PC hra: "The Chronicles of RIDDICK: Escape from Butcher Bay". (Zeke001)

• - 105milionový sequel překvapivého hitu Černočerná tma (2000) během premiérového víkendu (11. – 13. 6. 2004) vytáhl z peněženek diváků 24,3 mil. dolarů. Celkově si ze severoamerických kin odnesl 57 milionů. (imro)