Riddick: Kronika temna

Chronicles of Riddick, The

Riddick: Kronika temna

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2004, 119 min (Director's cut: 134 min)

O něco horší než černočerná tma a to hlavně kvůli horšímu příběhu, jinak Riddick je stále ultimátně nabouchanej a nehorázně drsnej, zabíjí na počkání hrnkem od čaje a vypouští jednu drsnou hlášku za druhou, do toho pár megahustejch akcí, při kterých Riddick zmasakruje cca 30 nepřátel a je tu sice ne tak příběhově promakaná, ale za to parádně zábavná sci-fi akční jízda se všim všudy. Ovšem, co tam dělal Colm Feore jako záporák, to teda netušim.(10.8.2008)

Jsem holt Diesloidní. :-) Nejlepší část filmu když Riddick zabije svalnatého černocha hrníčkem.(24.1.2005)

Riddickův druhý film už není taková jízda jako ten první, ale i přesto je docela dobrý. Diesel a Urban rullez!!!(11.11.2004)

V tomto případě je hodnocení filmu velmi težké a to nejen kvůli konci (Twohy si prý věřil na celou troligii a podle toho konec taky tak vypadá). Nelze říci, že jde o bombu. Jako protiklad k Hvězdným válkám by možná obstál propracovaností (je pravda, že Lucas toho má opravdu hodně, ale za kratký čas vymyslet to co Twohy to asi nedokázal). Architektura Necromongerů je opravdu zajímavá a celková rozmanitost planet na kterých se Riddick proběhne je velká. Naprosto celý film stojí na postavě cool hláškovacího stroje na mlácení lidí Riddicka(a jeho očích :o)). Jeho postava je opravdu všechno pro tento film. Naštěstí to Twohy věděl a proto hlášky tohoto drsnáka jsou opravdu cool. Co se týče hudby hodně zaostává za velkolepostí a krásou ost Hvězdných válek. Efektů v tomto filmu je opravdu hodně a některé nejsou zrovna nejpovedenější. Nejsem si jist hodnocenním, uvažuju o 2*. Jedině co my v tomto brání je Riddick a odvaha dát proti sobě zlo a .... zlo :o). Na film kde prakticky dobro není jsem čekal a dočkal se ...... Dyt víte, že co zabiju patří mě :o))(14.8.2004)

Vzhledem k tomu, že od sci-fi nečekám nic jiného, než charismatického hrdinu, atmosféru a dobré triky a na nějaké nelogičnosti moc nekoukám, se mi Riddick dost líbil. Černočerná tma je sice lepší, ale tohle bylo pořád dost dobré. Líbí se mi, že to není vůbec průhledné, umřít může kdokoliv a vyhrát také a hlavně motiv vyvoleného, ten mě dostane vždycky spolehlivě.(19.2.2006)

• - Režisér a autor scénáře David Twohy naplánoval Kroniku temna jako první z celkově třech připravovaných pokračování, všechno se ale odvíjí od komerčního úspěchu, který bohužel Kronika temna neměla. Další ze série filmů by se jmenoval „The Underverse“ a Twohy už měl podepsanou smlouvu na jeho režírování. (imro)

• - Z veškerého stavebního dřeva použitého k vybudování Ridickova vesmíru by se dalo složit zábradlí dlouhé 457 kilometrů. (EMMY)

• - Film se měl původně jmenovat „Riddick“ či „Riddick: Pitch Black 2“. (imro)