Riddick: Kronika temna

Chronicles of Riddick, The

Riddick: Kronika temna

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2004, 119 min (Director's cut: 134 min)

V podstate megalne upgradovanej pribeh Cernocerny tmy. Opet Riddick zachranuje tech par lidi, co ma rad a alieny vystridala rasa Necromongeru. Ale je to fajnovy osvezeni v dobe, kdy jediny poradny sci-fi jsou Hvezdny valky, ktery jsou moc ucesany. Tohle je spravne drsna a spinava akcni scifarna. S trikama se to Star Wars sice nemuze rovnat, misty vypadaj dost jako umela hmota, ale spatny nejsou, hlavne v zaberech na galaxii nebo celou armadu atd. jsou perfektni. Navic se toho dost schova ve spinavosti prostredi, tme a rychly kamere. Pribeh, jak uz jsem napsal, je podobnej Pitch Black, ale je docela promakanej a dava prilezitost pro spoustu souboju a akcnich sekvenci. A pak tu je strasne vostrej Vin Diesel se svejma hustejma ocima a pekelne drsnym hlasem a tentokrat to rozjede jeste vic, nez kdy predtim a sem tam hodi nakou hustou hlasku. Pro Vina Diesela je tohle zrejme zivotni role, protoze rvat se umi vyborne a vypada u toho cool a nejakou tu emoci taky zahraje. Vyborna scifi jizda.(7.9.2006)

Riddickův druhý film už není taková jízda jako ten první, ale i přesto je docela dobrý. Diesel a Urban rullez!!!(11.11.2004)

• Gilmour93

„Kdo je naše hvězda..? Ri-ddick, Ri-ddick! Je z odvážného těsta. Ri-ddick, Ri-ddick! Kdo se nikdy nevzdá..? Ri-ddick, Ri-ddick, Riddick, Riddick, Ri-ddick!!!“ Jacísi Nekrofilové, Mentálové a nesmírný vesmír ve vypocené sáze, kde chyběl jen Zakňaktel a mohlo to být jako libovolná epizoda Hvězdné brány okořeněná přítomností galaktického Majora Drsňák v podobě nehořlavého, neprůstřelného a neprobodnutelného Vincenta Nafty v plaveckých brýlích. Twohy alespoň zjistil, že atmosféru a nadhled prvního dílu si za peníze nekoupí..(14.6.2010)

Tak pan Twohy dostal na pokračování "Pitch black" pětkrát víc, než stála jednička.... No - abych řekl pravdu, tak to na filmu vidět je. Dobře natočeno, dobře obsazeno, dobrý triky .... ale je to studený jak psí čumák. Kam se sakra poděla ta atmosféra, která krášlila první film ?! ... A to ještě celkový výsledek dost zachraňuje Vin Diesel (přesto, že ho zrovna moc nemusím)... Peníze holt nejsou všechno (ale to už se jenom opakuju :)(30.1.2005)

Vysoskorozpočtovú produkciu zvláda Twohy na výbornú - po vizuálnej stránke je film úchvatný, kamera krásne rozpohybovaná a kompozícia do detailu vypiplaná. Tie peniaze sú na tom rozhodne vidieť. Horšie je to však s postavami a príbehom, ktorý svojou prostoduchosťou a klišovitosťou núti zrovnávať skôr s filmami ako SOLDIER, než PITCH BLACK. Našťastie ale Diesel nie je až taký "čaják" ako Russell a Twohy až taký retard ako Anderson. I keď sa tentoraz nechutne zapredal, z čoho sa v scenári márne snaží očistiť replikou: "Každý sme začínali ako niekto iný."(8.9.2004)