Riddick: Kronika temna

Černočerná tma 2

Chronicles of Riddick, The

Riddick: Kronika temna

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2004, 119 min (Director's cut: 134 min)

Ku komentáru kleopatry: boj zla a iného zla je podľa nej svojím spôsobom zvrátený... ale práve o tomto bol Pitch Black a aj keď Riddick už zďaleka nie je taký tvrďas ako v PB, ústredné heslo prvého filmu platí - "fight evil with evil". To bolo oproti ostatným klasickým akčňákom, kde dobro bojuje proti zlu, v PB to svieže, originálne, možno aj bližšie realite... Vybrať si menšie zlo, aj keď obe poskytujú rovnakú hrozbu - smrť. To druhé zlo má však tiež motiváciu - prežitie. Máte aspoň nádej, že sa zveziete s ním. A to už je v danej situácii slušná vyhliadka. Z celkového pohľadu si myslím, že toto psychologické pozadie Pitch Blacku (o ktorom by som asi dokázala ešte dlho diskutovať :-) má oveľa väčšiu silu aj zmysluplnosť, než celá mytológia Kroník. Ale aj tak ich mám rada.(20.11.2005)

rozpočet : $105 million tržby celosvetovo : $115,366,752(28.1.2007)

Udělal jsi tři chyby. První chyba, vzal jsi tu práci. Druhá, prišels nalehko. Proti mně čtyřčlenná posádka? To je urážka! Ale nejhorší chybu, cos udělal... to je ono, prázdný stojan na pušky...... Výprava a efekty sú prevažne naozaj dobre spravené a ten vysoký rozpočet je vidieť. Má to však veľa logických dier, atmosféra často chýba a scenár tiež nepatrí k tomu najlepšiemu. Vin Diesel je však cool a veľkým plusom je aj to, že na základe tohoto filmu vznikla veľmi podarená pc hra.(13.9.2011)

Musím říci, že Kronika temna se mi líbila o mnoho více, nežli Černočerná tma. Pokračování je více akční, s geniální vizuální stránkou. Pokud se mi v prvním díle Riddick dost zalíbil, tak tady jsem jeho postavu začala milovat. Další z řady drsných, komixových týpků, kteří mají vždy po ruce své charisma a chytlavé a vtipné hlášky. "Ta tvoje posádka je podělaná strachy, možná bys jim měl říct, co se stalo s tou předchozí.", "Víš, co se mi na těch místech nelíbí? Fitness pro smrady, co žerou wafle."(11.7.2009)

Všichni věděj, co (KDO?) že tenhle film má táhnout. A pak taky čekám efektní akci a dobrej zvuk. Trochu lavíruju nad hláškama typu ,,voddělal dva chlapy a já ho ani nezahlíd" nebo ,,zastavíš teď i tyhle příšery?", ale mrdat na to, páč akce je solidní. A na skutečnost - CO ZABIJEŠ JE TVOJE!, bych myslel neustále, protože.....(17.9.2005)

• - Předchůdce tohoto snímku – Černočerná tma – stál jen 23 milionů. (imro)

• - Film se měl původně jmenovat „Riddick“ či „Riddick: Pitch Black 2“. (imro)

• - Studio Universal se rozhodlo, že titulem „The Chronicles of Riddick“ (stejně jako název filmu) označí každý film s Riddickem. Stalo se tak u TEMNÉ HROZBY, dokonce i u nového vydání dvd ČERNOČERNÁ TMA. (Malabar)