Riddick: Kronika temna

Chronicles of Riddick, The

Riddick: Kronika temna

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2004, 119 min (Director's cut: 134 min)

• Dudek

Naprosto zbytečný film, se špatným scénářem, který dokáže potěšit jen z vizuálního hlediska(24.5.2005)

Rozpočet $105miliónovTržby USA $57,761,012Tržby Celosvetovo $115,772,733║ Snaha o veľkolepú sci-fi fantasy až tak nevyšla, film zachraňuje len postava Riddicka v podaní Vin Diesela, ale oproti Čiernočiernej tme to je riadny krok späť, niekedy väčší rozpočet nestačí k tomu aby film vyznel lepšie než predchodca. /60%/(19.5.2005)

Hlášky, akcia - akcia, hlášky, občas Twohyho hluchá príbehová diera, ale potom znova akcia a hlášky, takže o chlapskú zábavu je postarané. 80%.(5.3.2006)

Ku komentáru kleopatry: boj zla a iného zla je podľa nej svojím spôsobom zvrátený... ale práve o tomto bol Pitch Black a aj keď Riddick už zďaleka nie je taký tvrďas ako v PB, ústredné heslo prvého filmu platí - "fight evil with evil". To bolo oproti ostatným klasickým akčňákom, kde dobro bojuje proti zlu, v PB to svieže, originálne, možno aj bližšie realite... Vybrať si menšie zlo, aj keď obe poskytujú rovnakú hrozbu - smrť. To druhé zlo má však tiež motiváciu - prežitie. Máte aspoň nádej, že sa zveziete s ním. A to už je v danej situácii slušná vyhliadka. Z celkového pohľadu si myslím, že toto psychologické pozadie Pitch Blacku (o ktorom by som asi dokázala ešte dlho diskutovať :-) má oveľa väčšiu silu aj zmysluplnosť, než celá mytológia Kroník. Ale aj tak ich mám rada.(20.11.2005)

Oproti Černočerné tmě tento film doslova přetéká efekty, ale jinak je o něco slabší. Vin Diesel však má charisma na to, aby z postavy Riddicka udělal legendu a povýšil tak tuto sérii na kultovní záležitost např. ve stylu Star Trek.(27.10.2004)