Riddick: Kronika temna

Chronicles of Riddick, The

Riddick: Kronika temna

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2004, 119 min (Director's cut: 134 min)

Celý film to bol boj medzi Riddick-ovou charizmou a shitným scenárom, ktorý bol napísaný na kolene. Výsledok nerozhodne 1:1(1.5.2008)

Musím říci, že Kronika temna se mi líbila o mnoho více, nežli Černočerná tma. Pokračování je více akční, s geniální vizuální stránkou. Pokud se mi v prvním díle Riddick dost zalíbil, tak tady jsem jeho postavu začala milovat. Další z řady drsných, komixových týpků, kteří mají vždy po ruce své charisma a chytlavé a vtipné hlášky. "Ta tvoje posádka je podělaná strachy, možná bys jim měl říct, co se stalo s tou předchozí.", "Víš, co se mi na těch místech nelíbí? Fitness pro smrady, co žerou wafle."(11.7.2009)

Oproti Černočerné tmě tento film doslova přetéká efekty, ale jinak je o něco slabší. Vin Diesel však má charisma na to, aby z postavy Riddicka udělal legendu a povýšil tak tuto sérii na kultovní záležitost např. ve stylu Star Trek.(27.10.2004)

• - Podobně jako u Matrixu, i k tomuto snímku vznikl animovaný film, který nám přináší události mezi původním filmem Černočerná tma a Kronikou temna. Dílko 30 minut dlouhé se jmenuje Temná hrozba a jeho režisér Peter Chung se podílel také právě na Animatrixu. (imro)

• - Režisér a autor scénáře David Twohy naplánoval Kroniku temna jako první z celkově třech připravovaných pokračování, všechno se ale odvíjí od komerčního úspěchu, který bohužel Kronika temna neměla. Další ze série filmů by se jmenoval „The Underverse“ a Twohy už měl podepsanou smlouvu na jeho režírování. (imro)

• - Na palubě vesmírné lodi před přistáním na planetě Crematoria tvrdí členka posádky, že na sluneční straně planety je teplota "700 nad nulou" a na temné straně planety "300 pod nulou". Pokud jde o vyjádření ve stupních Celsia, jde o chybu, neboť nejnižší teplota ve vesmíru, známá prozatím jako Absolutní nula, kdy se teoreticky zastaví tepelný pohyb všech částic, má hodnotu -273,15 °C. Z používaných stupnic by smysl mělo tvrzení jen ve stupnici Farenheita, kde absolutní nula má hodnotu -459,67 °F. (Honzíno)