Píseň lásky samotářky

• USA A Love Song for Bobby Long (více)

Emotivní drama Píseň lásky samotářky vykresluje příběh tří ztracenců, které svede dohromady úmrtí jazzové zpěvačky Lorraine. Ta po sobě zanechala dospívající dceru Pursy a rozpadající se dům v New Orleans, který léta obývají dva nerozluční přátelé v podobě bývalého profesora literatury Bobbyho Longa a jeho bývalého asistenta Lawsona, který zde údajně čerpá inspiraci pro svůj román. Večně opilí a zhýralí kumpáni nemají v úmyslu opustit svůj domov, proto důvěřivé Pursy zalžou o pozadí dědictví. Nevyzrálá dívka se nakonec rozhodne zůstat v domě své matky na dobu neurčitou se svéráznou dvojicí bohémů, kteří se patrně ze samého zoufalství zamýšlí upít k smrti. Soužití nesourodé trojice přináší odhalení dávných tajemství, která se dlouho utápěla ve zvláštním městě plném neviditelných lidí... Hereckému obsazení vévodí John Travolta jako zhýralý bohém s bolavou duší Bobby Long a tehdy vycházející herecká hvězda Scarlett Johanssonová, která byla nominována na Zlatý Glóbus za ztvárnění dospívající Pursy, která složitě hledá své místo v životě. Ústřední trojici doplňuje Gabriel Macht v roli tápajícího spisovatele Lawsona Pinese. (Česká televize)

maseer2

hodně zvláštní, nenápadné, ale velmi silné a místy i vtipné drama se skvělou Scarlett Johansson a snad ještě lepším Johnem Travoltou ()

Martinibaby

Možná je to proto, že jsem si řekla, že začnu hodnotit přísněji, ale nějak se nemůžu donutit dát vyšší hodnocení, i když v podstatě nejsem schopná popsat, co přesně mi na filmu nesedlo. Scarlett i John byli skvělí, ale nějak mě to pořádněji 'nechytlo za srdíčko'. Takže sice obrovské, ale pořád 'jen tři' hvězdičky. ()

murakamigirl

Ak do manželstva, tak s niekým špeciálnym. Buď má viacero kont alebo viacero jácht alebo aspoň biele zuby .. a viacero kont a jácht. ;D Lovesong for Bobby Long je ešte niečo špeciálnejšie. Je to proste film, ktorý by som si vzala. Chcem s ním zaspávať, prebúdzať sa a spokojne zosenilnieť. A mimochodom, keby som vedela vyjadriť prečo táto lás-ka-vá snímka až tak, ťažko by sa nachádzala v tejto chrumkavo zážitkovej topke. ;-) NECH ŽIJE FILM ! Povedzte to po francúzsky! (a nepýtajte sa prečo) ;-) ()

Crazer

Jednoduché ale zároveň originální. Po celou dobu na mě dýchala atmosféra poklidného venkovského prostředí a soužití třech hrdinů. Každopádně film není přikladem zdravého životního stylu či perfektního soužití rodiny, ale vše bylo tak dokonale promyšleno, zpracováno a přeneseno na filmové plátno a zároveň i zakončeno. Film, který pro mě vyjadřuje radování se z maličkostí a všedních věcí s nezapomenutelnou scénou na verandě venkovského domu. Pro mě to byl jeden ze silnějších, nezpomenutelných filmů. ()

DEXTER099

Příběh o nalezení sebe sama a o poznání vlastní rodiny a o šanci vše co se zkazilo napravit.Ze začátku mě to moc nezaujalo,ale postupem stopáže to do sebe začínalo zapadat a vydalo to na silný příběh.Pokud máte chuť si možná o trochu pobrečet tak jste na správném místě.Za mě 75 % a čtyři hvězdy. ()

ConanVJ

Pro mě hodně poutavý příběh o dívce, která zdědí dům kde bydlí zda přátelé zesnulé matky a o vztazích vzájemného soužití. Celý film má pěkné pomalejší vypravěčské tempo a každá postava zde má své místo a ke každé si člověk postupem filmu najde cestu. Všechny role jsou pěkně zahrané. Filmek má i nějakou tu emotivní scénu. Hudba filmu taky sedla skvěle. Za mě 85% a kdo ví, třeba časem ještě zvednu po dalším vidění :) ()

Kubick

Sympatický snímek nabízí detailní sondu do zhýralého života dříve úspěšného profesora angličtiny a jeho kamaráda, který s ním shodou určitých okolností sdílí starý dům. Jedinými přáteli jejich srdcí je alkohol, ale jen do té doby, než se za nimi vydá dcera právě zemřelé Lorraine, aby poodkryla tajemství, do níž byl její život zahalen. Do té doby fádní život dvou ztroskotanců tak nabývá nového významu, kde nebude chybět prostor pro překvapení, pochopení, ale i smutek. ()

havLord

Z Písně lásky samotářky by se dusná atmosféra americkýho jihu dala ždímat. New Orleans se svými zakouřenými bluesovými kluby, kde se shromažďují všelijací loseři(?), kteří na své ambice, jestli vůbec kdy nějaké byly, už dávno zapomněli a nechávají osud, aby se postrala.... bezstarostně a poklidně jsem i já proplouval timhle filmem. Nemalou měrou se o tenhle feeling zasloužily lokace -- stará polorozpadlá barabizna, od pohledu plná vzpomínek, místní music bar a louka za barabiznou. Nadchl mě Travoltův odevzdaný vysokoškolský profesor, doplňují se s ním Gabriel Macht, i krasavice Scarlett. Film je plný sentimentu, není jím však přeplácaný, jako žánrově blízký Elizabethtown, který se v něm utápěl. ()

PogoJoe

John Travolta je správně charizmatický, Scarlett je správně krásná a Gabriel Macht sem správně zapadá... Jen příběh je poněkud slabší. Herecky, režijně i kameramansky je film zvládnutý na jedničku, jenomže co nadělat, když zvolená knižní předloha nedosahuje kvalit, které by diváka více zasáhly - jedná se jednoduše o příběh mladé dívky, která hledá sebe sama a svoji minulost v podobě matky, kterou příliš nepoznala, vše obohacené zajímavými citáty z děl slavných autorů. Ale opakuji: Travolta a Johanssonová jsou zde skvostní. | Režie: *****, Scénář: ***, Herci: *****, Hudba: ***, Kamera/Výprava: ***** ()

Damiel

85 % - Dal jsem na doporučení, a dobře jsem udělal, protože A Love Song For Bobby Long je velmi dobře udělané komorní drama s vynikajícím Johnem Travoltou, kterého mimo Pulp Fiction fakt nemusím. Skvělá Scarlett (snad s výjimkou Sólokapra mě vždycky nadchla), výtečná atmosféra, dojímavý, ale nikoliv citově vyděračský příběh. A hezká hudba. Mám jen trochu problém s českým názvem, přijde mi, že originální název je obsahu filmu mnohem blíž a líp ho vystihuje. ()

swed

Neprávem zapomenuté drama, ve kterém se setkávají dvě herecké generace - talentovaná a krásná Scarlett Johansson a spolu s ní vyhasínající John Travolta, který mě svým nevšedním výkonem velmi příjemně překvapil (kdo by to do něj jen řekl). Samotný děj filmu je velmi komorní, s velkým důrazem na psychické proměny postav, kde zapomenuté šrámy minulosti opět vyplouvají napovrch. Takové typy filmů je můžu, proto odpouštím i zbytečně natahovaný závěr, ve kterém se nestane nic, co bychom už dopředu neočekávali. 8/10 ()

Remedy

Tenhle film jsem viděl už někdy v létě 2008 - jenže bohužel v ne zrovna povedeném českém dabingu. Druhá projekce (už v původním znění samozřejmě) mi poskytla ještě hlubší a a intenzivnější zážitek, především zásluhou skvělého Johna Travolty (ze všech jeho rolí z poslední doby je takhle jednoznačně nejlepší), vhodně zvoleného prostředí a v neposlední řadě propracovaného scénáře a příjemného soundtracku. Jak zde již bylo zmíněno - jedná se o nezávislý film, který dost snadno zapadne a rychle se na něj v širším povědomí zapomene. Opravdu je to škoda, protože se jedná o překrásný příběh, který má nejen hlavu a patu, ale taky srdce. 90% ()

Duotone28

Prva polhodinka bola bolava...mozno aj prva hodka...pribeh sa vliekol, a miestami u mna velmi velmi stracal. Ale to stracanie bolo postupne viac a viac prepletane pointou...a myslienkou, ktoru nam Gabel nechcel polozit na tanier...ale chcel aby sme si ju na tanier prisli polozit sami. Preto spominany Love Song si viac menej kazdy vypocuje inak. A preto aj ked spociatku vela ludi bude skeptickych, pribudajucou stopazou ich film pomalicky bude dostavat. Neda mi nespomenut Johna Travoltu...osobu ktoru nie je tazke prirovnat k "Pandora´s box", skrinke...ktora ak sa raz otvori, dokaze z nej vijst nieco, comu my hovorime "nadpozemske"!!! Ak vsak ostane zavreta a nepovsimnuta...tak o tom "nadpozemskom" nikto nikdy nemusi vediet...a moze vyprchat ako lacny parfume. Podla mna je John Travolat doslovne pan herec, ktory len nedostal tu sancu...s akou malo stastie par vyvolenych hollywoodu. Filmiky 4, Soundtrack 5 a John Travolta 5***. Nazdar ()

Ombe

Rozuzlení ve stylu Mamma Mia mě opravdu nenadchlo, ale zrovna před zhlédnutím jsem se týden kopal do zadku, četl vybranou literaturu a chlastal, tudíž celková atmosféra filmu mi nebyla až tak cizí. Ať si to bylo nerealistický, jak chce, člověku to udělá dobře, když vidí, jak někoho z takový žumpy vytahuje Scarlett. Ale není to pro každýho. ()

Sheldra

Kdyby si odpustili ten srdcervoucí Travoltův projev na pódiu, bylo by to zcela kýče-prosté. Ale dobrý, když nejde vytrhnout tu jedinou stránku, nebudu přece házet do ohně celou knížku. Skvělej Travolta, sympatickej Macht a naše malá Scarlett si zase jednou vybavila, že to umí rozjet i bez rozverného pitvoření. Fajn film. ()

fmash

Docela příjemný beatnický příběh, ve kterém jsem ale nepochopil casting. Ačkoli všichni asi hráli dobře, nějak jsem tomu nedokázal uvěřit. 3½. ()

doinel

Věty, dialogy, vše co se z nich dozvíme, co si při nich uvědomíme – o hrdinech filmu i sami o sobě, to vše dává tomuto snímku velikou hloubku. Každý má v sobě touhu někam patřit, každý má někde kořeny. Minulost neodstřihneš a budeš-li přítomnost prožívat pokud možno hlavně srdcem, tvůj život nikdy neztratí svůj skutečný smysl. Působivý film, který rozhodně nezapadne. Že umí Travolta skvěle zahrát gangstera nebo tanečníka vím, ale jako univerzitního učitele anglické literatury bych si ho předtím představit nedokázal. A zahrál to přímo excelentně. ()

Martin741

Sympaticky filmecek o byvalom skrachovanom profesorovi anglictiny a o jeho tazkom zivotnom udele. Vyborna rezia, kde opat strhava vsetku pozornost na seba hlavne krasna Johansson, k tomu par ostrych dialogov a kvalitne herecke vykony. 74 % ()