Píseň lásky samotářky

• USA A Love Song for Bobby Long (více)

Emotivní drama Píseň lásky samotářky vykresluje příběh tří ztracenců, které svede dohromady úmrtí jazzové zpěvačky Lorraine. Ta po sobě zanechala dospívající dceru Pursy a rozpadající se dům v New Orleans, který léta obývají dva nerozluční přátelé v podobě bývalého profesora literatury Bobbyho Longa a jeho bývalého asistenta Lawsona, který zde údajně čerpá inspiraci pro svůj román. Večně opilí a zhýralí kumpáni nemají v úmyslu opustit svůj domov, proto důvěřivé Pursy zalžou o pozadí dědictví. Nevyzrálá dívka se nakonec rozhodne zůstat v domě své matky na dobu neurčitou se svéráznou dvojicí bohémů, kteří se patrně ze samého zoufalství zamýšlí upít k smrti. Soužití nesourodé trojice přináší odhalení dávných tajemství, která se dlouho utápěla ve zvláštním městě plném neviditelných lidí... Hereckému obsazení vévodí John Travolta jako zhýralý bohém s bolavou duší Bobby Long a tehdy vycházející herecká hvězda Scarlett Johanssonová, která byla nominována na Zlatý Glóbus za ztvárnění dospívající Pursy, která složitě hledá své místo v životě. Ústřední trojici doplňuje Gabriel Macht v roli tápajícího spisovatele Lawsona Pinese. (Česká televize)

Pavlínka9

Jak tu již párkrát zaznělo - je to takový lehký komorní film, kdy prostě jen žasnete v čem dokážou lidi v USA žít a jak to tam je s mladými lidmi, kteří "nedostudují" školu...Je to hodně zvláštní film, ale dané "napravování" se mi moc líbilo a bylo to hodně zajímavé a skvěle natočené :) ()

hanagi

Možná pro ten krásný název, možná pro tu línou jižanskou atmosféru, možná kvůli sladké Scarlett Johansson, ale zcela určitě kvůli Travoltovi, který zraje jak víno - moc hezké. Project 52 Films by Woman. ()

Kerion

Nádherný příběh o životě v romantickém městě New Orleans. Scarlett Johansson je opět "krásná jako svítání", Travolta zas neuvěřitelně působivý. Přeji si jen, aby podobných filmů nevznikalo více, protože krása těchto filmů je o to intenzivnější, oč jich je míň. ()

davidek

Čekal jsem dlouho než jsem se odhodlal se na tenhle film podívat a fakt je ten, že jsem ze začátku tak trochu ještě váhal ho vypnout, ale na radu mého velmi dobrého kamaráda s kterým konzultuji téměř denně filmy, jsem vydržel a musím říct- klobouk dolů pane Travolta! Pozvolné tempo dává filmu velkou vážnost a fakt je ten že hromadu citátů jsem ani neznal. Vřele doporučuji každému a hlavně těm(jako já), ktří s Travoltou viděli pěknej film naposledy v roce 1998. ()

PollyJean

jak píší skoro všichni, takový pohodový film. Travolta zas po delší době doopravdy hraje a na Scarlett Johanson se vždycky hezky kouká, i když hraje mladou holku, která ještě neví, co se sebou. Příjemný film, u kterého ale člověk nesmí začít přemýšlet, třeba nad tím, proč matka, která svou dceru údajně nade vše miluje, ji strčí babičce a pak už se jí nikdy neozve. Nebo proč jsou v amerických filmech alkoholici skoro vždycky ti nejinteligentnější a nejlepší lidé mezi námi, pohybující se rovněž jen ve společnosti těch nejpřátelštějších a nejpohodovějších lidí. Kupodivu taky nikdy nemají problém s penězi, můžou si bez problémů pít kolik chtějí a jen tak se flákat. Vlastně mají jen nějaký osobní problém a stačí jen lusknout prstem a alkoholu okamžitě nechají, odvykání jim žádné problémy nečiní. Český překlad názvu filmu spáchal zas jednou někdo hodně chytrý. Mezi oslavnými komentáři je dobré nevynechat realistický náhled IdyHutt. ()

Autogram

Tento film je, okrem iného, esenciou amerického Juhu. Obrazom, zvukom, hudbou, a možno aj ľuďmi, čo ale neviem posúdiť. Purslane prichádza do tohto prostredia nepripravená, medzi dvoch alkoholikov a z neznámych pohnútok tam zotrváva. Má to byť prostredie jej detstva, z ktorého si nič nepamätá, ale všetci si pamätajú na ňu. Postupne sa veci menia, z alkoholikov sú intelektuáli, z nevľúdneho okolia je pohoda, a príde očakávané odhalenie. Príjemný film s príjemnými hercami, ako dedo Travolta alebo vždykrásna Scarlett. ()

jefff

Překrásný film. Ty necelé dvě hodinky uběhly tak rychle a krásně...dlouho jsem z filmu neměl takovou radost jako nyní po zkouknutí Píseň lásky samotářky. Herecky téměř dokonalé, silná atmosféra v každé molekule vzduchu, nádherná hudba, pěkné prostředí...nevím co ještě bych měl vychválit. John Travolta předvedl takový výkon, který bych od něj nečekal. Vždy jsem ho měl poměrně rád a často mě svým herectvím zklamal. Teď si to vyžehlil dokonale, neviděl jsem lepší film, ve kterém kdy hrál a dost pochybuji o tom, že takový je. Scarlett je překrásná a sladce podmanivá...zbožňuji tenhle film již teď po prvním zkouknutí a myslim, že nebude posledním. Nevím jak lépe vám ještě tenhle snímek více doporučit, jsem si jistý, že zklamáni rozhodně nebudete:-) ()

Pecival

Přes některé temnější momenty v zásadě pohodový film, který se v poklidu za zvuků všech těch saxíků, kytar a harmonik vleče vcelku předvídatelným dějem. Přesto mě zvlášt díky zajímavým postavám a jejich hereckým představitelům vůbec nenudil. Vytkl bych snad jenom trochu rozvláčnější poslední třetinu, kdy už trochu vaří z vody. Člověk by měl skoro po zhlédnutí přestěhovat se do New Orleans a trochu si na zahradě zajamovat ... ()

Anticque

Působivý romantický příběh, vztah mezi starcem, kterého skvěle zahrál John Travolta a dospívající dívkou, kterou si zahrála S. Johansson, který je ze začátku bledý a nenávistný, ale poté se postupně mění k lepšímu... konec je už jen vyvrcholením jejich vztahu. ale přeci jen to není dílko, které bych dal plné hodnocení. ()

BMAJTZ

Tohle bylo neco naprosto jineho nez otrepane tema ztracenych a opet nalezenych dusi. Tohle byl proste vyjmecny zazitek prestoze se muze zdat, ze zde vlastne nic noveho neni. Tohle je proste prijemny vtipny a opravdu dobry film a Travolta v jedne z nejlepsich roli ve ktere jsem ho viel. ()

ZkuKol

New Orleans je město s charakterem, fantazií a skvělou hudbou. Travolta si průměr odehraje pokaždé, Scarlett vůbec hrát nemusí (stačí, že prostě na plátně je) a Gabriel Macht velmi příjemně překvapil. Děj je vlastně bokem, ne že by to bylo o ničem, ale Shainee správně pochopila, že atmosféra místa je meritem věci a od ní se vše odvíjí. Z toho občas ale vyplývá, že se na scéně neděje fakt nic a divák kouká na hodinky. Za doprovodu krásné hudby se znovu dává dohromady jedna rodina z New Orleans, mohlo to být rychlejší a kratší, ale stále to baví...70% ()

sedm.1

Výborný film,který určitě nezaujme čistě komerčního diváka,ale atmosféra a především skvělé herecké výkony všechny ostatní musí prostě dostat.Film nabytý emocemi v krásném příběhu,ve kterém je dojemně propojeno vše,co doprovází smutné životní osudy .Celé je to odvyprávěno velmi laskavě,nenásilně a přitom i silně,zbytečně se nikde netlačí na pilu a již zmiňovaná "dusná" atmosféra jižanského New Orleans(velmi podobná té ve skvělých V řetězech)dělá z Písně lásky samotářky omamný zážitek.Love Song for Bobby Long je zkrátka malý,nenápadný filmeček,ovšem plný hlubokých myšlenek,citů,emocí,skvělé hudby a úžasných výkonu tria Travolta,Johansson,Macht.Velmi příjemný filmový zážitek. ()

herr_carter

Viděno ve filmovém klubu před miliony let, nutno osvěžit a znovu okomentovat (pamatuji si jen, že jsem to jako malý kluk asi nemohl pořádně ocenit)...................moje hodnocení = 6 z 10. ()

uzzi

Velice dobré a se skvělou atmosférou horkých líných dnů protkaných opileckými moudry. Travolta velice mile překvapil a dokázal svojí postavu zahrát se skvělým přehledem. Scarlett Johansson a Gabriel Macht jsou taktéž velice dobří. Celá zápletka je velice příjemně vystavěna a nenásilně vstřebáváte všechny ty vjemy a poučení, vše tak nějak zaklapne a konec zvonec. Určitě by tento "malý velký" film měl dostat šanci, on se ji totiž rozhodně zaslouží. 80% ()

chef

Do života dvoch stroskotaných alkoholikov privedie osud krásnu Scarlett, hľadajúcu posolstvo svojej matky. A akokoľvek je Pursy(Scarlett) zo začiatku zdesená dedičstvom po svojej matke a dvomi násoskami doslova znechutená, začína si pomaly zvykať a nadväzovať netradičné priateľstvo a odhalovať ich smútok, ktorý obaja zdieľajú. Prostredie a herecké výkony posolstvo filmu výrazne povyšujú. Remeselná stránka trošku pokulhávala, príliš nudná kamera, zopár chýb v strihu, ale výsledok to nepokazilo. Inak coctail ginu a nálevu zo sterilizovaných uhoriek... blueeeeh to už je iný Hard-Core :) 80% ()

Jaccobos

Film veskrze nenásilně pohodový :) Ovšem místy poněkud nepochopitelný - To byla Pursy taková materialistka, že dopis od právníka (dům je jenom její) v ní probudil tak nepřiměřenou reakci, že chtěla zničit symbiózu, která oběma stranám (ožralové a ona) změnila život a postavila je na nohy? ... Připadalo mi to jako vynucená zápletka s nepřiměřenou reakcí... Jinak hudba opravdu pasovala :) ()

casioa....

Švédska trojka v rozjebanom bytíku :)....zevlujúci profák a flákajúci sa spisovateľ, plus švédka-pátrajúca po "všetkom o svojej matke". Za každým stroskotaním, ktoré predchádza návratu späť na pevninu, sa skrýva smutný ľudský príbeh. Okolo ostrova je more whisky (a nie len tej "kvalitnej", single malted....), ginu a ešte všeličoho. A na to, aby sme sa odhodlali plávať....možno treba stretnúť (a zažiť) svoju "švédsku trojku". "Najkratšia cesta do neba, (vraj) vedie stredom pekla" a preto, toto bude navždy najlepšia švédska trojka, ktorú som nezažil ( a je mi to ľúto). ()

SjamK

Velmi sympatický film do pohody, který si ráda pustím znovu. Parádnímu Travoltovi tu jeho role padne jak ulitá a Scarlett Johansson přesvědčivě dokazuje, že je herečka neméně výborná. Pokud hledáte lék na upadající náladu, Bobby Long a jeho song je tu pro vás! ()

Madluska

Český název je dosti odpudivý, proto se přimlouvám za nějaký lepší a výstižnější. Což takhle "Letní tlení v podání Travolty a Machta aneb Nic se neděje, ale hraje k tomu pohodová hudba, občas se nakousne problém a nakonec se všechno vyřeší, tak co?" :-) Příběh (a tudíž i postavy) mi sice místy pil krev, ale ve výsledku jsem byla spokojená, protože tohle prosluněné "karavanové" dobrodružství zahalené vrstvami tajemství dovedlo evokovat léto, pocit absolutní prázdnoty i radost ze shledání, film prostě fungoval a toho si cením. ()