Píseň lásky samotářky

• USA A Love Song for Bobby Long (více)

Emotivní drama Píseň lásky samotářky vykresluje příběh tří ztracenců, které svede dohromady úmrtí jazzové zpěvačky Lorraine. Ta po sobě zanechala dospívající dceru Pursy a rozpadající se dům v New Orleans, který léta obývají dva nerozluční přátelé v podobě bývalého profesora literatury Bobbyho Longa a jeho bývalého asistenta Lawsona, který zde údajně čerpá inspiraci pro svůj román. Večně opilí a zhýralí kumpáni nemají v úmyslu opustit svůj domov, proto důvěřivé Pursy zalžou o pozadí dědictví. Nevyzrálá dívka se nakonec rozhodne zůstat v domě své matky na dobu neurčitou se svéráznou dvojicí bohémů, kteří se patrně ze samého zoufalství zamýšlí upít k smrti. Soužití nesourodé trojice přináší odhalení dávných tajemství, která se dlouho utápěla ve zvláštním městě plném neviditelných lidí... Hereckému obsazení vévodí John Travolta jako zhýralý bohém s bolavou duší Bobby Long a tehdy vycházející herecká hvězda Scarlett Johanssonová, která byla nominována na Zlatý Glóbus za ztvárnění dospívající Pursy, která složitě hledá své místo v životě. Ústřední trojici doplňuje Gabriel Macht v roli tápajícího spisovatele Lawsona Pinese. (Česká televize)

Chudobka

Kdybych neviděla upoutávku v i vysílání, film by mě určitě minul - nemám totiž v oblibě Johna Travoltu. A to by byla škoda. Jednoduchý děj, pomalu plynoucí příběh tří zajímavých lidí mě oslovil. Travoltu jsem nakonec snesla (ale dokážu si v té roli představit několik jiných herců, kteří by mohli být lepší). Scarlett Johansson není jen krásná, ale hlavně výborná herečka. (Když jsem ji viděla poprvé ve vynikajícím filmu Muž, který nebyl, dokonce mi ani nepřipadala krásná, ale pouze zajímavá.) Pěkné písničky s krásnými texty a citace slavných spisovatelů mě potěšily. ()

edie sedgwic

Tento typ filmu nic nepokazi. Dej plynie pravidelnou slimacou rychlostou vpred a nehrozia ziadne infarktove zvraty. Nezvycajne spoluzitie troch nestastnych ludi, ktori si postupne k sebe hladaju vztah a pomaly odkryvaju svoju minulost. Vynikajuci herci, prijemna hudba, ospale mestecko kdesi v Severnej Amerike...Divak sleduje takmer nebadane zmeny v troch hlavnych postavach a v podstate sa diva na taku problematickejsiu rodinnu idylku. Velmi prijemne na oddych. ()

Darth Vader

Chvíli mi opravdu trvalo přijít na to, co mě má chytit za srdce a nepustit do konce filmu. Na úplném konci mé pocity a myšlenky dostaly ucelenější tvar a já si řekl "ano bylo to fajn i k zamyšlení". Popravdě Travolta mě bral jen v Pomádě, ikdyž v tomto snímku je to spíš charakterem postavy. Scarlett je kouzelná jako vždy a zbytek mě ničím nenaštval ani nenadchl. Z celkového výsledku mám rozpruplné dojmy a má hlava ví, že se na tento film pravděpodobně už nepodívám. ()

adriane9

Především mě strašně mrzí, že se mi nepodařilo snímek dohledat v původním znění, protože dabing Johna je tu naprosto příšerný. Ale... je to pecka, je to tak reálné a krásné, že jsem neodtrhla oči. Kytara, zpěv, citace slavných to všechno umocňuje pro mě úžasný dům plný knih a hlavně příběh o tom, že minulost vždycky vypluje na povrch. John, Scarlett i Gabriel to je trojice herců v silném příběhu, který stojí za nejedno zhlédnutí. ()

Matli

Očekával jsem něco víc ale nic víc se nedostavilo. Průměrnej scénář s předvídatelným koncem.Hlavní chyba byla ta, že když něco dědím, tak si zajistím veškerý dokumenty a nečekám co mi kdo řekne, kdyby to tak holka udělala, tak by měl film asi 25 minut nebo by vůbec nemusel vzniknout. Každopádně Travolta se mi tam moc nehodil (ikdyž hrál dobře) a zase Scarlett byla výborná, od luxusní postavičky až po herecký výkon, bylo znát že do toho dala maximum. 50% ()

frolish

Posledna sentimentalna polhodina mi moc nesadla, ale inak pekny pribeh s dobrou atmosferou, o ktoru sa zasluzilo najma vyborne hrajuce ustredne trio. 70% ()

Lyžař

Alkohol teče proudem a kouře je všude, jako by se pěkně zatopilo pod kotlem. Asi takhle bych popsal dva hlavní hrdiny profesora angličtiny Bobbyho a jeho prapodivného žáka Lawsona. Náhle se k nim ale přistěhuje půvabná Pursy a jejich život se začíná měnit. Můj oblíbený J. Travolta a S. Johanssonová excelují a tak trochu v pozadí Gabriel Macht. V průběhu celého filmu výše zmínění „opilci“ citují jednu známou osobnost za druhou, až vše dojde k závěrečné scéně. Ta pro mě byla tak překvapivá a smutná, že jsem i slzu uronil. Podle mě je to jeden z nejdojemnějších filmů vůbec a taky jeden z nejlepších filmů s Travoltou.. ()

spriteboy

I když se ze začátku může zdát, že jde o film, který vypráví osudy povalečů a ochlastů, brzy se z tohoto snímku vyklube vynikající dílo. U spousty filmů mám pocit, že už jsem aspoň jejich nějaké pasáže viděl, ale tento film je výjimečný a hned napoprvé mě dostal. I kdyby film vyprávěl jen osudy ochlastů a povalečů, byl by díky hereckým výkonům výjimečný. Příběh, který film vypráví, se odehrává v okouzlující atmosféře a to mu dodává na přitažlivosti. Nemám nic, co bych tomuto filmu vytknul. ()

merigieren

Kterápak tabáková společnost asi platila náklady na natáčení ? JInak pomalu odkrýváme životní osudy dvou zpustlých mužů a jedné dívky v poněkud zchátralém domě. Starci mluví za pomoci citací různých knih (Thomas Dylan bude asi populární :-), už sem o něm slyšel v jiném filmu...), vtipné bylo, že v okamžiku kdy jsem si chtěl už rýpnout, neboť by to mohlo znamenat nedostatek schopností k vlastním slovům, přesně v tom místě hlavní hrdina pronese větu v tom smylu zakončenou citací :-) Té dívce jsem bohužel nedokázal uvěřit její chování, literární data při zkoušení chrlila jak naučenou básničku a hlavně po roce sbližování se s někým, ho asi po pár minutách nevyhodím na ulici a dům v němž bydlím neprodám. To je prostě neomluvitelná nesmylsnost. Pak zas změna názoru, když zjistí, že jde o rodinu... Alespoň konec dopadl hezky. ()

JirKrato

Herecké výkony na maximální úrovni a to doslova. Rád bych se zde zmínil především herce Gabriel Macht, Jeho šmírování těla Scarlett Johansson při posezení v přístavu, to na co celou dobu čučí divák mužského pohlaví s otevřenou hubou ( je to má oblíbená herečka ) konečně neuniklo oku herce, kamera zde krásně zachycuje nerozvážnost prvních smělých pohledů a jejich okamžitých úhybů při pohledu Scarlett na Gabriela. Geniálně lidská scéna. Hudební doprovod k filmu, také naprosto trefený, takže spokojenost 85% ()

RedDuck

Film o dvou ochlastech a majitelce domu. Podobně jako ve slavnějším Ztraceno v překladu nejde ani tak o děj, vytříbené dialogy nebo záběry. Hlavní devizou je vynikající atmosféra vyvolávající emoce. Tady to je ale atmosféra rozpadlého New Orleans. Někdo si stěžoval na dabing, no na čt 2 vysílaly v původním znění. ()

Cruchot

Klobouk dolů před hereckými výkony Travolty a Johanssonové, ale víc toho (třeba zajímavější story) tento film v podstatě nenabízí. Nějak se mě tenhle snímek prostě nedotkl. ()

Yomega

Hlavní hvězdou filmu pro mě není Scarlett Johansson, ale John Travolta, který předvádí fantastický výkon. I když Scarlett je zase mnohem hezčí:-) ()

bolf!k

Jediný, co mi teda nesedlo bylo, když se tu pokaždý zmínili o bohu. Jsem ateista, takže mi takovýto, poděkujme bohu, lezlo krkem. Na druhou stranu, když se na to podívám svýma očima, tak k tomu boha vůbec nepotřebuju a pořád se mi to děsně líbí. 85% ()

IdaHutt

Další snímek, který mě ničím neoslovil, ačkoli se o to moc snažil. Problém je v tom, že se snaží tvářit "jakoby ze života", avšak právě ten reálný život tam naprosto schází. Nestačí totiž jenom zaměnit načančaný apartmán či haciendu za otlučenou dřevěnou barabiznu, kterých jsou USA plné, akorát ve filmu se objevují vzácně (pokud nejde o feťáky či drogové kriminálníky). Nestačí jenom vzít pár chlápků, kteří se vykašlali na americký sen (navíc není tak úplně jasné proč, zvláště v případě mladého adepta spisovatelství), nestačí jenom hrát nešikovně na city - když to všechno je absolutně vyspekulované, posté překopírované z jiných příběhů a trapně šťastný konec z toho odporně čpí od první minuty. A ty stovky amerických začínajících spisovatelů už mi vážně lezou krkem! A ze skutečného života je tam jenom pár drobků - moc by mě zajímalo, z čeho hoši v barabizně žili, platili elektřinu a vodu, chlastali jako duhy atd. Moc by mě zajímalo, z čeho zacvakal marod Travolta pobyt a vyšetření ve špitálu. Moc by mě zajímalo, jako může nějaká holka, které střední škola nevoněla natolik, že propadla ve třech ročnících, náhle během měsíce zvládnout (navzdory sebelepšímu dozoru!) přípravu na maturitu a ještě dostat doporučení na vysokou. A kdo jí pak zaplatí studia, také není jasné. Mimochodem, ten libovolný výběr maturitních předmětů - kdypak to definitivně zavede nějaký učený (nejlépe plzeňský) inovátor také u nás? Dvě chatrné hvězdičky dávám akorát za šedivého, protivného a nachcípaného Travoltu. Jinak absolutní ztráta času. ()