Píseň lásky samotářky

• USA A Love Song for Bobby Long (více)

Emotivní drama Píseň lásky samotářky vykresluje příběh tří ztracenců, které svede dohromady úmrtí jazzové zpěvačky Lorraine. Ta po sobě zanechala dospívající dceru Pursy a rozpadající se dům v New Orleans, který léta obývají dva nerozluční přátelé v podobě bývalého profesora literatury Bobbyho Longa a jeho bývalého asistenta Lawsona, který zde údajně čerpá inspiraci pro svůj román. Večně opilí a zhýralí kumpáni nemají v úmyslu opustit svůj domov, proto důvěřivé Pursy zalžou o pozadí dědictví. Nevyzrálá dívka se nakonec rozhodne zůstat v domě své matky na dobu neurčitou se svéráznou dvojicí bohémů, kteří se patrně ze samého zoufalství zamýšlí upít k smrti. Soužití nesourodé trojice přináší odhalení dávných tajemství, která se dlouho utápěla ve zvláštním městě plném neviditelných lidí... Hereckému obsazení vévodí John Travolta jako zhýralý bohém s bolavou duší Bobby Long a tehdy vycházející herecká hvězda Scarlett Johanssonová, která byla nominována na Zlatý Glóbus za ztvárnění dospívající Pursy, která složitě hledá své místo v životě. Ústřední trojici doplňuje Gabriel Macht v roli tápajícího spisovatele Lawsona Pinese. (Česká televize)

DruidKarel

704. hodnocený film: Příběh tohoto filmu je tak obyčejný a tak všední, že je až vlastně geniální. Celou dobu můžete slyšet nádhernou muziku, která mě fakt chytla. Travolta se taky předvedl v dobrém světle a Scarlett Johansson jenom předvedla, že je z ní fakt superhvězda současné i budoucí doby. Od ní se toho ještě dočkáme hodně. Je to kus nádherný baby a pro mě je tím nejkrásnějším, čím může Hollywood disponovat. Film mě skutečně zaujal a jenom deklaroval ono dobré hodnocení. Proto i já se přidávám se svými 4* a musím skutečně ocenit záměr režiséra i scénáristy, že do rolí obsadili nejlepší možné lidi. 4* ()

Wormboy

Maly film o dievcati, ktore po smrti svojej matky prichadza do jej domu a zazina iskru nie len tam, ale aj v zivote dvoch stroskotanych intelektualov. Pekny pribeh, vyborni herci, trosku striedmeho moralizovania, proste taky prijemny a pohodovy filmik,ktory by vsak v televizii zrejme uspech nemal. ()

campix

Takové to hodně pomalu a volně plynoucí drama a řekl bych až téměř feel-good film, zas tolik dramaticky to všechno nevyzní, i když se stanou věci, které ke smíchu nejsou. Prim hraje herecké obsazení, kterému kraluje v té době ještě mladičká Scarlett Johansson a John Travolta. Na můj vkus až příliš bezvýrazné a pomalé drama, které sice celkem příjemně uteče, ale za nějaký delší časový úsek si rozhodně nebudu pamatovat, o čem to všechno vlastně bylo. ()

laik_60

Po dlhom čase ma Travolta oslovil. Výborná, komorná dráma troch ľudí, spajajúcich ťažký, troška smutný osud a osamelosť. ()

misulka03

Silný příběh, člověk si musí najít cestu ke svému životu. Johna Travoltu nemám příliš v lásce, ale tady mu nemůžu upřít skvělý výkon. Scarlett Johansson byla velmi přesvědčivá a sympatická. A Gabriel Macht, no ten jeho úsměv :) Nedá se říct, že bych z filmu byla naprosto nadšená, ale příběh to byl krásný :) ()

Radiq

Neustálá konzumace cigaret a chlastu dává filmu rozměr reality. Reality místy s dost hutným humorem. Kulhající bílej Travolta není na první pohled žádnej dobrák a jeho alkoholickej spolupíč Gabriel Macht ho musí pořád krotit. Oba podávají však hodně slušný výkon a Scarlett jim do toho přináší svou krásu a dokonalé dialogy. Minulost jednotlivých postav se postupem času dozvídáme a najednou chápeme, proč jsou takoví, jací jsou. A nejlepší na tom je právě to zjišťování. Není to totiž řešeno nějakým ohraným způsobem (typu flashback), ale nevtíravě, alkoholicky a přesto procítěně. ()

sator

Dostat do rukou námět jiný scénarista, točit to jiný režisér a obsadit to jinými herci, mohl to bejt dobrej film.Takhle mi to přijde místy tak trapný a nevěrohodný že sem až opotil... 50 % ()

Noviik

Po dlouhé době jsem, viděl film, ve které Travolta zahrál naprosto skvěle napsanou roli, snad i jemu přímo na tělo. Byl opravdu skvělý, což se dá říct i o tradičně vynikajicí Scarlett Johansson, která sice moc na 18 nevypadá, ale to vůbec nevadí. Hodně se mi tu líbil i Gabriel Macht, i když hrál třetí housle, jeho role byla zajímavá. Režie Shainee Gabela se vám nic nesnaží vnutit, spíš nabízí příjemný film, tak trochu Allenovského typu, kdy se tempo filmu nikam neřítí a vše je, jak má být. Včetně závěru. ()

dr.fish

Nepochybně největší a nejdokonalejší part Johnyho Travolty v jeho hereckém životě. Scarlett ještě mladá, nezkažená Hollywoodem, obyčejná holka hledající kořeny, chytající se stébla. Atmosféra New Orleans, dobrá muzika a divní týpci. Skvělý film, který světe div se, vůbec vznikl, protože vlastně na první pohled není o ničem. Jen o třech ztroskotancích na břehu řeky. Perfektní. 90% ()

Lamprea

Tohle byla nádhera. Přenádherná atmosféra, parádní herecký výkony, příjemná muzika a k tomu naprosto upřímný a na nic si nehrající příběh, kde se nešetří pěknýma citacemi. Chvílemi jsem si jenom vychutnával tu atmosféru, pak se zase od srdce zasmál, občas jsem se jen tak přihlouple usmíval a na konci jsem měl chuť si pobrečet. ***** "Nikdy se nevzdáme zkoumání. A na konci našich badatelských cest se vrátíme tam, odkud jsme přišly a konečně to místo poznáme" ()

chelseaman22

Dlouhonohá Scarlett do sebe láduje burákové máslo, jež umě kombinuje s lentilkami. Tento gaučing si ještě zpestřuje sledováním TV show, kde právě floridská obdoba toho Němce z teleshoppingu ukazuje, že akční sada 1+1 je opravdu akční. Po přesunu do Miami Scarlett zajde do místní nalejvárny, kde si objedná vyloženě veganskou stravu - fazole s rýží. Během "trávicí" procházky narazí TA osamělá z Tokia na alkoholickou besídku, kde koumák Travolta v opilosti cituje americké klasiky narozené v Tennessee. John se zvědavě vyptává: "Vy jste drahoušci, už jste měli pohlavní styk?" Třetí člen do party (věčný spisovatel) absolvuje šeredně obtížné koitusové dilema - osmnáctiletou Scarlett nebo čtyřicetiletou barmanku? Navýsost kvalitní, ale nudné. 70% Celosvětový výdělek k 23. 6. 2013: $1,841,260 ()

andrii

Přidej se a lokej spolu s ní. Intimní citový refrén. Ať nadobro nezakoření v darmošlapectví stojatých vod. Zdomácní, kde si srdce pověsí. Siroty, poetové absintu, které i v dešti pohostí lidská melodie, slunečník slov. ()

Mrkvič

Tenhle film mě nevzal. Byl jsem utahanej a usínal u něj, ale stejně bych si ho asi ani víc neužil. Zajímavý to bylo, ale Travoltova postava mě tam pořád strašně štvala. Scarlett Hohansson na něj dokonce vždy reagovala stejně ve filmu, jako já v pokoji, ale stejně mě to nebavilo. ísničky ale skvělý a když zpíval Travolta, tak jsem si to užíval asi nejvíc. ()

bubun

Podbízivý, předvídatelný, rádoby nezávislý film s rádoby cynickým drsňákem Travoltou. Všichni pořád něco citují, což ubírá uvěřitelnost, občas to zachrání hudba, občas to ale celý pokope (mimo blues tu zaznívají někdy i nepříjemné sentimentální hrůznosti). K tomu iritující "vyprávění" druhého drsňáka, mlaďocha se strništěm.... Nevím, zda to celý neshodil dabing, pokud ano, je mi líto, ale příběh taky nic moc. Drsňákovi mlaďochovi nakonec samozřejmě vyjde kniha (a samozejmě je to "National bestseller", což je hezky vidět na obálce) a Scarlett samozřejmě začne studovat na univerzitě (abychom to poznali a správně pochopili, v záběru máme dokonce několik vteřin Scarlettin bágl, na kterém má nášivku New Orleans University) . Měla jsem problém to dokoukat do konce. ()

farmnf

Jelikož mě u filmu vyrušovala moje žena, nevím, zda je to objektivní hodnocení. sračka Hollywoodu z toho sice čouhala ale Travolta je naprosto jedinečný opilec a Scarlett je neskutečně krásná. Velmi dívatelný film. V Alabamě bych nikdy nechtěl žít, to rači Bruntál, tam to taky stojí za hovno. ()

Mirokukii

Začíná to jako zpustlé, alkoholocigaretové drama. Snímek kvetoucí postupem ve vyprávění v pěkný květ. Končící dojemnou romantikou. Hluboký v myšlenkách, silný v pocitech. Herecky naprosto skvělý John Travolta. Mající v arzenálu vždy tu "správnou" citaci. Jako prokletý bývalí profesor mě ihned strhnul a odzbrojil. Pro potěchu oka půvabná, a též hezky hrající, Scarlett. ()

Cushing

Za vidění to stojí (hlavně kvůlivá Scarlett, že), námět je slušný, příběh realistický i tklivý, i obrazové hody se konají, New Orleans před potopou, přepis na dvd výtečný, co víc si přát? Lze si víc přát pořádně, jasně a prostě odvyprávěný film, což tady není -- je to typicky zpotvořená adaptace románové předlohy, tvůrci opět zapomněli, že z románu je třeba vyextrahovat esenci a tu převést v obrázcích na filmový pás; tady je takových zákrut a zbytečných odboček a trapných nepravděpodobností, až si to říká o opuštění v půli. Stopáž je nemožná, ten šnečí filmek měl mít maximálně 90. Ale usedět se to dá, především díky hercům. ()

Thommie

Výborný snímek, který si právem zaslouží nejvyšší hodnocení. Skvělé herecké výkony - Scarlett Johansson, John Travolta, Gabriel Macht; úžasná hudba, perfektní neumělá atmosféra, naprosto zřetelná autorská (režisérova) linka, který zcela jasně věděl, co chce a do posledního procenta se mu to podařilo. Film je mi neuvěřitelně sympatický, dva "ztroskotanci" ovšem se vznešenou duší, kterou jim dává literatura a vzdělání. Představte si sami sebe v jejich situaci, chlastali byste a přitom se věnovali umění, myšlení a čtení knih? Myslím, že většina z nás by zůstala u toho chlastání. Obdiv, to je to, co musí Pursy nakonec pocítit, i když na začátku čeká něco diametrálně odlišného. Tak jiného, že je nakonec příjemně překvapena, třebaže její překvapení je poněkud udušeno 'zhnusením' :). „Nelze vytrhnout jedinou stránku z našeho života, ale je možné hodit celou knihu do ohně." Celým filmem prochází klasická ověřená moudrost zachycená ve světové literatuře, nakonec tedy lze říct, že i když oba žili v takovým nepořádku, bylo to nakonec kulturní prostředí. Oba byli kulturní a to jim dalo vzezření výjimečnosti a právo na výjimečnost. 100%. ()

venison

Vcelku koukatelný snímek se zajímavým hereckým obsazením.. Skvělá atmosféra outsiderů a povalečů z New Orleans, ale aby to bylo to pravé "boom", tak tomu prostě něco chybělo.. Johna Travoltu mám ráda, ale nějak mi v této roli nesedl.. ()