Španglicky snadno a rychle

Spanglish

Španglicky ľahko a rýchlo

Komedie / Romantický / Drama / Rodinný

USA, 2004, 126 min

Ide o komediálnu drámu so snahou vyvolať u diváka príjemné emócie a tým aj dobrý pocit. U mňa to však veľmi nefungovalo. Príbeh je síce celkom zaujímavý a dokáže udržať pozornosť celý ten dlhý čas, ale dráma a komédia sa tu zastavili tak na pol cesty a zapadli do priemeru. Všetko je ploché, samozrejmé, nevýrazné a preto jediný pocit, ktorý sa na konci dostavil je pocit neutrálnosti a s tým je aj spojené konečné konštatovanie, že nebolo to zlé ale ani nič svetoborné. Proste jednohubka s myšlienkami, ktoré ničím neoslnia. Iba ak svojou priemernosťou. Jediný poznatok, ktorý mi film dal je, že Sandler sa hodí skôr do čistej komédie ako do drámy, pre mňa je už príliš komediálne zaškatuľkovaný a neverím, že ma v budúcnosti dokáže prekvapiť niečím novým. 50/100(23.1.2014)

Komediální drama od oscarového scénáristy, režiséra a producenta Jamese L. Brookse vypráví příběh krásné Mexičanky Flor ( Paz Vega ), která se stane hospodyní v domě bohaté, ale problémové rodiny Claskyových.... Kamera : John Seale.(4.10.2011)

Jsem velký fanda "sandlerovek", komedií, které jsou někdy až příliš ztřeštěné, ale mají mnohdy i vážnější podtext. Tahle komedie se snad ani mezi typické sandlerovky zařadit nedá, protože je tu silně zastoupen romantický prvek s návazností na téma rodina, manželství, vztahy mezi lidmi. Rozhodně jsem se nenasmál tolik jako u Kursu sebeovládání, přesto jsem spokojen. Paz Vega je pořád stejně okouzlující jako v Sex a Lucía.(24.7.2007)

Keď James L. Brooks natočí raz za pár rokov nejaký film, oplatí sa pozrieť ho. A spojenie komédia-dráma s romantickým nádychom je jeho špecialita. Je to cítiť od začiatku do konca. Tentokrát stavil na podmanivých hercov a vyplatilo sa, len ten dabing Téi Leone mohol byť umiernenejší. Najväčší problém mi robilo postavenie záujmov a rozpačité vytýčenie priorít filmu. Je jasné, že bude hrať na city, ale zahral to veľmi pianissimo, takže som sa viac sústredil na romantickú stránku, ktorá zaujme svojim vyzretým rodinným zázemím na strane 'španielskej', no absolútne absurdným na strane 'americkej' rodiny. Ale ubehlo to rýchlejšie než som čakal, ľahko určite nie. No a bez Sandlera neviem, pretože zabodoval nielen vo vtipných momentoch. Je to proste všetko až príliš umiernené. 70%.(14.2.2008)

No, myslím, že se začnu učit španělsky... Je to tak 3a1/2... :-) 60%(31.1.2010)

• Téa Leoni