Španglicky snadno a rychle

Spanglish

Španglicky ľahko a rýchlo

Komedie / Romantický / Drama / Rodinný

USA, 2004, 126 min

Abych pravdu řek, tak sem čekal něco přece jenom komediálnějšího a pohodovějšího, když tady hraje Adam Sandler a ne rodinodramatickej film, kde sem velkou část filmu akorát sledoval hysterickou Téu Leoniovou, nicméně Paz Vega je tady fakt moc pěkná a příběhově to rozhodně špatný neni, jen to moc nezaujme a nenabídne nic navíc(7.6.2008)

Nemůžu si pomoci. Skvělý scénář, pohodové obsazení(civilní Sandler mě setsakramentsky baví). A hlavně jeden z mála letošních filmů, který mě opravdu chytil za srdce.(14.8.2005)

Ono stačí, když ze sebe pan Sandler aspoň na chvilku nedělá debila a hned čučím jak blázen. Na co ještě jsem tu čučel snad nemusím psát, v tomhle jsem nejvděčnější divák pod Sluncem. Příjemný film s dobrým humorem a zajímavým příběhem - tomu se u dvouhodinové americké rodinné komedie říká zázrak Vánoc. P.S: Jestli si někdy pořídím děti, tak jenom kvůli chůvě.(29.12.2014)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Prostředí 7/10/// +herci potěší, milé postavy rovněž, příběh je originální a na romantickou komedii nevídaný, je zajímavé sledovat jako si postavy poradí s jazykovou bariérou, konec není typický americký -je třeba si zvyknout na děj a příběh samotný, něco je vtipné, ale je to zároveň i rodinné drama, to není vyloženě zápor, jen prostě nečekejte, že se budete smát od začátku do konce/// Příjemný film. Trošku delší, ale Adam Sandler vždy potěší a tentokrát si k sobě přizval netypické herce pro "sandlerovku" a vznikl z toho tak trochu jiný film. Přesto zajímavá zkušenost a nutno zdůraznit, že postavy si mě získali./// Celkem 70%///(17.10.2010)

rozpočet : $80 million tržby celosvetovo : $55,041,367(13.12.2006)

• Téa Leoni

• - Sarah Steele byla vybrána do role Bernie z 2000 mladých hereček. (Pumiiix)

• - Režisér filmu James L.Brooks neumí španělsky. (Pumiiix)

• - Ve scéně, kdy si John Clasky (Adam Sandler) připravuje toust k večeří, v první scéně pokládá vejce na slaninu, která je na rajčeti, a celé to zakrývá zelným listem a vrchním plátkem toustu. Ovšem v následující scéně, kdy je toust rozpůlen, jsou ingredience zpřeházené - vejce je nad zelným listem a slanina je pod rajčetem. K tomuto rozložení by přitom nedospěl, ani kdyby celý toust otočil. (8Dandee)