Španglicky snadno a rychle

Spanglish

Španglicky ľahko a rýchlo

Komedie / Romantický / Drama / Rodinný

USA, 2004, 126 min

Tak tomuhle já říkám 5hvězdičkový film (ne 4 a 3/4 :)). Nesmírně hřejivé, příjemné. Paz Vega je sympatická kočka. A Shelbie Bruce podává jeden z nejlepších dětských výkonů.(24.11.2005)

Adam Sandler v romantickém a lehce komediálním filmu. Je vidět, že mu role sedla a divák se nemusí bát nudy. ( Hodnocení: 7/10 )(27.11.2012)

Spoiler v komentu! Na jednu stranu šlo o milou komedii a romantiku, ale na druhou stranu jsem čekal poněkud více. Co mě nejvíce mrzí je otevřený konec, nebo spíše takový závěr, z kterého je patrné, že větu "žili spolu šťastně až do smrti" zde nelze použít a to je při čekání u dvouhodinového filmu kapánek zklamáním.(9.12.2013)

Musím uznat že jsou i lepší filmy než uřvaná španělka a její dcera který si našli džob u skoro bohatý rodiny s nafoukanou manželkou a manželem (Adam Sandler) který si zaslouží někoho jiného. Je to docela dobrý dávám tři hvězdy za docela dobrý příběh a samozdřejmě za Adama Sandlera bez kterýho by ten film byl na prd takze to je muj nazor.(17.7.2010)

Tak teď již vím, kde se to v tom " věčném komikovi " Sandlerovi v komorním snímku M. Bindera http://www.csfd.cz/film/224695-volani-o-pomoc/ vzalo. On " potrénoval " již zde. Velká škoda, že se Adam ( až na vyjímky ) drží komediálních rolí. Že v něm třímá i vážnější potenciál ( poloha )dokázal dostatečně již v obou zmiňovaných snímcích. Přiznávám, že od tohoto snímku jsem očekával trochu něco jiného, nicméně tím nechci říci, že výslednou podobou jsem byl zklamán ( ba právě naopak ). Spanglish je překvapivě vyzrálý snímek, který nejvíce sráží jeho přílišná stopáž a balancování mezi několika žánry. To co naopak snímek táhne do nadprůměru jsou herecké výkony a to jak Adama Sandlera coby Johna Claskyho, tak především krásné španělky Paz Vega jako hospodyně Flor. 70%(9.8.2010)