Španglicky snadno a rychle

Spanglish

Španglicky ľahko a rýchlo

Komedie / Romantický / Drama / Rodinný

USA, 2004, 126 min

rozpočet : $80 million tržby celosvetovo : $55,041,367(13.12.2006)

Šéfkuchař John Clasky neprožívá příliš šťastné období. Hvězdičkový hodnotitel Timesů svým přemrštěným hodnocením změnil jeho útulnou restauraci v útočiště snobů, jeho neurotická manželka Deborah si mezitím vyměňovala tělesné tekutiny s realitním makléřem a nová mexická hospodyně Flor do toho pořád brebentí španělsky životní moudra takového kalibru, že se do ní snad i zamiloval. Vztahový propletenec je třeba vyřešit, každý musí poznat své místo v životě a jestliže dokáže babička skokem hodným zadáka amerického fotbalu zastavit zmatenou Deborah, tak se vše jistě podaří.(26.10.2009)

Tento film je pohlazení, hřeje u srdce, a ač se v něm najde pár komediální scének ústících obvykle z kulturního, sociálního a hlavně jazykového nedorozumnění, není to tak zcela komedie. Ostatně na to je James Brooks specialistou. Na komedie s "duchem" - třeba tak to můžu nazvat. Herci jsou veskrze příjemní, osobně mě příjemně překvapil Adam Sandler (už podruhé po Opilí láskou), Téa Leoni předvedla docela slušně neukojenou neurotičku a Paz Vega coby hispánská hospodyně je dostatečně uvěřitelná a to nejen díky tomu, že mluví španělsky, ale že skutečně hraje. Mám prostě pocit, že takový film má smysl, opravdu, žádné rádoby přehluboké filosofování, je jen civilně lidský - a to mám ráda.(24.11.2005)

Poměrně pohodová komedie, které lze vytknout jen máloco. Přesto na plný počet bodů by to muselo mít větší šmrnc. 7/10(21.6.2010)

• Handle

V podstatě můžu říct, že ten film mě zklamal. Vždyť to celé bylo tak nevýrazné! Ani nechápu, co tím chtěl autor říct. Herci byli supr, na film jsem se těšil, ale námět byl zcela nevyužit. Pro mě to je nakonec prostě jen film o španělce, co šla do americké rodiny a... tečka. Vtipy téměř nikde a dojemný konec se mnou také nic neudělal. Navíc tak trochu ''o ničem'', takže dlouhá stopáž podle mě také není na místě, ach jo... Já čekal minimálně o dvě hvězdičky víc...(8.8.2010)

• - Kazeta kterou používá Flor na výuku angličtiny je pravá. (Pumiiix)

• - V traileru zazněla písnička "Show You Love" od Jars of Clay. Na soundtracku k filmu ale není. (Pumiiix)

• - Kabriolet Audi v několika záběrech nemá poznávací značku. Během jízdy na dálnici však už značku má. (Terva)