Španglicky snadno a rychle

Spanglish

Španglicky ľahko a rýchlo

Komedie / Romantický / Drama / Rodinný

USA, 2004, 126 min

Neutrhnu se tak často, ale v tomhle případě to s klidným svědomím udělám, protože film, po kterém zůstala stopa v mém srdci a který jsem rozhodně neviděla naposled, si to zaslouží. K dokonalosti má na míle daleko, ale má množství místeček, která zvednou koutky a zároveň aktivují slzné váčky a tak je až s podivem, že já, která se tak nerada nechávám vydírat, jsem mu podlehla. Když Flor v noci zvětšuje sako zaměstnavatelčině dceři, která obrečí fakt, že jí matka kupuje menší oblečení, aby jí motivovala ke zhubnutí, a k tomu se naučí svou první větu anglicky "jen to zkus", kterou omílá do té doby, než dítě pochopí a zkusí a .... pochopí - to je třeba jedno z těch míst. A Paz Vega - přesně jak říká Adam Sandler, že když se na ní člověk dívá, nesmí mrknout, aby o něco nepřišel, je nejen záviděníhodně krásná, ale od filmu Sex a Lucia vím, že je i mimořádně dobrá herečka a svou paličatou a hrdou Flor zvedla tenhle filmeček, který mě v zarmoucený den odrmoutil, o další hvězdičku.(24.9.2006)

Adam Sandler v romantickém a lehce komediálním filmu. Je vidět, že mu role sedla a divák se nemusí bát nudy. ( Hodnocení: 7/10 )(27.11.2012)

Jsem velký fanda "sandlerovek", komedií, které jsou někdy až příliš ztřeštěné, ale mají mnohdy i vážnější podtext. Tahle komedie se snad ani mezi typické sandlerovky zařadit nedá, protože je tu silně zastoupen romantický prvek s návazností na téma rodina, manželství, vztahy mezi lidmi. Rozhodně jsem se nenasmál tolik jako u Kursu sebeovládání, přesto jsem spokojen. Paz Vega je pořád stejně okouzlující jako v Sex a Lucía.(24.7.2007)

Tenhle film me ze zacatku prijemne prekvapil a pozdejc nasral. Film sice neni klasicka Sandlerovska buranska komedie, ale spis takovy rodinny drama, ale ze zacatku je fakt vtipnej, Sandler se sice kroti, ale jeho hodnej sympatickej fotrik je fajn a Leoni misty vysiluje a ukazuje svuj komedialni talent. A do toho sexy Paz Vega, ktera se ze zacatku ve filmu jen tak mota a nikomu nerozumi. Takze tady prakticky neni zadnej poradnej pribeh, ani nejaky masakralni vtipy, ale film docela pohodove a vtipne odsejpa a trva to tak zhruba 90 minut. Kdyby tady tvurci film ukoncily, tak by to byla parada. Jenze film ma premrstenou delku pres dve hodiny a posledni pul hodinka je jak telenovela, kdy nekdo neustale buli, vecne vriskajici Leoni zacne bejt spis otravna a jediny, co jeste film jakz takz tahne, je chemie mezi Sandlerem a Vegou. Nebejt ty pulhodiny, je to parada.(28.9.2008)

Pekný film.Bohužiaľ tých negatív je naozaj dosť a tak nad tou štvrtou hviezdou ešte váham. Tea Leoni je tu obludne nesympatická hysterka, strašlivo prehráva a pri tej scénke s orgazmom, som nedokázal identifikovať či mala hrať orgazmus, alebo hrať že predstiera orgazmus; každopádne to bolo trápne.Vlastne celá Sandlerová rodina bola trápna a babička ako zo zlého sitcomu. Paz Vega sa naučila anglicky rýchlo a ľahko - asi tak tridsať krát rýchlejšie a ľahšie ako by bolo naozaj možne; Church dostal štek, ktorý by som sa bál nazývať vôbec cameom (škoda); a je to aspoň o pol hodinu dlhšie, ako by malo byť. Ale páčilo sa mi to.Konieckoncov je tam Paz; Sandler hrá; koniec je super a pár scén skoro úžasných.Len od toho netreba čakať genialitu typu As Good as It Gets. 70%(6.4.2013)

• Téa Leoni

• - Herečka Paz Vega neuměla anglicky a režisér James L. Brooks španělsky, proto při natáčení musel být neustále k dispozici tlumočník. (Coldrex)

• - Sarah Steele byla vybrána do role Bernie z 2000 mladých hereček. (Pumiiix)

• - Původně byla do role Debořiny matky obsazena Anne Bancroft. Nakonec však projekt opustila. (Coldrex)