foto

Paz Vega

  • nar. 2.1.1976 (43 let)
    Sevilla, Andalucía, Španělsko
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Paz Campos Trigo, jak zní hereččino skutečné jméno (Vega je příjmení přejaté od její babičky), pochází ze španělské Sevilly. Paz se herectví věnuje přibližně od svých šestnácti let: studovala žurnalistiku a přitom navštěvovala divadelní kurzy.

Její první televizní příležitost se naskytla v roce 1997, kdy ztvárnila jednu z hlavních rolí v komediálním seriálu "Más que amigos" (Víc než přátelé). Ve filmu debutovala o rok později coby María ve filmu "Perdón, perdón" (Promiň, promiň). Poté následovalo ještě několik rolí, bohužel v našich končinách neznámých, jako ku příkladu v seriálech "Compañeros" (Společníci) nebo "Siete vidas" (7 životů).

U nás jsme tuto sympatickou herečku mohli vidět například v dramatu režiséra Pedra Almódovara s názvem MLUV S NÍ ("Hable con ella"). Proslavila se tu ale také díky své roli krásky Isabelle, kterou stvárnila v komediálním dramatu švýcarsko-španělské koprodukce s názvem NOVO ("Novo") nebo díky roli Soni v muzikále režiséra Emília Martíneze Lázara DRUHÁ STRANA POSTELE ("El Otro lado de la cama"). Mezi velice úspěšné Paziny role však určitě také patří role Carmen v romantické snímku CARMEN: DIVOKÁ VÁŠEŇ ("Carmen") nebo role Angely v u nás neuvedeném filmu "Solo mía" (Jenom moje), za který však byla Paz poprvé nominována, a to na cenu španělských kritiků a cenu Goya, kterou jí však nakonec v roce 2002 vynesl film režiséra Julia Medema SEX A LUCÍA ("Lucía y el sexo"). Krom toho získala za tento film ještě cenu Sant Jordi za nejlepší herecký výkon.

Pazinými posledními filmy byly ŠPANGLICKY SNADNO A RYCHLE ("Spanglish") a komedie ŘEKNI, ŽE ANO ("Dije que si"). Co se týče hereččina nynějšího života, ačkoliv byl nedávno uveden její nový film "Un Angel de la oscuridad" (Anděl temnoty), nechala se Paz slyšet, že by ráda na nějaký čas vyzkoušela divadlo, protože Hollywood ji prý přespříliš neláká.

M_I_A_13

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace