poster

Jak přišli kováři k měchu (TV film)

Pohádka

Česko, 1998, 58 min

 • Tommassi3
  *

  "On se zbláznil !!" - "Zbláznil !! Samou radostí.." A Janečková taky !! Jó, senilita není žádnej med !! Protože tahle pohádka se stává jednoznačným vítězem ceny s názvem Největší úlet Vlasty Janečkové, guru naší pohádkové tvorby, bohužel jen v tom negativním smyslu slova !! Ani její ex Petr Štěpánek s kníry, jaké svět neviděl, ani výborná Drahomíra Hofmanová tuhle nesmírně trapnou snůšku bizarních inovací, co jich jen Šimková do toho upoceného scénáře zvládla nacpat, v tuzemsku divácky jednoho z nejoblíbenějších žánrů nedokázal zachránit !! S vypětím sil tu lze sice pověstný rukopis Janečkové najít, příjemné lokace ani typická Petrovova hudba však tentokrát nestačí, ubohý scénář a nesympatické a křečovité herecké obsazení tento kousek spolu s tím skřítkem, proti němuž je ten Vorlův učiněný skvost, nemilosrdně tlačí až na samou hranici únosnosti.. Toto je čirá tragédie..(6.7.2013)

 • Mylouch
  **

  Nuda na téma technologická inovace. Tvůrčí topornost, vyzařující pocitový papundekl i v exteriérech, slabé vedení herců, ne vždy organicky propojené ♫ písničky ve vlažné interpretaci. 1-2*(6.7.2013)

 • Paity
  **

  Roman Vojtek je ted akovář jako prase, skoro mu teklo mléko po bradě a hrál si na kováře.(16.8.2013)

 • otík
  **

  Těšil jsem se na pohádku od Vlasty Janečkové, ale prostě novější nedělní pohádky stojí za starý pendrek. Petr Štěpánek se sice v roli staršího kováře snaží, zbytek herců je však prkenný až trapný. Kovář hledá svého nástupce a hlavně manžela pro svou jedinou dceru, vybere si na pouti siláka, který má dobrý kovářský dech, ale je to totální jeliman. Kovářova dcera má ráda chudého pasáčka a toho si také chce vzít. Jinak vlastně o nic nejde včetně zcela zbytečného výstupu trpaslíka s mutujícím hlasem. Pohádka zaujme hlavně svou naivitou. Dobré je tak pouze to, že z obvyklých nedělních kulis jsme se ocitli v skutečných reáliích dochovaného skanzenu. Hudba: Vadim Petrov(14.11.2010)

 • Peytl
  odpad!

  Neuvěřitelně zčurákaný postsynchrony a navíc mi ten obludnej dětskej skřítek zkazil celou neděli, ona to byla celkově jen taková píčovina o kovářským fucku.(17.5.2015)

 • - Natáčelo se u Rudic, v Rudických kolíbkách a také ve skanzenu Rožnov pod Radhoštěm. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace