Jak přišli kováři k měchu (TV film)

Pohádka

Česko, 1998, 58 min

• pasazovarevolta

Proč dá někdo, kdo má rád pohádky, pohádce "odpad"? Mám doopravdy ráda pohádky a tohle byl absolutní paskvil s příšernými herci a obludným zvukem. Tak proto.(14.11.2010)

• Jezinka.Jezinka

Kmotra, kovář a Terezka dostali popis, že jejich postavy jsou jadrné a bodré a to byly, až se hory zelenaly. Kovářský učeň měl být prostý až slaboduchý a byl tak prostý, že by mu mistr kovář nedal jako partnerku ani chromou krůtu, natož vlastní dceru, Antonínek byl sladký a roztomilý, jak má romantický hrdina být, a pak tam přikřepčil naprosto pekelný skřítek, hraný malým děckem s umělými vousy, obohacen o nejpekelnější dabing, co lze ve filmu slyšet, pronášející nadšenecké proslovy jak soudruh na prvního máje, a neštěstí bylo hotový. Mohlo by to být lepší, kdyby za tím nebyla snaha být za každou cenu vtipný a ponaučný.(19.7.2014)

• kocik1

Jednomu se zaběhne ovečka, jinému rozum. Když to tak vezmu kolem a kolem, těch bezprizorních rozumů v téhle pohádce pobíhalo rovnou několik. Opuštěné postavy dělaly, co mohly, aby to nebylo k poznání. Zpívaly, řvaly a zpívaly a řvaly, někdy dokonce i bečely a vrčely. Občas se snažily být i moudré, ale copak to bez rozumu jde? Člověk nemá hlavu, aby ji věšel, ale aby přemýšlel, jak pravil onen příšerně namaskovaný i nadabovaný skřet. Škoda, že ho nikdo neposlouchal, dokonce ani ten nedovtipa Antonínek, který mohl být pro Terezku zajímavým jedině v kontextu s myšlenkovým zombiem Józou. Kdyby tohle viděla Božena Němcová, v hrobě by se obrátila.(23.12.2014)

• Peytl

Neuvěřitelně zčurákaný postsynchrony a navíc mi ten obludnej dětskej skřítek zkazil celou neděli, ona to byla celkově jen taková píčovina o kovářským fucku.(17.5.2015)

Pohádka jako dělaná na nedělní odpoledne. Hodně jí pomohlo, že není natočená jen v interiérech mezi papírovými kulisami, které by pokazily celkový dojem. Petr Štěpánek se hodně snažil, jednu chvíli vypadal jako čert, ale sám bohužel celý příběh utáhnout nemohl.(15.11.2010)