poster

Jak přišli kováři k měchu (TV film)

Pohádka

Česko, 1998, 58 min

 • kocik1
  *

  Jednomu se zaběhne ovečka, jinému rozum. Když to tak vezmu kolem a kolem, těch bezprizorních rozumů v téhle pohádce pobíhalo rovnou několik. Opuštěné postavy dělaly, co mohly, aby to nebylo k poznání. Zpívaly, řvaly a zpívaly a řvaly, někdy dokonce i bečely a vrčely. Občas se snažily být i moudré, ale copak to bez rozumu jde? Člověk nemá hlavu, aby ji věšel, ale aby přemýšlel, jak pravil onen příšerně namaskovaný i nadabovaný skřet. Škoda, že ho nikdo neposlouchal, dokonce ani ten nedovtipa Antonínek, který mohl být pro Terezku zajímavým jedině v kontextu s myšlenkovým zombiem Józou. Kdyby tohle viděla Božena Němcová, v hrobě by se obrátila.(23.12.2014)

 • Mylouch
  **

  Nuda na téma technologická inovace. Tvůrčí topornost, vyzařující pocitový papundekl i v exteriérech, slabé vedení herců, ne vždy organicky propojené ♫ písničky ve vlažné interpretaci. 1-2*(6.7.2013)

 • Paity
  **

  Roman Vojtek je ted akovář jako prase, skoro mu teklo mléko po bradě a hrál si na kováře.(16.8.2013)

 • blackrain
  ***

  Pohádka jako dělaná na nedělní odpoledne. Hodně jí pomohlo, že není natočená jen v interiérech mezi papírovými kulisami, které by pokazily celkový dojem. Petr Štěpánek se hodně snažil, jednu chvíli vypadal jako čert, ale sám bohužel celý příběh utáhnout nemohl.(15.11.2010)

 • Tommassi3
  *

  "On se zbláznil !!" - "Zbláznil !! Samou radostí.." A Janečková taky !! Jó, senilita není žádnej med !! Protože tahle pohádka se stává jednoznačným vítězem ceny s názvem Největší úlet Vlasty Janečkové, guru naší pohádkové tvorby, bohužel jen v tom negativním smyslu slova !! Ani její ex Petr Štěpánek s kníry, jaké svět neviděl, ani výborná Drahomíra Hofmanová tuhle nesmírně trapnou snůšku bizarních inovací, co jich jen Šimková do toho upoceného scénáře zvládla nacpat, v tuzemsku divácky jednoho z nejoblíbenějších žánrů nedokázal zachránit !! S vypětím sil tu lze sice pověstný rukopis Janečkové najít, příjemné lokace ani typická Petrovova hudba však tentokrát nestačí, ubohý scénář a nesympatické a křečovité herecké obsazení tento kousek spolu s tím skřítkem, proti němuž je ten Vorlův učiněný skvost, nemilosrdně tlačí až na samou hranici únosnosti.. Toto je čirá tragédie..(6.7.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace