Jak přišli kováři k měchu (TV film)

Pohádka

Česko, 1998, 58 min

• Paity

Roman Vojtek je ted akovář jako prase, skoro mu teklo mléko po bradě a hrál si na kováře.(16.8.2013)

• Jezinka.Jezinka

Kmotra, kovář a Terezka dostali popis, že jejich postavy jsou jadrné a bodré a to byly, až se hory zelenaly. Kovářský učeň měl být prostý až slaboduchý a byl tak prostý, že by mu mistr kovář nedal jako partnerku ani chromou krůtu, natož vlastní dceru, Antonínek byl sladký a roztomilý, jak má romantický hrdina být, a pak tam přikřepčil naprosto pekelný skřítek, hraný malým děckem s umělými vousy, obohacen o nejpekelnější dabing, co lze ve filmu slyšet, pronášející nadšenecké proslovy jak soudruh na prvního máje, a neštěstí bylo hotový. Mohlo by to být lepší, kdyby za tím nebyla snaha být za každou cenu vtipný a ponaučný.(19.7.2014)

• Peytl

Neuvěřitelně zčurákaný postsynchrony a navíc mi ten obludnej dětskej skřítek zkazil celou neděli, ona to byla celkově jen taková píčovina o kovářským fucku.(17.5.2015)

• Tommassi3

"On se zbláznil !!" - "Zbláznil !! Samou radostí.." A Janečková taky !! Jó, senilita není žádnej med !! Protože tahle pohádka se stává jednoznačným vítězem ceny s názvem Největší úlet Vlasty Janečkové, guru naší pohádkové tvorby, bohužel jen v tom negativním smyslu slova !! Ani její ex Petr Štěpánek s kníry, jaké svět neviděl, ani výborná Drahomíra Hofmanová tuhle nesmírně trapnou snůšku bizarních inovací, co jich jen Šimková do toho upoceného scénáře zvládla nacpat, v tuzemsku divácky jednoho z nejoblíbenějších žánrů nedokázal zachránit !! S vypětím sil tu lze sice pověstný rukopis Janečkové najít, příjemné lokace ani typická Petrovova hudba však tentokrát nestačí, ubohý scénář a nesympatické a křečovité herecké obsazení tento kousek spolu s tím skřítkem, proti němuž je ten Vorlův učiněný skvost, nemilosrdně tlačí až na samou hranici únosnosti.. Toto je čirá tragédie..(6.7.2013)

• Mylouch

Nuda na téma technologická inovace. Tvůrčí topornost, vyzařující pocitový papundekl i v exteriérech, slabé vedení herců, ne vždy organicky propojené ♫ písničky ve vlažné interpretaci. 1-2*(6.7.2013)

• - Natáčelo se u Rudic, v Rudických kolíbkách a také ve skanzenu Rožnov pod Radhoštěm. (M.B)