Roztržitý, ale geniální profesor Alexander Hartdegen ztratí při loupežném přepadení svou velkou lásku Emmu. Aby odvrátil její smrt, rozhodne se sestrojit stroj času, vrátit se do minulosti a této tragické události předejít. Osud jeho dívky se mu však změnit nepodaří. Ptá se tedy, zdali je to vůbec možné, a představuje si, že někde v budoucnosti by na to mohl najít odpověď. Roky 2035 a 2037 mu jeho otázku také neobjasní, a tak se posouvá nešťastnou náhodou o celých osm set tisíc let dopředu. Na Zemi je všechno jinak, Měsíc se rozpadl a planetu teď obývají dvě naprosto odlišné rasy - mírumilovní Eloiové a záhadní krutí Morlokové. A existuje zde ještě někdo, kdo je všechny ovládá... (TV Nova)

pekos

Časový paradox alebo cestovanie v čase nemá oporu v logickom ponímaní sveta, no v sci-fi filmoch umožňuje scenáristom rozvinúť vlastnú fantáziu a prípadne ohúriť divákov. Napriek tomu, že sa v tomto prípade tak nestalo, tento film je vizuálne skvele pripravený, dej zaujímavý, dobrý herecký výkon Guy Pearca - rozhodne príjemná zábava, nielen na jedno použitie. Film pre všetkých skutočných fanúšikov sci-fi. Nízke bodové hodnotenie ? Nič prekvapujúce - stádový efekt. ()

zimi

U mě hodně dobrý sci-fi, bavil jsem se a v tom to žánru a hrátky se strojem času, jeden z nejlepších, asi to bude tím, že mě přitahuje cestování časem, ale hudba, herci, režie, námět super. Něco mezi 4 a5*, ale že má tak nízké hodnocení, volba jasná.pamatuji, když jsem to viděl v kině poprvé a byl jsem nadšený! ()

Milouch

Úžasný soundtrack a skvělé efekty. Scéna s přesunem v čase je nezapomenutelná ale to ostatní si už člověk ani pamatovat nechce. Upřímně... s maskami si mohly pohrát o něco víc. ()

Johny_Blaze

Hezké efekty, ucházející hudba i kamera. A to je vše. Zbytek už se dá ohodnotit velice chabě a dějová linie je velice snadno předvídatelná už po prvních patnácti minutách sledování. Přesto kdyby tento film nebyl natočený chyběl by mi v mé filmotéce a to se zdaleka nejedná o mistrovské dílo. Zkrátka mě tento snímek poměrně oslovil a myslím si, i přes to že je to jistě velmi individuální, že v tom nejsem sám. ()

walker2014

Každý film, kde mohu najít pointu i v tom, že v určité chvíli se člověk musí rozhodnout zapomenout na minulost, přizpůsobit změnám a využít je pro svůj život je pro mě více než zajímavé. Navíc dobře udělané efekty, herecké výkony vice než dobré, pro mě nejen k zamyšlení ale i dost akční, takže rozum mi ríká ***, ale jelikož sám jsem jej viděl aspoň 3x, což chtě nechtě pro mě znamená , že se mi líbil víc než dost a u tohoto i když již starého filmu tedy musím aspoň trochu zlepšit průmer. ()

Livto

Podarený film so skvelými efektami. Dej bol dobrý, držal sa témy a čo ja môžem povedať tak aj predlohy. Len ma zarazilo, aký krátky film to bol, mohol byť trochu dlhší, viac natiahnutý. Mohlo tam toho byť omnoho viac. Viac akčných scén, viac ukážok zo sveta budúcnosti a aj viac netvorov. ()

CitySP

Pěkně natočený film na svou dobu s pěknými vizuálními efekty. Poměrně dobré herecké výkony, zabaleny do tématu vědy a budoucnosti. Zpočátku nudný film se stane po chvilce snímkem plným napětí a hlavou se mihne tisíce otázek ohledně děje, který vede k zamyšlení. Příjemná odreagovačka na večer :) ()

Ahas_ver

Vizuální efekty bohužel nezachrání nevalný dojem ze slaboduchého scénáře a naprosto useknutého a odbytého závěru. Herecké výkony veškeré žádné a ani Ájrons není nijak výrazný ()

PORTER44

Průměrná dobrodružná podívaná,vynálezce G.Pearce ztratí svou milou a tak sestrojí stroj času a pokusí předejít její smrti ale zjistí že když jí zachrání před jedním neštěstím stane se jiné a navíc při dalším pokusu cestování se ocitne místo v minulosti v budoucnosti kde je svět úplně jiný,lidé žijí v džungli a ohrožují je přerostlé obludy. ()

QQQWWW

Kdyby se tento film dal převézt do reality,tak by se člověk mohl vyvarovat veškerých chyb,kterých by se kdy dopustil,protože by se mohl vrátil v čase a vše změnit,či napravit.Pokud mluvíme pouze o filmu,vrátila by jsem se i 1000x jen aby jsem mohla být se svým milým..Každou vteřinu.Film mě unesl a pohltil mě,musela jsem se na něj podívat ještě asi 10x,nebo klidně i 1000x, je mi líto Alexandera Hartdegena,který ztratil svou lásku,a nemohl s ní být,jelikož by stále umírala,pokaždé,když by se vrátil v čase a pokusil se o její záchranu.A nebyla to zrovna namyšlena koza.Jenže osud si nevybírá..(To by jsem zase psala o jiném filmu.)A tak odešel hledat odpověď do vzdálené budoucnosti,kde lidstvo nejspíš začalo od začátku.Jediné co se mi nelíbilo byly místní příšery,Morloci.Masky nic moc,ale prní půlka filmu se mi líbila.A další věc, asi jen těžko by se angličtina zachovala i po 802 701 letech,od apokalypsy, když vznikl jazyk úplně nový..Film celkově moc hezky zpracovaný.Hudba taky perfektní.Proto ode mě dostává plné hodnocení ()

andy60

Vizuálně pěkné, obsahově nedotažené. Osobně jsem čekal jiný vývoj - věřil jsem, že to bude velkolepá love story napříč časem, ale náš hrdina nějak pozapomene jak oživit svou tragicky zesnulou lásku a vrhá se za dobrodružstvím a novou láskou. Začátek rozhodně lepší než závěr. ()

Lonelybiker

Ten nápad, ten byl skvělý. Posunout chlapa o 800 tisíc let dopředu a vymyslet, co tam bude, to už se ale moc nepovedlo. Nevěřil jsem tomu a i když vše vypadalo krásně a zejména hudba je opravdu moc povedená, nemůžu dát lepší hodnocení kvůli happy endu. ()

galaxy84

Pro mě osobně je to krásný film. Knihu jsem nečetl a tím pádem jsem mohl ke snímku přistupovat bez jakéhokoliv očekávání či předsudků. Ten, kdo se dokáže oprostit od zbytečně přehnaného očekávání, tomu film nabídne hodinu a půl citlivě podaného dobrodružného sci-fi, které v sobě nese hlubokou myšlenku. ()

padav94

Zaujimaju ma také filmy z tématikou cestovania časom ale čo sa týka tohto filmu-zo začiatku to bolo zaujímavé ale potom to jak boli v tej budúcnosti asi roku 802701, to už bolo také o ničom aj som sa občas nudil a to prostredie bolo dosť depresívne, mohlo to račej ostať v tom roku 2030 no co už. ()

Jirkacek

Stroj času neměl šanci uniknout mé pozornosti, jelikož mám rád Sci-Fi a speciálně cestování časem je moje nejoblíbenější filmové téma. A tak jsme si jej doma pustili i přesto, že jsem jej kdysi nedlouho po jeho uvedení na TV obrazovce již viděl a že neměl dobré hodnocení zde na ČSFD. Bohužel jsem si pamatoval dobře, že už tenkrát mně děj moc nebavil a že jsem jaksi nepochopil podstatu toho, co tím básník vlastně chtěl říct. Tedy spíše, co chtěl vyjádřit režisér Simon Wells tím, že natočil film podle knihy H.G. Wellse. Nicméně začátek se mi hodně líbil - krásné exteriéry 19.století byly úžasné a vůbec celá atmosféra té doby mne fascinuje, takže jsem se kochal nádhernými záběry. Horší to bylo s hlavním hrdinou, vědcem a vynálezcem, jménem Alexander Hartdegen, jehož ztvárnil Guy Pearce. Nehrál sice svou roli nijak zle, ale nebyl mi zrovna moc sympatický. Naopak jeho snoubenka se mi líbila moc, ale ta zase zemřela hned na začátku příběhu, takže jsem si ji moc neužil. Její smrt byla ale hnacím motorem k tomu, aby vědátor Alexandr vynalezl hádejte co - samozřejmě stroj času - kterým se úspěšně přenesl zpět pár minut před okamžik smrti své milé. Jeho snaha však přišla vniveč, protože dívka opět zahynula tragickou smrtí, i když za jiných okolností. Alexander nedokázal pochopit, proč nejde změnit minulost a protože mu bylo jasné, že ve své době odpovědi nenajde, vydal se do budoucnosti. Jeho první zastávka byla v roce 2030 kdy nic nezjistil a poté zastavil o sedm let později, kdy lidé zničili Měsíc a tak byl Alexander rád, že přežil a unikl jisté zkáze. V mdlobách se přenesl se svým strojem až do období okolo roku 930 000, kdy se lidstvo znovu začalo obnovovat. Nic však nebylo již jako dřív ....V této pro mne nepředstavitelně daleké budoucnosti se pak odehrála podstatná část z 96 minut filmu a zde bych tvůrce pochválil za fantastické zpracování krajiny, obydlí i způsobu života tehdejších lidí. Fantazie pracovala u nich naplno, jen co je pravda, ale jejich myšlenka už tak dobrá nebyla. Bohužel od té chvíle děj jaksi začal pokulhávat a i když proběhlo několik akčních scén, vlastně se toho moc nedělo a já se těšil, až Alexandr zase odjede pryč do jiné doby. Co myslíte, kam pak nás hlavní hrdina odjel a jak vše dopadlo ? Podívejte se sami a třeba pochopíte, proč jsem snímek Stroj času ohodnotil třemi nadčasovými hvězdami ***. ()

Kaylar

Vždy velice lituji, když musím dát jakémukoli filmu z mého milovaného sci-fi žánru nepříznivé hodnocení, ale v tomto případě to opravdu jinak nelze. Začátek se ještě jevil poměrně slibně, ale s pokračujícím dějem už soudnému divákovi nezbývá nic jiného, než jen nevěřícně kroutit hlavou. ()