Královští tučňáci se rodí s nadáním pro zpěv. Mumble je výjimka. Narodil se, aby tančil…vlastně stepoval. Takové tučňáka nehodné chování se stane důvodem pro jeho vyhnání ze země do velkého studeného světa. S pomocí podivínů Amigos a vševědoucího tvrďáka jménem Lovelace se Mumble vydává na dobrodružnou cestu za poznáním. Být upřímný sám k sobě je způsob, jak změnit svět. (Magic Box)

genetique

Pri roztomilosti to celé ostať nemalo, lebo celý príbeh mal naviac. Filmu z môjho pohľadu najviac neprospievajú muzikálové čísla, ktoré vlastne okrem príbehového torza neplnili žiadnu úlohu, iba pre divácky efekt. Ďalšie, čo bolo chybou, bolo pomerne zlé rozlišovanie tučniakov, aj preto sa asi rozhodli vstúpiť do deja len s minimom postáv, čo sa nakoniec tiež nevyplatilo. Mumble totiž ako postava veľa nepredviedol, i keď ako stepujúci tučniak bol veľmi milučký a jeho päť strelených kamošov toho po humornej stránke predviedlo patričný kus. Takže uspokojujúci nadpriemer, ale spomedzi animo-oscarov dosť prešvihnúté rozhodnutie. 65%. ()

Hellboy

Příjemný film, který mi v daném okamžiku dost sednul, nicméně kdybych ho viděl v jiné náladě, možná bych ho nemilosrdně potopil, kdo ví. Rozhodně ale není tak špatný, jak to ze zdejších hodnocení vypadá. ()

3DD!3

ŠŤASTNÁ NOŽIČKA je klasický příběh pro děti (i když místy se mi zdál dospělý až až). O dospívání a tak podobně. Nic zvláštního. Tedy až na skvěle vybrané hlasy hlavních tučňáků a VYNIKAJÍCÍ hudbu Johna Powella, která všechno zvedá o třídu výš. Po stránce animace je HF trochu nevyrovnaný a geniální scény jak například vánice nebo akvárium střídají vyloženě obyčejní tuleni nebo rypouši sloní. Vyklubal se z toho prostě mnohem, mnohem lepší film než jsem čekal. A navíc mám tučňáčky moc rád :-). ()

Le_Chuck

Za mlákou neprávom vyhypované, doma neprávom zdrbávané, tak si divák vyber. Na prvú ligu (Nemo, Shrek, Incredibles) sa oscarová "Veselá Ťapka" naozaj nechytá, aj keď scéna v akváriu by bola aj 10 hviezdičiek, takže niekde medzi Ice Age2 a Madagaskarom vidím jeho miesto. Decká budú chcieť tancovať, spievať, v lepšom prípade si zapametajú pár fráz o predsudkoch a prieteľstve, a možno film zachráni nejakého toho tučniaka. Ak toto nevzniklo na objednávku Greenpeacakov, tak som Mumble. 65% ()

Lavran

Nejsem proti tučňákům nijak zaujatý, ale jakmile jim někdo přisoudí muzikálnost a oni začnou zpívat a stepovat a zachraňovat přirozený řád věcí... měl by si za to někdo odsekat všechny přečnívající údy. Na druhé straně zase nemůžu být tak nepřející a přiznávám Happy Feetu jedno velké plus! Narozdíl od ostatních animáčů (to se samosebou netýká pixarovek) má jednu velkou výhodu v tom, že díky epickému pojetí a famózní animaci se je pořád na co koukat (kosatky, tobogány, záběry na ledovcové pláně). Miller-kreativec měl ještě k tomu tolik odvahy, že přihodil i nějaké to tajemno - výsledek ale bohužel doklopýtal k čemusi, co nebezpečně připomíná Blízká setkání tučňáčího druhu a tragédii biblických rozměrů. Příště více příběhu, méně zpívánek a nesnažit se za každou cenu vystupovat z řady nějakým uhozeným nápadem... P.S. Prý je to ekologicky nezávadné. :) ()

Dan9K odpad!

Scéna v zoo je za čtyři, ale zbytek je snad to nejtrapnější, nejdebilnější a nejotravnější, co filmový pás poznal.. ()

freddy

Sympatický a pohodový animák, který mne docela zaujal. A upřímně nechápu zdejší hodnocení na ČSFD. Já jsem se do filmu prostě zakoukal a nechal se unášet příběhem. Je pravda, že příběh byl možná trochu jednoduchý, možná místy i kýčovitý, možná i propagandistický (ekologie). Animace možná také nebyla zase až příliš dokonalá. Ale asi mi stačí ke štěstí málo, ale mne se to prostě líbilo. Možná to je tím, že při sledování filmu jsem si připadal jako malé dítě, které kouká na animovaný film a líbí se mu. Ano, nedělá mi problém přiznat, že ač už jsem věkem dospělý, animáky mne stále dokážou zaujmout a stále si je umím užít, stejně jako když mi bylo 10 let a pouštěl jsem si Disneyovky. A tenhle film je prostě povedený. Hlavní hrdina je sympatický a díky bílému zbarvení mezi ostatními tučňáky snadno rozpoznatelný. Písničky jsou docela dobré a dějově je to prostě takové, aby to chápaly děti i dospělí. Já na animáku nemusím hledat něco uměleckého nebo prostě chyby za každou cenu. Já se chci u animáku odreagovat a vcítit se možná i do věku dítěte, vypustit starosti a bavit se. Kdo chce tenhle film svým hodnocením potopit, tak ten ho potopí a najde si pro to určitě mnoho důvodů. Ale já bych byl pokrytec, kdybych sem psal kecy o tom, že ten film je pro mne málo hlubokomyslný, že mi nic nového nedal, že je to jenom nepovedená záležitost pro děti, atd. Ale mně se to líbilo, je to z mého pohledu nadprůměrný film a dávám mu čtyři hvězdičky. ()

Ded@M@tes

Šťastný to tučňáček a jeho velké dobrodružství. Spíš pro menší publikum, ostatní vyloženě neosloví. Skvěle graficky zpracované. Animovaný film roku oceněný Oscarem. ( Hodnocení: 5/10 ) ()

Spooner

Panebože, to byla zase kravina. V první půlce filmu se furt zpívá a stepuje a v té druhé se rozdávají ekologická poselství, ale nuda je to po celý film. Nebýt skvělé vizuální stránky, tak by vážně nebylo na co koukat. ()

2Pac

Po nizkych hodnoteniach na csfd som toho vela necakl, avsak Happy feet mi poskytol skvelu zabavu. Da sa povedat, ze je to jeden velky hudobny videoklip s uzasnymi songami. Az prekvapivo dospelacky dej filmu s vyraznym enviromentalistickym odkazom odohravajuci sa na pozadi uchvacujuco "studenych" sceneriach a s uz spomenutou skvelou hudbou ma proste chytil za srdce. Relativny neuspech filmu sa mozno da prisudit az prilis tazkej teme pre maleho divaka a na druhej strane az prilis detskym prevedenim pre divaka "hlbokomyselneho". ()

Davies182

Kdyby mi někdo řekl, že mě jednou hodně dojme animák o tučnáčkovi, který má talent stepovat, asi bych se mu vysmál do tváře. Fakt dobrý. ()

Phobia

Vybrat nejlepší scény (tedy především vynechat zpívánky) a vměstnat to do třetinové stopáže, mohl z toho být milý, lehce nadprůměrný animák. Takhle je to nejen chladně sterilní, ale ještě navíc roztahané, nudné, rádobydojemné, moralizující, prostě otravné jak návštěva tchýně kombinovaná s kriglem fridexu. Za animaci, za roztomilého tučňáčka (charakter na ránu harpunou, ale vizuálně ťuťu-ňuňu), za sem tam zábavnější moment a za sympatie k těmto divným, legračním ptákům - 30%, víc ze sebe prostě nevymačkám: "Happy Feet" mě neučinil v nejmenším happy. ()

Fiftis

Naozaj som bol na tento animovaný film veľa zvedavý ... Čakal som, že sa Georgeovi Millerovi povedie fakt vydarené a vtipné dielko s hlbším podtextom ... Avšak aké bolo moje sklamanie keď som film zhliadol, to sa snáď ani nedá opísať. Pomalý začiatok filmu by som ešte prehrýzol, pretože nasledoval celkom slušný rozjazd, ale od polovice tento film proste vyšumí do stratenia. Jeden z tých nudnejších animákov. Tiež je to skôr pre tých 7 a menej ročných. Skôr roztomilé než komediálne. ()

Indiana

No neni to vyloženě průser, ale čekal jsem od toho animáku více, mnohem více. Většina humorných scén je založená na tom, že tam tučňáci zpívaj (hmmmm....) a jinak nic. Těch 87 minut mi ubíhalo strašně pomalu, na konci jsem si myslel, že to mělo tak dvě hodiny a prostě je to průměr no. Ale po technické stránce je to výborné, to se musí nechat. ()

Foox

Skvělé nápady nebo scény střídá demence, těžko říct jestli záměrná nebo ne. Ve výsledku hodně nevyrovnaná slátanina. ()

41. MFF Ekofilm 3. - 5. 12. 2015

41. MFF Ekofilm 3. - 5. 12. 2015

12.11.2015

80. léta vracejí úder

80. léta vracejí úder

08.03.2009

Duchové našeho mládí a videokazet se simultánním překladem opět straší. George Miller nezapomněl na Šíleného Maxe, ačkoli v uplynulých letech se mu dařilo spíš na poli digitální animace – má na… (více)

Alenka v říši brutality

Alenka v říši brutality

24.02.2009

Zack Snyder nezahálí. Ještě ani neměli premiéru Strážci a on už v Sydney s týmem počítačových mágů stojících za Happy Feet pilně pracuje na animovaných Guardians of Ga´Hoole. A s delší dovolenou… (více)

Hugh Jackman nezpívá – houká

Hugh Jackman nezpívá – houká

04.01.2009

Hlavní hvězda (promiň, Nicole) aktuálního velkofilmu Austrálie zřejmě nemá chuť na další epickou romanci. Jméno Hugh Jackman totiž už nefiguruje v zamýšleném obsazení ambiciózního 3-D muzikálu… (více)