Královští tučňáci se rodí s nadáním pro zpěv. Mumble je výjimka. Narodil se, aby tančil…vlastně stepoval. Takové tučňáka nehodné chování se stane důvodem pro jeho vyhnání ze země do velkého studeného světa. S pomocí podivínů Amigos a vševědoucího tvrďáka jménem Lovelace se Mumble vydává na dobrodružnou cestu za poznáním. Být upřímný sám k sobě je způsob, jak změnit svět. (Magic Box)

GigaPudding

Animovaný muzikál o tučňácích vypadá zajímavě, ale výsledek zas taková pecka teda nebyla. Příběh se točí okolo malého tučňáka Mamba, který narozdíl od všech ostatních tučňáků vůbec neumí zpívat a tak musí tančit. Na takový námět bych teda osobně vybrala zvířátka s končetinama trochu víc uzpůsobenýma k tanci než mají tučňáci, ale tak animátoři je rozhýbali vcelku pěkně. Pěkných tu taky bylo pár záběrů a pár celých scén, zvlášť ta když se Mambo vrátil od malých tučňáků a chtěl sbalit Glorii. Jinak se tu ale využívají hlavně známé písničky a obvykle jen takové kratší úryvky, což je asi možná ta chyba, protože pak dostává větší prostor ta příběhová část a ta zrovna dvakrát zázračná není. Příběh je takový docela vleklý a ani vtipů v něm zas tolik není, takže se čeká jak to bude s očekávaným ekoposelstvím a to taky tak trošku vyzní obyčejně. Sice to úplně nuda není, ale velká většina filmu prostě dopadla strašně málo výrazně. Tučňáci jsou roztomilí, umí zazpívat pár známých kousků, ale nejsou tolik výrazní, aby si je člověk oblíbil tolik jako postavičky z jiných animáků, takovej Wall-e k tomu nepotřeboval ani mluvit natožpak zpívat. I přes malý spád a příběh co tak nějak vyšumí do ztracena tomu ale dáme trojku, protože to mělo fajn ten první vtip o "ufonech", zabijáckého tuleně, ty pěkné záběry no a hlavně ty tučňáky :) A navíc si tam Wolverine hrál na Elvise :) Ale je to teda slabší trojka. ()

Ilicka

Postrádala jsem příběh, postrádala jsem myšlenku, poutavé písníčky atd. atd. Naprosto mi není jasné, za co tohle dostalo Oscara... Že by za ekologický závěr? - - - Pro mě ztráta času. ()

Sofia

Slovy jednoho z tučňáků - "No more singing, please!!!" Krásná animace bohužel nezachrání slabý příběh plný nesmyslného zpívání a stepování. ()

Ištván87

Nebýt hlasu Robina Williamse v dvojnásobném provedení, tak bych tomu asi dal odpad. Jak tohle mohlo dostat Oscara, to nechápu. Ale já tu nejsem od chápání. A proč bych měl zrovna ausgerechnet všecko chápat, že jo? ()

ARI50

Skvělé hlavně písně jsou bomba všude sníh tučňáci na každém kroku zábava začíná a nekončí krása další fakt krásna práce. ()

Sawy

Animace je krásná,hudební čísla ujdou,ale to je asi všechno.Jinak je příběh naprosto předvídatelný a nudný,daleko vic se mi líbily Divoké vlny.Tohle že připravilo Auta o oscara za nejlepší animovaný film?Hanba! 40 % ()

Tommassi3

"Budeš ho pomalu mučit ?? Zazpíváš ??" ;) Hanebná do nebe volající a hlavně uječená rádoby muzikálová akademická past na diváka, v níž ta překrásná animace se spoustou fantastických zasněžených lokací přichází naprosto v niveč !! Díky Bohu, nebo komu, za ty minitučňáky, kteří dali základ těm z Madagaskaru, aby si nakonec vyzobali vlastní film.. ()

Silence

Happy Feet nemá špatný nápad... Bohužel celý film pohřbívá koncept a forma filmu. Nejde o to, že až na několik výjimek vše vypadá jako naanimované v enginu nějaké hry, ale když už zakládám celou myšlenku a pointu na tancování a zpívání, neměly by tyto dvě činnosti vypadat a působit tak divně. Například záběry na zpívající opeřence z podhledu jsou otřesné. Těch několik výborných scén a nápadů je tak jakoby vyhozeno do koše. U agitky z lidského prostředí jsem pak již nemohl zadržet smích... Musím ale podotknout, že autorům se díky těmto několika vteřinám povedl obdivuhodný kousek, kterým se přesně trefili do zelené noty Akademie... bohužel... ()

MoiJe

Pesnicka strieda pesnicku, ponaucenie strieda ponaucenie a minivtipek strieda minivtipek... idealne pre uvolnenie po tazkom dni:-) ()

Terva

Ocenění: Oscar '06 - animovaný film BAFTA - animovaný film; nominace: cena A. Asquitha za hudbu Dallas-Fort Worth Film Critics Association Awards - animovaný film Zlaté glóby - píseň (The Song of the Heart); nominace: animovaný film Los Angeles Film Critics Association Awards - animovaný film New York Film Critics Circle Awards - animovaný film Toronto Film Critics Association Awards - animovaný film Washington DC Area Film Critics Association Awards - animovaný film TERVA cena * ()

moviesfan

Tak u mě spokojenost. Hezký děj i animace. To vše doplněné příjemnou muzikální stránkou. Kladně hodnotím příběh, který sice trochu moralizuje, ale i přesto není k zahození. Splnilo to mé očekávání. ()

svik

V americe v návštěvnosti překonal Bonda. To mě překvapilo. No co se týče filmu byl sem příjemně překavapen. Nádherná atmosféra v celku napínavý a poučný příěh. Pěkně zpracováno a ozvučeno a český dabing byl v celku vydařený, takže co víc si přát? Snad jen více vtipných momentů. ()

zablaga odpad!

teda nestáva sa mi, že by som kreslenú rozprávku nedokázala dopozerať dokonca, ale toto? uf, príšerne nudné a suché ()

corpsy

Vizuálne sa film vydaril na jedničku. Rovnako za to stoja aj muzikálové čísla. Proste takmer dokonalá animovaná pecka pre celú rodinu s roztomilými hlavnými predstaviteľmi. ()

DDT

Ošklivé předávkování tučňáky. Animaci se sice nedá nic vytknout, ale jinak film trvá tak o hodinu a půl déle, než by měl. Pro předškolní děti je nedokoukatelný pro svoji délku (má 108 minut a ne 87) a od šesti let nahoru je zas nedokoukatelný pro svoji stupiditu. ()

PauloZ

Jeden z nejslabších animáků, reálné prvky mě tam absolutně neseděli! Čekal jsem klasický příjemný animák, bohužel jsem ho nedostal. Ale na dvě * mi to přijde zas moc dobré. ()

ledzepfan

Více pathetickou, slaboduchou a plytkou sračičku jsem už dlouho neviděl a fakt, že to dostalo zlatého naháče jen ukazuje jaká vyjebaná šaškárna je celý ten velký Oscar. Ale není to asi nebezpečné a přiznávám, že jsem ve chvílích největšího děsu přepínal, takže mi mohla utéct nějáká velká myšlenka..proto jedna stár a né odpad. ()

41. MFF Ekofilm 3. - 5. 12. 2015

41. MFF Ekofilm 3. - 5. 12. 2015

12.11.2015

80. léta vracejí úder

80. léta vracejí úder

08.03.2009

Duchové našeho mládí a videokazet se simultánním překladem opět straší. George Miller nezapomněl na Šíleného Maxe, ačkoli v uplynulých letech se mu dařilo spíš na poli digitální animace – má na… (více)

Alenka v říši brutality

Alenka v říši brutality

24.02.2009

Zack Snyder nezahálí. Ještě ani neměli premiéru Strážci a on už v Sydney s týmem počítačových mágů stojících za Happy Feet pilně pracuje na animovaných Guardians of Ga´Hoole. A s delší dovolenou… (více)

Hugh Jackman nezpívá – houká

Hugh Jackman nezpívá – houká

04.01.2009

Hlavní hvězda (promiň, Nicole) aktuálního velkofilmu Austrálie zřejmě nemá chuť na další epickou romanci. Jméno Hugh Jackman totiž už nefiguruje v zamýšleném obsazení ambiciózního 3-D muzikálu… (více)