Královští tučňáci se rodí s nadáním pro zpěv. Mumble je výjimka. Narodil se, aby tančil…vlastně stepoval. Takové tučňáka nehodné chování se stane důvodem pro jeho vyhnání ze země do velkého studeného světa. S pomocí podivínů Amigos a vševědoucího tvrďáka jménem Lovelace se Mumble vydává na dobrodružnou cestu za poznáním. Být upřímný sám k sobě je způsob, jak změnit svět. (Magic Box)

Jango_Fett

Po grafickém ztvárnění velmi povedený film. Žádné polidštěné postavy jako například ve Spláchnutej. Konečne vypadají zvířátka tak jak maj. Děj přitom nevybočuje z reálu a ukazuje život tučnáka královského takový jaký je i s jeho úhlavními nepřáteli. Celé je to pak dělané formou muzikálu, takže se zde dočkáme několika tučnáčích představení. Chytrý nápad pak bylo umístit do filmu lidské herce, neboť lidé dělaní počítačovou grafikou jsou vždy příšerní a vypadají jako panenky. ()

Jack_D.

Vydrzim se divat na hodne filmu ale tohle to jsem nezvladl. Vydrzel jsem prvni pulhodinu, pak uz jsem nemohl. Des bes. A to mam animaky rad... ()

rakovnik

Krásná animace, od počátku dojímavý příběh, ale jako celek průměrný filmeček. Český dabing Brumly je řekněme...pamětihodný a jeho lidské oči poněkud rušivé. Navíc, žánr písní ve filmu není můj šálek čaje. ()

Martin741

Pribehovo su happy Feet 1 dobri, ale ta casta animacia skodi. U mna su najlepsie Animaky totiz Miyazakiho Cesta do Fantazie a Mononoke Hime. 52 % ()

dezorz

Takyto funky narez este deticky v animovanom muzikali nezazily. A k tomu - so sposobom menej je predsa len viac - vesela tapka skaka a tancuje po zhaliadnuti aj v nas. :) ()

Tuomi

Ikdyž normálně moc nemám rád muzikály, tak tenhle se mi líbil. Pro mě je to asi nejlepší animák roku 2006 a Oscara si zasloužil. 4,5* ()

Kosik

Přistupoval jsem k tomu velice skepticky, ale nakonec jsem byl příjemně překvapen. Jemný humor, zajímavý příbeh, několik originálních nápadů a povedená muzikálová čísla. Tak nízké hodnocení si to myslim nezaslouží (protože horší než např. Madagaskar to neni). Toho Oscara chápu, ale zásadně nesouhlasim, protože Auta jsou nejlepší! ()

marcek

Je to divný, ale když jsem se na to díval už v únoru, tak jsem říkal, že to dostane Oscara. Moc lidem se to nelíbí, ale mě jo. Zvlášť Ramon v podání Robina Williamse ()

Crawler-D

Těšil sjem se apsoň na animaci, ale ti tučňáci mi přišli tak zběsile umělí a jejich pohyby pusou mi evokolovali rané 3D animáky. Když už nic, tak to poselství pro malé děti je zajímavé. Ovšem závěrečné lidské debaty typu - "bez tučňáků s enedá žít" - byly opravdu k popukání. ()

C0r0ner

Pohádka o stepujícím tučňákovi. Může být scénář ještě horší? Já bych řekl, že moc ne. Celé to prostě byla jedná velká katastrofa. Co mě ale zaráží nejvíc, je přítomnost George Millera, který má na svědomí Šíleného Maxe. Co ten tam dělal, fakt nechápu. 30% ()

danecek24

64. Zlatý Glóbus za rok 2006 - cena (1) - *Nejlepší filmová píseň - "The Song Of The Heart" - Hudba a text Prince + nominace (1) - Nejlepší celovečerní animovaný film ()

Wormboy

Dalsia klasicky nudna animovana rozpravka, okolo ktorej je vacsi humbuk ako si zasluzi. No a Oscar za najlepsi animovany film? To si Akademia asi ani nepozrela ine rozpravky z daneho roku. 1,5/5* ()

lakikaki

Priznám sa, že Happy Feet som videl v autobuse, na vzdialenom, malom a nie príliš kvalitnom monitore, navyše s českým dabingom, ale aj tak (alebo práve kvôli tomu?) som bol príjemne prekvapený. Nenáročná zábavka, ktorá ma jednak potešila nenápadne sa tváriacou kritikou nábožensky založenej spoločnosti, no na druhej strane ma trochu znechutila do extrému zahnanou propagandou ochrany životného prostredia. Celkovo som sa ale bavil, scéna šmýkania sa po ľade mi pripomenula vynikajúcu scénu podobného rázu z Doby ľadovej a „Španieli“ ma veľmi bavili dokonca aj s dabingom, takže pod štyri hviezdičky nepôjdem. Ten Oscar je ale aj tak ale aj tak nevkusným pľuvancom do tváre už na prvý pohľad kvalitnejším konkurentom – ako Autám, tak i Monster Housu. [71%] ()

pakobylka

Ta ubohá zvířátka si zasloužila mnohem lepší příběh než pouhý sled převelice nesourodých scének - rádoby vtipných, dramatických i vyloženě trapných, s jejichž pomocí děj dosti obtížně klopýtá kupředu a které drží pohromadě snad jen silou vůle. Na konci filmu jsem už dávno nebyla "happy", neboť jsem měla po krk zpívajících i rozverně poskakujících tučňáků, kteří byli - s výjimkou hlavního hrdiny - jeden od druhého téměř k nerozeznání. A poučení ? Milí živočichové všech tvarů a velikostí ! Hleďte se co možná nejrychleji naučit dostatečně profesionálně a zároveň roztomile křepčit ... nebo si osvojte - pochopitelně na odpovídající úrovni - nějakou jinou nesmyslnou dovednost, která by pána tvorstva dokázala zaujmout a pobavit natolik, abyste se mu zalíbili. Protože v opačném případě vám zůstanou jen oči pro pláč a téměř nulová šance na přežití. ()

emo

Ceľkom príjemná oddychovka s nudným rozjazdom. Nič som od toho nečakal, takže som bol s výsledkom celkom spokojný. Ale Oscara si ti v žiadnom prípade nezaslúžilo :((( ()

41. MFF Ekofilm 3. - 5. 12. 2015

41. MFF Ekofilm 3. - 5. 12. 2015

12.11.2015

80. léta vracejí úder

80. léta vracejí úder

08.03.2009

Duchové našeho mládí a videokazet se simultánním překladem opět straší. George Miller nezapomněl na Šíleného Maxe, ačkoli v uplynulých letech se mu dařilo spíš na poli digitální animace – má na… (více)

Alenka v říši brutality

Alenka v říši brutality

24.02.2009

Zack Snyder nezahálí. Ještě ani neměli premiéru Strážci a on už v Sydney s týmem počítačových mágů stojících za Happy Feet pilně pracuje na animovaných Guardians of Ga´Hoole. A s delší dovolenou… (více)

Hugh Jackman nezpívá – houká

Hugh Jackman nezpívá – houká

04.01.2009

Hlavní hvězda (promiň, Nicole) aktuálního velkofilmu Austrálie zřejmě nemá chuť na další epickou romanci. Jméno Hugh Jackman totiž už nefiguruje v zamýšleném obsazení ambiciózního 3-D muzikálu… (více)