Svobodomyslná Charlie na pláži zahlédne sympatického chirurga Kevina Fieldse. Vzápětí ho potká v kavárně a následně také na večírku, kde pracuje jako servírka. Cítí, že je to znamení. A opravdu, o několik měsíců později se Charlie ke Kevinovi nastěhuje, jsou šťastní a zdá se, že tvoří dokonalý pár. Jen z jediné věci má Charlie obavy - jak ji přijme Kevinova matka Viola, známá televizní moderátorka, která se před časem zhroutila, když jí sebrali pořad a nahradili ji mladou blondýnkou. Při prvním setkání se sice Viola tváří přátelsky, ale když Kevin požádá Charlie o ruku a ona řekne ano, nehodlá po práci přijít také o syna a rozhodne se Charlie zbavit. Nejdříve se ji snaží zesměšnit, a když plán nevychází, chce ji přivést k šílenství pomateným plánováním obří svatby. Charlie však její plán prohlédne a začíná hra kdo s koho. (TV Nova)

bourec

Nevim, jakou sexuální orientaci vyznává Luketic, ale podle některých jeho filmů to vypadá na muže v teplákách. I tohle je neskutečně uslintaný, pitvořící nic. 40%. ()

zette

Takova ta televizni komedie, kterou lze sledovat i pri vysavani bytu a myti nadobi. Jane Fonda v roli tchyne byla dobra, parkrat jsem se zasmal. Lopez neni zadna velka herecka, ale do podobnych filmu se hodi, je se alespon na co divat. ()

Juto

Dve ženy, ktoré bojujú o lásku jedného chlapca. Jedna bojuje o materinskú lásku k synovi a druhá bojuje o lásku k partnerovi. 6/10 ()

campix

Snažím se u svých komentářů o objektivnost, ale u některých filmů to prostě nejde. Příšerná tchyně a jí podobné filmy jsou přesně tím příkladem, prostě mě nebaví a nudí. Kdyby mi bylo 15 a byl bych sličná dívčina, tak možná, ale takhle za mne říkám hlasité ne. Sice scény s Jane Fonda jsou občas zábavné, ale prostě Příšerná tchyně nepřináší do svého žánru nic převratného a v tom svém žánru se jedná o průměr, který ani Jane Fonda nezachrání. Prostě další tuctový romantický film, kterých je na podobné téma vždy několik a mnohdy lepších. ()

Radiq odpad!

Vtipná mi tam přišla snad jedině ta afroamerická asistentka, která mi svým chováním a mluvou připomínala liliputána z Bad Santa, ale ani to nestačilo, abych tento film nevyfakoval na nejvyšší úrovni a neposlal ho do pekel... ()

otík

Nebýt příšerně nechutné Fondové, mohla to být celkem příjemná komedie. Tak by ovšem divám Fondovou nejraději zabil a měl od ní pokoj. Její tchýně je opravdu dlouho příšerně otravná, namyšlená a negativistická, že by se nikdo Lopezové nedivil, kdyby ji chytila pod krkem a zardousila. Jinak je to tradiční romance, která sem tam naštěstí vtipná je. To je ale málo. ()

tom88

Priemerná americká oddychovka, ktorá pobaví hlavne jednoduchého a nenáročného diváka. Netreba čakať veľa, iba trocha relaxu, ktorý ale v tomto prípade každý neznesie. Pre mňa je to tak na jedno pozretie. Nič zvláštne, Lopezová v plnej paráde a jej svokra Jane Fonda, ktorá hrala poriadnu mrchu celkom pobavila. Trocha kŕčovitý , ale predsa priemer. 52% ()

sir-dave

Jane Fonda teda pěkně zestárla, ale na skoro 70ti letou tchýni má ještě šmrnc. Její taškařice s JLo jsou asi to nejzábavnější na co se tady narazí. Občas jsem se upřimně posmál, ale více bych nečekal. ()

Leni-cka

Přemýšlím u jakého filmu jsem se kdy nudila víc. Jennifer Lopez opětně nepřekvapila, Jane Fonda si o dost pohoršila. Rádoby vtipné repliky, neúsměvné situace, které měly být úsměvné a ta příšerná hudba jak z "teen" komedie. ()

Karush

Vidno, že režisér vsadil na humorná stránku filmu, situácie, keď sa Jane Fonda pokúša vyštvať Charlotte sú síce vtipné a svižné, ale týmto situáciám treba dať aj nejaké prepracované pozadie, základ, čo vyplní miesta medzi humornými scénami, radšej menej a viac prepracovaných situácií, ako dať tam čo najviac a už nasilu tvorených vtípkov. Toto malo za následok, že charaktery boli strašne slabo rozvinuté a prepracované a niektoré situácie boli divne vyriešené ako napr. prechody medzi okamžitou túžbou a skutočnosťou, síce boli trefné, ale neprehľadné, Určite sa divák môže zabávať na "Fonda-Lopez akciách", ale je k tomu potrebné, aby nemal prílišné požiadavky po akejkoľvek stránke. Podobné filmy: Vorsicht Schwiegermutter, Worst Week of My Life, Pravidlá lásky, Protivný svokor. ()

Lachtaan

Jedna z těch romantických komedií, které se svého času vysílaly v premiéře dokonce v hlavním vysílacím čase na Nově a díky tomu jsem je viděl dokonce víckrát. Teď už tyhle romanťárny rovnou hážu do koše, ale na Jennifer se mi hlavně dřív koukalo dost dobře, zvlášť po tom, co jsem ji objevil v Anakondě. ()

Sfinkter

Mnoho vtipných situací je vyváženo těmi scénáristicky trapnějšími, ale Lopez i Fonda jsou ve svých rolích velmi dobré. ()

TO

mezi **a***, ale Lopézka je takové milé usměvavé koťátko a člověk se i docela zasměje, celkem v pohodě. ()

Beky

Další zbytečný film!!!..důvod se dívat na příšernou tchýni téměř neexistuje, ani Lopezová ani Fondová nejsou podle mě dostatečnými lákadly pro širší publikum....film se dotkne pouze úzké skupiny lidí ( a nenadchne je ) a pak lidí, které zajímají i špatné filmy ( tam se řadim já )!!..přes všechnu kritiku, jsem se občas aspoň pousmál a zřejmě jsem měl dobrou náladu, protože Lopezová ( ač k ní nechovám velké sympatie ) mi přišla občas roztomilá!!!..a pokud se někde píše, že Fondová tady hraje dobře, tak hraje, ale to je přece za tři!! ()

Playman

Strašná nuda s nevýraznou J-Lo. Jediné co je na tomto snímku vtipné je jeho originální název (Monster-in-Law). Mnohokrát jsem to aplikoval v běžném životě =) ()

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

ExpendaBelles: Pravé blondýnky