Dotek Medúzy

• Česko Dotek Medusy (více)

Mike.mk1

Po delší době jsem viděl pěkně děsivý film, a stál za to. I když jsem poměrně brzy vytušil, kdo je "vrahem", nemůžu jinak než za pět, taky kvůli vynikajícím hercům v hlavních rolích. ()

*Colorado

Na tohle jsem si pamatoval z dětství jako na film, který pro mě byl hrozně mysteriózní. Po těch (pěkných) pár letech už to není takové nepochopitelno, ale jinak jde o pěknou podívanou se zajímavým námětem. ()

Hapretor

Jeden z nejstarších, nejlepších a originálních thrillerů, co jsem kdy viděl. Kdyby byly i dnešní filmy stejného ražení chrochtal bych blahem. Žádné super triky, žádný velký rozpočet - jen velice schopní herci, správný výraz obličeje ve správnou chvíli, dobrý nápad, dobrá atmosféra, oduševnělé dialogy. Poctivá filmařina! ()

drankeryth

Skvely film s Burtonom, vo filme nechyba napatie a pri konci filmu si pomyslite ze to nebol prilis dlhy film, aj ked ma vyse sto minut. ()

Rokle

Hodina filmu super hra s divákem, který netuší, která bije. Budu tu v menšině, ale já byl z toho závěru (který tady nemíním rozepisovat) rozladěn, potažmo zklamán. Mám na mysli z policejního hlediska... :) ()

Rathalos

Dotyk meduzy je mysteriozny thriller,ktory ma originalny namet,no spracovanie mohlo byt sviznejsie,to pomale tempo ma trosku ubijalo a aj nudilo,herci boli fajn,cesky dabing perfektny a zaver bol velkolepy,ten sa mi hrozne pacil,hlavne ta scena v katedrale,takze suma sumarov tri hviezdicky...:-) ()

GMVajgl

Námět stavící na černobílé a trochu levičácké kritice světa - protagonista se rozčiluje nad tím, proč se létá do vesmíru za doslova astronomické peníze, když na druhém konci světa trpí lidé hladem. Ale zároveň pak nechá spadnout letadlo plné lidí jen tak pro nic za nic. Jak říká čínské přísloví: "Better to light a candle, than to curse the darkness." A jak píše Jordan B Peterson: "Dej svůj dům do pořádku, než budeš kritizovat svět." Z jistého úhlu pohledu totiž může být svět skutečně plný chyb a lidské zlomyslnosti. Kde je ale ten problém? Ve světě nebo v úhlu pohledu? Podobně jako kluci, kteří vystříleli školu v Columbine, kteří taky kritizovali svět - svými činy situaci jen zhoršili. Zbytečný příběh bez zajímavého vývoje. ()

Denny

Jo, telepatie, to je věc. Stačí, když se mi někdo nelíbí a já ho zničím. Trochu je to přehnané, ale Burtonovi to odpouštím. ()

Dárius

Je to až neuvěřitelné co se v hlavě Richarda Burtona dělo.A není to až tak záležitost sci-fi.Projevy telekinéze,telepatie-jsou známy.Film jsem viděl jako dítě školou povinné-tenkrát to mělo až strašidelný nádech.Sehnat se mi ho povedlo po strastiplné cestě-ale MÁM HO!!! ()

ZsuZska

Skvělý film, skvělá napjatá atmosféra. Vtáhl mě od začátku, a tak jsem se dost těšila na vyřešení. Toho jsem se ale ke konci začala bát, protože mi připadalo, že ukončení bude velmi triviální. Ale naštěstí je to dotažené se vším všudy:) jak jinak, prostě KLASIKA. ()

foundation

Priemerne zrezirovana mysteriozna detektivka s nadpriemernymi hercami, teda hlavne Linom Venturom a velmi dobrym scenarom ale akosi zo mna takmer ihned po skonceni vyprchali vsetky tie nadpriemerne dojmy a ostali iba vsetky tie priemerne. Pre mna teda Medusa Touch ostava slusnym filmom na jedno pozretie. 75 percent. ()

Torgal

K tomuto filmu som sa dostal čírou náhodou bez toho aby som o ňom čokoľvek vedel a doslova ma zmietol. Videl som toho už veľa a tak som nečakal, že ma môže ešte niečo svojou formou a scenárom tak dostať. Geniálny thriller, ako po stránke zápletky, tak spôsobom akým je podaná. Vynikajúce herecké výkony, napätie čo by sa dalo krájať a neskutočný záver. 9+/10 ()

Patriot.X

Vynikající mysteriozní thriller. Dneska už filmaři spoléhající na různé efekty nedokážou něco takového natočit. ()

KafuR

Mrazivé drama s temným koncem - více než dobrý důvod k tomu, aby byl tento film polozapomenut. Zpočátku zdánlivě rutinní kriminálka, odosobněná, ponurá, s charizmatickým Venturou a skvělým Burtonem, jehož démoničnost je uvěřitelná skoro jako poselství, které jeho postava nese. Občas možná předvídatelná, s pomalejším tempem, ale zase se skvělým a vygradovaným závěrem. Film, který člověka přinutí věřit ve zlo, a to zrovna vůbec nemusí mít podobu Johna Morlara. ()

Johny M.

40 let se mi Dotek medúzy vyhejbal (no ne že by mi bylo 40) nebo se vyhejbal já jemu; jsem fakt rád, že jsem to napravil. Parádní snímek. ()

helraiser

Tak tohle bylo něco neskutečného, tohle se v dnešní době už prostě netočí a tudíž nevidí. Prvotřídní, temný a opravdu zlý horror s tak temnou atmosférou, která se dala vidět a cítit tak akorát v původní verzi Přichází Satan. Perfektní herecké výkony a opravdu mrazivý způsob vyprávění, který navíc podtrhuje perfektní deprimující hudba. A závěrečný masakr v katedrále už je jen pověstnou třešničkou na dortu. Pokud chcete vidět opravdu horor, tak jděte do tohoto a určitě budete spokojeni. ()

chaturga

I dnes je to nevětší perla mezi filmy, kde se vyskytují telepatické schopnosti. Scéna s letadlem je tak drastická, že mi dodnes tuhne ksicht! ()