Dotek Medúzy

• Česko Dotek Medusy (více)

Ghoulman

Zamyšlení se nad zlem v člověku i ve světě a nad tím, jak nebezpečné je brát na sebe úlohu soudce a kata v jedné osobě... ()

mcb

Dokonale mrazivý Richard Burton v znepokojivém snímku o lidském zlu. Narozdíl od většiny lidí jsem se u toho nebál, jisté pocity mi nastolovala pouze vynikající hudba a už zmíněný dokonalý herecký výkon. Jinak normální kriminálka zahalená paranormálním obalem, avšak s děsivou myšlenkou! ()

VenDulin85

Dotek Medůzy vás může přímo paralyzovat. Pokud se tedy dokážete vžít do děje od samého začátku, jako se to podařilo mně, a pokud akceptujete to, co je vám předkládáno. Kdybych byla viděla tento film jako děcko, určitě by mě ještě teď rodiče vodili k psychologovi na terapii a večer bych usínala jedině s uklidňující hudbou ve sluchátkách. Takhle asi by se nejlépe daly přiblížit pocity, které jsem při sledování filmu měla. Zároveň jsem přemýšlela, co bych- být ten detektiv, dělala já, když bych přišla na tak nebezpečného člověka s destruktivními sklony... Své závěry zde nenapíšu, ale mohu směle říct, že mi pomohlo zhlédnutí mnoha slasherů a že v mém podání by platilo- s čím kdo zachází, tím také schází! ;-) ()

jojinecko

(Ne)príjemne mrazivý triler, ktorý stupňuje zimomriavky na tele, tak ako sa stupňuje a hustne atmosféra okolo hlavného anti-hrdinu. Film mi v niektorých miestach svojou atmosférou asocioval geniálny The Omen. K herectvu Richarda Burtona sa vyjadrovať netreba- bol to diabol! Záverečná apokalyptická katarzia je svojim spôsobom šokujúca, ale tak trošku koketuje s jemnou béčkovosťou a umelosťou, napriek tomu sa to našťastie nezvrhne v nejakú trápnosť- práve naopak. To je jediná malá výčitka, inak skvelé!!! ()

evulienka3

Muž, ktorý sa hral na Boha alebo Diabla? Prípadne tým Bohom či Diablom bol? Prečo sa dnes takéto skvelé filmy s originálnymi námetmi už netočia? Videné v rámci Season Challenge Tour. ()

poz3n

Nějak jsem vůbec netušil, že Dotek Medusy není čisté krimi drama, ale že se v průběhu dočkám takového až skoro fantasy hororu. Dotek Medusy má pěkně hustou atmosféru a sám někdy o půlnoci bych si ho raději asi nepustil. Je asi vážně škoda, že se podobných filmů už dneska moc netočí. Navíc takovou atmosféru dnes prostě už neuděláte. 8/10 ()

honajz

Škoda, že se tvůrci nedohodli, jestli točí detektivku, horor, katastrofický film či komedii o vzájemné výměně britských a francouzských policistů. Ode všeho to má totiž trochu a celkem nic. Jako by vše bylo podřízeno dvěma scénám (pádu letadla a pádu katedrály) a vše okolo je jen balast a zmatené pobíhání. Dokonce i Lino Ventura zde působí hodně nejistě, protože má hrát policistu, který musí uvěřit v nadpřirozené schopnosti jednoho člověka. Nakonec vlastně ani tento svět není uspokojivě vysvětlen, jen je naznačeno, že tato schopnost není ani od Boha, ani od ďábla, a že vlastně on zachraňuje lidstvo - po svém. Richard Burton je zde zajisté uhrančivý, ale na to, aby to utáhlo celý rozkolísaný a rozvrklaný film to nestačí. ()

borsalino

Film Dotek medusy představuje výborně vystavěný příběh, který jsem shlédl před mnoha lety. Po mnoha letech jsem jej shlédl a musím říci, že neztratil nic na své démoničnosti, což přičítám zejména mrazivému závěru. Herecké výkony R. Burtona a L. Ventury celé dílo podtrhují. Závěr: lze rozhodně doporučit! ()

SOLOM.

Tento film patří zcela jistě k nejlepším francouzským výtvorům, které jsem měl možnost vidět. Je naprosto dokonalý ve všech ohledech. Od scénáře přes děj až po herecké výkony. Byl jsem celkem šokovaný, když jsem ho uviděl prodávat v trafice za 49 Kč. Mystický psychologický thriller ve mně zanechal nepopsatelný zážitek a zcela jistě si ho zařadím do svých oblíbených filmů. Nejlepší na celém filmu jsou ovšem herecké výkony obou hlavních aktérů. Uhrančivý pohled Richarda Burtona dokázal neskutečné divy. ()

Scrytcher

Speciální efekty, jež na tu dobu vyráží dech, spolu s mrazivým a přesným výkonem Richarda Burtona z toho dělají ' totally must see' záležitost. I am the man with the power to create catastrophe. ()

eraserhead666

Snad špatná konstelace hvězd, snad viděno v nesprávnou dobu na nesprávném místě, ale ten film mě vůbec nebavil. Jako kniha, při níž by to příjemné uskutečnila vlastní fantasie rozjetá při čtení, by mě to bavilo mnohem více. Takhle, ve filmovém zpracování, které snad kromě posledních 10-15-ti minut nepřinese vůbec nic zajímavého a pozoruhodného, je to strašná nuda, u níž jsem asi dvakrát usnul. Zbytečně dlouhé, bez jakékoliv atmosféry, s nijakými hereckými výkony (navzdory slavným jménům), žádné stupňování děje a napětí. Pro mě to byla ztráta času. ()

Ištván87

Tenhle film musím sehnat v originální verzi, aby mi nic moc dabing nebránil si ho naplno užít. I tak jsem ale nevěřil, že se to skutečně v tom filmu děje. Richard Burton je velice mrazivý a Lino Ventura naprosto dokonalý. Finální scéna, kdy se na dav věřících sesype kostel je sice děsivá, ale to ještě přijde dohra v nemocnici. Brrr. ()

Mgb21

Když jsem Medusu viděl poprvé, bál jsem se. Když jsem ji viděl podruhé, bál jsem se. Když jsem ji viděl naposledy, bál jsem se. Co jiného si tvůrci mohli přát. Film, který ani po opakovaném shlédnutí neztratí nic ze své atmosféry. Velká poklona všem zúčastněným. ()

JASON_X

Skvostný film. Nejen výborný příběh (knihu jsem bohužel nečetl), skvělé triky (scéna bortící se Westminsterské katedrály je na svou dobu přesvědčivá a letadlo narážející do věžáku možná inspirovalo jisté naštvané mohamedány), ale i vynikající herecké výkony ústřední dvojice - pohled Richarda Burtona je působivý a francouzský přízvuk i nezaměnitelný kukuč Lina Ventury hodně příjemný. Jediná věc mi tam malinko neštymuje, a to ona podivná rozpolcenost a nevěrohodné výčitky svědomí Johna Morlara. Takový epesní misanthrop a zapřisáhlý pesimista že by si lámal hlavu smrtí několika málo lidiček? Pche, to určitě. Kdyby takový člověk opravdu existoval, bylo by pro něj smetení celého lidstva z povrchu zemského nejen učiněnou rozkoší, ale přímo povinností, svatým posláním... A výčitky by z toho měl asi takové, jako deratizátor z hubení hlodavců. ()

BoPo

Dosť jednoduchý film. Celé to stojí na postupne gradujúcej atmosfére a skvelom Richardovi Burtonovi, ktorý svojej postave dodal ten správne mrazivý rozmer. No a samotný záver je tou povestnou čerešničkou. Dotek Medúzy nemá takú pozornosť ako iné horory zo 70. rokov (chápem, predsa len tieto roky boli v rámci žánru naozaj nabité), ale bola by celkom chyba ho ignorovať. ()

Tommassi3

Ne úplně známá klasika, nejúchvatnější mystery, jaké kdy bylo natočeno !! Nepotřebuje komentáře, tohle se musí vidět.. Ve finále mi i po těch letech spadne čelist..!! 100% !! ()