Karlík a továrna na čokoládu

• USA Charlie and the Chocolate Factory (více)

Karlík Bucket žije se svými rodiči a prarodiči v polorozpadlém domku. Jsou chudí, ale milují se a nedali by jeden na druhého dopustit. Nedaleko se nachází obří továrna na čokoládu, kde kdysi Karlíkův děda pracoval a poznal osobně samotného majitele Willyho Wonku. Karlík, který miluje čokoládu má sen se do továrny jednou podívat, ale to se zdá celkem nemožné až do té doby, kdy Willy Wonka vyhlásí soutěž, jejíž pět dětských vítězů z celého světa bude moct strávit jeden den v továrně. Stačí jen v jedné z čokolád najít zlatý kupon... (TV Nova)

Seminko

Sen každého dítěte- čokoládový ráj Pana Wonky:-) Výborná oddychovka. Vtipné zpracování a dojemný příběh skromného chlapce. ()

sabatko

Osmkrát? Ne, pořád je to málo. Shlédnout tento film se vším co přináší bych musela nespočetněkrát. Tim Burton a Johnny Depp - může to už znít jako klišé, ale pro mě to znamená důvod těšit se na další zítřky. Roztomile hloupoučký Karlík a pomatený dědeček, oba dva doufající, že se ještě jednou podívají do zvenku chladné a zevniř umpalumpovsky malebné továrny. Burtonovsky originální námět a ještě originálnější zpracování v podání talentovaných herců. Hudba - nenapodobitelný Danny Elfman. ()

Akatinka

Miluju tenhle film. Je to skutečně krásná pohádka a že musim říct, že o kvalitní pohádky už je dlouho nouze. Je to krásná anglická klasika. V jednoduchosti spočívá krása a vtip tu rozhodně taky nechybí. Když si vezmu, že Tim má rád ponurou atmosféru, tak mě neuvěřitelně ohromilo, když jsem viděla, jak je ten film barevný. Zkrátka pohádka. Můžu se na něj dívat pořád a nikdy neomrzí. Jinak musím pochválit výborný herecký výkon Johhnyho a skvělé skladatelské schopnosti Dannyho. A sice v Deep Royovi nevidím bůh ví jakého herce, ale je skutečně znát, že si dal záležet, když natáčel všechny umpaloompy.... Je to zkrátka krása! ()

Hove

Slovo, které mně jako první vyběhne na mysl při názvu tohoto filmu je: divný. Tak nějak by se dalo popsat celých těch 106 minut, co sedíte u obrazovky, vnímáte ty kouzelné barvy, prapodivné předměty a stvoření, posloucháte šílené písničky trpajzlíků a komentáře překvapivě málo sympatického Johnnyho Deppa. Stejně jako většina novějších počinů Tima Burtona je i tenhle plný barev a naivity a zajisté je v tom nějaká umělecká hodnota, ale pro mě je to film, ve kterém jsem si neoblíbil žádnou postavu, nenadchla mě žádná hláška a dvakrát jsem se nepobavil. 3* ()

me_Christy

Co napsat, abych na film skutečně nalákala všechny, kdo ho ještě neviděli? (Jestli vůbec někdo takový je?) Nebudu zmiňovat kouzelnou atmosféru, při které máte pocit, že je možné všechno, sny měnící se ve skutečnost ani nevyčerpatelnou kreativitu tvůrců... Protože, přiznejme si to, to dvouhodinové vyprávění o tom, jak se z „holky Žvejkalky“ stane borůvka nebo „chlapce prostorově výraznějšího“ vcucne nasávač čokolády, už každý dobře zná. A to se ani nebudu zmiňovat o objevení Umpalumpů, kteří se snaží působit smrtelně vážně, ale ve výsledku spíše pobaví kýčovitou hudbou (každému je jasné, že to nejsou žádní umělci, ačkoli text Willy Wonka, Willy Wonka ... vám bude po shlédnutí jistojistě znít v uších pěkných pár minut). Tohle všechno je sice hezké a samo o sobě plně dostačující, ale to hlavní teprve přijde. Důležité je, že film má v sobě jakýsi vtip a hloubku zároveň - nemyslím tím tu pseudo-hloubku, o kterou se dnes snaží každý druhý film, ale NĚCO tam je. A každý to vnímá jinak... Protože pod tou humornou slupkou se skrývá skutečný příběh. Každý den lidé ztrácejí své iluze, ale tento film je opět vytváří a je v tom dobrý. Buďme mu za to vděční!!! ()

CZmaggieCZ

Tento film mají lidé buď rádi, nebo jej nesnáší. Já jsem si ho moc oblíbila, vede nádhernou myšlenku, má neobvyklé téma, skvělý výkon Johnnyho (který opět nezklamal)..Není co dodat 5* ()

Vlad

Vizuálne orgie,a le ani samotný Johnny svojím výkonom nezaostáva a dodáva filmu skutočne divno-bláznivý charakter, tak ako si predstavujem jeho predlohu. Videl som viacero spracovaní tohto cukrovinkárskeho námetu, ale tento je skutočne výnimočný - taký úhrančivý. Odo mňa 75% ()

danny79

Vizualne zajimave, obcas vtipne hodne ujete. Role ktere Depovi naprosto sednou a od Burtona neprekvapi. Ale neni to muj salek kavy. ()

Eksi

Dokonalá prechádzka farebnou záhradou chutí, podivností a morálnych ponaučení pod vedením Tima Burtona? Áno prosím! Do očí bijúca šablónovitosť sa stráca vďaka majstrovsky usporiadanému storytellingu a času venovanému jednotlivým postavám, o ktorých sa dozvieme presne toľko, koľko treba. "Chutné" fantasy s Deppom v štýle hrania, ktorý mu podľa mna sedí najviac. 4,5* ()

GaP

Willy Wonka, Willy Wonka, tvůrce dobrých čokolád, Willy Wonka, Willy Wonka, jemu úctu chceme vzdááááááát!!!!! Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Písničky od Umpa-Lumpů si po každém shlédnutí filmu zpívám ještě několik hodin :D...Film je skvělou dávkou energie. Johny a jeho rukavičky a hlody úžasné. Trochu mi tam vadil malý Bucket, toho troubu hrál až moc "troubovatě" :D....Jinak skvělý film na chmurná odpoledne. Místo popcornu doporučuju při sledování filmu čokoládku :D Hlavně ne "žvejku" neb žvýkačka je hrozný hnus, žvýká ten, kdo nemá vkus!!!! :D ()

wodacka

Báječný film, sladký a barevný, plný vtipu a legrácek. Pro oko dítěte i dospělého zážitek! Každou minutou, každým záběrem na vás padne myšlenka, jak tohle všechno mohl někdo fantasií a citem pro detail vymyslet. Smekám, opravdu. Dlouho jsem neviděla nic tak originálního a ještě dnes vidím před očima Deppovy (Wonkovy) umělé zuby. ()

Milabusek

No zkrátka užasný Tim Burton opět natočil film který stojí za shlédnutí a pro fanoušky Burtona je tento film povinností shlédnout. A pro fanoušky Johnnyho taky. ()

debbie.k

Podle mého mínění je to vynikající film s dobrým příběhem, skvělým zpracováním a výborným hereckým obsazením ( Jonny Depp ). Tim Burton prostě nezklamal - herecké i režisérské výkony jsou neuvěřitelné. Hudba taktéž vynikající. Myslím, že tento film se vydařil velmi - a také proto ode mě dostal 5*. ()

Exever

Ja si nemozem pomoct ale toto je asi najhlupejsi film co som videl, po hodine pozerania som to musel vypnut. Za kostymy 1 hviezda, inak somarina na ntu :D ()

RubyRitz

Zvažujete-li, zda dílu nekonvenčního Tima Burtona dát šanci, zvažte zároveň, jestli chcete trochu přibrat na váze - zdá se mi, že na tento film se bez tabulky čokolády při ruce zkrátka dívat nedá :) Ale to může být plus ;) Přesladké kulisy pokřivené vskutku zvláštním charakterem Umpa-Lumpů a opět psychopatickým a opět fenomenálním Deppem mi tak nějak skvěle zapadají do sebe. Kdo má rád fantasy, přijde si na své - nápadům se zde meze vcelku nekladly. Mnohdy je to sice trochu přitažené za vlasy (- když se třeba Fialka vlastně doslova promění v borůvku), ale když si na to zvyknete, poznáte, že film vlastně kritizuje to, co v Bibli označují za hříchy. Nenajdete zde sice všechny, ale i tak je to trefné, nápadité, mrazivě chladné, sladké... A na konci navíc to klasické, doslova pocukrované americké "awww" :) Za mě 5 hvězd - za celou tu atmosféru, provedení, kontrast klaďase pana Wonky, který je ovšem tak trochu škodolibý... A pak taky za tu čokoládu ;) Asi si půjdu přidat. ()

JWK

Tahle pohádka je prostě super, těžko hledám něco co by se mi nelíbilo. Navíc je to opakovaně koukatelné. Pro mě nejlepší US hraná pohádka co jsem kdy viděl. Skvělé !!! ()

Dagmiczka

Krásná pohádka pro všechny generace! Kouzelná továrna s čokoládovým vodopádem... srandovní písničky Umpalumpů s přiléhavým textem na nezbedné dětičky... od tohohle filmu jsem se nemohla odtrhnout. ()

Portman01

Hviezdička za Johnnyho Deppa, druhá za výpravu a tretia za pútavú hudbu od Dannyho Elfmana. Ale čakal som niečo veľkolepejšie, pretože samotný príbeh sa dá vyrozprávať piatimi vetami. Keď som si odmyslel Johnnyho (pardon Williho Wonka) vtipné hefty, tak film posobil stereotypne (zmizne dieťa, trpaslíci zaspievajú pieseň a ide sa ďalej a takto sa to opakuje niekoľkokrát, kým neostane samotný Charlie (ten český preklad "Karlík" som nepochopil odkiaľ ho česi vyhrabali). A hlavne ten záver, ktorý mal gradovať tak naopak stagnoval a zaostával za zvyškom filmu. Najviac zamrzelo snáď to, že taký Christopher Lee a Helena Bonham Carter nedostali toľko priestoru, koľko by si zaslúžili, čo je veľká škoda. Určite do toho hodil Burton nemalé peniaze, tak snáď ešte za tú originalitu prihodím jednu hviezdičku. ()

Chalamet bude Willy Wonka

Chalamet bude Willy Wonka

25.05.2021

Hvězda filmů Dej mi své jméno a Duna Timothée Chalamet získal po předchozích spekulacích hlavní roli v nadcházejícím prequelovém filmu o Willy Wonkovi. Snímek od studia Warner Bros. pojmenovaný… (více)

Willy Wonka se dočká prequelu

Willy Wonka se dočká prequelu

20.01.2021

Studio Warner Bros. oznámilo chystaný prequel Karlíka a továrny na čokoládu jednoduše pojmenovaný Wonka na 17. března roku 2023. Bude se tak jednat o prequel vyprávějící origin postavy Willyho Wonky,… (více)

Waititi, Netflix a knihy Roalda Dahla

Waititi, Netflix a knihy Roalda Dahla

06.03.2020

Režisér Taika Waititi (Králíček Jojo, Thor: Ragnarok) napíše a natočí dva nové chystané animované seriály pro Netflix. Ty pak budou vycházet ze známého dětského díla spisovatele Roalda Dahla Karlík a… (více)

Willy Wonka shání obsazení

Willy Wonka shání obsazení

06.06.2018

Studio Warner Bros. by rádo další miliardový úspěch a jedním z projektů, který by této mety mohl potenciálně dosáhnout, je remake oblíbené muzikálové klasiky Pan Wonka a jeho čokoládovna. Ten se… (více)