Shortbus sleduje osudy několika obyvatel New Yorku, kteří se potýkají se svými sexuálními a milostnými vztahy v undergroundovém klubu Shortbus, otevřeném pro lidi všech sexuálních orientací. Film ukazuje možné způsoby, jak najít odpovědi na stále se vracející otázky: jak milovat a být milován. Jak být šťastný... (oficiální text distributora)

M.i.k.e

Umělecké softporno, které má co říct a strašně moc by chtělo, ale nakonec to neřekne a spíš si to jen tak zamumlá pod vousy (nebo jakékoliv jiné ochlupení)…40% ()

deepend

Shortbus je místo kam si lidi chodí objasnit nebo prostě uskutečnit svoje touhy. Namět je to odvážný a tak trochu provokativní, tam kde by většina režisérů jen něco naznačovala, se John Cameron Mitchell moc nemazal a vybalil to naplno, tak jak to stojí a leží:-) Doporučuju zajít si na Shortbus do kina, už během prvních minut dali diváci najevo co si o Shortbusu myslí (nadšení, úchylný smích, znechucení...) Já jsem odcházel "ukojen":-) Shortbus "navštívím" kdykoliv 100% ()

MrPierc

Velmi naturalistický snímek, který slovo cenzura ani ještě neslyšel natož četl. Homosexualitě či bisexualitě se zde uhýbáte na každém rohu. Asiatka mladšího věku se dostává do klubu, kde se sexuální fantazii meze nekladou, ještě nikdy nepoznala orgasmus se svými novými kamarády se ho bude snažit najít. Film se nedá nazvat pornografií, není totiž přikrášlený jako v pornu. Velmi šokující, ale i vysvětlující. Takových filmů bez cenzury víc ! ()

Nautila

Šokující? Nechutné, perverzní? Ale prdlajz. Buď jsem už toho viděla tolik a jsem natolik osvícená a nadevše povznesená (nepravděpodobné), nebo až příliš často navštěvuji mageo a 4chan (pravděpodobnější - jo, a neslyšeli jste to, jasný). Tohle je film od lidí pro lidi, co to s tou sexualitou zkrátka tak mají, chápu ji jako přirozenou součást života a jakousi metaforu na život samotný. Proto ten film prostě šokující není a být nemůže. Je to malé, milé, hravé, místy úsměv vyvolávající vibrační vajíčko. Checheche... ()

cubajz

pokud by kamera nenajížděla na detaily genitálií, jednalo by se v podstatě o skoro obyčejnou romanťárnu s hledáním partnerského souznění v hlavní roli. Snímek se ovšem snaží šokovat za každou cenu a dost často sklouzává až k pornu - naneštěstí se nevyhýbá ani šoustání či orálu dvou i více hošanů zabranému OPRAVDU zblízka a právě díky těmto momentům už tento film nechci znovu vidět. Ale nová verze americké hymny byla vtipná...:) ()

bartias

Věc se má tak: explicitně natočený sexuální styk (jednoduše řečeno ti lidi to ve filmu fakt dělají) uvidíte, když si pustíte a) porno nebo b) nezávislé undergroundové intelektuální... porno? No, Shortbus není porno, ale umění. Takový ten druh filmů, které kladou důraz na nefalšovaný zážitek, proto musí být vše opravdové. I masturbace, homosexuální trojka nebo docela obyčejná klasika. Shortbus byl bezkonkurenčně nejkontroverznějším filmem uvedeném v rámci posledního ročníku festivalu v Cannes. Právem vzbudil největší diskuze, i když za to může spíš forma než obsah. Děj je totiž až překvapivě prostý. Sofia je sexuální terapeutka, kterou začne trápit, že nikdy na vlastní kůži nezažila orgasmus, až když si promluví s militantníma lesbičkama. Jamie a James si to potřebují rozdat sem tam s někým jiným, aby zjistili, že se pořád mají moc rádi. A jednu dominu začne strašně štvát její práce. Autorský film Johna Camerona Mitchella láká do sexem přeplněného varieté Shortbus, jeho porno pro intelektuály ale působí docela nezáživně. ()

Aquarius

Shortbus si ma absolútne získal svojou poslednou tretinou, kde film podstatne pridá na emocionalite, tempo sa spomalí a celé to získa taký magnólioidný náboj. Dojatie, zimomriavky a slzy. Tiež ste si všimli, aké vedia byť diela homosexuálov krásne dojímavé? ()

Gavin87

Říkejte si co chcete, pro mě je to ukázka nekonvenčního, nekomerčního snímku, který díky celé galerii bizarních postav získává na originalitě, výjimečnosti a jinakosti. Určitě to není film pro páteční home festival u rodinného krbu, ale tento film má své místo a jako takový stojí za shlédnutí. ()

daEmoNickY

Typická intelektuální polévka, většinu filmu ztrávíš přemýšlením co kdyby, pak je konec a pak ty přemýšlíš jestli "a to je jako všechno?" vážně vystihuje celý film. __ ZNUDENY ZBYTEK KOMENTARE (KDYZTAK JDI JEN PO ODKAZECH) __ Film je plný nepříjemě se lepící zatuchlé vztahové polívky do které někdo hodil trochu vtipné kaše (sex. scény). V takto vzniklé břečce se mi nechce lovit pochutinu pro mozek, když je darmo to jíst tak se mozek toulá a vymýšlí si cobykdyby. __ Tajemný myslivec co pozoruje divou šukající zvěř naproti v paneláku. Materiální žena bez orgasmu co najde Boha. Citlivá lampička v úloze Deus Ex Machina. To jsou některé z postav co slibují zajímavou podívanou. Slibům, zvláště od lampičky, bych moc nevěřil a našel si vychytané scény na YouPorn případně na YouTube. __ Voyeur samotář co natáčí druhé lidi za okny, hmmm, kde jsem to jenom viděl http://www.csfd.cz/film/6654-american-beauty/ ? Uvaděč do podniku Shortbus až nápadně připomíná postavu sladkého transvestity z transexuální Transylvánie v http://www.csfd.cz/film/11747-rocky-horror-picture-show-rocky-horror-picture-show-the/ . Mohl bych pokračovat, ale to bych musel vědět jak dál. __ V příběhu na spoustě míst k ničemu nedojde, vyšumí to doztracena a postavy které si nejsou "souzeny" spolu zůstávají - mělo by to být reálne a tedy i dobré (alespoň podle poslední příručky jak obhajovat nudné film), ale tady to je o ničem. __ Sex je v příběhu jenom bonus. Je tam vidět kdeco, ale to už viděl kdekdo (někdo i v zrcadle viz Tantrické rituály). Když si odmyslím sex, tak dostanu cestu moderní ženy za osvícením, ke kterému nedošlo ani když penis protrhl panenskou blánu a do šachty se dostalo světlo boží viz http://www.csfd.cz/film/6683-zapomenute-svetlo/ , a tak k němu musí dojít jinak. __ Je to žena a tak není divu že to má být skrze orgasmus, kterého se jí nikdy nedostalo, a proto ví že ho potřebuje, dokonce jí chybí. __ Tento film je příliš mělký na to aby obhájil sex jako odpověď na lidskou bolest (a podobné společenské pojmy), ale s tou mulatkou bych si to rozdal jedna dvě. Né že bych myslel na něco jiného, tak jako při tomto filmu http://www.csfd.cz/film/32235-fucking-amal/ ale u posledně zmiňovaného je i nějaký děj. __ POZNAMKY __ Voyeur se "nečekán a nezván" objeví na podniku Shortbus protože to je nastínení toho, že pronásleduje hlavní hrdiny (takže to že se vynoří odnikud o pár scén dál nebude až taková haluz). __ Zářívé, zhasínající a pohasínající město by mohlo být podobenství spojů v mozku, tlakových senzorů na vagíně či špičce penisu . Ale není. Alespoň ne v tomto filmu. _______ DOPORUCENO _______ Výše uvedené filmy, http://www.csfd.cz/film/163288-napoleon-dynamite/ a . Pro porno viz http://en.wikipedia.org/wiki/Golden_Age_of_Porn . ()

Mona07

Velmi příjemné překvapení... Tento film mi sdělil mnohem víc, než jak si to příště rozdat se svým drahouškem, pojala jsem to jako psychologické drama, které dokáže dojmout a ukazuje partnerské vztahy takové, jaké jsou a předpokládám, že právě TOTO měl film sdělit. Scény se soft péčkem mě někdy rozesmály, jednou znechutily (VIZ začáteční scéna), ale každopádně jsem je brala jako třešničku na už tak vynikajícím dortu, který jsem si náležitě vychutnala. . . 9/10 ()

Komprimus

Značně kontroverzní záležitost. Pokud nejste schopni překousnout (nejen) homosexuální pornografii (a myslím tím opravdu regulérní pornografii), tento film asi nebude pro vás to pravé. ()

Sfinkter

Shortbus jsem viděl v klubovém kině a nyní podruhé doma, první projekce byla na 4 hvězdy, druhá o něco slabší. Snímek je z NYC, města s bezpočtem lidí, kultur, jazyků a zvyků a všechno toto je zahnáno do extrému a s jakousi samozřejmostí je nám servírován svět sexuální otevřenosti, která spojuje spoustu lidí dohromady tvoříc jakousi komunitu, čímž snímek získává určitý filozofický přesah a to i díky hereckým výkonům, které jsou velmi kvalitní a dvojice homosexuálů vás možná dojme lehčeji než většina párů v romantických filmech. ()

Qitek

Nezajímavé, nudné, sexuálně nepřitažlivé, úchylky nezajímavé, homosexuální (to není posměch, ani výtka), rádobykontroverzní... No že je tam ztopořenej pták, kterej si stříká do majitelovi tlamy, že je tam další pták zaraženej v přítelově tlamě a zároveň majitel ptáka má jazyk zabořenej v přítelově prdeli, a na konec mu tam vybroukává (do té prdle) hymnu nebo co... Hm. A co? Prostě pičovina. A hajte si to kdo chce jak chce. ()

_DAVE_

Ja na tom nevidim nic svetoborneho, dalsi s filmu, ktere se snazi za kazdou cenu sokovat a tim pritahuji pozornost. Pokud vam nevadi lehke porno, tak neni problem. ()

marvan

Mitchell patří mezi naivní věrozvěsty odkojené bohémskou (gay)subkulturou, která si zřejmě ještě nevšimla, že měšťáci proti kterým urputně bojuje, jsou dávno vyhynulý druh. Film poučuje, ačkoli nemá o čem, zaměňuje umělecké s výstředním a kryje tak svou myšlenkovou chudobu. V okouzlení nad sebou samým hrdina předvádí své okázalé trápení. Vrcholem trapnosti je ono velké finále s hudebím číslem, kde se bez uzardění zpívají banality "o životě". ()

lennyd

Někdo má rád holky, někdo zase vdolky. Několikero obyvatel New Yorku není ani na holky, ani na vdolky, ale na úplně jiné sexuální praktiky, a právě jim se věnuje tento nezávislý filmeček. Musím říct, že většina z tohoto filmu šla úplně mimo mně, a i když si myslím, že snesu docela dost, tak tento film jde ještě o pořádný kus dál. Takže jedna hvězdička za snahu, a já se vracím zpět do vod (subjektivní) normálnosti... ()

Brandon odpad!

Další z řady filmů, které se snaží diváka šokovat sexuálními scénami a to vše pěkně zabalit do hábitu umění, jakési artporno. A kdybyste film náhodou nepochopili, tak jste asi dostatečně neotevřeli svoji mysl & everything else. Bože, to jsou kecy. Přitom Shortbus nemá žádný děj, myšlenku, pointu. "Příběh" o gay páru, který má krizi ve vztahu a terapeutce, co neví, co je to orgasmus. Nejtrapnější byl závěr, kterej nedával vůbec smysl. Prostě se to nějak samo vyřešilo. Je mi ale jasné, že o tomto shitu dokáží intelektuálové psát romány a filozofovat hodiny. Je to jeden velkej cirkus pro nic. ()

Prachy dělaj člověka

Prachy dělaj člověka

12.01.2007

Charlie Kaufman, slavný a Oscarem oceněný scénárista Věčného svitu neposkvrněné mysli, se rozhodnul režírovat svůj první film. To není žádná novinka, o filmu s prapodivným názvem SYNEKDOCHA se mluví… (více)