V roce 1758 se má dědičný princ Damián Karel Ludvík zasnoubit s pruskou princeznou Frederikou. Damián z toho ale není příliš nadšený a raději holduje lovu, flirtování s místními vesničankami a popíjením se svým nejlepším přítelem, alchymistou Matoušem. V současnosti se zase Eliška Mlynářová chystá na propagaci nejnovější řady svých proslulých marmelád. Vzhledem k tomu, že její firma Marmelišky příliš neprosperuje, jde o naprosto zásadní událost. Buď se povede firmu opět nakopnout, nebo ji bude muset Eliška prodat, jak ji často připomíná její partner Martin. Že spolu tyhle dvě události vůbec nesouvisejí? Tak to se pletete! Stačí, aby Matouš při jednom alchymistickém pokusu omylem vytvořil tinkturu k cestování časem. A pak už se tyhle dvě období začnou proplétat víc, než si dovedete představit! (TV Prima)

quido_zidle odpad!

Viděl jsem upoutávku a ta byla tak strašlivá, že jsem si řekl: To musím vidět...To jak doslova obludně stupidní a neprofesionální tento počin je, už rozebrali recenzenti přede mnou, mě jen zaráží jedna věc...Někdo to musel schválit a hlavně zaplatit... Tohle za mě může financovat a pak pustit do éteru jenom někdo kdo má místo mozku z koksu kostku aneb každý ráno 3 lajny místo snídaně...Jiné vysvětlení nemám... ()

silv_r odpad!

Televizi Prima se povedl fenomenální počin. Lobotomie v přímém přenosu se jen tak někomu nepovede. Už po 5 minutách, kdy Emma začala točit selfie video pro své MarmElišky a MarmElišáky, jsem věděl, že se koukám na něco unikátního. (Mimochodem, očekávám, že marmeláda, která Elišku zachrání před bankrotem, bude pampElišková, protože by to bylo "kůl" žejo, chachacha.) Přesto seriál Eliška a Damián nabízí divákům hrát takovou hru, nebo spíše rozlousknout záludnou hádanku, která napadne každého bystrého a pozorného sledujicího. Kdo se ožral nejvíc? Herci? Režisér? Scénárista? Kameraman? Nebo snad já, že jsem vydržel zkouknout díl do konce? Pro další díl však bude jistě rozumnější se šeredně zhulit.  Umění je totiž možná subjektivní, nicméně Emma Smetanaová je objektivně píča. ()

tchempi

Divácké rozčarování spočívá v nepochopení žánru. Není to žádná romantika nebo fantasy, ale čistokrevná komedie, resp. parodie. Něco jako Bláznivá střela nebo Růžový panter. Třeba Damián s Matoušem jsou luxusní komediální dvojicí. Ty plky, co vedou, a jaké grimasy u toho dělají. Paráda. V linii ze současnosti je humor slabší, ale i tady se najdou perly. Třeba choreografie bitky v kuchyni a Eliščiny údery á la John Wick. K popukání. A baví mě i drobné dada vtípky. Třeba když Smetanová po rvačce vyvalí růžovou podprdu, do které nemá co dát. Osobně jsem se celou stopáž od srdce řehtal, a to jsem byl střízlivý. 80 % a těším se na další díly. ()

Franki69 odpad!

Doufám že hláška "Zaměstnance mi mlátit nebudeš!" není odposlechnuta z chodeb TV PRIMA. Ale nástup Emy Smatana do bitky je skvělej, Jediný 3 sec seriálu, které stojí za to vidět :-D A je to nejspíš první seriál, v kterém zámek (domovina Damiána) v panoramatických záběrech i několikrát za díl změní podobu. No nic...je to odpad. ()

rahde odpad!

Pokud by se jednalo o představení dramatického kroužku dětí z prvního stupně základní školy, které by si samy napsaly scénář, tak by se člověk možná i zasmál, ale v tomto případě se jedná nejhorší seriál posledních let. Hodnocení seriálu ještě více sráží slabé výkony Emmy Smetany. ()

Lilith03

Jakože cringe jak prase, kvalitou hereckých výkonů mi to připomíná Bezdružice, co byli na Barrandově před x lety. Ale je tady lepší kamera a kvalita obrazu než tam, tam ten kameraman musel natáčet na aligátora a ještě úplně ožralej, neříkám, že zde je to wow, ale lepší :⁠-⁠D. No ten příběh a celkové pojetí.., je vám trapně se na to dívat, opravdu česká patlanice a ano, Emma Smetana to fakt kazí, je hrozná. Dost mě zde ovšem baví pavián (Damián) a hlavně Honza Komínek s Aničkou Dvořákovou, ti jsou fajn a hrají dobře. Ta trhlá babička je taky fajn. Hodnocení zde naprosto chápu, ale musím uznat, že mě to v celku bavilo. Hodně se mi líbí ta písnička a znělka a jako plus považuji to, že bude jen 12 dílů. Kdyby to natáhli, tak to bude už úplný propadák. Jakože i tak je to propadák, špatnej propadák, ale je to chytlavé a minimálně mě to nutí se podívat na druhý díl. Jestli to dodívám celé netuším, ale mohu s čistým svědomím říci, že jsem viděla o v poslední době daleko horší věci a tohle je alespoň chytlavé a po deseti trapných vtipech je jeden dobrý. ()

meda2016

Budu pouze citovat Prima Emmu: "Já sama dlouhodobě polarizuju už jen tím, že jsem, Robertova paruka budí vášně už od prvních ukázek a tak dále... Potrava pro milovníky hate culture zaručena. Míra předna*ranosti je ve společnosti obrovská a tomu odpovídá množství lidí, kteří potřebují ventil. S čistým svědomím můžu říct, že jsme do toho všichni – před kamerou i za ní – dali srdce. Přesně jsme věděli, co točíme. Ten seriál ani herci v něm se neberou vážně a místy si děláme legraci sami ze sebe... Samozřejmě se může stát, že zatímco my se smějeme, nám se někdo posmívá. Ale s tím umím žít. ... Kdo se budete dívat dál, užijte si to tak moc, jak moc nás bavilo tuhle práci v tomhle kolektivu a náladě dělat. jsem za své nové kamarády a zkušenosti vděčná a zkazit si to nenechám." ()

warha

Co to je za hrůzu? Po 2 epizodách lze asi říct, že nejlepším na tomhle pseudo seriálu je úvodní písnička a Emma smetana(ne herecky). ()

KaterinaSkop odpad!

Po shlednuti nekolika kolazi od TMBK jsem se nechala presvedcit a na kousek tohoto skvostu jsem se skutecne podivala. Musim rict ze jsem dostala presne to, co jsem ocekavala. Bizar nad bizar. Ten komentar jak z vymeny manzelek je jen tresnicka na naprosto nechutnym odpornym dortu. ()

maara666 odpad!

Chtěl jsem dát jednu hvězdičku za historické kostýmy, ale ten vysvětlující voiceover mě přesvědčil, že to patří do odpadu. ()

Bleught odpad!

Neuvěřitelně časté upoutávky dávaly tušit, že se na nás valí mimořádně velký exkrement konzistence nepevné, ale že to bude až takováhle Sralmonella smmettanna, to jsem tedy nečekal. Abych odčinil svůj mindrák z občasné předsudečné nenávisti, zkusil jsem to... To se nedá déle, než čtvrt hodiny a obávám se, že dneska už může herce v podobných skvostech dělat každý. Stačí dobře vypadat nebo být protekční aspenská  pipina z prominentního havloidního klanu.   Ale vše zlé je pro něco dobré. Alespoň zjistíte, že všechny ty Esmeraldy a Ordinace jsou vlastně kvalitní umělacká díla.. :-) ()

Colomba666 odpad!

🚮 Tak jsem se dobrovolně odhodlala ke spáchání harakiri. Dechberoucí herecké výkony mne odzbrojily během prvních 2 minut. Smetana, alias česká verze Čaputové, je úplně marná, stejně jako její slovenské dvojče, a ti buzici z roku 123 by si měli raději navzájem vyhudrovat pelikány, než se pokoušet o hraní. Vypadá to, že tento škvár ani neodvysílá svých slavných 12 epizod, předpovídám záhubu do 3 týdnů. ()

Karell840 odpad!

@TVPrima Plánujete nějaké konkurzy na režiséry, scénáristy, střihače pro naprosté lajky? Umím trochu s Excelem a Powepointem a jsem pracovitý. O filmech vím vcelku velký kulový, ale dovolím si tvrdit, že tohle bych zvládnul líp. ()

flyer.nick odpad!

Všude píší, že ej to seriálové dno a podlezená laťka a to nejhorší na světě... Ale kdo viděl soukupova Premiéra tak ví, že tohle bylo ještě zlaté. I tak jsem ale dal sotva deset minut a ještě otočený k televizi zády. Sledovanost to mělo beztak hlavně kvůli nápovědě od Kazmy. ()

Cesty timem

20 min. ... Eliška (Emma): ...."maminko ty to vidíš"... nějaká druhá na to ..."co je, dyť je to vtipný"... Já přesně, tvl to je bomba to sledovat s tím, jaký dárek jste ovce dostali za nepřetáčení reklam :DDDD A mě stálo zato se na to podívat a dát tomu pět hvězd za zjištění, jestli po dni od premiéry hodnocení pohnu aspoň o 1% nahoru. Nepohnul. Škoda, že ČSFD nemá i desetiny, setiny procenta. Já jsem pro cestování časem. Mám to i v názvu. Jenom jsem se teď dostal do nějakého nevhodného časoprostoru. No stane se a i mistr tesař se utne. Ale co, zítra se neutnu, ale opařím se čajem... Jo a když začal vypravěč, tak jsem měl dojem, že začala ta dlouhá sada Prima reklam :D Jak říkám, bomba! ()

Vltaava odpad!

Jsem přešťastná, že nejsem herečka a nemusím kvůli složenkám hrát v tak strašnejch sr...ch, zaplať stokrát pánbůh. Ještě k tomu, když vůbec hrát neumím. Amatérština nejhrubšího zrna, to už i Soukup vypadá jako profík. To nemají nějaké schvalování nebo co? Jak to můžou pustit na obrazovky? Nebo už je jim všechno jedno? Asi že tak... ()